Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
αν καποιος μπει στην αξιωματικων αστυνομιας οταν βγει τι βαθμο εχει και τι μπορει να κανει? δηλαδη σε πανε σε καποια υπηρεσια ή επιλεγεις εσυ που θες και αν γινεται πας? εκτος απο την ασφαλεια κτλ κατι πιο μυστικο υπαρχει? δεν λεω για την ΕΥΠ αλλα για κατι παρομοιο? αν καποιος ειναι αστυνομικος μπορει να γινει πχ εθελοντης πυροσβεστης ή κατι παρομοιο στον ελευθερο του χρονο? η ασφαλεια σε συμβαντα ανταποκρινεται αν χρειαστει ή μονο η αμεση δραση? οπλο θα μπορω να εχω δικο μου ή πρεπει να κρατησω αυτο που θα μου δωσει η υπηρεσια? για την αμεση δραση τι εχετε να πειτε? ευχαριστω για τις απαντησεις σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ste

Νεοφερμένος

Ο ste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΑ ΚΤΙΡΙΑ...??? ΔΕΝ ΧΩΡΑΜΕ ΣΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ....??? ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΖΕΤΑΙ Η ΣΧΟΛΗ ΣΤΑ ΔΥΟ.... ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
αν καποιος μπει στην αξιωματικων αστυνομιας οταν βγει τι βαθμο εχει και τι μπορει να κανει?
εχεις τον βαθμο του υπαστυνομου β' κατι σαν τον ανθυπολοχαγο στον στρατο.....

τωρα το τι κανει ειναι πολυ γενικο.....εξαρτατι απο την υπηρεσια.....
δηλαδη σε πανε σε καποια υπηρεσια ή επιλεγεις εσυ που θες και αν γινεται πας?

πας εκει που υπαρχουν αναγκες.....

εκτος απο την ασφαλεια κτλ κατι πιο μυστικο υπαρχει? δεν λεω για την ΕΥΠ αλλα για κατι παρομοιο?
υπαρχει και η αντιτρομοκρατικη...και αλλες που δεν γνωριζουμε.....αλλα πηγαινεις υστερα απο χρονια και οχι με δικη σου επιλογ μονο αν σε επιλεξουν...

αν καποιος ειναι αστυνομικος μπορει να γινει πχ εθελοντης πυροσβεστης ή κατι παρομοιο στον ελευθερο του χρονο?
μπορεις να κανεις αναφορα στο αρχηγειο και αν το εγκρινει μπορεις να το κανεις αλλιως οχι.......


η ασφαλεια σε συμβαντα ανταποκρινεται αν χρειαστει ή μονο η αμεση δραση?
φυσικα και ανταποκρινεται αν εχει αρμοδιοτητα και δικαιοδοσια.....[/QUOTE]

οπλο θα μπορω να εχω δικο μου ή πρεπει να κρατησω αυτο που θα μου δωσει η υπηρεσια?
δινεις πισω αυτο που σου εδωσε η υπηρεσια και παιρνεις δικο σου το οποιο δηλωνεις στην υπηρεσια και στοιχειοθετειται........

για την αμεση δραση τι εχετε να πειτε?
πολλα........πολυ σημαντικη υπηρεσια......και πολυ γενικο αυτο που ρωτας.....

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΛΛΑ ΚΤΙΡΙΑ...??? ΔΕΝ ΧΩΡΑΜΕ ΣΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ....??? ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΖΕΤΑΙ Η ΣΧΟΛΗ ΣΤΑ ΔΥΟ.... ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΟΙΚΟΥΣΑ.....

ναι δεν χωραμε....αυτο ειναι γεγονος.....τι εννοεις χωρις να εχουμε διοικουσα.....το 4ο ετος ειναι διοικουσα......και θα ειναι και αυτο μεσα στη σχολη......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patrioths7

Νεοφερμένος

Ο patrioths7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά μήπως ξέρεται αν υπάρχει η δυνατότητα εισαγωγής στη σχολή με κατατακτήριες. Είμαι πτυχιούχος γεωπονικής και ενδιαφέρομε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ste

Νεοφερμένος

Ο ste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ναι δεν χωραμε....αυτο ειναι γεγονος.....τι εννοεις χωρις να εχουμε διοικουσα.....το 4ο ετος ειναι διοικουσα......και θα ειναι και αυτο μεσα στη σχολη......[/quote]

OI TEΡΤΑΤΟΕΤΕΙΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΠΕΡΙΣΥ ΔΕΝ ΑΔΕΑΙΣΑΝ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ....? Κ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΛΟΥ(ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΣΥ) ΘΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΟΙ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ....? ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΠΑΝΤΩΣ...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis91

Νεοφερμένος

Ο giannis91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Άρη συγχαρητήρια για τις πληροφορίες...ευχαριστούμε πολύ:)!!..Μήπως ξέρεις τι πράγματα θα χρειαστούμε με την είσοδο μας στην σχολή?...ρούχα και τέτοια πράγματα?...θα μας δώσει τίποτα η σχολή??

(Να ρωτήσω παιδιά, κανένας για αξιωματικών αστυνομίας από Βόλο?...:))
-----------------------------------------
Βρε παιδιά δεν επιτρέπονται λαπ τοπ στην σχολή??...τι θα κάνουμε:P??...δεν μπορώ να πάω πουθενά χωρίς το λαπ τοπ μου:)...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
OI TEΡΤΑΤΟΕΤΕΙΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑΝ ΠΕΡΙΣΥ ΔΕΝ ΑΔΕΑΙΣΑΝ ΘΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ....? Κ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΛΛΟΥ(ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΕΣΥ) ΘΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΟΙ ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ....? ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΠΑΝΤΩΣ...:D
οι 4ετεις που εφυγαν περσυ ηταν σχεδον 100 ενω εσεις 150 και επισης θα μπουν αλλοι 100 στο 2 ετος .....οι εκ του σωματος.....για αυτο δεν χωραμε......

Άρη συγχαρητήρια για τις πληροφορίες...ευχαριστούμε πολύ:)!!..Μήπως ξέρεις τι πράγματα θα χρειαστούμε με την είσοδο μας στην σχολή?...ρούχα και τέτοια πράγματα?...θα μας δώσει τίποτα η σχολή??

(Να ρωτήσω παιδιά, κανένας για αξιωματικών αστυνομίας από Βόλο?...:))
-----------------------------------------
Βρε παιδιά δεν επιτρέπονται λαπ τοπ στην σχολή??...τι θα κάνουμε:P??...δεν μπορώ να πάω πουθενά χωρίς το λαπ τοπ μου:)...:lol:
φυσικα και θα σας δωσει η σχολη......οταν σας παρουν τηλεφωνο απο το τμημα θα σας δωσουν και εναν καταλόγο με αυτα που πρεπει να εχετε....μην ανησυχειτε....φιλε μου θα αντεξεις οπως και ολοι οι υπολοιποι....λαπ τοπ μπορεις να εχεις αλλα ειναι και 200 ευρω η αναφορα.....οποτε διαλεγεις και παιρνεις......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis91

Νεοφερμένος

Ο giannis91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ:)...Να ρωτήσω και κάτι άλλο...σχετικά με την πρόσβαση στην σχολή...ποιο λεωφορείο θα παίρνουμε για να ερχόμαστε στην σχολή?...θα βάζει η σχολή κάποιο λεωφορείο για την μεταφορά των σπουδαστών, όπως κάνουν οι περισσότερες στρατιωτικές??...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστης

Νεοφερμένος

Ο κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μηπως εσυ που εισαι πιο εμπειρος ξερεις τι μισθο παιρνουν οι υπαστυνομοι μολις βγουν απο τη σχολη αξιωματικων????????:)
-----------------------------------------
:)μηπως εσυ που εισαι πιο εμπειρος ξερεις τι μισθο παιρνουν οι υπαστυνομοι μολις βγουν απο τη σχολη αξιωματικων????????
-----------------------------------------
με τι μισθο???
-----------------------------------------
με τι μισθο???
-----------------------------------------
Γραψε πρωτα παννεληνιες και μετα σκεφτεσαι το μηχανογραφικο :P

Μολις τελειωσεις τη σχολη ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ παιρνεις το βαθμο του υπαστυνομου β'

Εδω Μπορεις να βρεις ο,τι πληροφορια χρειαζεσαι σχετικα με την εκπαιδευση αλλα και τους βαθμους.
με τι μισθο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ναι υπαρχει λεωφορειο της σχολης που παει στην μεσογειων.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
λαπ τοπ μπορεις να εχεις αλλα ειναι και 200 ευρω η αναφορα.....οποτε διαλεγεις και παιρνεις......


οταν λες οτι ειναι 200 ευρω η αναφορα τι εννοεις ρε αρη;;; απαγορευονται τα λαπ τοπ στην σχολη;;;:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosAlonso

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
λαπ τοπ μπορεις να εχεις αλλα ειναι και 200 ευρω η αναφορα.....οποτε διαλεγεις και παιρνεις......

Αν καταλάβα τι εννοεί ο Άρης είναι οτι θα δώσεις κάτι σαν παράβολο στην σχολή για να δηλώσεις το λάπτοπ ή αν σε ποιάσουν να έχεις πλήρωσεις 200? πρόστημο? Μπορεί να είναι μπαρούφα, αλλα αυτό νομίζω οτι εννοεί. Το ίδιο ισχύει και για την αστυφυλάκων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Serpico91

Νεοφερμένος

Ο Serpico91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλο το ischool :bye: Μιας κ είναι το πρώτο μήνυμα π αφήνω θ ήθελα ν δώσω συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά π πέρασαν κ ν ευχηθώ σε όλους μας καλή σταδιοδρομία!

Επίσης συγχαρητήρια σε σένα Άρη για τν υπομονή σ κ γενικά π βοηθάς τόσο κόσμο.
Θα ήθελα ν σε ρωτήσω (ίσως το έχεις απαντήσει βέβαια...) αν ισχύει αυτό π έχω ακούσει ότι απαγορεύονται τα κινητά με κάμερα στη σχολή. Όχι ότι καίγομαι ν έχω κινητό με κάμερα απλώς πληροφοριακά. :D Αυτή η αποία για αρχή... :P

Χαιρετίσματα από Μυτιλήνη :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
καλωσ τον καινιουργιο

μαγκεσ σημερα με φωναξαν[οχι μονο εμενα εννοειτε ]για να κανω κατι χαρτια για την αξιωματικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evma

Νεοφερμένος

Ο Evma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Με τις εκλογες τωρα τι γινεται?Θα μπουμε πριν ή μετα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
φιλε σημερα που πηγα στο τμημα ειπανε μπορει να εχουμε καποιεσ διαφοροποιησεισ αλλα σε γενικεσ γραμεσ αυτο που εχουν πληροφορηθει ειναι για 27 του μηνοσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
Αρη ευχαριστω πολυ για την απαντηση αν και την ειδα τωρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστης

Νεοφερμένος

Ο κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ολοι μαζι δινουν:)
-----------------------------------------
το ιδιο υψος για ολους και για αντρεσ και για γυναικες:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
και εγω που πηγα σημερα μου ειπαν οτι κατα τις 27 θα μπουμε αλλα ενας αξιωματικος μου ειπε οτι τωρα λογω εκλογων υπαρχει η περιπτωση να μπουμε πιο νωρις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
οταν λες οτι ειναι 200 ευρω η αναφορα τι εννοεις ρε αρη;;; απαγορευονται τα λαπ τοπ στην σχολη;;;:!:

ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ.....:no1:

Θα ήθελα ν σε ρωτήσω (ίσως το έχεις απαντήσει βέβαια...) αν ισχύει αυτό π έχω ακούσει ότι απαγορεύονται τα κινητά με κάμερα στη σχολή. Όχι ότι καίγομαι ν έχω κινητό με κάμερα απλώς πληροφοριακά. :D Αυτή η αποία για αρχή... :P

κοιτα απο οτι θυμαμαι μας κανανε ελεγχο για τα κινητα με καμερα....και δεν περασαν υστερα απο καποιο καιρο.....το εχεις κανονικα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top