Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Nα σε ροτήσω τι ακριβός σπουδάζεις??

Ξαναδίνω 2η φορά φέτος για αστυφυλάκων.
άν γράψω όπως υπολογήζω, πιστεύω θα περάσω με καλή σειρά.:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisi

Νεοφερμένος

Η chrisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ξαναδίνω 2η φορά φέτος για αστυφυλάκων.
άν γράψω όπως υπολογήζω, πιστεύω θα περάσω με καλή σειρά.:D.
Kαλή επητυχία σου εύχομαι!!!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
παιδια εχω μια μισθολογικη απορια
αφου εχει ειπωθει πολλες φορες οτι ο μισθος με την προαγωγη αυξανεται κατα 100-150 ?
κανω μια σκεψη
οι αστυφυλακες παιρνουν 1000
οι υπαστυνομοι Β παιρνουν 1200 (οι αποφοιτοι παντα)
ε οι αρχιφυλακες απο τους ανθυπαστυνομους τι διαφορες εχουν τοτε???

και κατι αλλο....απο αστυφυλακων αφου τελειωσεις μεσα σε 10 χρονια το πολυ δεν εισαι υπας Β? και κατι αλλο αυτες οι εξετασεις που λενε για αρχιφυλακες και ανθυπαστυνομους και τα λοιπα κοβουν λαο ή ειναι τυπικες και περνανε ολοι με τα τσαρουχια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
απο ατυφυλακων ποτε δεν πας μεχρι και 35 χρονια στο σωμα...αστυνομος β'....μονο αν πας αξιωματικων η μετεκπαιδευση......

πανω κατω ο μισθος του αστυφυλακα ειναι 900 με 1000 ευρω....του υπαστυνομου β ειναι 1300....οι αρχιφυλακες,ανθιπαστυνομοι παιζουν ενδιαμεσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
απο ατυφυλακων ποτε δεν πας μεχρι και 35 χρονια στο σωμα...αστυνομος β'....μονο αν πας αξιωματικων η μετεκπαιδευση......

πανω κατω ο μισθος του αστυφυλακα ειναι 900 με 1000 ευρω....του υπαστυνομου β ειναι 1300....οι αρχιφυλακες,ανθιπαστυνομοι παιζουν ενδιαμεσα...
απο αστυφυλακων διαβασα πας μεχρι ΚΑΙ αστυνομος Α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
απο αστυφυλακων διαβασα πας μεχρι ΚΑΙ αστυνομος Α

πολλές φορές η πραγματικότητα διαφέρει. μέχρι υπαστηνόμος β πας, με το ζόρι.
αστυνόμος α απλώς είναι το ανώτατο όριο στους κανονισμούς.(φαντάσου τί θα γινότανε άν όλοι οι αστυφύλακες φτάνανε μέχρι και αστυνόμοι α)
ακόμα και απο την αξιωματικών μέχρι να φτάσεις αστυνόμος α θέλει πολλά χρόνια.
aris_20 αν κάνω λάθος διόρθωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
σε αυτο που λες εχεις δικιο αν και οι προαγωγικες εξαιτασεις ειναι καθε 3-4 χρονια για αρχιφυλακας,και οσο παει ανεβαινει.....ο μισθος ειναι 1000 το μηνα και αυξανονται καθε χρονο κατα 2%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Πήγα σήμερα στο νοσοκομείο να συμπληρώσω την καρτέλα για τις εξετάσεις και στο οφθαλμολογικό (πράγμα που το ήξερα) είδε ότι έχω δυσχρωματοψία και ο γιατρός μου είπε ότι αν βάλει όχι στην αντίληψη χρωμάτων κάηκα και εγώ αυτό το είχα ακούσει μόνο για την ικάρων, κάπου είχα διαβάσει και σε κάποιο site πιο παλιά ότι υπάρχει και άλλο ένα τεστ εκτός το ishihara αλλά δεν ξέρω, αν γνωρίζει κάποιος κάτι ή που να ρωτήσω ή οτιδήποτε αρκεί να ισχύει ευχαρίστως να το ακούσω
Συγνώμη για το μέγεθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
πως μπορει να παει κανεις στο εγκληματολογικο;αφου τελειωσει την εκπαιδευση στην αξιωματικων;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Πήγα σήμερα στο νοσοκομείο να συμπληρώσω την καρτέλα για τις εξετάσεις και στο οφθαλμολογικό (πράγμα που το ήξερα) είδε ότι έχω δυσχρωματοψία και ο γιατρός μου είπε ότι αν βάλει όχι στην αντίληψη χρωμάτων κάηκα και εγώ αυτό το είχα ακούσει μόνο για την ικάρων, κάπου είχα διαβάσει και σε κάποιο site πιο παλιά ότι υπάρχει και άλλο ένα τεστ εκτός το ishihara αλλά δεν ξέρω, αν γνωρίζει κάποιος κάτι ή που να ρωτήσω ή οτιδήποτε αρκεί να ισχύει ευχαρίστως να το ακούσω
Συγνώμη για το μέγεθος
Δεν γνωρίζω κάτι για άλλο τεστ.
Φαντάζομαι μπερδεψες τα νούμερα που ήταν μπλε-κόκκινο.
Σε εκοψε τελικά?

Τα φανάρια τα ξεχωρίζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Δεν το συμπλήρωσα ακόμη, δεν μπέρδεψα κάτι δεν βλέπω τους αριθμούς στα κουτάκια
Αναρωτιέμαι γιατί δεν το είχα ξανακούσει για αξιωματικών δηλαδή μήπως και αν έχεις σε περνάνε αλλά μετά να το έχει στις εξετάσεις??Ποιος άραγε να ξέρει σίγουρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis12

Νεοφερμένος

Ο vaggelis12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους. ηθελα να ρωτησω μεχρι ποια ηλικια μπορει να γινει κανεις δεκτος στη σχολη αυτη. ειμαι 22 και σκεφτομαι του χρονου να ξαναδωσω πανελληνιες και να τη δηλωσω. γνωριζει κανεις αν θα υπαρξει προβλημα; ευχαριστω εκ των προτερων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrhstoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους. ηθελα να ρωτησω μεχρι ποια ηλικια μπορει να γινει κανεις δεκτος στη σχολη αυτη. ειμαι 22 και σκεφτομαι του χρονου να ξαναδωσω πανελληνιες και να τη δηλωσω. γνωριζει κανεις αν θα υπαρξει προβλημα; ευχαριστω εκ των προτερων.

Μεχρι 25 ειναι το οριο :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaggelis12

Νεοφερμένος

Ο vaggelis12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ευχαριστω για την αμεση απαντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Από αξιωματικών είσαι με πολιτικά ή ένστολος ? Υπερησία Τμήματος τι ακριβώς κάνεις ? γιατί μιλούσα σε έναν μπάτσο και του είπα τι θα με ενδιέφερε να κάνω αν μπω στην αστυνομία και μου πρότεινε αυτή την Υπερησία .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
εξαρταται απο την υπηρεσια που εισαι.,....ολοι φορανε στολη εκτος απο αυτους που ειναι στην ασφαλεια...απο αξιωματικος ξεκινας αναλογα με το τμημα...αν πας σε μικρο τμημα και εισαι αυτος με το μεγαλυτερο βαθμο μπορεις να γινεις διοικητης συνηθως ομως ξεκινας ως αξιωματικος υπηρεσιας...πολυ γραψιμο.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Να σε ρωτήσω εγώ θέλω να έρθω Ρόδο και να ασχοληθώ με παρανομίες της νύχτας να πούμε .. Εμπόριο όπλων , ναρκωτικών , κλεμμένων και τέτοια διάφορα .. ποιά είναι η κατάλληλη υπηρεσία ?
είναι ευκολο αφού τελειώσω την σχολή να έρθω στην Ρόδο ?
Πώς ορίζονται η ώρες εργασίας (πρωινός , απογευματινός κτλ κτλ )
Στην έχετε πρόσβαση στο ιντερνετ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ειναι δυσκολο γενικα να πας εκτος αττικης....οι ωρες εργασιας ειναι με κυλιομενο προγραμμα δηλαδη πρωινο -απογευματινο-βραδυνο εκτος αν υπαρχουν υπηρεσιακες αναγκες.....για αυτο που θες δεν μπορεις να τελειωσεις την σχολη και να το κανεις....σιγουρα θα πρεπει να κανεις τμημα οταν βγεις....υστερα θα μπορεις να αλλαξεις υπηρεσια...αλλα να φυγεις απο αθηνα δυσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

internet_robber

Νεοφερμένος

Ο internet_robber αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Γιατί όλοι Αθήνα μένουν ? δεν υπάρχει κάποια διαδικασία να δηλώνεις που θες να πας ? Η ρόδος είναι και παραμεθόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
εξαρταται απο την υπηρεσια που εισαι.,....ολοι φορανε στολη εκτος απο αυτους που ειναι στην ασφαλεια...απο αξιωματικος ξεκινας αναλογα με το τμημα...αν πας σε μικρο τμημα και εισαι αυτος με το μεγαλυτερο βαθμο μπορεις να γινεις διοικητης συνηθως ομως ξεκινας ως αξιωματικος υπηρεσιας...πολυ γραψιμο.......
Αξιωματικός υπηρεσίας δεν γίνεται ποτέ κάποιος που έχει βγει από την Αξιωματικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top