Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

greg182

Νεοφερμένος

Ο greg182 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
την ταξη την επιβαλλουν οι νομοι..η αστυνομια φροντιζει για την σωστη τηρηση των νομων..Το οργανο λοιπον που λεγετε αστυνομια αν παρτηρησει παραβιαση καποιου νομου σε παραπεμπει σε αυτους που εχουν το νομιμο απο το συνταγμα δικαιωμα Τα Δικαστηρια..Εκει θα εξετασουν εαν πρωτα πολλα εκανες μια παρανομη πραξη....Τα συμπερασματα δικα σου...Κανεις δεν εχει εξουσια πανω σε καποιον αλλο.. Βαλτο καλα μεσα στο μυαλο σου.. Αν επιθυμεις κατι τετοιο σημαινει οτι προσδοκας και αλλα καθεστωτα...(...) Οι τρεις τελειες ειναι συμβολικες...
-----------------------------------------
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=8TGePVrZoH8&feature=related[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
theogate77 μην κρινεις τους αλλους απο μια κουβεντα.και δε σου ζητησα να με κρινεις.απλα εξεφρασα μια απορια.αυτο δε σημαινει κι οτι ειμαι αυτο που εσυ ισχυριζεσαι.δεν με ξερεις καθολου.απ τα λιγα που ξερω ο ρολος της αστυνομαις ειναι να φροντιζει οι νομοι να λειτουργουν σωστα κι οπου χρεαζεται να επεμβαινει ωστε να συνεχισουν να λειτουργουν σωστα.φυσικα και δεν ειναι ανωτεροι απλα εχουν εξουσια για συγκεκριμενο αντικειμενο.αυτο βεβαια δνε τους δινει το διακιωμα να την εκμεταλλευτουν για δικο τους συμφερον αλλα για το συμφερον του πολιτη και της πολιτειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theogate77

Νεοφερμένος

Ο theogate77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
μα εγω ειπα για εξουσια του αστυνομικου κατα μια παραβαση του νομου που επιβλεπει αυτοφορο.δεν ειπα οτι ο αστυνομικος εχει εξουσια γενικα.αυτο ελειπε εξαλλου.ασχετο αν δεν καταλαβαινομαστε εδω.η αστυνομια θελει ριζικη αλλαγη.διφορετικο τροπο προσληψη.καταπολεμιση της εντοποιοτητας και των συγκαλιψεων μεσα στο σωμα.εξυπηρετουνται συμφεροντα κλπ(καταλαβαινεται ολοι σας τι εννοω).και να ανοιξω αλλο θεμα...δεν ειναι αδικο για τουσ αστυφυλακες που εδωσαν πανελλαδικες και προσπαθησαν να ερχονται ειδικοι φρουροι μονο με απολυτηριο λυκειου και στρατιωτικη θυτεια.να κανουν 5 χρονια σαν ειδικοι φρουροι και μετα να προβιβαζονται στον βαθμο του αστυφυλακα?θελω την αποψη ολων σας.ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JBJ21

Νεοφερμένος

Ο JBJ21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Φιλε ari_20 θα θελα να σε ρωτησω 2 πραγματα...
πρωτον και οχι τοσο σημαντικο αν πιστευεις αν θα μπω φετος στη σχολη με 18580 μορια συμφωνα με οσα ακους εκει...
και δευτερον καλα ολα τα προηγουμενα για προυπηρεσια και μορια οσο αναφορα την εξελιξη αλλα οσο αναφορα μια γενικη περιπτωση ποσο θα κανει ενας νεος αξιωματικος με το που βγαινει απο τη σχολη να παει στον τοπο του..Για παραδειγμα εγω αν μπω ποτε θα επιστρεψω περιπου θεσσαλονικη με το που βγω ενοειται απο τη σχολη...εχω ακουσει οι αξιωματικοι αργουν καπωσ παραπανω απο τους αστυφυλακες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
αμα σκεφτεις οτι οι αξιωματικοι κανουν 4 χρονια και οι αστυνομικοι 2....αξιωματικων αργουν καπως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Φιλε ari_20 θα θελα να σε ρωτησω 2 πραγματα...
πρωτον και οχι τοσο σημαντικο αν πιστευεις αν θα μπω φετος στη σχολη με 18580 μορια συμφωνα με οσα ακους εκει...
και δευτερον καλα ολα τα προηγουμενα για προυπηρεσια και μορια οσο αναφορα την εξελιξη αλλα οσο αναφορα μια γενικη περιπτωση ποσο θα κανει ενας νεος αξιωματικος με το που βγαινει απο τη σχολη να παει στον τοπο του..Για παραδειγμα εγω αν μπω ποτε θα επιστρεψω περιπου θεσσαλονικη με το που βγω ενοειται απο τη σχολη...εχω ακουσει οι αξιωματικοι αργουν καπωσ παραπανω απο τους αστυφυλακες..

ναι πιστευω πως θα μπεις γιατι αυξηθηκαν οι θεσεις....:no1:

κοιτα για θεσαλονικη ανοιγει καθε χρονο γυρω στις 15 θεσεις...οποτε καταλαβαινεις οτι πρεπει να εισαι απο τους πρωτους...τωρα δεν ξερω να σου πω ποσα χρονια κανεις για να πας....:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
γεια σας παιδια,
ειμαι νεος σε αυτο το φορουμ και ηθελα να πω πως ειναι πληρως κατατοπιστικο...επιθυμω και γω επισης να μπω στην σχολή αξιωματικών ελληνικής αστυνομίας.ειναι ενα ονειρο που εχω εδω και...8 χρονια.ετσι εκανα μοκο εβαλα τα δυνατα μου φετος στις πανελλαδικες κ εκοψα κωλους:)...αρχικα να ευχαριστησω τον αρη 20 για τις πολυτιμες πληροφοριες του.Φιλε αρη κανεις τη καλυτερη δουλεια.τα σπας.
theogate77 συμφωνω μαζι σου σε 1 πραμα...η αστυνομια θελει αλλαγη.σε αυτο εχεις απολυτο δικιο.εχω κατι παιδια(μ...ες) εδω που θελουν να περασουν αστυφυλακων μονο και μονο για να δερνουν...και το κακο ειναι πως πολλοι τετοιοι θα περασουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
οχι φιλε Soul of Sin....μπορει να ειναι πολλοι αλλα απο τα προκαταρτικα δεν επροκειτω να περασουν,τον κωλο τους να χτυπανε κατω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
γεια σας παιδια,
ειμαι νεος σε αυτο το φορουμ και ηθελα να πω πως ειναι πληρως κατατοπιστικο...επιθυμω και γω επισης να μπω στην σχολή αξιωματικών ελληνικής αστυνομίας.ειναι ενα ονειρο που εχω εδω και...8 χρονια.ετσι εκανα μοκο εβαλα τα δυνατα μου φετος στις πανελλαδικες κ εκοψα κωλους:)...αρχικα να ευχαριστησω τον αρη 20 για τις πολυτιμες πληροφοριες του.Φιλε αρη κανεις τη καλυτερη δουλεια.τα σπας.
theogate77 συμφωνω μαζι σου σε 1 πραμα...η αστυνομια θελει αλλαγη.σε αυτο εχεις απολυτο δικιο.εχω κατι παιδια(μ...ες) εδω που θελουν να περασουν αστυφυλακων μονο και μονο για να δερνουν...και το κακο ειναι πως πολλοι τετοιοι θα περασουν

Φαντάζομαι αυτοί που θέλουν να πάνε για να δέρνουν είναι από αυτούς τους τύπους που μικροί τρώγανε πολλές μπάτσες-φάπες και κάναν τους μάγκες μονο όταν ήταν 5-10 άτομα μαζί εναντίον ενός.

Κρίμα..ίσως τα ψυχοτεχνικά θα πρέπει να ήταν πιο αυστηρά μήπως τυχός κόβανε κανέναν τέτοιο κουραδόμαγκα.
Και όχι να τους περνάνε όλους..


Πάντως και οι ίδιοι δε θα περάσουν καλά να τους πεις.Θα τρώνε συνεχώς Ε.Δ.Ε,ποινές, και θα τους πάρουν και το όπλο στο τελος.Ξινό θα τους βγει.
-----------------------------------------
οχι φιλε Soul of Sin....μπορει να ειναι πολλοι αλλα απο τα προκαταρτικα δεν επροκειτω να περασουν,τον κωλο τους να χτυπανε κατω...

:jumpy::jumpy::jumpy:

....
Να ξέρεις οτι τους περνάνε όλους...Δεν το ψάχνουν πολύ.Δυστυχώς.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ε μερικοι πιστευω θα κοπουν....τους εχω ικανουν να πουν οτι θελουν να μπουν για να δερνουν και θα τους κοψουν...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Τι να σας πω βρε παιδια,δε ξερω.Ισως εχετε δικιο.Βασικα για μενα το πιο σημαντικο αυτη τη περιοδο ειναι να καταφερω να μπω.τα αλλα ερχονται μετα.Αλλα +φωνω μαζι σου kalaxan...τι να κανουμε ομως .εχει γεμισει ο κοσμος με κομπλεξικους...Αλλα παντα υπαρχουν και οι σωστοι,το "υπολοιπο"

αρη_20 στον ελευθερο χρονο τι μπορεις να κανεις μεσα στην ακαδημια??Ισχυει κανα μπονους για τους πρωτους που μπαινουν(π.χ. τους πρωτους 10)??Α και που σαι...κρατα μου θεση γιατι ερχομαι...:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
αρη_20 στον ελευθερο χρονο τι μπορεις να κανεις μεσα στην ακαδημια??Ισχυει κανα μπονους για τους πρωτους που μπαινουν(π.χ. τους πρωτους 10)??Α και που σαι...κρατα μου θεση γιατι ερχομαι...:D:D

ελευθερος χρονος ειναι ...οτι θελεις...και επιτρεπεται βεβαια.....
ισχυει για τους πρωτους αυτο με την επιδοτηση....με τα λαπτοπ....
επισης ο πρωτος ειναι αρχηγος οι 3 επομενοι διμοιρητες και οι 12 επομενοι ομαδαρχες....

ελα..γιατι δεν παλευονται αλλο οι σκοπιες...:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
ελπιζω παντως εσεις οι παλιοι να μην μας κανετε τη ζωη πολυ δυσκολη:P:P:P
-----------------------------------------
Βασικα για τον ελευθερο χρονο εννοω μηπως εχετε κανα χωρο διασκεδασης...κανα γηπεδο για μπασκετακι...Γιατι ακουω χλιδη εκει μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
φιλαρακι παντα πρεπει να υπαρχει και διασκεδαση....μονο σε κανενα πολεμο δεν υπαρχει:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
επισης ο πρωτος ειναι αρχηγος οι 3 επομενοι διμοιρητες και οι 12 επομενοι ομαδαρχες....

ελα..γιατι δεν παλευονται αλλο οι σκοπιες...:D:D:D:D

aris 20, πόσα άτομα έχει μιά ομάδα, και πόσες ομάδες έχει κάθε δοιμηρία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
τωρα αυτο εξαρταται απο τα ατομα που εχει ενα ετος....εμεις σαν πρωτο με 130 ατομα ..ειμασταν 3 διμοιριες απο 43-44 ατομα περιπου...και καθε διμοιρια απο 4 ομαδες...και καθε ομαδα απο 11 ατομα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theogate77

Νεοφερμένος

Ο theogate77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
παιδια να ξερεται οτι για να κοπει κανεις στ ψυχοτεχνικα τεστ της αστυνομιας πρεπει να ειναι (να μου επιτραπει η εκφραση) πολυ 'χαζος'.δεν κοβεται σχεδον κανεις οποτε να ξερετε οτι ευκολα μπαινουν και ατομα οπως ειπε παραπανω ατομα που εχουν μονο σκοπο το 'νταιλικι'.εγω εχασα το 2007 την αξιωματικων για μικρη διαφορα(450 μορια) και καποια στιγμη ελπιζω στο μελλον οταν τελειωσω το πανεπηστιμιο να μπω.γνωριζω απο υψηλο στελεχο οτι η αστυνομια θα αλλαξει θα χαρακτιριζεται απο ελευθερο ανταγωνισμο (πτυχια,ειδικες δεξιοτητες κλπ) και οχι μονο η αστυνομια ακομα και οι υπολοιπες στρτιωτικες σχολες.βλεπετε οτι σιγα σιγα το κανουν με τους αστυφυλακες αφου για να γινεις αστυφυλακας δεν χρειαζεται να πας σχολη αστυφυλακων.πας φανταρος συγκεκριμενα στις ειδικες δυναμεις και μετα αρτια εκπαιδευμενος πας και κανεις αιτηση για ειδικος φρουρος.προσλαβανεσαι και σε 8 χρονια γινεσαι αστυφυλακας.(θα το κανουν 5 στο προσεχες μελλον) για αυτο παιδια οσοι θελετε αστυνομια και σ'αρεσει μην απογοητευεστε αν δεν τα καταφερεται!θα ανοιχτουν και αλλες πορτες στο μελλον.αρκει διαθεση για ψαξιμο να υπαρχει....:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
ρε παιδιά έχω βγάλει 18960 μόρια στο πέμπτο πεδίο και θέλω να περάσω αξιωματικών αστυνομίας. καποιοι μιλάνε για τρελή αύξηση της βάσης της σχολής. εσείς τι λέτε? περνάω?:help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trabeli

Νεοφερμένος

Ο trabeli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Βασικα την πιανεις 100%......ηταν 18325....αυξηθηκε και ο αριθμος δλδ θα παρουν αλλα 50 ατομα παραπανω!! δν νομιζω να ανεβει πανω απο 300 μορια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
ουτε εγω νομιζω τρελη αυξηση αλλα θα δουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top