Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
μπορεισ να εξηγησεισ γιατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

johnnynoisemaker

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
πολυ χρησιμο το θεμα και δινετε πολλες πληροφοριες και μου λυσατε σχεδον ολες τις αποριες,ειστε φοβεροι πραγματικα αλλα πειτε λιγο ακομα κατι που ρωτησε και μια κοπελα αλλα δεν νομιζω να τ απαντησατε¨αμα καποιος θελει να δουλεψει στο εγκληματολογικο που πρεπει να περασει-αστυφυλακων ή αξιωματικων-και πως γινεται γενικως να δουλεψει στο εγκληματολογικο (εψαξα παντου αλλα παρολα αυτα δεν βρηκα κατι).επισης στο site της αστυνομιας εγραφε κατι οτι μπορουν οι αστυνομικοι να πανε στο εξωτερικο αλλα ουτε για αυτο βρηκα πληροφοριες οποτε αν μπορειτε να με ενημερωσετε θα με βοηθουσατε πολυ!!τελος,οσων αφορα τις συνθηκες διαβιωσης μεσα στην σχολη τι εννοειτε επιθεωρηση μετα το πρωινο καθαρισμα?μπαινουν ετσι απλα μεσα και κοιτανε?ειναι αληθεια οτι ψαχνουν τα πραγματα (η αδερφη μιας φιλης μου ειχε πει οτι της ανοιξαν τον σακο και της ξεστρωσαν το κρεβατι-μα γιατι να το κανουν κατι τετοιο?)και υπαρχουν και στην αστυνομια καψονια (οπως στον στρατο που οι πρωτοετεις τρεχουν συνεχεια)?
αυτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
πολυ χρησιμο το θεμα και δινετε πολλες πληροφοριες και μου λυσατε σχεδον ολες τις αποριες,ειστε φοβεροι πραγματικα αλλα πειτε λιγο ακομα κατι που ρωτησε και μια κοπελα αλλα δεν νομιζω να τ απαντησατε¨αμα καποιος θελει να δουλεψει στο εγκληματολογικο που πρεπει να περασει-αστυφυλακων ή αξιωματικων-και πως γινεται γενικως να δουλεψει στο εγκληματολογικο (εψαξα παντου αλλα παρολα αυτα δεν βρηκα κατι).επισης στο site της αστυνομιας εγραφε κατι οτι μπορουν οι αστυνομικοι να πανε στο εξωτερικο αλλα ουτε για αυτο βρηκα πληροφοριες οποτε αν μπορειτε να με ενημερωσετε θα με βοηθουσατε πολυ!!τελος,οσων αφορα τις συνθηκες διαβιωσης μεσα στην σχολη τι εννοειτε επιθεωρηση μετα το πρωινο καθαρισμα?μπαινουν ετσι απλα μεσα και κοιτανε?ειναι αληθεια οτι ψαχνουν τα πραγματα (η αδερφη μιας φιλης μου ειχε πει οτι της ανοιξαν τον σακο και της ξεστρωσαν το κρεβατι-μα γιατι να το κανουν κατι τετοιο?)και υπαρχουν και στην αστυνομια καψονια (οπως στον στρατο που οι πρωτοετεις τρεχουν συνεχεια)?
αυτα!!
Δεν υπάρχει εγκληματολογικό υπάρχει η ΥΔΕΖΙ(υποδιεύθυνση δίωξης εγκλημάτων κατά ζωής και ιδιοκτησίας) και η ΔΕΕ(διεύθυνση εγκληματολογικών ερευνών).Η ΥΔΕΖΙ ασχολείται με την εξιχνίαση εγκλημάτων και η ΔΕΕ παρέχει υποστήριξη αφού απαρτίζεται κατά ένα μεγάλο μέρος από επιστημονικό προσωπικό και παρέχει βοήθεια σχετικά με αποτυπώματα,DNA κλπ.Στις υπηρεσίες μπορείς να πας και από τις δύο σχολές μόνο που τα καθήκοντα διαφέρουν.Στην ΥΔΕΖΙ πχ οι αστυφύλακες,αρχιφύλακες,ανθυπαστυνόμοι κάνουν τις παρακολουθήσεις,συλλήψεις κλπ ενώ οι αξιωματικοί συντονίζουν και κατευθύνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παυλος1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παυλος1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
παιδια για την σχολή αξιωματικών (μόνο για αστυνομικούς) εχω 16614,τι λέτε εχω ελπίδα;η τζάμπα περιμένω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goudas

Νεοφερμένος

Ο goudas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
να ρωτησω και γω κατι... αν για τον οποιοδηποτε λογο καποιος επιθυμει καποια στιγμη να φυγει απο την σχολη, μπορει να κανω μηχανογραφικο με το 10% και να παει σε αλλη σχολη?? και αν ναι θα εχει καποια επιβαρυνση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ναι υπαρχει μια οικονομικη επιβαρυνση...εξαρταται ποσο θα μεινεις...
-----------------------------------------
πολυ χρησιμο το θεμα και δινετε πολλες πληροφοριες και μου λυσατε σχεδον ολες τις αποριες,ειστε φοβεροι πραγματικα αλλα πειτε λιγο ακομα κατι που ρωτησε και μια κοπελα αλλα δεν νομιζω να τ απαντησατε¨αμα καποιος θελει να δουλεψει στο εγκληματολογικο που πρεπει να περασει-αστυφυλακων ή αξιωματικων-και πως γινεται γενικως να δουλεψει στο εγκληματολογικο (εψαξα παντου αλλα παρολα αυτα δεν βρηκα κατι)

ρωτα κατι πολυ εξειδικευμενο....βγαινουν προκυρηξεις για καποιες θεσεις...αν πληρεις τα κριτηρια μπορει να πας....διαβασε και αυτα που λεει και ο φιλος παραπανω....


επισης στο site της αστυνομιας εγραφε κατι οτι μπορουν οι αστυνομικοι να πανε στο εξωτερικο αλλα ουτε για αυτο βρηκα πληροφοριες οποτε αν μπορειτε να με ενημερωσετε θα με βοηθουσατε πολυ!
ναι μπορεις να πας αλλα δεν πληρωνεσαι για οσο διαστημα πας...και για να πας πρεπει να σπουδαζεις κατι ....και το πολυ 3 χρονια....αυτες οι διαταξεις υπαρχουν για να υπαρχουν....αν μπεις θα το διαπιστωσεις....


τελος,οσων αφορα τις συνθηκες διαβιωσης μεσα στην σχολη τι εννοειτε επιθεωρηση μετα το πρωινο καθαρισμα?μπαινουν ετσι απλα μεσα και κοιτανε?ειναι αληθεια οτι ψαχνουν τα πραγματα (η αδερφη μιας φιλης μου ειχε πει οτι της ανοιξαν τον σακο και της ξεστρωσαν το κρεβατι-μα γιατι να το κανουν κατι τετοιο?)και υπαρχουν και στην αστυνομια καψονια (οπως στον στρατο που οι πρωτοετεις τρεχουν συνεχεια)?
αυτα!!

ναι μπαινουν μεσα κυριως σε 1ετεις οι εκπαιδευτες 4ετεις....ναι ψαχνουν και πραγματα και ντουλαπες και ψευδοοροφες.......παντα με την παρουσια την δικη σου....και οταν λειπεις του κτιριοφυλακα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos4160

Νεοφερμένος

Ο giorgos4160 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ρε παιδες εχω 18.000 στο 5 πεδιο! πως το βλεπετε θα μπω? λεγετ οτι θα πεσει η σχολη λογο τον γεγονοτων που εγιναν προσφατα και των αυξημενο αριθμο τον ατομων που περνει φετος! πλζ απαντηστε!
-----------------------------------------
αααα! κοιταχτε και εδω μπας και με βοηθησετε! https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=49806

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Για αξιωματικων εγω το βλεπω δυσκολο να πεσει τοσο στη γενικη σειρα,ποτε μη λες ποτε ομως φιλε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aνδρέας

Νεοφερμένος

Ο Aνδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ρε Αρη γιατι θα μας εχουν στο τρεξιμο τον 1ο χρονο τα 4ρια? Τι εννοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ρε Αρη γιατι θα μας εχουν στο τρεξιμο τον 1ο χρονο τα 4ρια? Τι εννοεις?
για να στρωσεις......:D:D:D:D:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ρε Αρη γιατι θα μας εχουν στο τρεξιμο τον 1ο χρονο τα 4ρια? Τι εννοεις?

ετσι πάει σε όλες τις στρατιωτικές/στυνομικές σχολες

ο άσσος πάντα τρέχει (όπου και να πάει)
στις στρατιωτικές είναι πολύ πιο σκληρά τα καψώνια βέβαια.
πχ στην ικάρων ένα 4αρι έβαζε τον πρωτοετή να του τραγουδάει ενώ κατούραγε.

και όταν τελειώσει η χρονιά, στην σσε βαζουν στους 2ετής τον άσσο στο στόμα, το βάζουν φωτιά και ο πρωτοετής κάνει κάμψες μέχρι να καεί ο άσσος.(άσσος είναι το σύβολο ''1'' που φοράνε όλοι οι πρωτοετής)
τρελά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aνδρέας

Νεοφερμένος

Ο Aνδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κατσε ρε Αρη δλδ μου λες οτι θα στερουμαι του δικαιωματος να γυμναζομαι στη σχολη επειδη υπαρχουν κ 4ρια? Λιγο υπερβολη φαινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ΔΕΝ ειναι υπερβολεσ αντρεα
αυτα τα τμηματα εχουν ΧΡΩΜΑ στρατου
θα καλοπερασουμε μην μασασ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aνδρέας

Νεοφερμένος

Ο Aνδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
ΔΕΝ ειναι υπερβολεσ αντρεα
αυτα τα τμηματα εχουν ΧΡΩΜΑ στρατου
θα καλοπερασουμε μην μασασ

ρε δε μασαω με τιποτα αλλα γυμναζομαι και δε θελω να σταματησω.(απ' τη στιγμη που υπαρχει γυμναστηριο στη σχολη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Ετσι οπως τα λεει ο Αρης ειναι...Ιδιαιτερα ο στρατος και μετα η αστυνομια εχουν αρκετο ζοριλικη στην αρχη ειδικα...Για να "στρωσουν" τα ψαρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ναι ρε αντρεα και εγω γυμναζομαι σε γυμναστηριο
για την ακριβεια και τη φετινη σχολικη χρονια πηγαινα τρεισ φορεσ την εβδομαδα
θα την βγαζουμε αλλιωσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aνδρέας

Νεοφερμένος

Ο Aνδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι το γυμναστηριο αντικαθισταται μονο με την κολυμβηση η οποια δεν υπαρχει στη σχολη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goudas

Νεοφερμένος

Ο goudas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
βλεπω ειμαστε πολλοι που θα παμε αξιωματικων... ωραια.. παιδια εγω να σας πω την αληθεια (ισως σας φανει γελοιο) ο μονος ενδοιασμος που εχω ειναι ο Αρης(ομαδα)και τι εννοω... φοβαμαι μηπως δν μπορω να πηγαινω στο γηπεδο μετα (ακομα και ειμαι στην θεσσ) και οτι δν θα μπορω πχ να πηγαινω στους φανατικους γιατι δν πολυ κολλαει.... τι να πω θα δειξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
ετσι πάει σε όλες τις στρατιωτικές/στυνομικές σχολες

ο άσσος πάντα τρέχει (όπου και να πάει)
στις στρατιωτικές είναι πολύ πιο σκληρά τα καψώνια βέβαια.
πχ στην ικάρων ένα 4αρι έβαζε τον πρωτοετή να του τραγουδάει ενώ κατούραγε.

και όταν τελειώσει η χρονιά, στην σσε βαζουν στους 2ετής τον άσσο στο στόμα, το βάζουν φωτιά και ο πρωτοετής κάνει κάμψες μέχρι να καεί ο άσσος.(άσσος είναι το σύβολο ''1'' που φοράνε όλοι οι πρωτοετής)
τρελά πράγματα.

Kαλά αυτά παιδιά μην τα πολυπιστεύετε...
Και γω όταν πήγα στρατό(έφεδρος) όλοι λέγανε ιστορίες για καψόνια κτλ αλλά οκ..δεν ήταν τίποτα..
Σίγουρα όμως θα σας τρέξουν οι εκπαιδευτές(έτσι πρέπει να γίνει), και ορισμένοι κομπλεξικοί 4τεις πχ μπορεί να προσπαθήσουν και καλά να σας ψαρώσουν-φοβίσουν, αλλά στην αστυνομία που υπάρχει έντονη συναδελφικότητα δεν νομίζω να γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top