Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Ελα ρε Αρη! Εχουμε κανα νεο απο την σχολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
καλησπερα..δυστυχως μπαινω πιο αραια πλεον στο φορουμ....και προσπαθω να απανταω οσο μπορω και σε προσωπικα μηνυματα....δειξτε κατανοηση και καλη επιτυχια σε οσους θελουν να περασουν στην αστυνομια......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jorgina

Νεοφερμένος

Η jorgina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά! Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το επάγγελμα του αξιωματικού της αστυνομίας... Είναι άκρως απαραίτητο μια κοπέλα να ξεπερνά το 1.70 ή το 1.65 (από όσο έχω ακουστά) για να γίνει αξιωματικός της αστυνομίας; και αν είναι απαραίτητο πώς μπορώ να γίνω αλλιώς αξιωματικός της αστυνομίας; Επίσης ποια είναι ακριβώς τα καθήκοντα ενός αξιωματικού της αστυνομίας; ποιες άλλες προυποθέσεις υπάρχουν για να γίνεις αξιωματικός της αστυνομίας εκτός από τις πανελλήνιες και το ύψος; Αν ξέρει κανείς please ας μου απαντήσει…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Παιδιά! Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το επάγγελμα του αξιωματικού της αστυνομίας... Είναι άκρως απαραίτητο μια κοπέλα να ξεπερνά το 1.70 ή το 1.65 (από όσο έχω ακουστά) για να γίνει αξιωματικός της αστυνομίας; και αν είναι απαραίτητο πώς μπορώ να γίνω αλλιώς αξιωματικός της αστυνομίας; Επίσης ποια είναι ακριβώς τα καθήκοντα ενός αξιωματικού της αστυνομίας; ποιες άλλες προυποθέσεις υπάρχουν για να γίνεις αξιωματικός της αστυνομίας εκτός από τις πανελλήνιες και το ύψος; Αν ξέρει κανείς please ας μου απαντήσει…
Καλως ηρθες στο forum! :clapup:

Λοιπον θα απαντησω κατευθειαν στις ερωτησεις σου:
1ον) Ναι, ειναι απαραιτητο να περνας ενα συγκεκριμενο οριο στο υψος (γυρω στο 1.60-1.70, δεν το εχω ψαξει γιατι ειμαι 1.82). Και ναι, ειναι απαραιτητο. Αξιωματικος μπορεις να γινεις και μεσω της σχολης Αστυφυλακων, αλλα και εκει τα ιδια ορια εχουν.
2ον) Συνηθως (οχι παντα) ειναι δουλειες γραφειου... χαρτουρα, βαρας σφραγιδες κτλ.
3ον) Εκτος απο τις πανελληνιες και το υψος, ο εξεταζομενος πρεπει να περασει απο μια σειρα τεστ (ψυχομετρικα, αθλητικα), καθως και απο υγειονομικη εξεταση. Επισης πρεπει να εχει εναν συγκεκριμενο Δεικτη Μαζας Σωματος. Στους ανδρες ειναι 19-27, τωρα για τις γυναικες δεν ξερω.
Για αποριες σχετικα με την σχολη, δες εδω ή ρωτα τον φιλο μας τον Google ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deleted_user

Νεοφερμένος

Ο deleted_user αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδιά! Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το επάγγελμα του αξιωματικού της αστυνομίας... Είναι άκρως απαραίτητο μια κοπέλα να ξεπερνά το 1.70 ή το 1.65 (από όσο έχω ακουστά) για να γίνει αξιωματικός της αστυνομίας; και αν είναι απαραίτητο πώς μπορώ να γίνω αλλιώς αξιωματικός της αστυνομίας; Επίσης ποια είναι ακριβώς τα καθήκοντα ενός αξιωματικού της αστυνομίας; ποιες άλλες προυποθέσεις υπάρχουν για να γίνεις αξιωματικός της αστυνομίας εκτός από τις πανελλήνιες και το ύψος; Αν ξέρει κανείς please ας μου απαντήσει…

Θα πρότεινα στη φιλη,να ριξει και μια ματια εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jorgina

Νεοφερμένος

Η jorgina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά σας ευχαριστω πάρα πολύ με βοηθήσατε πολύ!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quaker

Νεοφερμένος

Ο quaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Παιδιά εγω έχω να κάνω μια άλλη ερώτηση. Είμαι στο 3ο έτος στο παιδαγωγκό και σκέφτομαι να δώσω για την σχολή αξιωματικών αστυνομίας γιατί το γουστάρω πολύ όλο αυτό... Αν τελικά ξαναδώσω πανελλήνιες και περάσω με το καλό πρέπει να διαγραφώ απ'το Παιδαγωγικό; Δεν μπορώ δηλαδή να είμαι γραμμένη και στα δυο; Από τη μια έχω ξενερώσει, με τα Παιδαγωγικά... από την άλλη λέω κρίμα είναι να τα παρατήσω... αν μπορούσα τουλάχιστον να παραμείνω γραμμένη και κάααποια στιγμή, αν κάποτε το θελήσω να μπορέσω, να συνεχίσω τη σχολή με τα μαθήματα που μου έχουν μείνει. Ή αλλιώς να περιμένω να τελείωσω τη σχολή μου και να ξαναδώσω όταν θα έχω πτυχίο στα χέρια μου; Περιμένω γνώμες!;)
Mην κανεις το λαθος... Ειμαι τριτο ετος Σχολη Αξιωματικων και σκεφτομαι να δωσω για παιδαγωγικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Mην κανεις το λαθος... Ειμαι τριτο ετος Σχολη Αξιωματικων και σκεφτομαι να δωσω για παιδαγωγικο...
:eek: Γιατί έτσι φίλε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quaker

Νεοφερμένος

Ο quaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
:eek: Γιατί έτσι φίλε;
Γιατι ξοδευεις τα 4 καλυτερα χρονια της ζωης σου μεσα σε ενα στρατοπεδο, τη στιγμη που σαν φοιτητης θα μπορουσες να περασεις πολυ καλυτερα και ευκολοτερα αυτα τα χρονια. Και ιδιως σαν φοιτητης του παιδαγωγικου που μετα θα ειχες και μια πολυ ευκολοτερη δουλεια, απο τη δουλεια του αστυνομικου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Το παιδαγωγικό θέλει ταλέντο!
Θα μαλλιάσει η γλώσσα μου αλλά δεν θα σταματήσω να το λέω!
Μπορεί να είναι εύκολη σχολή, αλλά δεν πρέπει να πηγαίνει κανείς εκεί μόνο για την επαγγελματική αποκατάσταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Γιατι ξοδευεις τα 4 καλυτερα χρονια της ζωης σου μεσα σε ενα στρατοπεδο, τη στιγμη που σαν φοιτητης θα μπορουσες να περασεις πολυ καλυτερα και ευκολοτερα αυτα τα χρονια. Και ιδιως σαν φοιτητης του παιδαγωγικου που μετα θα ειχες και μια πολυ ευκολοτερη δουλεια, απο τη δουλεια του αστυνομικου.
Ναι αλλά θα έχεις άμεση επαγγελματική αποκατάσταση και κάποιο καλύτερο μισθό.Τώρα αν θες περισσότερο παιδαγωγικό είναι δικιά σου επιλογή και να πας αφού θα περάσεις καλύτερα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quaker

Νεοφερμένος

Ο quaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ναι αλλά θα έχεις άμεση επαγγελματική αποκατάσταση και κάποιο καλύτερο μισθό.Τώρα αν θες περισσότερο παιδαγωγικό είναι δικιά σου επιλογή και να πας αφού θα περάσεις καλύτερα !
Καταρχας η Αξιωματικων δεν ειναι Πανεπιστημιο οπως το εννοουν ολοι, αλλα ειναι μια υπηρεσια της αστυνομιας, οποτε επαγγελματικη αποκατασταση, εχω απο τη πρωτη μερα που αποκτω αυτη τη δουλεια.
Δουλεια ειναι, οχι Πανεπιστημιο.
Κατα δευτερον, και στο Παιδαγωγικο, μολις το τελειωσεις υπαρχει ετοιμη δουλεια. Μεχρι τωρα, οποιος δινει ΑΣΕΠ περναει.
Παιδαγωγικο το σκεφτομαι πολυ, αλλα ταλαντευομαι γιατι λυπαμαι τα τρια χαμενα χρονια της ζωης μου.
Ισως τελειωσω πρωτα την Αξιωματικων, και μετα να δωσω κατατακτηριες.
Μαλλον ετσι θα το κανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα!!!

Νεοφερμένος

Η Roza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια από κάποιον που ξέρει για την σχολή αξιωματικών ελληνικής αστυνομίας! πλζζζζ :redface::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια από κάποιον που ξέρει για την σχολή αξιωματικών ελληνικής αστυνομίας! πλζζζζ :redface::hmm:
Ρωτα μας οτι θες και θα δουμε αν μπορουμε να σε βοηθησουμε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα!!!

Νεοφερμένος

Η Roza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εκτοσ απο τσ πανελλαδικεσ τ αλλο πρεπει ν κανει καποιοσ για ν περασει σ αθτην τν σχολη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickTheGreek3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
εκτοσ απο τσ πανελλαδικεσ τ αλλο πρεπει ν κανει καποιοσ για ν περασει σ αθτην τν σχολη??

Εκτος απο το να περασουν την βαση της σχολης στις Πανελληνιες, οι υποψηφιοι πρεπει να περασουν καποια προκαταρκτικες εξετασεις, ωστε να μπορουν να εισαχθουν στην σχολη. Συγκεκριμενα και κατα χρονολογικη σειρα θα πρεπει να περασουν απο Υγειονομικες, Ψυχοτεχνικες και Αθλητικες Εξετασεις. Επισης πρεπει να πληρει καποιες προϋποθεσεις π.χ. οριο ηλικιας, συγκεκριμενο Δεικτη Μαζας Σωματος, υψος κτλ.
Για περισσοτερες πληροφοριες δες εδω: Οδηγός Προκαταρκτικών Εξετάσεων για Σχολές Αστυνομίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xalaros1987

Νεοφερμένος

Ο xalaros1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδια, γεια σας!!!

Λοιπον. Μπαινω στο ψητο :P Ειμαι 23 ετων (γεννηθηκα το 1987) και τελειωσα το σχολειο το 2005. Μπηκα στη σχολη Ηλεκτρολογων Μηχανικων & Μηχανικων Υπολογιστων απο την οποια κ αποφοιτησα προσφατα κανονικα, εχω παρει πτυχιο δηλαδη... Το 2005 ουτε που σκεφτομουν να μπω Αστυνομια. Για την ακριβεια το θεωρουσα πολυ βαρβαρο κ οτι καπου δεν αξιζει τον κοπο να παω Αξιωματικων (περνουσα φυσικα) κ να ειμαι 4 χρονια μεσα, αντι να ζησω φοιτητικη ζωη κ να τελειωσω μια καλη σχολη που μου αρεσε κιολας. Δυστυχως, τα πραγματα αλλαζουν πολυ μεσα σε 6 χρονια... Οταν μπηκα στη σχολη δεν υπηρχε η γνωστη 'οικονομικη κριση' κ κανεις δεν σκεφτοταν οτι τελειωνοντας το πολυτεχνειο (κ μαλιστα μια καλη σχολη αυτου) θα ψαχνοταν τοσο κ δε θα εβρισκε δουλεια. Οι γονεις μου δεν ειναι μηχανικοι (το λεω γιατι σε αυτα τα επαγγελματα παιζει ρολο να ναι κ οι γονεις στον κλαδο, βοηθαει αρκετα), στην παρουσα φαση ειναι πολυ δυσκολο χωρις προυπηρεσια να βρω δουλεια (πιο πολυ διωχνουν παρα παιρνουν) κι ετσι εχω φτασει στο εξης διλλημα:

Να δωσω ξανα Πανελληνιες για να περασω Αξιωματικων??? Φυσικα λογω της αποκαταστασης, ετσι? Αυτο που εχω σπουδασει μου αρεσει απλα δεν αντεχω να ειμαι μια ζωη στο αγχος για το αν θα εχω δουλεια... Θα ηθελα να εχω καπως εξασφαλιστει χωρις να φοβαμαι οτι θα μεινω ανεργος ή να παιρνω ψιχουλα μονο κ μονο για να μη με διωξουν απο τη δουλεια που θα ειμαι...

Σημειωτεον πως αν δωσω αυτο θα γινει το 2012 πλεον (δεν προλαβαινω να προετοιμαστω φετος, το 2012 ομως ειναι η τελευταια χρονια που θα μπορω, μετα παει...) κ θελω να ρωτησω:
Εχοντας ηδη πτυχιο θα με βοηθουσε καπου? μισθολογικα ή οπουδηποτε αλλου (μετακαθεσεις κλπ)? Κουραστηκα για να το παρω κ θα ηταν κριμα να το εχω απλα κ μονο στο τοιχο :)
Στις πρακτικες πληρωνεται καποιος? Καθε ποτε, για ποσο ειναι αυτες κ ποσα παιρνει? Μεσα στη σχολη πληρωνεσαι γυρω στα 400,ε? Αδειες καθολου (περαν Χριστουγεννων κ Πασχα που ειπες) παιζουν???
Τα πραγματα μεσα στη σχολη πως ειναι? Δηλαδη παιζουν καψονια, ειναι χαλαρα? Παλευεται γενικα ή οχι?
Μετα τη σχολη που σε πανε? Ειμαι απο Αθηνα κ θα ηθελα να μεινω εδω...

Το διαβασμα για μενα δεν ειναι προβλημα. Αλλωστε στη σχολη που τελειωσα, εριξα αρκετο... Δηλαδη τα μορια των Πανελλαδικων ΝΟΜΙΖΩ οτι μπορω να τα ξανα-βγαλω. Με προβληματιζει εντονα οτι εχω ηδη τελειωσει μια σχολη κ θα παει τσαμπα το πτυχιο μου. Με προβληματιζει επισης κ η ηλικια μου, καθως θα μπω 25 χρονων κ θα παρω μισθο στα 29!!!! τραγικο λιγο... Αλλα κ τωρα: θα κανω μεταπτυχιακο, θα παω φανταρος, καπου στα 27 με βλεπω να δουλευω και ΑΝ βρω κατι αξιλογο...

Κ κατι τελευταιο: Αν μπω στη σχολη κ κατσω ας πουμε 1 χρονο κ φυγω απο τη σχολη, ισχυει οτι δε χρειαζεται μετα να παω φανταρος?

Καθε πληροφορια, συμβουλη, γνωμη... δεκτη! :)
Σας ευχαριστω εκ των προτερων κ συγγνωμη για το τοσο μεγαλο μνμ, απλα εχω προβληματιστει αρκετα! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glix

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρεας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Παιδια, γεια σας!!!

Λοιπον. Μπαινω στο ψητο :P Ειμαι 23 ετων (γεννηθηκα το 1987) και τελειωσα το σχολειο το 2005. Μπηκα στη σχολη Ηλεκτρολογων Μηχανικων & Μηχανικων Υπολογιστων απο την οποια κ αποφοιτησα προσφατα κανονικα, εχω παρει πτυχιο δηλαδη... Το 2005 ουτε που σκεφτομουν να μπω Αστυνομια. Για την ακριβεια το θεωρουσα πολυ βαρβαρο κ οτι καπου δεν αξιζει τον κοπο να παω Αξιωματικων (περνουσα φυσικα) κ να ειμαι 4 χρονια μεσα, αντι να ζησω φοιτητικη ζωη κ να τελειωσω μια καλη σχολη που μου αρεσε κιολας. Δυστυχως, τα πραγματα αλλαζουν πολυ μεσα σε 6 χρονια... Οταν μπηκα στη σχολη δεν υπηρχε η γνωστη 'οικονομικη κριση' κ κανεις δεν σκεφτοταν οτι τελειωνοντας το πολυτεχνειο (κ μαλιστα μια καλη σχολη αυτου) θα ψαχνοταν τοσο κ δε θα εβρισκε δουλεια. Οι γονεις μου δεν ειναι μηχανικοι (το λεω γιατι σε αυτα τα επαγγελματα παιζει ρολο να ναι κ οι γονεις στον κλαδο, βοηθαει αρκετα), στην παρουσα φαση ειναι πολυ δυσκολο χωρις προυπηρεσια να βρω δουλεια (πιο πολυ διωχνουν παρα παιρνουν) κι ετσι εχω φτασει στο εξης διλλημα:

Να δωσω ξανα Πανελληνιες για να περασω Αξιωματικων??? Φυσικα λογω της αποκαταστασης, ετσι? Αυτο που εχω σπουδασει μου αρεσει απλα δεν αντεχω να ειμαι μια ζωη στο αγχος για το αν θα εχω δουλεια... Θα ηθελα να εχω καπως εξασφαλιστει χωρις να φοβαμαι οτι θα μεινω ανεργος ή να παιρνω ψιχουλα μονο κ μονο για να μη με διωξουν απο τη δουλεια που θα ειμαι...

Σημειωτεον πως αν δωσω αυτο θα γινει το 2012 πλεον (δεν προλαβαινω να προετοιμαστω φετος, το 2012 ομως ειναι η τελευταια χρονια που θα μπορω, μετα παει...) κ θελω να ρωτησω:
Εχοντας ηδη πτυχιο θα με βοηθουσε καπου? μισθολογικα ή οπουδηποτε αλλου (μετακαθεσεις κλπ)? Κουραστηκα για να το παρω κ θα ηταν κριμα να το εχω απλα κ μονο στο τοιχο :)
Στις πρακτικες πληρωνεται καποιος? Καθε ποτε, για ποσο ειναι αυτες κ ποσα παιρνει? Μεσα στη σχολη πληρωνεσαι γυρω στα 400,ε? Αδειες καθολου (περαν Χριστουγεννων κ Πασχα που ειπες) παιζουν???
Τα πραγματα μεσα στη σχολη πως ειναι? Δηλαδη παιζουν καψονια, ειναι χαλαρα? Παλευεται γενικα ή οχι?
Μετα τη σχολη που σε πανε? Ειμαι απο Αθηνα κ θα ηθελα να μεινω εδω...

Το διαβασμα για μενα δεν ειναι προβλημα. Αλλωστε στη σχολη που τελειωσα, εριξα αρκετο... Δηλαδη τα μορια των Πανελλαδικων ΝΟΜΙΖΩ οτι μπορω να τα ξανα-βγαλω. Με προβληματιζει εντονα οτι εχω ηδη τελειωσει μια σχολη κ θα παει τσαμπα το πτυχιο μου. Με προβληματιζει επισης κ η ηλικια μου, καθως θα μπω 25 χρονων κ θα παρω μισθο στα 29!!!! τραγικο λιγο... Αλλα κ τωρα: θα κανω μεταπτυχιακο, θα παω φανταρος, καπου στα 27 με βλεπω να δουλευω και ΑΝ βρω κατι αξιλογο...

Κ κατι τελευταιο: Αν μπω στη σχολη κ κατσω ας πουμε 1 χρονο κ φυγω απο τη σχολη, ισχυει οτι δε χρειαζεται μετα να παω φανταρος?

Καθε πληροφορια, συμβουλη, γνωμη... δεκτη! :)
Σας ευχαριστω εκ των προτερων κ συγγνωμη για το τοσο μεγαλο μνμ, απλα εχω προβληματιστει αρκετα! :worry:
Εγω ξερω πως αν φυγεις απο την σχολη ή σε διωξουν τοτε ΘΑ ΠΑΣ αναγκαστικα φανταρος...Δηλαδη πρεπει να αναγκαστικα να την βγαλεις για να μην πας φανταρος.
Στα υπολοιπα δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ισως τελειωσω πρωτα την Αξιωματικων, και μετα να δωσω κατατακτηριες.
Μαλλον ετσι θα το κανω.
θα φοιτείς στο παιδαγωγικό ενώ θα είναι στο σώμα φαντάζομαι, για να καθιερώσεις και το αστράτευτο;
σε εμάς είναι 8 χρόνια μαζί με την σχολή, σε εσάς πρέπει να έιναι λίγο παραπάνω νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καταρχας η Αξιωματικων δεν ειναι Πανεπιστημιο οπως το εννοουν ολοι, αλλα ειναι μια υπηρεσια της αστυνομιας, οποτε επαγγελματικη αποκατασταση, εχω απο τη πρωτη μερα που αποκτω αυτη τη δουλεια.
Δουλεια ειναι, οχι Πανεπιστημιο.
Κατα δευτερον, και στο Παιδαγωγικο, μολις το τελειωσεις υπαρχει ετοιμη δουλεια. Μεχρι τωρα, οποιος δινει ΑΣΕΠ περναει.
Παιδαγωγικο το σκεφτομαι πολυ, αλλα ταλαντευομαι γιατι λυπαμαι τα τρια χαμενα χρονια της ζωης μου.
Ισως τελειωσω πρωτα την Αξιωματικων, και μετα να δωσω κατατακτηριες.
Μαλλον ετσι θα το κανω.

Μπορείς να δώσεις κατακτήριες για παιδαγωγικά, από τη στιγμή που δεν θεωρείται ΑΕΙ/ΤΕΙ η αξιωματικών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top