Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
nickthegreek3: Νομίζω ότι ισχύει και για τους αξιωματικούς, δεν θέλω να γράψω ανακρίβειες, αυτά που ξέρω καλά είναι τα των αστυφυλάκων. Έχω έναν φίλο που όσο ήταν στη σχολή (αστυφυλάκων) σπούδαζε οικονομικά γιατί ήθελε αργότερα να μπει στην δίωξη οικονομικού εγκλήματος. Επίσης ένα πτυχίο πανεπιστημίου παίζει σημαντικό ρόλο σε μισθό και εξέλιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
nickthegreek3: Νομίζω ότι ισχύει και για τους αξιωματικούς, δεν θέλω να γράψω ανακρίβειες, αυτά που ξέρω καλά είναι τα των αστυφυλάκων. Έχω έναν φίλο που όσο ήταν στη σχολή (αστυφυλάκων) σπούδαζε οικονομικά γιατί ήθελε αργότερα να μπει στην δίωξη οικονομικού εγκλήματος. Επίσης ένα πτυχίο πανεπιστημίου παίζει σημαντικό ρόλο σε μισθό και εξέλιξη.

οκ, θα το ψαξω. ευχαριστω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Να σπουδαζεις φιλε και να βαρας 8-10 ωρες την ημερα ειναι πολυ δυσκολο.
Και δεν ειναι ολοι ΜΑΤ κ ΥΜΕΤ πολλοι λιγοι πανε εκει.Εννοειτε ειναι καλητερα αξιωματικων αλλα εγω και τα μορια να εβγαζα δεν πηγενα.

Κοίταξε, αυτοί που έχουν καλή σειρά έχουν και το προνόμιο της επιλογής, όμως αυτοί είναι λίγοι. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα αξιωματικών ή αστυφυλάκων, δεν ξέρω πόσο καλό είναι για τον μάχιμο όλη αυτή η βια με την οποία έρχεται αντιμέτωπος. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Κοίταξε, αυτοί που έχουν καλή σειρά έχουν και το προνόμιο της επιλογής, όμως αυτοί είναι λίγοι. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα αξιωματικών ή αστυφυλάκων, δεν ξέρω πόσο καλό είναι για τον μάχιμο όλη αυτή η βια με την οποία έρχεται αντιμέτωπος. :/:
Οτι ψαχνει ο καθενας!!!!!
Τωρα αυτο που λες για τι σειρα ειναι για την σειρα που βγενουν απο τι σχολη οχι αυτη που μπενουν δηλαδη των πανελληνιων.
Τωρα εγω ας πουμε δεν θελω δουλεια γραφειου αλλα μετα απο 10 χρονια μπορει να αλλαξω και να θελω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babinos

Νεοφερμένος

Ο Babinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Οταν μηλαμε για τα Ε.Κ.Α.Μ. εννοουμε οχι φλωρους.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Οταν μηλαμε για τα Ε.Κ.Α.Μ. εννοουμε οχι φλωρους.........
Σωπα ρε μαχιμε!!χαχα!!
Αυτο που νομιζουν ολοι οτι γενιεσε αστυνομικος δεν το εχω καταλαβει!Για να γινεις εκαμιτης πρεπει να εισαι γυμνασμενος.Τωρα τα περαιτερω τα μαθενεις στην σχολη γιαφτο παμε στις σχολες.Ουτε για να χαλβαδιασουμε ουτε για να πιουμε καφεδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babinos

Νεοφερμένος

Ο Babinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ξερεις αν ειμαι και τι ξερω...;;;για να το λεω κατι σημαινει...;).εσυ εισαι στην σχολη;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babinos

Νεοφερμένος

Ο Babinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Για να γινεις εκαμιτης δεν φτανει μονο να εισαι γυμνασμενος αλλα και να το λεει η καρδια σου...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babinos

Νεοφερμένος

Ο Babinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
......και δεν ειπα πως εχω γεννηθει αστυνομος!!!...πες ειναι στην σχολη.;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Ξερεις αν ειμαι και τι ξερω...;;;για να το λεω κατι σημαινει...;).εσυ εισαι στην σχολη;;;;
Τωρα θα μπω.
Και η λεξη φλωρος που λενε ολοι ειναι για να διξουν την διδεν αντρηλα τους.
Το κλασικο μειωνω τους αλλους για να νιωσω ταρζαν.Σρυ κιολας.Ετσι το βλεπω εγω δεν λεω τπτ για εσενα ουτε που σε ξερω δηλαδη!!Απλος σχολιασα φιλικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Babinos

Νεοφερμένος

Ο Babinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Δεν το ειπα ετσι....εννοω πως πρεπει να το λεει η καρδια σου και να το αγαπας!!!!!σιγουρα δεν μπορουν να γινουν ολοι εκαμιτες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Μια ερωτηση: οι υγειονομικες/ψυχομετρικες/αθλητικες εξετασεις ειναι πριν ή μετα τις πανελληνιες και ποτε περιπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Μια ερωτηση: οι υγειονομικες/ψυχομετρικες/αθλητικες εξετασεις ειναι πριν ή μετα τις πανελληνιες και ποτε περιπου;
Γραφεις πανελληνιες , πας στην αστυνομια κανεις τα χαρτια σου μετα πας σε δημοσιο νοσοκομειο κανεις τις εξετασεις ολες απο ολους τους γιατρους, και μετα αθηνα και θεσσ/νικη περιπου αρχες ιουλιου αρχιζουν θα κανεις τις υγειονομικες ψυχοτεχνικες και αθλητικες εξετασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Γραφεις πανελληνιες , πας στην αστυνομια κανεις τα χαρτια σου μετα πας σε δημοσιο νοσοκομειο κανεις τις εξετασεις ολες απο ολους τους γιατρους, και μετα αθηνα και θεσσ/νικη περιπου αρχες ιουλιου αρχιζουν θα κανεις τις υγειονομικες ψυχοτεχνικες και αθλητικες εξετασεις.

δηλαδη πριν βγουν τα αποτελεσματα απο τις πανελληνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
δηλαδη πριν βγουν τα αποτελεσματα απο τις πανελληνιες;
Φετος που αργησαν εγω τα αποτελεσματα μου τα ειπαν απο το τηλεφωνο καθος γυρναγα σπιτι απο αθηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mzew

Νεοφερμένος

Η mzew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γραφεις πανελληνιες , πας στην αστυνομια κανεις τα χαρτια σου μετα πας σε δημοσιο νοσοκομειο κανεις τις εξετασεις ολες απο ολους τους γιατρους, και μετα αθηνα και θεσσ/νικη περιπου αρχες ιουλιου αρχιζουν θα κανεις τις υγειονομικες ψυχοτεχνικες και αθλητικες εξετασεις.

Δηλαδή κάνεις 2 φορές ιατρικές εξετάσεις?Ή είναι διαφορετικές οι υγειονομικές από τις εξετάσεις που κάνεις στο νοσοκομείο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Δηλαδή κάνεις 2 φορές ιατρικές εξετάσεις?Ή είναι διαφορετικές οι υγειονομικές από τις εξετάσεις που κάνεις στο νοσοκομείο?
Αν εχω καταλαβει καλα απο αυτα που εχω ψαξει, θα σου δωθει ενα εντυπο, το λεγομενο δελτιο υγειονομικης εξετασης. Στο νοσοκομειο πας για να κανεις διαφορες εξετασεις μηπως εχεις καποια παθηση. Αν ολα ειναι οκ, το δελτιο συμπληρωνεται απο τους γιατρους καθε εξετασης. Στην υγειονομικη εξεταση οι υποψηφιοι απλα παρουσιαζονται "ενώπιον της αρμόδιας Υγειονομικής Επιτροπής Κατάταξης φέροντας υποχρεωτικά μαζί τους το δελτίο υγειονομικής εξέτασης συμπληρωμένο για όλες τις παθήσεις, προκειμένου να κριθεί τελικά η ικανότητα ή μη αυτών για την κατάταξή τους στην Αστυνομία από υγειονομικής πλευράς." (πηγη ΤΑ ΝΕΑ) Οποτε αμα ολα ειναι ενταξει στο δελτιο και εχεις το σωστο ΔΜΣ (Δεικτη Μαζας Σωματος) παιρνεις το οκ και συνεχιζεις για τις αθλητικες δοκιμασιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Αν εχω καταλαβει καλα απο αυτα που εχω ψαξει, θα σου δωθει ενα εντυπο, το λεγομενο δελτιο υγειονομικης εξετασης. Στο νοσοκομειο πας για να κανεις διαφορες εξετασεις μηπως εχεις καποια παθηση. Αν ολα ειναι οκ, το δελτιο συμπληρωνεται απο τους γιατρους καθε εξετασης. Στην υγειονομικη εξεταση οι υποψηφιοι απλα παρουσιαζονται "ενώπιον της αρμόδιας Υγειονομικής Επιτροπής Κατάταξης φέροντας υποχρεωτικά μαζί τους το δελτίο υγειονομικής εξέτασης συμπληρωμένο για όλες τις παθήσεις, προκειμένου να κριθεί τελικά η ικανότητα ή μη αυτών για την κατάταξή τους στην Αστυνομία από υγειονομικής πλευράς." (πηγη ΤΑ ΝΕΑ) Οποτε αμα ολα ειναι ενταξει στο δελτιο και εχεις το σωστο ΔΜΣ (Δεικτη Μαζας Σωματος) παιρνεις το οκ και συνεχιζεις για τις αθλητικες δοκιμασιες.
Ετσι ακριβως.Αμα βρουνε κατι περιεργο στις εξετασεις που εχεις κανει στο νοσοκομειο σε ξαναεξεταζουν...Αλλα γενικοτερα στις προκαταρτηκες εξετασεις στο νοσοκομειο μονο γυμνο σε βλεπουν για να δουν αμα ολα ειναι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Ετσι ακριβως.Αμα βρουνε κατι περιεργο στις εξετασεις που εχεις κανει στο νοσοκομειο σε ξαναεξεταζουν...Αλλα γενικοτερα στις προκαταρτηκες εξετασεις στο νοσοκομειο μονο γυμνο σε βλεπουν για να δουν αμα ολα ειναι οκ.
τελειως γυμνο; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lefteris_92

Νεοφερμένος

Ο lefteris_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top