Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση..Αν καποιος καταφερει και περασει στην σχολη αξιωματικων,ενω παραλληλα ασχολειται επαγγελματικα με τον αθλητισμο και παιζει σε μεγαλη ομαδα,θα του δινονται αδειες για προπονησεις εκτος σχολης?
Εγώ γνωρίζω δευτεροετή δόκιμο υπαστυνόμο που επειδή ασχολείτο με πολεμικές τέχνες και ο διοικητής τους είχε κι αυτός κόλλημα με τις πολεμικές, μπορούσε να πηγαίνει στις προπονήσεις με ολιγόωρες άδειες που παραχωρούσε ο διοικητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ήξερα άτομο που έπαιζε βόλεϊ σε μεγάλη ομάδα και έφευγε για προπονήσεις και αγώνες που και που με άδειες..
αλλά τώρα δεν ξέρω τί κάνει και αν συνεχίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi5

Νεοφερμένος

Η evi5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
σε αστυφυλακων η αξιωματικων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
σε αστυφυλάκων.. αλλα δεν έχει σημασία, οι κανόνες λειτουργίας και οι άδειες είναι οι ίδιες
αν γίνεται στην αστυφ τότε θα γίνεται και στην αξιωματικών και το αντίστροφο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi5

Νεοφερμένος

Η evi5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ααα ωραια!!θα παιζει ρολο και ο διοικητης να φανταστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.
ΝΑΙ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
θέλω και εγώ να ρωτήσω κάτι..το ύψος για αστυνομία πόσο είναι? για γυναίκες βασικά.είχα δει στο ιντερνετ 1,70 αλλά δεν είμαι σίγουρη αν ισχύει και φέτος αυτό..και επίσης η σχολή σε ποια πόλη είναι? ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εγώ ήξερα πως ανακοινώθηκε πριν κάτι μήνες ότι φέτος δεν θα πάρουν εισακτέους.Άλλαξε κάτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
οι φετινοί υποψήφιοι μπορούν να δηλώσουν αστυνομία απλά θα τους πάρουν το έτος 2015 νομίζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsocc

Νεοφερμένος

Ο Mitsocc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Επειδη απ'οσο ξερω η ΣΑΕΑ εχει μαθηματα κατα 99% νομικης φυσεως αυτα χρειαζονται αποστηθιση οπως και στο σχολειο που πρεπει να ξερεις και το κομμα ; αν δεν γραφεις καλα τι κυρωσεις μπορεις να εχεις ;
Βιβλιο ανοικτο επιτρεπεται; αν αντιγραφεις και σε πιασουν θα υπαρξει μεγαλο προβλημα ; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Δεν πηγαίνεις ΣΣΑΣ καλύτερα,εκεί φοιτείς στο αριστοτέλειο πανεπιστήμιο της θεσ/νίκης και κάνεις παράλληλα στρατιωτική εκπαίδευση στην σχολή και αν καταφέρεις και ολοκληρώσεις τις σπουδές σου,έχεις μόνιμη δουλειά ως στρατιωτικός οικονομολόγος,Γιατρός κ.λ.π πιστεύω καλύτερα είναι από ΣΑΕΑ,που οπωσδήποτε η δουλειά του αξιωματικού της ελληνικής αστυνομίας είναι πιο απαιτητική και επικίνδυνη από αυτή των στρατιωτικών.

Για ΣΑΕΑ δεν ξέρω τι μαθήματα έχει,ξέρω όμως πως οπουδήποτε αντιγράφεις υπάρχει πρόβλημα,όσον αφορά την αποστήθιση,σίγουρα η ανώτατη εκπαίδευση δεν είναι σχολείο και ότι μαθαίνεις το κατανοείς για να το εφαρμόσεις στην δουλειά σου.
Η μόνη κύρωση που υπάρχει αν δεν γράψεις καλά είναι να κοπείς στο μάθημα,επιπλέον το πιθανότερο η ΣΑΕΑ να έχει και εκπαίδευση ανάλογη της στρατιωτικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι;Εμείς που δίνουμε Πανελλήνιες του χρόνου (2015) θα δηλώσουμε κανονικά στο μηχανογραφικό τις σχολές και θα μας πάρουν μετά το καλοκαίρι;Τι λένε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris vi

Νεοφερμένος

Ο dimitris vi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια οποιος ξερει ποτε και αν θα ξαναπαρει ατομα η σχολη ας ανημερωσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gk11

Νεοφερμένος

Ο gk11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους.

Ειμαι υποψηφιος στις φετινες πανελλαδικες με το 10%.
Δυστυχως ή ευτυχως, φετος εγινε λαθος επιλογη (ΣΣΕ) και εφυγα απο αυτη τη σχολη μετα απο μερικους μηνες καθως διαπιστωσα οτι δεν...
Ενδιαφερομαι για την αξιωματικων αστυνομιας, λογικα την πιανω την βαση, και μετα για την αστυφυλακων...
Οι περισσοτεροι με παροτρινουν για την σαεα, αν και συμφωνω, νομιζω για μενα ταιριαζει καλυτερα η αστυφυλακων (2 χρονια, σχετικα πιο χαλαρα...), παροτι εχω γραψει πολλα μορια.
Μπορει καποιος να παραλλησει την σχολη με την ΣΣΕ? Να πει ομοιοτητες και διαφορες?Βασικα απλα να πει τι παιζει περιπου, απο καψωνι, απο αθληση, απο διαβασμα και απο στρατιωτικη εκπαιδευση? Ναι, διαβασα και τις 34 σελιδες( περι τις 2,5 ωρες χαλαρα..)Πως περναει δηλαδη η μερα μεσα στη σχολη σαν ασσος? Ξερει καποιος να κανει το αναλογο για αστυφυλακων?

Ειμαι σε μεγαλο αδιεξοδο και δεν ξερω τι να διαλεξω...θα με βοηθουσε πραγματικα μια κατατοπιστικη απαντηση

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
γιατι εφυγες απο σσε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Σωστότερη ερώτηση θα ήταν, γιατί πήγε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
στην αστυφυλακων, το οποιο τρεξιμο θα προερχεται απο τους εκπαιδευτες, δευτεροετεις δεν θα υπαρχουν.Με εξαιρεση το πρωτο διαστημα, που θα υπαρχει μια προδιαθεση να σου σπασουν τον τσαμπουκα, θα σε τρεχουν λιγο.Κατα κυριο λογο, ομως, θα ασχολεισαι με τα μαθηματα.Εαν εισαι σχετικα τυπικος, μιας και πηγες σσε καταλαβαινεις τι εννοω, θα περασεις ξεκουραστα απο αποψη αναφορων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gk11

Νεοφερμένος

Ο gk11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπερα, εφυγα γιατι διαπιστωσα οτι δεν μου ταιριαζε τοσο...μην αρχισετε τα φυγοπονος κ τα σχετικα, τα ξανακουσα αλλα τα αντεξα αυτα. Σπαστικη η νειλα, σπαστικα 3αρια, σπαστικα 4αρια. Απλα δεν ηθελα να ειμαι "καραβανας" μια ζωη, δεν υποτιμω το στρατο, το λεω απο αποψη οτι πχ τα στελεχη ΠΖ δεν εχουν αντικειμενο συγκεκριμενο...δεν ηθελα να κανω αυτο.
Η αστυνομια διαφερει, οπως και το οικονομικο σωματατζης θεσσαλονικη που θελω, ελπιζω να τα πιασω.
Πηγα γιατι ηθελα , εφυγα γιατι επισης το ηθελα.
Ευχαριστω Ηλια για την απαντηση, περιμενω κι αλλες απο οποιον ξερει σχετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
αστυφυλάκων δέν έχει καθόλου καψώνια..ένα χημείο είναι. μόνο στερήσεις εξόδου έχει αλλα απο θεμα ψυχολογίας και πίεσης δεν θα έχεις κανέναν απο πάνω να σε πρήζει.
αξιωματικών έχει λίγο νοοτροπία σσε αλλα όχι σε τέτοιο βαθμο..

εννοείτε πως άν πιάσεις τα μόρια επιλέγεις σαεα.
τωρα για μετα την σχολή καμία σχέση με στρατο, η αστυνομία έχει πολλές υπηρεσίες, πολλές επιλογές, και πολύ καλλίτερο κλίμα συναδελφικότητας κτλ.
στην αστυνομία η γνώση είναι δύναμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top