Σχολή Αστυφυλάκων

vglakis16

Νεοφερμένος

Ο Ευάγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Εγώ να σου πώ την αλήθεια έχω δύο γνωστούς στην αστυνομία.Και οι δυο με προτρέπουν να μπώ και μου λένε πάρα πολύ καλά λόγια.Εσυ π.χ. πές ότι περνάς μαθηματικό , τι σκοπεύεις να κάνεις?Μάθημα σε φροντηστήριο (θα βρείς?) ή θα δώσεις ΑΣΕΠ που μπαίνει 1/30 άτομα.Δεν έχεις στο μυαλό σου την επαγ.αποκατάσταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Εγώ να σου πώ την αλήθεια έχω δύο γνωστούς στην αστυνομία.Και οι δυο με προτρέπουν να μπώ και μου λένε πάρα πολύ καλά λόγια.Εσυ π.χ. πές ότι περνάς μαθηματικό , τι σκοπεύεις να κάνεις?Μάθημα σε φροντηστήριο (θα βρείς?) ή θα δώσεις ΑΣΕΠ που μπαίνει 1/30 άτομα.Δεν έχεις στο μυαλό σου την επαγ.αποκατάσταση?
εννοειτε οτι στο μυαλο μου ειναι κ η επαγγελματικη αποκατασταση αλλα θελω να ζησω την φοιτητικη ζωη.. και δουλεια ολοι θα βρουμε στο κατω κατω κανεις δεν παει χαμενος αυτο ειναι το μονο σιγουρο!! αλλα παντα μου αρεσαν τα μαθηματικα γιαφτο τεινω προς τα εκει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vglakis16

Νεοφερμένος

Ο Ευάγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Που θα βρείς δουλειά όμως?
Και ποιός δεν σκέφτεται την φοιτιτική ζωή?Εγώ "σκώτωνα" για να την ζήσω , αλλά δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι με σπρώχνει προς το σίγουρο κ μόνειμο.

Κάτι άλλο , επειδή ασχολούμε ιδιαίτερα με υπολογιστές , ξέρεις με ποιό τρόπο θα μπορούσα να μπώ στην δίωξη ηλ.εγκλήματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Που θα βρείς δουλειά όμως?
Και ποιός δεν σκέφτεται την φοιτιτική ζωή?Εγώ "σκώτωνα" για να την ζήσω , αλλά δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι με σπρώχνει προς το σίγουρο κ μόνειμο.

Κάτι άλλο , επειδή ασχολούμε ιδιαίτερα με υπολογιστές , ξέρεις με ποιό τρόπο θα μπορούσα να μπώ στην δίωξη ηλ.εγκλήματος?

η μαγηκή λέξη εδώ, είναι μέσον:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greg182

Νεοφερμένος

Ο greg182 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
η μαγηκή λέξη εδώ, είναι μέσον:P[/quote

Τα ορθογραφικά λάθη σε έχουν απασχολήσει καθόλου??? Μιλάς για αξιοκρατία όταν δεν είσαι σε θέση να γράψεις μια πρόταση?? ψάξε καπου αλλου να βρείς τις απαντήσεις σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover89

Νεοφερμένος

Ο greeklover89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
σιγα ρε και συ αμεσως να το παιξεις καθηγητη που διορθωνει την εκθεση του μαθητη του.... :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vglakis16

Νεοφερμένος

Ο Ευάγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ναι ρε συ!Αλλά πέρα απο αυτό δεν χρειάζεται κάποια μετεκπαίδευση,πως θα μπεί κάποιος άσχετος?
Επίσης μπαίνουν και αστυφύλακες ή μόνο αξιωματικοί?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ναι ρε συ!Αλλά πέρα απο αυτό δεν χρειάζεται κάποια μετεκπαίδευση,πως θα μπεί κάποιος άσχετος?
Επίσης μπαίνουν και αστυφύλακες ή μόνο αξιωματικοί?

για τα ορθογραφικά λάθη, συγνώμη. είναι που γράφω γρήγορα και δέν τα δίνω σημασία.

η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος αποτελείται απο πολύ λίγα άτομα. Τώρα εντάξει κάποιος με πτυχίο πληροφορικής έχει μεγαλήτερες πιθανότητες να μπεί απο κάποιον άσχετο αλλα πάλη, η ζήτηση είναι πολύ μεγάλη σε σχέση με τις θέσεις.
για το άν μπαίνουν και αξιωματικοί δέν έχω ιδέα. ας μας πεί κάποιος που τα ξέρει καλήτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Που θα βρείς δουλειά όμως?
Και ποιός δεν σκέφτεται την φοιτιτική ζωή?Εγώ "σκώτωνα" για να την ζήσω , αλλά δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι με σπρώχνει προς το σίγουρο κ μόνειμο.

Κάτι άλλο , επειδή ασχολούμε ιδιαίτερα με υπολογιστές , ξέρεις με ποιό τρόπο θα μπορούσα να μπώ στην δίωξη ηλ.εγκλήματος?
ψαχνοντας ετσι θα βρω δουλεια!!εμεις να ειμαστε καλα κ ολα τα αλλα ερχοντε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Λοιπον παιδια....μεχρι στιγμης κανατε μεγαλα λαθοι....
1ον ειναι 450 ευρω απο τα οποια 150 δινονται στο πρωινο,το μεσημεριανο και το βραδινο(δηλαδη μας μενουν 300 ευρω....300Χ24= 7.200 ευρω, μολις βγεις απο την σχολη)
2ον Απο τον πρωτο μηνα ειναι 1.000 ευρω και οχι 950...
3ον μεσα σε 4 χρονια υπηρεσιας μπορεις να δωσεις εξαιτασεις και να προστεθει στον μισθο 200 ευρω(ή 300 ευρω αμα βρισκεσαι σε επικυνδινη υπηρεσια π.χ Μ.Α.Τ. κ.λ)
4ον παρασκευοσαββατοκυριακα ειναι ελευθερα βδομαδα παρα βδομαδα,ή στην καλυτερη σαν τιμητικη μπορεις να βγεις και 3ο σαββατοκυριακο....
5ον Αμα βρισκεσαι σε επικυνδινη δουλεια παιρνεις 100-150 ευρω περισσοτερα απο ενα αλλο αστυφυλακα....
6ον ειναι ανχοτικη δουλεια γιατι ποτε δεν ξερεις ποτε θα ερθει ενας και θα αρχισει να πυροβολι, μεχρι να σε γεμισει 30 σφαιρες....
7ον υπαρχουν παρα πολλες μεταθεσεις(το προβλημα ειναι οτι κανενας δεν ψαχνει να βρει),επισης καθε χρονο 2 αστυφυλακες απο Βορεια Ελλαδα και 2 απο Νοτια πηγαινουν με κληρο στο εξωτερικο και παιρνουν καθε μηνα ενα προσθετο 1500-1600 ευρω στον μισθο τους(1.000+1.500=2.500Χ12=30.000 χρονο)(ολα τα εξοδα πληρωμενα απο το κρατος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vglakis16

Νεοφερμένος

Ο Ευάγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Είδες ενημέρωση ο πιτσιρικάς!:D
Καλά κάνεις και το ψάχνεις απο τώρα για να μην ψάχνεσαι σαν κ εμένα τελευταία στιγμή.
Και εσυ αστυνομία θες να μπείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Παιδια να ειμαστε καλα πανο απο ολα και ολα γινονται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ναι....απο μικρος αυτο ηθελα.....παντα μου αρεζε να παιζω κλεφτες και αστυνομουσς....:):):):):):)::):)
αααα.....για τις προκαταρτικες εξαιτασεις ξερετε?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinosf16

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
αυτος εισαι!!!!!!!!!!!!!!
αλλα ειναι σιγουρο αυτο για τα 1000 ευρω ??????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

didou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο didou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
παιδια,απο οσο γνωριζω πολλοι ειναι αυτοι που μετα τις πρωτες μερες στην σχολη φευγουν για διαφορους λογους.ξερετε αν και πως σημπληρωνονται αυτες οι θεσεις που μενουν κενες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
παιδια εχω δει απειρα ποστς για αστυφυλακων και να συζηταν τα παντα.. εκτως απο το οραριο... νομιζω οτι μια σε βαζουν πρωι μια βραδι μια απογευμα δλδ καθε μερα εχει διαφορετικο οραριο ο αστυνομικος...εγω προσωπικα δεν νομιζω να το αντεχω αυτο :P δλδ το εχω δοκιμασει και μου χαλαει ολο το βιολογικο μου ρολοι και μετα δεν μπορω να κοιμαμε καλα κτλπ.. ποια η αποψη σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
παιδια εχω δει απειρα ποστς για αστυφυλακων και να συζηταν τα παντα.. εκτως απο το οραριο... νομιζω οτι μια σε βαζουν πρωι μια βραδι μια απογευμα δλδ καθε μερα εχει διαφορετικο οραριο ο αστυνομικος...εγω προσωπικα δεν νομιζω να το αντεχω αυτο :P δλδ το εχω δοκιμασει και μου χαλαει ολο το βιολογικο μου ρολοι και μετα δεν μπορω να κοιμαμε καλα κτλπ.. ποια η αποψη σας;

στο ενδιάμεσο θα υπάρχουν άδειες. είναι αδύνατον κάποιος απο βραδυνό να πάει κατευθείαν στο πρωινό. κανείς δέν το αντέχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

desmondina

Νεοφερμένος

Η desmondina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
μηπωσ ξερει κανεισ αστυφυλακασ αν καπιοοιοσ αρχιφυλακασ πτυχιουχοσ αει μπορει να παρει αδεια για μεταπτυχιακο στο εξωτερικο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
παιδια εχω δει απειρα ποστς για αστυφυλακων και να συζηταν τα παντα.. εκτως απο το οραριο... νομιζω οτι μια σε βαζουν πρωι μια βραδι μια απογευμα δλδ καθε μερα εχει διαφορετικο οραριο ο αστυνομικος...εγω προσωπικα δεν νομιζω να το αντεχω αυτο :P δλδ το εχω δοκιμασει και μου χαλαει ολο το βιολογικο μου ρολοι και μετα δεν μπορω να κοιμαμε καλα κτλπ.. ποια η αποψη σας;


οκταωρο.... καθε μερα 14:00 μαθαινεις τι δουλευεις την επομενη... 06-14, 14-22, 22-06 οι βαρδιες.... συνηθως πας πρωι μεσημερι βραδυ.... μετα το βραδυ τελειωνεις 6 το πρωι δε δουλευεις την ημερα αυτη... την αλλη μπορει να εχεις αδεια...ρεπο...αλλιως παλι το ιδιο
βεβαια μπορει να δουλεψεις και τρια πρωινα σερι ή μεσημερια....
σαβατοκυριακα αργιες παρελασεις χριστουγενα πασχα και λοιπα (πρωτομαγια..κ.α.) δεν υπαρχουν στην αστυνομια..δουλευεις παντα απλα δικαιουσε μετα ρεπο για τη μερα που δουλεψες...

σκεψου οτι το κανεις αυτο για 35 χρονια που ειναι υποχρεωτικη η θητεια για να βγεις συνταξη... διοριζεσαι στα 18 και βγαινεις στα 53!! οταν δασκαλοι και αλλοι διοριζονται στα 30 και βγαινουν στα 65... αλλα οι αστυνομικοι στα 65 οι 7 σους 10 θα εχουν πεθανει απο καρδιολογικα προβληματα λογω ωραριου... το να κοιμασαι τουλ μια φορα την εβδομαδα μετα της 6 το πρωι, να ξυπνας τουλ 2 φορες 5 το πρωι και να δουλευεις 280 ημερες το χρονο τουλαχιστον δε το κανουν και πολλοι δημοσιοι υπαλληλοι..................:bye::bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
οκταωρο.... καθε μερα 14:00 μαθαινεις τι δουλευεις την επομενη... 06-14, 14-22, 22-06 οι βαρδιες.... συνηθως πας πρωι μεσημερι βραδυ.... μετα το βραδυ τελειωνεις 6 το πρωι δε δουλευεις την ημερα αυτη... την αλλη μπορει να εχεις αδεια...ρεπο...αλλιως παλι το ιδιο
βεβαια μπορει να δουλεψεις και τρια πρωινα σερι ή μεσημερια....
σαβατοκυριακα αργιες παρελασεις χριστουγενα πασχα και λοιπα (πρωτομαγια..κ.α.) δεν υπαρχουν στην αστυνομια..δουλευεις παντα απλα δικαιουσε μετα ρεπο για τη μερα που δουλεψες...

σκεψου οτι το κανεις αυτο για 35 χρονια που ειναι υποχρεωτικη η θητεια για να βγεις συνταξη... διοριζεσαι στα 18 και βγαινεις στα 53!! οταν δασκαλοι και αλλοι διοριζονται στα 30 και βγαινουν στα 65... αλλα οι αστυνομικοι στα 65 οι 7 σους 10 θα εχουν πεθανει απο καρδιολογικα προβληματα λογω ωραριου... το να κοιμασαι τουλ μια φορα την εβδομαδα μετα της 6 το πρωι, να ξυπνας τουλ 2 φορες 5 το πρωι και να δουλευεις 280 ημερες το χρονο τουλαχιστον δε το κανουν και πολλοι δημοσιοι υπαλληλοι..................:bye::bye::bye:
να καποιος που τα ξερει σωστα! ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top