4ο Πεδίο Σχολές 4ου πεδίου

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Και η υπομονη και επιμονη ... τουλαχιστον μεχρι να αποκτησεις την εμπειρια ...


Παίζουν ρόλο και τα πτυχία.
-----------------------------------------
εγω π περασα απο τεχνολογικη δετ και εγραψα στις παννελινιες 16+(απο βλακιες τα εχασα )
θα δυσκολευτω??

Όχι, μια χαρά είσαι.
-----------------------------------------
παιδια τα περισσοτερα που εχουν ακουστει εδω μεσα ειναι για γελια
πρωτα απολα απο οδε γραφεσαι σε οεε και μαλιστα σε αντιθεση με οικονομικης επιστημης βγαινεις κατευθειαν με καποια δικαιωματα λογιστη οπως απο το τμημα λογιστικης

επισης η οικονομια ως μαθημα δε σε βοηθα τοσο οσο μαθηματα οπως οι λογιστικες που κανεις στην οδε (κοστους, διοικητικη, ελεγκτικη, αναλυση λογιστικων καταστασεων, φορολογικη, διεθνη λογιστικα προτυπα) και για διαχειριση επενδυσεων και χρηματοοικονομικα.

επισης δε χανεις το χρονο σου με μλκιες οπως βιομηχανικη ιστορια κλπ

σε ολα τα μεταπτυχιακα σε δεχονται, ισα ισα σε περισσοτερα αποτι απο οικονομικης επιστημης

Αν θες να γίνεις λογιστής, γιατί να πας ΟΔΕ και όχι στο ΛΟΓΧΡΗ; Σίγουρα πάντως για λογιστή είναι μια καλή λύση.

Στα καλά μεταπτυχιακά του εξωτερικού με πτυχίο ΟΔΕ δεν σε δέχονται εύκολα, πρέπει να είσαι άριστος. Και δεν εννοώ ΜΒΑ, που έχει κάνει και η κουτσή Μαρία.
-----------------------------------------
Δυστηχως δεν ειναι μονο το ειδος των μαθηματικων που διδασκεσαι στο λυκειο αλλα η μαθηματικη σκεψη που δημιουργεις απ'την τεχνολογικη και την θετικη(που αν δεν την δημιουργησεις σημαινει οτι μαθαινεις τυποποιημενα πραγματα και οτι και να σου δωσουν να μαθεις θα ειναι δυσκολο ...)
Οποτε σε σχολες οπως ΛΟΧΡΗ και ΔΕΤ που ειναι κατα τη γνωμη μου πιο πρακτικες απο τις υπολοιπες οικονομικες σιγουρα ενας απο την τεχνολογικη ή την θετικη εχει ενα σαφεστατο πλεονεκτημα εναντι αυτων της θεωρητικης που εχουν ασχοληθει με τα μαθηματικα πολυ λιγοτερο

Σε τμήματα όπως Στατιστικής, πληροφορικής ένας της Θεωρητικής δεν πηγαίνει ούτε για καφέ. Στο ΟΔΕ, Μάρκετινγκ και ΔΕΟΣ δεν χρειάζονται απαραίτητα καλά μαθηματικά. Ενδεχομένως να έχει πλεονέκτημα ένας της Θεωρητικής σε ορισμένες περιπτώσεις. Στα υπόλοιπα τμήματα, υπάρχουν κατευθύνσεις για ανθρώπους που δεν είναι καλοί στα μαθηματικά, οπότε νομίζω πως το ΟΠΑ είναι για όλα τα γούστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλέξανδρος31750

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Κοίτα εγώ είμαι θεωρητική 1ετής οικονομικό άλλ΄΄α η φάση είναι ότι ακνείς δεν καταλαβαίνει ούτε οι τεχνολογικοί ούτεοι θετικοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Κοίτα εγώ είμαι θεωρητική 1ετής οικονομικό άλλ΄΄α η φάση είναι ότι ακνείς δεν καταλαβαίνει ούτε οι τεχνολογικοί ούτεοι θετικοί

xaxaaxa οκ αυτή είναι μια άλλη προσέγγιση. Πιστεύω πως αν διαβάσετε λίγο θα καταλαβαίνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Λοιπον statistikos ακου case και φρικαρα...η αδερφη ενος φιλου μου τελειωσε το ΟΔΕ χωρις να κανει μεταπτυχιακο και προσπαθησε να μπει σε μια θεση σε μια πολυεθνικη εταιρια (ονομα δν λεω για λογους διαφημισης) στην συγγρου.Της ειπαν οτι, τι να το κανεις το μεταπτυχιακο?αν το κανεις θα το κανεις μονο για σενα ..οτι εχεις μαθει το εχεις μαθει τωρα εμπειρια θες(ουσιαστικα δλδ οτι ειναι χασημο χρονου)...και την επελεξαν απο τα 100 ατομα που δηλωσαν μεσα στους 3 που θα επιλεγουν στο τελος.Μεσα στα 100 ατομα πολλοι ηταν που ειχαν μεταπτυχιακα.Υπαρχει εξηγηση?δεν μπορω να καταλαβω.Δεν ζητανε μεταπτυχιακα?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Λοιπον statistikos ακου case και φρικαρα...η αδερφη ενος φιλου μου τελειωσε το ΟΔΕ χωρις να κανει μεταπτυχιακο και προσπαθησε να μπει σε μια θεση σε μια πολυεθνικη εταιρια (ονομα δν λεω για λογους διαφημισης) στην συγγρου.Της ειπαν οτι, τι να το κανεις το μεταπτυχιακο?αν το κανεις θα το κανεις μονο για σενα ..οτι εχεις μαθει το εχεις μαθει τωρα εμπειρια θες(ουσιαστικα δλδ οτι ειναι χασημο χρονου)...και την επελεξαν απο τα 100 ατομα που δηλωσαν μεσα στους 3 που θα επιλεγουν στο τελος.Μεσα στα 100 ατομα πολλοι ηταν που ειχαν μεταπτυχιακα.Υπαρχει εξηγηση?δεν μπορω να καταλαβω.Δεν ζητανε μεταπτυχιακα?...

Μήπως αυτή την εταιρία την έλεγαν Millennium? Ακριβώς τα ίδια μου έλεγαν. Η αλήθεια είναι ότι το μεταπτυχιακό αξίζει μόνο αν είναι σούπερ εξειδικευμένο. Ένα άτομο χωρίς προυπηρεσία με μάστερ π.χ. ΜΒΑ να τον κάνουν τι; Γιατί να τον πληρώνουν παραπάνω; Λογικό είναι... Αν όμως είσαι εξειδικευμένος και ψάχνουν για κάτι τέτοιο αξίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pouleles

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pouleles αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Σ αυτο συμφωνω..μονο τα εξειδικευμενα μεταπτυχιακα αν κανουν κατι..αλλα πιστευω οτι ειναι πολυ της μοδας το μεταπτυχιακο...τελος παντων.(Δεν ηταν η millennium)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasw93

Νεοφερμένος

Η vasw93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ηθελα να σας ρωτησω τη γνωμη σας για το μηχανογραφικο γιατι δεν ξερω τι να κανω!! 1η επιλογη θα βαλω λογιστικη και χρηματοοικονομικη(χωρις καποια ιδιαιτερη προτιμηση στα λογιστικα-χρηματοοικονομικα) στην ασοεε αλλα πρεπει να πεσει 245 μορια για την πιασω...και επειδη το βλεπω χλωμο λογικα θα περασω στη 2η επιλογη που δεν ξερω ποια να βαλω:( ..ειμαι αναμεσα σε χρηματοοικονομικη και τραπεζικη στο παπει, οικονομικων επιστημων στην ασοεε, διοικητικης επιστημης και τεχνολογιας ασοεε ή οργανωση και διοικηση επιχειρησεων ασοεε....εσεις τι λετε?? S O S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Καλησπέρα και Συγχαρητήρια! :)

Να σε ρωτήσω κάτι ; Γιατί να βάλεις λογιστική και χρηματοοικονομική αφού δεν έχεις καμία ιδιαίτερη προτίμηση; Ελπίζω να μην είναι για επαγγελματική αποκατάσταση ή επειδή είναι η βαση ή κάτι τέτοιο...
Φιλικά !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ πρώτη επιλογή θα βάλω το Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων ΑΣΟΕΕ , μετά το Οικονομικης Επιστημης ΑΣΟΕΕ και μετά το Χρηματοοικονομικής & Τραπεζικής Διοικητικής ΠΑ.ΠΕΙ !!
Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα χρηματοοικονομικα..ΜΗΝ ΠΑΣ!!είναι δύσκολη σχολή..και αν δε σου αρέσει...ΠΑΛΟΥΚΙ!!!Καλύτερα να προτιμήσεις κάποια απο τα άλλα που είπες για 1η επιλογή!
Αν μπορείς πες μας τι ακριβώς σε ενδιαφέρει να κάνεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasw93

Νεοφερμένος

Η vasw93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα και Συγχαρητήρια! :)

Να σε ρωτήσω κάτι ; Γιατί να βάλεις λογιστική και χρηματοοικονομική αφού δεν έχεις καμία ιδιαίτερη προτίμηση; Ελπίζω να μην είναι για επαγγελματική αποκατάσταση ή επειδή είναι η βαση ή κάτι τέτοιο...
Φιλικά !

μαλλον λογω ονοματος και επαγγελματικης αποκαταστασης....εσυ απο ο,τι βλεπω εισαι στο ΔΕΤ?? το σκεφτομαι και αυτο...ποια ειναι η γνώμη σου??

Εγώ πρώτη επιλογή θα βάλω το Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων ΑΣΟΕΕ , μετά το Οικονομικης Επιστημης ΑΣΟΕΕ και μετά το Χρηματοοικονομικής & Τραπεζικής Διοικητικής ΠΑ.ΠΕΙ !!
Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα χρηματοοικονομικα..ΜΗΝ ΠΑΣ!!είναι δύσκολη σχολή..και αν δε σου αρέσει...ΠΑΛΟΥΚΙ!!!Καλύτερα να προτιμήσεις κάποια απο τα άλλα που είπες για 1η επιλογή!
Αν μπορείς πες μας τι ακριβώς σε ενδιαφέρει να κάνεις??

βρε κρισ δεν ξερω ακριβως τι θελω να κανω...αν δεν την εχω "ζησει" την επιστημη και τη σχολη δεν μπορω να ειμαι σιγουρη....τωρα ειμαι αναμεσα σε Οικονομκης Επιστημης και ΟΔΕ .... αλλα παντα υπαρχει στο μυαλο μου και το ΔΕΤ !? :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
μαλλον λογω ονοματος και επαγγελματικης αποκαταστασης....εσυ απο ο,τι βλεπω εισαι στο ΔΕΤ?? το σκεφτομαι και αυτο...ποια ειναι η γνώμη σου??

Όντως το ΛΟΧΡΗ είναι πολύ καλό τμήμα και σου τα προσφέρει αυτά. Απλώς σε ρώτησα επειδή λες ότι δεν σου αρέσει και πολύ αλλά το βάζεις πρώτο...Με επιφύλαξη σου λέω ότι είναι το τέλειο για τη λογιστική αλλά με τα χρηματοοικονομικα μπορείς να ασχοληθείς και από το ΟΔΕ και το Οικονομικό (αν δεν κανω λάθος έχουν κατεύθυνση) και το ΔΕΤ σίγουρα( για ποιο ποσοτικά θέματα αλλά και σε σχέση με την τεχνολογία). Τώρα βέβαια μπαίνει το ερώτημα αν ξέρει κάποιος στα 18 του τι είναι λογιστική και τι είναι χρηματοοικονομικά ....οκ:) Σε καταλαβαίνω.

Τώρα για το ΔΕΤ εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος ,βλέπω πως το τμήμα προχωράει , νοιάζεται για τους φοιτητές του και είναι πολύ οργανωμένο . Εάν το αποφασίσεις και πιστεύεις πως σου αρέσει σαν αντικείμενο δεν θα χάσεις ...Και από επαγγελματική αποκατάσταση πάει καλα. Έχουν καλυφθεί πολλά στο thread του για το πρόγραμμα σπουδών του κλπ.
https://ischool.e-steki.gr/5ο-πεδίο/διοικητική-επιστήμη-και-τεχνολογία-ασοεε-40246/

Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει κάτι άλλο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Με τα χρηματοικονομικα μπορεις να ασχοληθεις απο πολλα τμηματα αλλα αυτο δεν σημαινει τιποτα.Και απο το ΛΟΧΡΗ σιγουρα παιρνεις περισσοτερες χρηματοικονομικες γνωσεις,υπαρχει και κατευθηνση σε καποιο ετος.Βασω επελεξε την σχολη που πιστευεις οτι σου ταιριαζει περισσοτερο.Σε αυτην την ηλικια ποιος ξερει?Η επιλογη σχολης δεν γινεται με βαση τα μορια αλλα τις προτιμησεις.
Chris1993 εσυ δεν ειχες πει οτι θα πας οικονομικο?Το ειχες βαλει και στο προφιλ.Μαλιστα ειχες εξηγησει και με ωραιο αναλυτικο τροπο γιατι το προτιμεις απο το ΟΔΕ.Τι αλλαξε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsekis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsekis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Βασω επελεξε την σχολη που πιστευεις οτι σου ταιριαζει περισσοτερο.Σε αυτην την ηλικια ποιος ξερει?Η επιλογη σχολης δεν γινεται με βαση τα μορια αλλα τις προτιμησεις.

Σωστός ! Άλλωστε τα μόρια είναι για να αλλάζουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasw93

Νεοφερμένος

Η vasw93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγώ πρώτη επιλογή θα βάλω το Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων ΑΣΟΕΕ , μετά το Οικονομικης Επιστημης ΑΣΟΕΕ και μετά το Χρηματοοικονομικής & Τραπεζικής Διοικητικής ΠΑ.ΠΕΙ !!
Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα χρηματοοικονομικα..ΜΗΝ ΠΑΣ!!είναι δύσκολη σχολή..και αν δε σου αρέσει...ΠΑΛΟΥΚΙ!!!Καλύτερα να προτιμήσεις κάποια απο τα άλλα που είπες για 1η επιλογή!
Αν μπορείς πες μας τι ακριβώς σε ενδιαφέρει να κάνεις??


Μάλλον συμφοιτητές μας βλέπω Κρις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Με τα χρηματοικονομικα μπορεις να ασχοληθεις απο πολλα τμηματα αλλα αυτο δεν σημαινει τιποτα.Και απο το ΛΟΧΡΗ σιγουρα παιρνεις περισσοτερες χρηματοικονομικες γνωσεις,υπαρχει και κατευθηνση σε καποιο ετος.Βασω επελεξε την σχολη που πιστευεις οτι σου ταιριαζει περισσοτερο.Σε αυτην την ηλικια ποιος ξερει?Η επιλογη σχολης δεν γινεται με βαση τα μορια αλλα τις προτιμησεις.
Chris1993 εσυ δεν ειχες πει οτι θα πας οικονομικο?Το ειχες βαλει και στο προφιλ.Μαλιστα ειχες εξηγησει και με ωραιο αναλυτικο τροπο γιατι το προτιμεις απο το ΟΔΕ.Τι αλλαξε?

Έχεις δίκιο.Προτιμούσα το Οικονομικό απο το ΟΔΕ!
Εγώ προσωπικά έβλεπα δίκαια και πάθαινα σοκαρα!
Οι λόγοι που με έκαναν να αλλάξω την σειρά τους ήταν :
1)Και τα 2 τμήματα έχουν χρηματοοικονομική κατεύθυνση και επίσης η ΟΔΕ μου δίνει για επιλογή και άλλες ενδιαφέρουσες κατευθύνσεις (πχ. διοίκηση πληροφοριακών συστημάτων).
2)Νόμιζα ότι το ΟΔΕ είναι πιο θεωρητικό απο το Οικονομικό αλλά όταν ρώτησα φοιτητές .. δεν συμφώνησαν με εμένα χαχα
Το Οικονομικό παρόλο που έχει Μαθηματικά και Στατιστικές δεν το καθιστά πιο πρακτικό απο την ΟΔΕ . Οι καθηγητές και στα 2 τμήματα απεχθάνονται την παπαγαλία και θέλουν να σκέφτεσαι (i like it)!Το οικονομικό (λόγω της εμβάθυνσής του σε οικονομικές αναλύσεις) είναι δυσκολότερο τμήμα απο την ΟΔΕ
3)Νομίζω ότι απο την ΟΔΕ βγαίνεις κάτι πιο συγκεκριμένο.
4)Δε θα με χαλάσει σε όποιο τμήμα απο τα 2 περάσω [έτσι και αλλιώς βασίζομαι για την ΟΔΕ στην τριτεκνία].
Η μια είναι οικονομική επιστήμη και η άλλη διοικητική επιστήμη (μου αρέσουν και οι δύο αλλά κλίνω προς την δεύτερη μάλλον-----με ένα αοθ δεν μπορείς να καταλάβεις διαφορές---)

@Vasw93 , αναμένουμε για τις βάσεις , τελικά πως τα δήλωσες? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasw93

Νεοφερμένος

Η vasw93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έχεις δίκιο.Προτιμούσα το Οικονομικό απο το ΟΔΕ!
Εγώ προσωπικά έβλεπα δίκαια και πάθαινα σοκαρα!
Οι λόγοι που με έκαναν να αλλάξω την σειρά τους ήταν :
1)Και τα 2 τμήματα έχουν χρηματοοικονομική κατεύθυνση και επίσης η ΟΔΕ μου δίνει για επιλογή και άλλες ενδιαφέρουσες κατευθύνσεις (πχ. διοίκηση πληροφοριακών συστημάτων).
2)Νόμιζα ότι το ΟΔΕ είναι πιο θεωρητικό απο το Οικονομικό αλλά όταν ρώτησα φοιτητές .. δεν συμφώνησαν με εμένα χαχα
Το Οικονομικό παρόλο που έχει Μαθηματικά και Στατιστικές δεν το καθιστά πιο πρακτικό απο την ΟΔΕ . Οι καθηγητές και στα 2 τμήματα απεχθάνονται την παπαγαλία και θέλουν να σκέφτεσαι (i like it)!Το οικονομικό (λόγω της εμβάθυνσής του σε οικονομικές αναλύσεις) είναι δυσκολότερο τμήμα απο την ΟΔΕ
3)Νομίζω ότι απο την ΟΔΕ βγαίνεις κάτι πιο συγκεκριμένο.
4)Δε θα με χαλάσει σε όποιο τμήμα απο τα 2 περάσω [έτσι και αλλιώς βασίζομαι για την ΟΔΕ στην τριτεκνία].
Η μια είναι οικονομική επιστήμη και η άλλη διοικητική επιστήμη (μου αρέσουν και οι δύο αλλά κλίνω προς την δεύτερη μάλλον-----με ένα αοθ δεν μπορείς να καταλάβεις διαφορές---)

@Vasw93 , αναμένουμε για τις βάσεις , τελικά πως τα δήλωσες? :D

τελικα εβαλα 1. λοχρη , 2. οδε , 3. χρητρα ε και ουσιαστικα ειμαι η λοχρη η οδε ...κατα πασα πιθανοτητα οδε γιατι εχω 18.390 και δε νομιζω να πεσουν οι βασεις τοσο για να πιασω λοχρη :/ τωρα ο,τι εγινε εγινε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλό θέμα, θα ρωτήσω κάτι πιο ευθέως. Σε ποιο απο όλα τα οικονομικά τμήματα και τις σχολές (ανεξαρτήτως δυσκολίας κλπ) θα έχεις την καλύτερη αποκατάσταση και τον καλύτερο αρχικό μισθό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Καλό θέμα, θα ρωτήσω κάτι πιο ευθέως. Σε ποιο απο όλα τα οικονομικά τμήματα και τις σχολές (ανεξαρτήτως δυσκολίας κλπ) θα έχεις την καλύτερη αποκατάσταση και τον καλύτερο αρχικό μισθό?

Αυτό το ερωτημά σου δεν μπορεί να απαντηθεί!
It's only up to you,Johnny!
Κανένα τμήμα δεν μπορεί να σου εξασφαλίσει ΤΙΠΟΤΑ το σίγουρο παρα μόνο οι στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αυτό το ερωτημά σου δεν μπορεί να απαντηθεί!
It's only up to you,Johnny!
Κανένα τμήμα δεν μπορεί να σου εξασφαλίσει ΤΙΠΟΤΑ το σίγουρο παρα μόνο οι στρατιωτικές-αστυνομικές σχολές!

Χαχαχα το ξέρω ;) Απλώς μου ήρθε ένας αναστεναγμός και ρώτησα. Πάντως το λιγότερο θεωρητικό τμήμα είναι το ΛΟ.ΧΡΗ έτσι δεν είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χαχαχα το ξέρω ;) Απλώς μου ήρθε ένας αναστεναγμός και ρώτησα. Πάντως το λιγότερο θεωρητικό τμήμα είναι το ΛΟ.ΧΡΗ έτσι δεν είναι?

Ακριβώς.
Αλλά μην το κοιτάς τόσο με αυτήν τη σκοπιά!
Έχεις εξάλλου πολύ δρόμο μπροστά σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top