Σχολή Αστυφυλάκων

iason17

Νεοφερμένος

Ο iason17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Το αν θα έχουν πεθάνει είναι καθαρά υποκειμενικό και εξαρτάται κυρίως απο άλλους παράγοντες(διατροφή,ποτό,κάπνισμα).Δηλαδή οι τραγουδιστές που ξενυχτάνε 3-4 φορές την εβδομάδα πρέπει να πεθάνουν στα 50???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Το αν θα έχουν πεθάνει είναι καθαρά υποκειμενικό και εξαρτάται κυρίως απο άλλους παράγοντες(διατροφή,ποτό,κάπνισμα).Δηλαδή οι τραγουδιστές που ξενυχτάνε 3-4 φορές την εβδομάδα πρέπει να πεθάνουν στα 50???
δεν ειναι μονο ποσα χρονια ζεις αλλα και πως ζεις.. νομιζεις οι τραγουδιστες μετα τα 50 τους τι θα κανουν; 1κμ να τους βαλεις να περπατισουν θα λυποθημισουν να πουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
αυτος εισαι!!!!!!!!!!!!!!
αλλα ειναι σιγουρο αυτο για τα 1000 ευρω ??????????

Ναι ειναι απολυτως σιγουρο...και καθε χρονο αυξανεται κατα 2%
-----------------------------------------
παιδια εχω δει απειρα ποστς για αστυφυλακων και να συζηταν τα παντα.. εκτως απο το οραριο... νομιζω οτι μια σε βαζουν πρωι μια βραδι μια απογευμα δλδ καθε μερα εχει διαφορετικο οραριο ο αστυνομικος...εγω προσωπικα δεν νομιζω να το αντεχω αυτο :P δλδ το εχω δοκιμασει και μου χαλαει ολο το βιολογικο μου ρολοι και μετα δεν μπορω να κοιμαμε καλα κτλπ.. ποια η αποψη σας;

Τα ωραιαρια ειναι κατα εξης....
πρωι 6.00πμ-2.00μμ
μεσημερι 2.00μμ-10.00μμ
βραδυ 10.00μμ-6.00πμ

*μετα το βραδυνο ειναι αδειαθετο και ρεπο
-----------------------------------------
μηπωσ ξερει κανεισ αστυφυλακασ αν καπιοοιοσ αρχιφυλακασ πτυχιουχοσ αει μπορει να παρει αδεια για μεταπτυχιακο στο εξωτερικο??

Δεν ειμαι πτυχιουχος ακομα αλλα εχω και γι'αυτο μια απαντηση....
Καθε χρονο 2 αστυνομοι απο Βορεια και 2 απο Νοτια ελλαδα διαλλεγονται(μετα απο συμμετοχη τους βεβαια)και στελνονται σε διαφορες χωρες....Στον μισθο του προσθηθεται ενα ποσο 1.500 ευρω και καθονται στο εξωτερικο οσο καιρο θελουν....
-----------------------------------------
αα να διευκρινισω και κατι αλλο....
μολις βγεις στην συνταξη ο καθε αστυνομος, η εφορια του επιστρεφει περιπου 25.000 ευρω....τον λογο δεν το ξερω αλλα ειμαι σιγουρος 100% οτι ενα ποσο σου επιστρεφεται στην συνταξη και αυτο ειναι πανω απο 25.000....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
αα να διευκρινισω και κατι αλλο....
μολις βγεις στην συνταξη ο καθε αστυνομος, η εφορια του επιστρεφει περιπου 25.000 ευρω....τον λογο δεν το ξερω αλλα ειμαι σιγουρος 100% οτι ενα ποσο σου επιστρεφεται στην συνταξη και αυτο ειναι πανω απο 25.000....
εφαπαξ λεγετε ολοι οι δημοσιοι υπαλληλοι το παιρνουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
οκταωρο.... καθε μερα 14:00 μαθαινεις τι δουλευεις την επομενη... 06-14, 14-22, 22-06 οι βαρδιες.... συνηθως πας πρωι μεσημερι βραδυ.... μετα το βραδυ τελειωνεις 6 το πρωι δε δουλευεις την ημερα αυτη... την αλλη μπορει να εχεις αδεια...ρεπο...αλλιως παλι το ιδιο
βεβαια μπορει να δουλεψεις και τρια πρωινα σερι ή μεσημερια....
σαβατοκυριακα αργιες παρελασεις χριστουγενα πασχα και λοιπα (πρωτομαγια..κ.α.) δεν υπαρχουν στην αστυνομια..δουλευεις παντα απλα δικαιουσε μετα ρεπο για τη μερα που δουλεψες...

σκεψου οτι το κανεις αυτο για 35 χρονια που ειναι υποχρεωτικη η θητεια για να βγεις συνταξη... διοριζεσαι στα 18 και βγαινεις στα 53!! οταν δασκαλοι και αλλοι διοριζονται στα 30 και βγαινουν στα 65... αλλα οι αστυνομικοι στα 65 οι 7 σους 10 θα εχουν πεθανει απο καρδιολογικα προβληματα λογω ωραριου... το να κοιμασαι τουλ μια φορα την εβδομαδα μετα της 6 το πρωι, να ξυπνας τουλ 2 φορες 5 το πρωι και να δουλευεις 280 ημερες το χρονο τουλαχιστον δε το κανουν και πολλοι δημοσιοι υπαλληλοι..................:bye::bye::bye:

280?

Σαν πολλές δε λες παληκάρι?
Στην τωρινή μου δουλειά ζήτημα να δουλεύω 200 όπως και οι περισσότεροι..

280 ειναι απανθρωπο με ολη την εννοια της λέξης.Ξαναδες το..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
280?

Σαν πολλές δε λες παληκάρι?
Στην τωρινή μου δουλειά ζήτημα να δουλεύω 200 όπως και οι περισσότεροι..

280 ειναι απανθρωπο με ολη την εννοια της λέξης.Ξαναδες το..
τοσες ειναι φιλε.. σκεψου δουλευουν χριστογεννα πασχα καλοκαιρι.. και αδεια 1μηνας νομιζο ειναι ολο το χρονο βγαλε μερικα ρεπα που παιρνουν.. τσουπ 280μερες το χρονο :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitaras

Νεοφερμένος

Ο Ζήσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
παιδια επειδη ειμαι ενα βημα πριν τις πανελληνιες και πηγαινω για αστυνομια(αν οχι αξιωματικων,τοτε αστυφυλακων)...ηθελα να ρωτησω καποιες ερωτησεις...θα ηθελα να μου καποιος,πως ειναι το προγραμμα μεσα στη σχολη,δηλαδη απ'τη στιγμη που ξυπνας,μεχρι να κοιμηθεις τι κανεις...επισης τωρα που καθεσαι μονο τον ενα χρονο μεσα στη σχολη,το 2ο χρονο τι κανεις???επισης,ξερω πως οταν βγεις απ'τη σχολη,σε στελνουν σε καποια υπηρεσια...παιζουν καθολου ρολο οι προτιμησεις σου περι πολης και υπηρεσιας??? σορρυ αν σας κουρασα αλλα ηθελα καποιες πληροφοριες πριν καταληξω οριστικα...ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
παιδια επειδη ειμαι ενα βημα πριν τις πανελληνιες και πηγαινω για αστυνομια(αν οχι αξιωματικων,τοτε αστυφυλακων)...ηθελα να ρωτησω καποιες ερωτησεις...θα ηθελα να μου καποιος,πως ειναι το προγραμμα μεσα στη σχολη,δηλαδη απ'τη στιγμη που ξυπνας,μεχρι να κοιμηθεις τι κανεις...επισης τωρα που καθεσαι μονο τον ενα χρονο μεσα στη σχολη,το 2ο χρονο τι κανεις???επισης,ξερω πως οταν βγεις απ'τη σχολη,σε στελνουν σε καποια υπηρεσια...παιζουν καθολου ρολο οι προτιμησεις σου περι πολης και υπηρεσιας??? σορρυ αν σας κουρασα αλλα ηθελα καποιες πληροφοριες πριν καταληξω οριστικα...ευχαριστω...
ολες οι ερωτησεις σου εχουν απαντηθει σε προηγουμενες σελιδες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitaras

Νεοφερμένος

Ο Ζήσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
φιλε μπορει να εχεις δικιο,απλα επειδη εχη διαβασει ολες τις σελιδες,δε θυμαμαι κατι...λαθος μου...σου ειναι ευκολο να μου πεις καποια πραγματα επιγραμματικα???αλλιως αν δε μπορεις,θα αναγκαστω να ψαξω...ευχαριστω παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ircop

Νεοφερμένος

Ο ircop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ολες οι ερωτησεις σου εχουν απαντηθει σε προηγουμενες σελιδες!!

θα ηθελα να μου καποιος,πως ειναι το προγραμμα μεσα στη σχολη,δηλαδη απ'τη στιγμη που ξυπνας,μεχρι να κοιμηθεις τι κανεις...

εχει απαντηθει αυτη η ερωτηση? δε νομιζω :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
εχει απαντηθει αυτη η ερωτηση? δε νομιζω :xixi:
https://www.astynomia.gr/images/stories/DOCS/photo22330_odhgos_spoudwn.pdf
+ οτι εχει απαντηθει νομιζω ο aris_20 εχει πει τι ακριβως γινετε μεσα στην σχολη... δν ειναι πως δεν θελω να απαντησω ειναι πως δεν ειμαι στην σχολη αστυφυλακων κ δν θελω να λεω ανακριβιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitaras

Νεοφερμένος

Ο Ζήσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
εχεις δικιο φιλε και καλα κανεις που δε θες να με παραπληροφορησεις...τον οδηγο τον εχω κι εγς...και το post του aris_20 το διαβασα αλλα λεει για τη σχολη αξιωματικων...μπορει να ειναι το ιδιο και στη σχολη αστυφυλακων...επισης ηθελα να ρωτησω...ποιο παραρτημα της σχολης,θεωρειτε καλυτερο???κι ας μου πειτε και τους λογους...ευχαριστω και παλι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ircop

Νεοφερμένος

Ο ircop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
https://www.astynomia.gr/images/stories/DOCS/photo22330_odhgos_spoudwn.pdf
+ οτι εχει απαντηθει νομιζω ο aris_20 εχει πει τι ακριβως γινετε μεσα στην σχολη... δν ειναι πως δεν θελω να απαντησω ειναι πως δεν ειμαι στην σχολη αστυφυλακων κ δν θελω να λεω ανακριβιες

ο "οδηγος" της ασυνομιας ειναι μια ωραια ιστορια οπως λεει και το λινκ
www.astynomia.gr/images/stories/
ολα ειναι ωραια σαν παραμυθι:P
ο mathitaras και αλλοι θελουν να μαθουν πρακτικα τι γινεται μεσα στη σχολη φανταζομαι...

επισης η αξιωματικων δεν εχει καμια σχεση με αστυφυλακων...
στην αξιωματικων εχουν μαρμαρο κατω ντρεπεσαι να πατησεις στην αστυφυλακων θα λεγα...

επισης δεν ειπε κανεις οτι δεν θες να απαντησεις οτι δεν απαντησες ειπα λολ
γι αυτο αν ξερει καποιος ας πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
ερωτηση ενος φιλου:Θα υπαρξει προβλημα στις εξετασεις για να μπει στη σχολη εφοσον ειναι καπνιστης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
ο "οδηγος" της ασυνομιας ειναι μια ωραια ιστορια οπως λεει και το λινκ
www.astynomia.gr/images/stories/
ολα ειναι ωραια σαν παραμυθι:P
ο mathitaras και αλλοι θελουν να μαθουν πρακτικα τι γινεται μεσα στη σχολη φανταζομαι...

επισης η αξιωματικων δεν εχει καμια σχεση με αστυφυλακων...
στην αξιωματικων εχουν μαρμαρο κατω ντρεπεσαι να πατησεις στην αστυφυλακων θα λεγα...

επισης δεν ειπε κανεις οτι δεν θες να απαντησεις οτι δεν απαντησες ειπα λολ
γι αυτο αν ξερει καποιος ας πει
Ναι δεν ειπα οτι ειπες το αντιθετο! και δεν θυμομουν πως ο Αρης ειναι στην αξιοματικων..
-----------------------------------------
ερωτηση ενος φιλου:Θα υπαρξει προβλημα στις εξετασεις για να μπει στη σχολη εφοσον ειναι καπνιστης;
πλακα κανεις;:P το 80% τον παιδιων ειναι καπνιστες πλεον! κανενα προβλημα δεν θα εχει εννοειτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ircop

Νεοφερμένος

Ο ircop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Ναι δεν ειπα οτι ειπες το αντιθετο! και δεν θυμομουν πως ο Αρης ειναι στην αξιοματικων..
-----------------------------------------

πλακα κανεις;:P το 80% τον παιδιων ειναι καπνιστες πλεον! κανενα προβλημα δεν θα εχει εννοειτε...

απλα μπορει απο το πολυ καπνισμα να μη μπορει να κουνησει ποδι στα αθληματα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
απλα μπορει απο το πολυ καπνισμα να μη μπορει να κουνησει ποδι στα αθληματα ;)
αμα δεν μπορει απο το πολυ το καπνισμα να κουνηθει στα 20 του στα 30 θα εχει παθει καρκινο ... :(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ircop

Νεοφερμένος

Ο ircop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
αμα δεν μπορει απο το πολυ το καπνισμα να κουνηθει στα 20 του στα 30 θα εχει παθει καρκινο ... :(:(

ακριβώς ;) εκτος αν δεν ειναι 20 οπότε μπορεί να ψοφήσει πριν καν δώσει αγωνίσματα..... Μουαχαχαχαχα
-----------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitaras

Νεοφερμένος

Ο Ζήσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
ρε παιδια ωραια με το τσιγαρο και τα αθληματα αλλα ισως κατι πιο ουσιαστικο..???μπορει τελικα καποιος να μου απαντησει στις αποριες μου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
ναι σωστα...:D:D
ναι και βασικα δεν το παιρνουν στο ετσι.. δλδ το εφαπαξ ειναι οι κρατησεις απο τους μισθους .. δλδ σου κρατανε πχ 100ε το μηνα και στα δινουν ολα μαζεμενα οταν βγεις στην συνταξη.. το λεω αυτο γτ βγηκε θυμαμε προσφατα ενας βλακας πολιτικος και ελεγε πως ειμαστε η μονη χωρα που δινει εφαπαξ... αφου κρατημενα απο τον μισθο του δημοσιου υπαλληλου ειναι τι θα τους πουμε και ευχαριστω;:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top