Σχολές και τόπος διαμονής

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ήσυχη;Έ έτσι και έτσι αν δε γίνει κανένα ατύχημα και αν δεν ακούς τη συνεχόμενη βαβούρα.Για να μη μιλήσω για τους ιερολοχήτες .(γενικώς το να χεις σύνδεσμο κοντά σου δεν είναι ότι καλύτερο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γενικως αμα κανεις συγκριση με πιο δυτικα, ειναι ησυχη περιοχη...(καλα δε μιλαω για Βαρδαρη ή για σταθμο...εκει πρεπει να εχεις κοτσια στην πρωτη περιπτωση και ωτοασπιδες στη δευτερη για να μεινεις...;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Χαριλάου και Β. Ολγας ειναι ανατολικα...η κοπελα που ρωτησε ηθελε δυτικα για να πηγαινει Σινδο...αλλα γενικα εχεις δικιο, ειναι καλη και ησυχη περιοχη...

δυτικά, νομίζω ότι και εύοσμο είναι οκ για σίνδο και από το κέντρο είσαι στο μισάωρο το πολύ με το αστικό και στα 10 λεπτά περίπου με αμάξι. δεν είναι και άσχημα, αν και δεν ξέρω τι παίζει με συγκοινωνίες για σίνδο, από εύοσμο. τα υπολογίζω όλα με το αμάξι και είναι κοντά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σιγουρα υπαρχει τερμα του λεωφορειου για Σινδο στο σταθμο. Οποτε αν μενεις Ευοσμο πρεπει να αλλαξεις λεωφορειο, και δεν πολυσυμφερει να το κανεις συνεχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γενικως αμα κανεις συγκριση με πιο δυτικα, ειναι ησυχη περιοχη...(καλα δε μιλαω για Βαρδαρη ή για σταθμο...εκει πρεπει να εχεις κοτσια στην πρωτη περιπτωση και ωτοασπιδες στη δευτερη για να μεινεις...;))

Ποιες περιοχές δε θεωρείς "ήσυχες" δυτικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σιγουρα ανησυχες περιοχες ειναι Βαρδαρης, Σταθμος, Ξηροκρηνη, λιγο Ευκαρπια και Ευοσμος και Αμπελοκηποι ισως...αυτα ξερω γιατι εχω γνωστους απο κει και δε τις λες και "νεκρες" γειτονιες...αλλα εγω ειμαι απο ανατολικα και μπορει να ειμαι τελειως λαθος ή να εχω παρεξηγησει καποια πραγματα...αυτο που ξερω ειναι οτι η Χαριλαου, οσο και να εχει το γηπεδο του Αρη, δεν εχει και πολλη νεολαια γενικα, ουτε πολλη φασαρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Πες μου πως έχεις ξεκινήσει να ψάχνεις για σπίτι!!!:P

Εγώ πάντως έριξα μια ματιά στο ίντερνετ:D:clapup:

Κι εγω εριξα μια ματια αλλα προς το παρον δεν μπορω να ψαξω "σοβαρα" για σπιτι γιατι ψαχνω συγκατοικο.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Σιγουρα ανησυχες περιοχες ειναι Βαρδαρης, Σταθμος, Ξηροκρηνη, λιγο Ευκαρπια και Ευοσμος και Αμπελοκηποι ισως...αυτα ξερω γιατι εχω γνωστους απο κει και δε τις λες και "νεκρες" γειτονιες...αλλα εγω ειμαι απο ανατολικα και μπορει να ειμαι τελειως λαθος ή να εχω παρεξηγησει καποια πραγματα...αυτο που ξερω ειναι οτι η Χαριλαου, οσο και να εχει το γηπεδο του Αρη, δεν εχει και πολλη νεολαια γενικα, ουτε πολλη φασαρια...

Για τα 3 πρώτα συμφωνώ.Για τα υπόλοιπα από όσο γνωρίζω τα τελευταία χρόνια έχουν ανέβει αρκετά ως προς το "επίπεδο"(αν θεωρείται δόκιμος ο όρος) μιας και χτίστηκαν πάρα πολλά σπίτια και οικισμοί και ο κόσμος στράφηκε προς εκεί.Αλλά για εγκληματικότητα δεν έχω ακούσει κάτι. Η χαριλάου είναι μια καλή επιλογή κατ εμέ γιατί είναι και σχετικά κοντά στο κέντρο και στα πανεπιστήμια αλλά δε ξέρω τι παίζει με τις τιμές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Αυτη ειναι η χειροτερη περιοδος(για μενα τουλαχιστον) πιο τυρανικη κι απο την αναμονη των μοριων...Εγω ειμαι οριακα για να πιασω τη σχολη μου σε 2 πολεις και ετσι δε ξερω αν σε 2 μηνες θα ειμαι σπιτι μου ή βορεια ή νοτια ή δε ξερω και γω που αλλου...Προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα ειναι δυσκολο γιατι ειναι μεγαλη αλλαγη...Μακαρι να μην μας ταλαιπωρισουν πολυ με τις βασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εντροπία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η terry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Κι εγω εριξα μια ματια αλλα προς το παρον δεν μπορω να ψαξω "σοβαρα" για σπιτι γιατι ψαχνω συγκατοικο.. :worry:

συγκάτοικο ?το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά αν δεν ξέρεις τον άλλο πως ξέρεις αν θα ταιριάξεις ξέρω γω ?μόνο αυτό με έκανε και κόλλησα λίγο, αλλά γενικά επειδή έχω δει πως είναι να συγκατοικείς, αν ταιριάζεις με τον άλλο περνάς γαμάτα! και είναι ωραία να έχεις μια παρέα στο σπίτι, πέρα από το ότι μοιράζεστε το ενοίκιο κτλ που συμφέρει τρελά τους γονείς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
συγκάτοικο ?το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά αν δεν ξέρεις τον άλλο πως ξέρεις αν θα ταιριάξεις ξέρω γω ?μόνο αυτό με έκανε και κόλλησα λίγο, αλλά γενικά επειδή έχω δει πως είναι να συγκατοικείς, αν ταιριάζεις με τον άλλο περνάς γαμάτα! και είναι ωραία να έχεις μια παρέα στο σπίτι, πέρα από το ότι μοιράζεστε το ενοίκιο κτλ που συμφέρει τρελά τους γονείς..

ναι γιατι δεν θελω να πληρωνω 400 ευρω μονο για το σπιτι + τα υπολοιπα εξοδα μου.. θα ψαξω μηπως θελει καποια γνωστη/φιλη/συμμαθητρια μου να συγκατοικησουμε διαφορετικα θα μεινω σπιτι μου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dragonver

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dragonver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
ελπιζω μην ειμαι πολυ ''αουτ''..θεσσαλονικη επισης εκτοσ απο την χαριλαου που ειναι πολυ καλη περιοχη(το γνωριζω πολυ καλα αυτο)πολυ καλη περιοχη ειναι και η βασ.Ολγας..τα λεωφορεια περνανε συνεχως και απλα ειναι φανταστικα με την παραλια στα 50 μετρα...ψαξτε τo!!!

Χαριλάου, τέρμα που μένω μπορεί να είναι πολύ καλή περιοχή αλλά μόνο αν έχεις αμάξι! Γιατί είναι πολύ μακριά από το κέντρο, με το αστικό με μέτρια κίνηση θα σου πάρει ενα 20-30λεπτο. Καλή περιοχή και ήσυχη ειναι και τα Κωνσταντινοπολίτικα όπως και η Πυλαία αλλά πάλι είναι μακριά. Βασ. Όλγας όντως είναι μια καλή επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Κουλ και μένα από Συκιές κάπου τόσο παίρνει.Και από Νεάπολη και από Σταυρούπολη επίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Χαριλαου καλη φαση, αλλα δεν εχει πολλη νεολαια (εκει μενω και ξερω). Καλυτερα δυτικα δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top