Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις το οριο για το υψος??? αντρες και γυναικες.
1,70 άντρες και 1,65 γυναίκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
εχω την εντυπωση πως στην αστυνομια το οριο υψους ειναι 1.70 για ολους....

ενω στις στρατιωτικες αυτο που γραφει ο epsilon...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinosf16

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Το καταλαβαίνεις ότι κάνεις άκυρες ερωτήσεις έτσι?:P



οκ αλλα δν μ ειπες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike19930

Νεοφερμένος

Ο mike19930 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
1.70 για ολους το οιδα απο το site της αστυνομίας .. σκεφτομαι και εγώ σε 2 χρονακια να μπω στην σχολη αξιωματικών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
θα μπορουσε καποιος να μου πει αν θα υπαρξει προβλημα στο να με δεχτουν στη σχολη επειδη εχω μισο βαθμο μυωπιας σε καθε ματι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mike19930

Νεοφερμένος

Ο mike19930 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
αυτο νομιζω ότι υσχιει μονο για την σχολη ικάρων . Εγω παντος εχω δει αστυνομικους με γιαλια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
αυτο νομιζω ότι υσχιει μονο για την σχολη ικάρων . Εγω παντος εχω δει αστυνομικους με γιαλια .
4.5 στο καθε ματι ειναι το οριο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!!!!ησυχασα τωρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinosf16

Νεοφερμένος

Ο ΚΩΣΤΗΣ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
παιδια, ο νεοδιοριζομενος απο την αστυφυλακων περνει 1.000 ευρω ή πιο κάτω;;;;;;;;;
και κα8ε πότε αυ3άνεται ο μισ8ός του;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas210

Νεοφερμένος

Ο kostas210 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια παίδες..Υπάρχει ήδη topic σχετικά με τη σχολή αλλά δημιούργησα ένα ακόμα αφού δε πήρα τις απαντήσεις που χρειαζόμουν.. περισσότερο σχετικά με τον μισθό και τους βαθμούς..
Ποιος είναι ο μισθός κάποιου που φοιτεί στη σχολή?Ο θείος μου,αστυνομικός,μου είπε πως ο μισθός στη σχολή ειναι 850 ευρώ..Το ίδιο μου είπε και η θεία ενός παιδιού που φοιτεί στη συγκεκριμένη σχολή.Μου φάνηκε λίγο υψηλός για μισθό κάποιου που ακόμα είναι στη σχολή
Επίσης ποιός είναι ο μισθός κάποιου που θα αρχίσει να ασκεί το επάγγελμα,δηλαδή που θα τελειώσει τη σχολή.?όχι βασικός γενικά ο μεικτός μισθός του..Κ τέλος με ποιο βαθμό ξεκινάς το επάγγελμα??
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paraskevas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paraskevas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.

kostas210

Νεοφερμένος

Ο kostas210 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Οκ ρε φίλε μου μη τρελαίνεσαι..
Ευχαριστώ πολύ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas210

Νεοφερμένος

Ο kostas210 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά..Τα φώτα σας παρακαλώ..!
Ποιος είναι ο μισθός κάποιου που φοιτεί στη σχολή αξιωματικών?Ο θείος μου,αστυνομικός,μου είπε πως ο μισθός στη σχολή ειναι 850 ευρώ..Το ίδιο μου είπε και η θεία ενός παιδιού που φοιτεί στη συγκεκριμένη σχολή.Μου φάνηκε λίγο υψηλός για μισθό κάποιου που ακόμα δν είναι απόφοιτος..
Επίσης ποιός είναι ο μισθός κάποιου που θα αρχίσει να ασκεί το επάγγελμα,δηλαδή που θα τελειώσει τη σχολή.?όχι βασικός γενικά ο μεικτός μισθός του..Κ τέλος με ποιο βαθμό ξεκινάς το επάγγελμα??
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Γύρω στα 250-200 παίρνει κάποιος μέσα στη σχολή.

Μετά παίρνεις γύρω στο 900αρι απλά ανεβαίνεις πολύ αργά μισθολογικά.

Αν κυνηγάς τα χρήμματα διάλεξε άλλο επάγγελμα ή πήγαινε στρτιωτικός.Οι στρατιωτικοί παίρνν πολύ παραπάνω.
Ταγματάρχης από ΣΜΥ έπαιρνε 3000 πρίπου ενώ αντίσοιχα από την Ελ.λάς αστυφυλάκων δεν πρόκειται ποτέ να ξεπεράσεις τα 2000.

ΥΓ Για την αστυφυλακων σου απαντησα να αναλογιστεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά..Τα φώτα σας παρακαλώ..!
Ποιος είναι ο μισθός κάποιου που φοιτεί στη σχολή αξιωματικών?Ο θείος μου,αστυνομικός,μου είπε πως ο μισθός στη σχολή ειναι 850 ευρώ..Το ίδιο μου είπε και η θεία ενός παιδιού που φοιτεί στη συγκεκριμένη σχολή.Μου φάνηκε λίγο υψηλός για μισθό κάποιου που ακόμα δν είναι απόφοιτος..
Επίσης ποιός είναι ο μισθός κάποιου που θα αρχίσει να ασκεί το επάγγελμα,δηλαδή που θα τελειώσει τη σχολή.?όχι βασικός γενικά ο μεικτός μισθός του..Κ τέλος με ποιο βαθμό ξεκινάς το επάγγελμα??
Ευχαριστώ


κοιταξε φιλαρακι στο φορουμ της Αστυφυλακων θα τα βρεις ολα εκει.... οι μισθοι αστυφυλακα και αξιωματικου ειναι περιπου 150-200 ευρω διαφορα...νεοεξερχομενοι και πανω αλλα με τα ιδια χρονια υπηρεσιας ετσι; δηλ 5 χρονια ο ενας 5 και ο αλλος κ.λ.π...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Καμμενος

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
παιδια, ο νεοδιοριζομενος απο την αστυφυλακων περνει 1.000 ευρω ή πιο κάτω;;;;;;;;;
και κα8ε πότε αυ3άνεται ο μισ8ός του;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Λοιπον ακου...Μολις τελειωσεις απο την σχολη παιρνεις 1.000 ευρω....και καθε χρονο, ο μισθος αυξανεται κατα 2%....
-----------------------------------------
Γεια σας παιδιά..Τα φώτα σας παρακαλώ..!
Ποιος είναι ο μισθός κάποιου που φοιτεί στη σχολή αξιωματικών?Ο θείος μου,αστυνομικός,μου είπε πως ο μισθός στη σχολή ειναι 850 ευρώ..Το ίδιο μου είπε και η θεία ενός παιδιού που φοιτεί στη συγκεκριμένη σχολή.Μου φάνηκε λίγο υψηλός για μισθό κάποιου που ακόμα δν είναι απόφοιτος..
Επίσης ποιός είναι ο μισθός κάποιου που θα αρχίσει να ασκεί το επάγγελμα,δηλαδή που θα τελειώσει τη σχολή.?όχι βασικός γενικά ο μεικτός μισθός του..Κ τέλος με ποιο βαθμό ξεκινάς το επάγγελμα??
Ευχαριστώ

Λοιπον....ο μισθος ειναι 450 ευρω απο τα οποια τα 150 τα δινεις για το φαγητο(αρα μενουν 300 εωρω)
Ο μισθος για καποιον αποφοιτο ειναι 1.000
τελος....ξεκινας με τον βαθμο του αστυφυλακα(αμα περασεις αστυφυλακων)και με τον βαθμο υπαστυνομου(αμα περασεις αξιωματικων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas210

Νεοφερμένος

Ο kostas210 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λοιπον ακου...Μολις τελειωσεις απο την σχολη παιρνεις 1.000 ευρω....και καθε χρονο, ο μισθος αυξανεται κατα 2%....
-----------------------------------------


Λοιπον....ο μισθος ειναι 450 ευρω απο τα οποια τα 150 τα δινεις για το φαγητο(αρα μενουν 300 εωρω)
Ο μισθος για καποιον αποφοιτο ειναι 1.000
τελος....ξεκινας με τον βαθμο του αστυφυλακα(αμα περασεις αστυφυλακων)και με τον βαθμο υπαστυνομου(αμα περασεις αξιωματικων)



Οκ thx απλά κάπου είδα αυτό..:"Οι Δόκιμοι Υπαστυνόμοι που προέρχονται από ιδιώτες, κατά τη διάρκεια της φοίτησης τους, λαμβάνουν τις αποδοχές του μη εκπληρώσαντος τις στρατιωτικές υποχρεώσεις Αστυφύλακα."


Το ιδιώτες σε ποιους αναφέρεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalaxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kalaxan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Οκ thx απλά κάπου είδα αυτό..:"Οι Δόκιμοι Υπαστυνόμοι που προέρχονται από ιδιώτες, κατά τη διάρκεια της φοίτησης τους, λαμβάνουν τις αποδοχές του μη εκπληρώσαντος τις στρατιωτικές υποχρεώσεις Αστυφύλακα."


Το ιδιώτες σε ποιους αναφέρεται?

Δηλαδή ένας δόκιμος αστυφύλακας ή ένας αστυφυλακας που έχει υπηρετήσει στο στρατό έχει μεγαλύτερες αποδοχές?

Παίζει ρόλο αν απολύθηκε με κάποιο Ι? Η προκήρυξη δεν αναφέρει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana13

Νεοφερμένος

Η Iliana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
εχω διαβασει στον οδηγο σπουδων οτι στην αξιωματικων μπορει καποιος να παει και εξωτερικο.ισχυει?πως και τι θα κανει εκει ακριβως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top