Σχολή Αστυφυλάκων

greeklover89

Νεοφερμένος

Ο greeklover89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Το γ@μησ@τε το θεμα. Εχετε γεμισει ποσες σελιδες με το να τσακωνεστε αν ειναι καλο να παει καποιος για αστυνομικος η οχι και αν ειναι δικαιο που στε τεε περνουν μονο 20 ατομα η οχι.
Συμπεριφερεστε σαν ανωριμα παιδακια. Ο καθενας εχει την αποψη του για αυτα τα πραγματα. Ο ενας γουσταρει να γινει αστυνομικος και ο αλλος οχι. Δικαιωμα του καθενος.
Εγω πιστευω οτι το θεμα εδω θα επρεπε να υπαρχει να ενημερωνει τα παιδια που θελουν να πανε αστυφυλακων/αξιωμ. και να τους δινει πληροφοριες για διαφορα εκει και οχι να γεμιζετε σελιδες με αχρηστα πραγματα!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinosf16

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
κ εγω φιλε μο0 αυτο πιστευω. ομως οταν ο ''argiris'' κ ο κα8ε ''argiris'' πεταει τη κοτσανα το0 κ συκοφαντει με ατεκμηριωτα-ανωριμα κ αβασιμα λογια γεματα νεανικο παρορμητισμο κ 8ρασσος, τοτε καλα κανει ο ''ircop'' κ βαζει τα πραγματα στη 8εση το0ς. ειπαμε, εδω πληροφορο0μαστε. ΔΕΝ παραπληροφορο0με !!!!!!!
-----------------------------------------
*[respect κ στον xrhstoss]*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
*[respect κ στον xrhstoss]*

:thanks:
-----------------------------------------
Το γ@μησ@τε το θεμα. Εχετε γεμισει ποσες σελιδες με το να τσακωνεστε αν ειναι καλο να παει καποιος για αστυνομικος η οχι και αν ειναι δικαιο που στε τεε περνουν μονο 20 ατομα η οχι.
Συμπεριφερεστε σαν ανωριμα παιδακια. Ο καθενας εχει την αποψη του για αυτα τα πραγματα. Ο ενας γουσταρει να γινει αστυνομικος και ο αλλος οχι. Δικαιωμα του καθενος.
Εγω πιστευω οτι το θεμα εδω θα επρεπε να υπαρχει να ενημερωνει τα παιδια που θελουν να πανε αστυφυλακων/αξιωμ. και να τους δινει πληροφοριες για διαφορα εκει και οχι να γεμιζετε σελιδες με αχρηστα πραγματα!!!!!!

Ετσι ακριβως,οι προσωπικες επιλογες του καθενος δεν αφορουν κανεναν,οπως και τα κριτηρια-κινητρα με τα οποια γινονται αυτες που σιγουρα για τον καθενα ειναι διαφορετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
καταρχην δεν τα λεω εγω και το οτι ειναι ο ξαδερφος σου αστυνομια δεν λεει κατι μολις πας απο μονος σου θα αποκτησεις δικια σου εμπειρια γνωμη οπως θες πες το παντως εγω ξερω πως εκει μεσα σου κανουν πλιση εγκεφαλου.. ενω στο πανεπηστιμιο μορφωνεσε μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτιλο μας κ εγω αστυνομικος ηθελα να γινω κ τα εχω σκεφτει ολα

Καμια αντιρρηση ως προς το οτι στα πανεπιστημια μορφωνεσαι, αλλα δεν νομιζω να μην μορφωνεσαι στην αστυνομια!
Τωρα μη βγαλουμε πως ειναι αχρηστα, αγραμματα ρομποτακια και οργανα της χουντας οι αστυνομικοι!
Ελεος δηλαδη!!!


-----------------------------------------
Σιγουρα δεν ειναι αξιοπρεπες,απλα αυτο που λεω εγω ειναι οτι αν ενδιαφεροσουν για αστυνομια ειναι κατι που θα επρεπε να γνωριζεις πριν κανεις την επιλογη σου.Δυστυχως τα πραγματα ειναι ετσι και δε μπορουμε να αλλαξουμε κατι εμεις απο εδω,αρα συμβιβαζεσαι με αυτο που σου δινει το συστημα αναγκαστικα.:)

psirila η πειθαρχεια ειναι απαραιτητη για εναν αστυνομικο,βεβαια στην αστυνομια δε χωραν καψονια και τα λοιπα γιατι δεν εχει τα κομπλεξ του στρατου,αλλα τουλαχιστον το να εισαι πειθαρχημενος μπορει να σε σωσει σε πολλες δυσκολες στιγμες.

Σε αυτο συμφωνω απολυτα. Η πειθαρχια ειναι το παν σε τετοιες σχολες και αν δεν υπαρχει αυτη, δεν νομιζω να υπαρχει νοημα στην υπαρξη της αστυνομιας!


Και τελος! Ας συνεχισουμε να δινουμε πληροφοριες και να μαθουμε οτι θελουμε οσοι ενδιαφερομαστε για αυτη τη σχολη! Δεν νομιζω πως μπορουμε να βγαλουμε κατι απο τη συζητηση που κανουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Σε αυτο συμφωνω απολυτα. Η πειθαρχια ειναι το παν σε τετοιες σχολες και αν δεν υπαρχει αυτη, δεν νομιζω να υπαρχει νοημα στην υπαρξη της αστυνομιας!

Η πειθαρχεια μεσα στη σχολη συνεπαγεται και σε υπαρξη πειθαρχειας και εξω στο δρομο,οπου τα πραγματα ειναι πολυ σκληρα και εκει δεν χωραν εγωισμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greg182

Νεοφερμένος

Ο greg182 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Θα ηθελα να μαθω ποιος ειναι ο ρολος των ΜΑΤ..Εχω την εντυπωση οτι η δουλεια τους ειναι να τηρουν την ταξη οταν το εκαστοτε κομμα ερχεται σε αντιπαραθεση συνηθως με τα δικαια αιτηματα των εργαζομενων.. Προφανως δεν εχουν δουλεια καθε μερα... Οταν εχουν ομως τι λενε? Σημερα παμε να βαρεσουμε κανενα διαδηλωτη? Δεν εχω προβλημα με τα παιδια που ειναι στα ΜΑΤ, αλλοστε για αστυφυλακες σε κανενα γραφειο θα ηθελαν να πανε αλλα τωρα περνουν ενα 80% στα ΜαΤ..Το προβλημα ειναι οτι ειναι αναγκασμενοι να χτυπανε κοσμο..Που πιθανον να εχουν και τα ιδια αιτηματα και να συμφωνουν με τους διαδηλωτες..Αραγε πως μπορει να νιωθει καποιος που σηκωνει το γκλοπ και χτυπαει ενα συνταξιουχο? ?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Θα ηθελα να μαθω ποιος ειναι ο ρολος των ΜΑΤ..Εχω την εντυπωση οτι η δουλεια τους ειναι να τηρουν την ταξη οταν το εκαστοτε κομμα ερχεται σε αντιπαραθεση συνηθως με τα δικαια αιτηματα των εργαζομενων.. Προφανως δεν εχουν δουλεια καθε μερα... Οταν εχουν ομως τι λενε? Σημερα παμε να βαρεσουμε κανενα διαδηλωτη? Δεν εχω προβλημα με τα παιδια που ειναι στα ΜΑΤ, αλλοστε για αστυφυλακες σε κανενα γραφειο θα ηθελαν να πανε αλλα τωρα περνουν ενα 80% στα ΜαΤ..Το προβλημα ειναι οτι ειναι αναγκασμενοι να χτυπανε κοσμο..Που πιθανον να εχουν και τα ιδια αιτηματα και να συμφωνουν με τους διαδηλωτες..Αραγε πως μπορει να νιωθει καποιος που σηκωνει το γκλοπ και χτυπαει ενα συνταξιουχο? ?????????

Εχω γραψει για τα ΜΑΤ σε αλλο τοπικ,ψαξε τα ποστ μου αν θελεις.

και οσοι μπαινουν στην αστυνομια δεν εχουν την προθεση να βολευτουν σε γραφειο εκτος απο καποιες περιπτωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greg182

Νεοφερμένος

Ο greg182 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Εχω γραψει για τα ΜΑΤ σε αλλο τοπικ,ψαξε τα ποστ μου αν θελεις.
τι σπουδαζεις ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover89

Νεοφερμένος

Ο greeklover89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
αργυρακι εχεις περασει σε καμια σχολη? Μηπως ηθελες να περασεις αστυφυλακων και δε τα καταφερες και τωρα βριζεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
και βεβαιοσ περασα λογιστικη αθηνα
αλλα ξανδινω
περναγα και μπατσων αλλα δεν τρελαθηκα να παω
ουτε που με ενδιαφερει
εσυ εχεισ περασει αστυφυλακων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Η ερώτηση του τρελού: Και αφού δεν ενδιαφέρεσαι, γιατί ασχολείσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
δεν ειμαι ουτε αναρχικοσ ουτε κατι αλλο παρομοιο
η αποψη μου ειναι οτι η εγκληματικοτητα βρισκεται στα υψη και οτι οι νεοι που θελουν αστυνομια πρεπει να το σκεφτονται παρα πολλεσ φορες
εξαλλου τα λεφτα που προσφερει δεν ειναι και πολλα
ειδατε τι εγινε αλλωστε με τον ματατζη στα εξαρχεια και με τον ανδρα τησ ομαδασ δ στα πατησια
χαροπαλευουν και οι δυο και τι κρατοσ στα α...δ..ια του
οι αστυνομικοι δυστυχωσ γινονται ευκολα θυματα πολλων καταστασεων
ο ειδικοσ φρουροσ στα ζωνιανα ? 2 χρονια τωρα φυτο με ενα κοριτσακι που εχει 2
χρονων.και αλλα πολλα τετοια παραδειγματα.σεβομαι την ελληνικη αστυνομια και το εργο τησ.αλλα στα νεα παιδια προτεινω να το σκεφτουν παρα πολλοι.εξαλλου θα σα στο λενε και οι γονεισ σασ.ευχαριστω για τον χρονο σασ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ircop

Νεοφερμένος

Ο ircop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
δεν ειμαι ουτε αναρχικοσ ουτε κατι αλλο παρομοιο
η αποψη μου ειναι οτι η εγκληματικοτητα βρισκεται στα υψη και οτι οι νεοι που θελουν αστυνομια πρεπει να το σκεφτονται παρα πολλεσ φορες
εξαλλου τα λεφτα που προσφερει δεν ειναι και πολλα
ειδατε τι εγινε αλλωστε με τον ματατζη στα εξαρχεια και με τον ανδρα τησ ομαδασ δ στα πατησια
χαροπαλευουν και οι δυο και τι κρατοσ στα α...δ..ια του
οι αστυνομικοι δυστυχωσ γινονται ευκολα θυματα πολλων καταστασεων
ο ειδικοσ φρουροσ στα ζωνιανα ? 2 χρονια τωρα φυτο με ενα κοριτσακι που εχει 2
χρονων.και αλλα πολλα τετοια παραδειγματα.σεβομαι την ελληνικη αστυνομια και το εργο τησ.αλλα στα νεα παιδια προτεινω να το σκεφτουν παρα πολλοι.εξαλλου θα σα στο λενε και οι γονεισ σασ.ευχαριστω για τον χρονο σασ

σεβεσαι την αστυνομια? χα0χα0χαα απλα τα ελεγες ολα αυτα για το καλο μας?
για να μην παθουμε τιποτα? τοση μεγαλοψυχια πια?
κοιτα τον ρε πως τα γυρισε :lol:
σε λιγο θα του ζητησουμε και συγγνωμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwnmaris

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kwnmaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 190 μηνύματα.
ρε παιδια χαλαροστε ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ εχουμε και καλα ο καθενας λεει την αποψη του.απλα πρεπει να σκεφτομαστε καλα τι θελουμε εχει δικιο ο αργυρης σε αυτο.οταν εισαι 17,18 δεν σε νοιαζει οταν εισαι 23 24 το κοιτασ καλυτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

didou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο didou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
ρε παιδια χαλαροστε ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ εχουμε και καλα ο καθενας λεει την αποψη του.απλα πρεπει να σκεφτομαστε καλα τι θελουμε εχει δικιο ο αργυρης σε αυτο.οταν εισαι 17,18 δεν σε νοιαζει οταν εισαι 23 24 το κοιτασ καλυτερα


δημοκρατια εχουμε αλλα αυτο δεν σημαινει πως αν η γνωμη μας προσβαλλει τους αλλους θα την πουμε κιολας.ελεος.ο argyris ξεπερασε καθε οριο ειρωνειας.εξαλλου προσβαλλει και τους αστυνομικους και οι πατεραδες μερικων απο εδω μπορει να ειναι ηδη αστυνομικοι.να προσεχει λιγο που και πως εκφραζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Kαμια προβλεψη παληκαρια για το που θα παει η βαση με το 10%?

Καμια πληροφορια εχει κανεις απο μεσα για το ποσα ατομα δηλωσανε αστυνομικες σχολες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ας σταματήσουμε να ασχολούμαστε με τον argiris, και ας επικεντρωθούμε στο στόχο μας.
Την έτηση την έκανε κανένας? εγω λέω να πάω στο τμήμα μετά τις εξετάσεις στις 27 μαήου. η προθεσμία είναι μέχρι 6 ιουνίου.
-----------------------------------------
Kαμια προβλεψη παληκαρια για το που θα παει η βαση με το 10%?

Καμια πληροφορια εχει κανεις απο μεσα για το ποσα ατομα δηλωσανε αστυνομικες σχολες?

του 10% θα πέσει λόγο αύξησης των θέσεων. προσωπική εκτίμηση είναι οτι θα πέσει κάτω και απο τα 14,000 λόγο και των γεγονώτων του δεκεμβρίου και γενικά με ότι γίνεται. πόσα μόρια έχεις άν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Πρεπει να πιάνω κοντά στο 14,2....
Οπότε στα όρια πρέπει να παίζω..

Είδωμεν..Απλά ειναι η τελευταία χρονιά για μένα..(δυστυχώς)
Εσύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Πρεπει να πιάνω κοντά στο 14,2....
Οπότε στα όρια πρέπει να παίζω..

Είδωμεν..Απλά ειναι η τελευταία χρονιά για μένα..(δυστυχώς)
Εσύ?

δίνω κανονικά. πέρσυ έβγαλα 15100 μόρια αλλα έκανα μ@λ@κια και δέν δήλωσα αστυνομία. τέλος πάντων.φέτος ξαναδίνω μπάς και μπορέσω να πιάσω αξιωματικών. αλλα μάλλον για αστυφυλάκων το βλέπω.

πάντως με 14200 σε βλέπω μέσα 90%. δέν έχουν ξαναπάρει τόσο μεγάλη σειρά, και η βάση του 10% ακολουθεί πάντα την πορεία των βάσεων του 90% με ένα χρόνο καθηστέρηση. πέρσυ η αστυφυλάκων έπεσε σημαντικά οπότε φέτος πιστεύω οτι θα πέσει του 10%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
δίνω κανονικά. πέρσυ έβγαλα 15100 μόρια αλλα έκανα μ@λ@κια και δέν δήλωσα αστυνομία. τέλος πάντων.φέτος ξαναδίνω μπάς και μπορέσω να πιάσω αξιωματικών. αλλα μάλλον για αστυφυλάκων το βλέπω.

πάντως με 14200 σε βλέπω μέσα 90%. δέν έχουν ξαναπάρει τόσο μεγάλη σειρά, και η βάση του 10% ακολουθεί πάντα την πορεία των βάσεων του 90% με ένα χρόνο καθηστέρηση. πέρσυ η αστυφυλάκων έπεσε σημαντικά οπότε φέτος πιστεύω οτι θα πέσει του 10%.

Αυτό που λες ναι ισχύει..
Μάζεψα βάσεις-εισακτέους από προηγούμενες χρονιές και το είδα...
Μου δίνει κουράγιο αυτό που έγινε το 2007 αλλά με προβληματίζει το 2005 και το 2006...

Και γω σκεφτομουν να ξαναδωσω για να παρω την τυχη στα χερια μου..αλλα δουλευω σε μια εταιρια και δεν ειχα χρονο ουτε ρισκαρα να αφησω τη δουλεια που κανω τωρα η οποια εχει περιπου σχεση με αυτο που σπουδασα..

Καλή επιτυχία με τα μαθήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top