Σχολές Πληροφορικής - για προγραμματιστής, όχι δάσκαλος

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Selestian, είχα αναφέρει παλιότερα ότι το Delft TU της Ολλανδίας, δεν αναγνωρίζει το Ελληνικό πτυχίο ΤΕΙ.

Ναι συγγνώμη που δεν κάθομαι να διαβάζω κάθε φορά αναλυτικά όλο το θέμα, δεν έχω και τον χρόνο. :P

Φυσικά και δεν ισχύει κάτι τέτοιο πραγματικά έχω χάσει πάσα ιδέα εδω μεσα... Τους συμφοιτητές μου που δέχτηκαν έξω πως το κατάφεραν? Επειδή ήταν όμορφοι? Από προσωπική σου εμπειρία ρι εννοείς? Σπουδασες σε ΤΕΙ πηγες εξω και σε έδιωξαν?? Σήμερα κάνατε ρεκόρ προπαγάνδας δεν πειράζει θα έρθει η ωρίμανση!

Προσωπική εμπειρία που απέκτησα κατά τη διάρκεια αναζήτησης για μεταπτυχιακές σπουδές.
Σε αρκετά πανεπιστήμια παρατήρησα ότι τα admission requirements απαιτούσαν να είσαι πτυχιούχος
από ΑΕΙ. Δεν γνωρίζω για τους φίλους σου. Πάντως, αντί να αναφέρεις πόσο προπαγάνδα και πόσο ανώριμοι
είμαστε εμείς, ανέλαβε τουλάχιστον να αναδείξεις περιπτώσεις όπως αυτές των φίλων σου. Και ποτέ δεν είπα
ότι αυτά που έγραψα ισχυούν 100%, χαλάρωσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Γενικα για το ποια ειναι τα καλυτερα τμηματα πληροφορικης περαν ημμυ και μηχανικων υπολογιστων

Οι ΗΜΜΥ δεν έχουν καλή πληροφορική, με το ζόρι στο πρόγραμμα τους είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Μα είναι μηχανικοί οι άνθρωποι δεν έχουν αντικείμενο computer science. Είναι ανόητο να συγκρίνουμε ΗΜΜΥ με computer science. Είναι σαν να συγκρίνεις αχλάδια με ντομάτες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Βασίλη και στο ΕΚΠΑ τα αφήναμε στο θυρωρίο, άμα θες πμ για ονόματα καθηγητών. Οι εγκαταστάσεις είναι τα ίδια χάλια σε όλα τα Πανεπιστήμια, γιατί σκέψου ΠΑΠΕΙ και ΑΣΟΕΕ δεν έχουν campus σαν του ΕΚΠΑ. Εμείς μαθηματικά και φυσικές κάναμε στο βιολογικό, δεν υπήρχε ούτε το μεγάλο το αμφιθέατρο ούτε τα δύο μικρά...

ε με δεδομένα 2014 συγκρίνω εγώ τώρα τι γινόταν στο μεσοπόλεμο είναι άλλη ιστορία :P

Μα είναι μηχανικοί οι άνθρωποι δεν έχουν αντικείμενο computer science. Είναι ανόητο να συγκρίνουμε ΗΜΜΥ με computer science. Είναι σαν να συγκρίνεις αχλάδια με ντομάτες :P

κι όμως έχουν πολλά κοινά μαθήματα. Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι πως όλο αυτό "οι μεν μηχανικοί οι δε πληροφορικάριοι" δεν ισχύει πέραν των παραπάνω ηλεκτρονικών κλπ που κάνει ο ΗΜΜΥ στα της πληροφοριήκς κάνουν τα ίδια ακριβώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
κι όμως έχουν πολλά κοινά μαθήματα. Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι πως όλο αυτό "οι μεν μηχανικοί οι δε πληροφορικάριοι" δεν ισχύει πέραν των παραπάνω ηλεκτρονικών κλπ που κάνει ο ΗΜΜΥ στα της πληροφοριήκς κάνουν τα ίδια ακριβώς.

Εκτός και αν μιλάς για ΕΜΠ που εκεί έχουν ροές και δεν ξέρω πως πάει, στα άλλα τμήματα ΗΜΜΥ κάνουμε καμιά C, ένα μάθημα αντικειμενοστραφή Java ή C++, καμιά HTML/διαδικτυακό, όλα σε ρηχό επίπεδο καθώς ένα εξάμηνο δεν φτάνει ούτε για ελάχιστη εμβάθυνση και γραφή κώδικα.

Δεν είναι απλά "ηλεκτρονικών". Τα ηλεκτρονικά είναι η μερίδα του λέοντος στο πρόγραμμα σπουδών. Στο έτος που έκανα τώρα είχαμε:

πληροφορική: HTML, Java
"ηλεκτρονικά": Η/Μ ΠΕΔΙΑ Ι, ΙΙ, Ηλεκτρικά Κυκλώματα Ι, ΙΙ, Σχεδιασμός Ηλεκτρονικών Κυκλωμάτων, Σχεδιασμός Ψηφιακών Κυκλωμάτων, Τεχνική Μηχανική, Μικροηλεκτρονική
Ουδέτερα (ίσως κοινά μαθηματικά): εφαρμοσμένη αριθμητική ανάλυση, θεωρεία συστημάτων αναμονής, θεωρεία πιθανοτήτων και στατιστικής, μιγαδικές συναρτήσεις

Δεν λες ότι κάνουμε ακριβώς πληροφορική με 12 μαθήματα HTML και 12 Java που δεν μπαίνεις στο ζουμί.

ΥΓ σου έφερα παράδειγμα το 2ο έτος το οποίο το βρήκα προσωπικά παλούκι και απογοήτευση, μην νομίζεις ότι αλλάζει δραματικά σε άλλα όμως.

ΥΓ2 ότι κάνεις μονος. Αυτό το καλοκαίρι θα κάτσω να εξασκήσω μόνος Java μπας και φτιάξω καμιά απλή εφαρμογή μόνος. Στην σχολή τίποτα, μόνο τα βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Πρέπει να πάρουν και αντίστοιχη κατεύθυνση. Κοινώς να το λέμε απλά ένας από τη σχολή μας με μαθήματα κορμού μαθαίνει προγραμματισμό, στους ΗΜΜΥ δεν αναγκάζεται να μάθει τα ίδια εκτός αν διαλέξει κατεύθυνση. Και σε όλο αυτό θεωρώ σημαντική διαφορά την ανάπτυξη λογισμικού. Είναι μεγάλο αγγούρι και σχολείο ταυτόχρονα σαν μάθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εκτός και αν μιλάς για ΕΜΠ που εκεί έχουν ροές και δεν ξέρω πως πάει, στα άλλα τμήματα ΗΜΜΥ κάνουμε καμιά C, ένα μάθημα αντικειμενοστραφή Java ή C++, καμιά HTML/διαδικτυακό, όλα σε ρηχό επίπεδο καθώς ένα εξάμηνο δεν φτάνει ούτε για ελάχιστη εμβάθυνση και γραφή κώδικα.

Δεν είναι απλά "ηλεκτρονικών". Τα ηλεκτρονικά είναι η μερίδα του λέοντος στο πρόγραμμα σπουδών. Στο έτος που έκανα τώρα είχαμε:

πληροφορική: HTML, Java
"ηλεκτρονικά": Η/Μ ΠΕΔΙΑ Ι, ΙΙ, Ηλεκτρικά Κυκλώματα Ι, ΙΙ, Σχεδιασμός Ηλεκτρονικών Κυκλωμάτων, Σχεδιασμός Ψηφιακών Κυκλωμάτων, Τεχνική Μηχανική, Μικροηλεκτρονική
Ουδέτερα (ίσως κοινά μαθηματικά): εφαρμοσμένη αριθμητική ανάλυση, θεωρεία συστημάτων αναμονής, θεωρεία πιθανοτήτων και στατιστικής, μιγαδικές συναρτήσεις

Δεν λες ότι κάνουμε ακριβώς πληροφορική με 12 μαθήματα HTML και 12 Java που δεν μπαίνεις στο ζουμί.

ΥΓ σου έφερα παράδειγμα το 2ο έτος το οποίο το βρήκα προσωπικά παλούκι και απογοήτευση, μην νομίζεις ότι αλλάζει δραματικά σε άλλα όμως.

ΥΓ2 ότι κάνεις μονος. Αυτό το καλοκαίρι θα κάτσω να εξασκήσω μόνος Java μπας και φτιάξω καμιά απλή εφαρμογή μόνος. Στην σχολή τίποτα, μόνο τα βασικά.

Όχι δε μίλησα από άποψη επιπέδου. Απλά σαν αντικείμενο δεν είναι ότι άλλα κάνουν οι πληροφορικοί και άλλα οι μηχανικοί υπολογιστών. Αυτά είναι λίγο να παίζουμε με τις λέξεις αυτό λέω. Τώρα το σε τι βάθος τα κάνει ο καθένας δε το ξέρω και δε με συμφέρει να το πιάσω γιατί θα αρχίσει to bitching :P

@Klaus καλά και μάθημα του στυλ ανάπτυξη λογισμικού δε νομίζω πως έχουν κι όλες οι πληροφορικές. Βασικά δε ξέρω κάποια άλλη εκτός απ το ΕΚΠΑ αλλά απ την άλλη δε το χω ψάξει κι ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
@tsourakis13
Επειδή μου έχουν στείλει και άλλοι στο παρελθόν μήνυμα για το τμήμα θα απαντήσω εδώ.

Αν σου αρέσει ο προγραμματισμός θα περάσεις καλά. Το 90% των μαθημάτων έχει προγραμματισμό. Στα περισσότερα εργαστήρια υπάρχουν εργασίες, αν ασχοληθείς με αυτές στο τέλος με λίγο διάβασμα τα περνάς εύκολα. Το ποσοστό αποφοίτησης στα 4 χρόνια είναι πολύ μικρό, αυτό βέβαια δεν σημαίνει πως είναι δύσκολη σχολή αν σου αρέσει και διαβάζεις την βγάζεις εύκολα.
Απο υποδομές στους χώρους κλπ γενικά το ΤΕΙ Αθήνας είναι αρκετά καλό, μπορείς να δεις και βίντεο στο site. Απο καταλήψεις-απεργίες φέτος δεν χάσαμε ούτε μία μέρα μάθημα, πέρυσι είχαμε χάσει αρκετές μέρες οπότε είναι ανάλογα τις συνθήκες.

Χρήσιμες πληροφορίες μπορείς να βρεις στην εξωτερική αξιολόγηση του τμήματος.

Κάποια μείον της σχολής για μένα:
Oρισμένοι καθηγητές οι οποίοι φαίνονται σαν να έχουν βαρεθεί την ζωή τους και το μάθημα γίνεται χάλια - Δεν υπάρχει αυστηρός έλεγχος των καθηγητών.
Σε κάποια εργαστήρια αναγκαζόμαστε να είμαστε μέχρι και 25 άτομα λόγο έλλειψης εργαστηριακών συνεργατών.
Επίσης αρκετοί φοιτητές δεν ασχολούνται σοβαρά με την σχολή με αποτέλεσμα να πέφτει το επίπεδο των μαθημάτων.

Αν θες να δεις την Πληροφορική καθαρά ως επιστήμη δεν θα σου συνιστούσα το συγκεκριμένο τμήμα, όχι πως δεν θα μάθεις θεωρητικά πράγματα υπάρχουν αρκετά μαθήματα μαθηματικών κτλ αλλά πιστεύω σε πανεπιστημιακά τμήματα καλύπτονται σε περισσότερο βάθος. Πάντως σίγουρα μπορείς να κάνεις μεταπτυχιακό-διδακτορικό σε σχεδόν όλα τα πανεπιστήμια - δεν ξέρω σίγουρα αν υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις στο εξωτερικό. Λειτουργούν και στο τμήμα 2 μεταπτυχιακά.

Για το τμήμα ενεργειακής τεχνολογίας έχω ακούσει μόνο ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο τμήμα, δεν ξέρω κάτι άλλο.

Συγνώμη που στα έγραψα έτσι στα γρήγορα αλλα δεν έχω πολύ χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cathrinaki

Νεοφερμένος

Η Cathrinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Απο οσο ξερω το ΟΠΑ δεν εχει κανενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra4

Νεοφερμένος

Η Dimitra4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
sos!λοιπον παιδια πρεπει μεσα σε λιγες ημερες να κανω μηχανογραφικο ..
εβγαλα 15149 μορια και με ενδιαφερει η Πληροφορικη
δεν πιανω ΕΚΠΑ αν και σκεφτομαι να το δηλωσω
αλλα στις αμεσως επομενες επιλογες σκεφτομαι
Πληροφορικη ΟΠΑ,
Πληροφορικη ΠΑΠΕΙ,
Πληροφορικη Χαροκοπειου
και
Ψηφιακα Συστηματα ΠΑΠΕΙ
Θελω γνωμες σχετικα με αυτα τα πανεπιστημια...εχω δει το προγραμμα σπουδων τους καθως και τα μεταπτυχιακα..αλλα δεν ξερω ποια σχολη ειναι καλυτερη καθως δεν εχω σπουδασει εκει,δεν ξερω για τις εγκαταστασεις,τους καθηγητες κλπ..
Αν καποιος εχει σπουδασει σε καποιο απο αυτα τα τμηματα ,η αν εχετε καποια πληροφορια πειτε την :)
ευχαριστω εκ των προτερων...
edit
δεν θελω να εργαστω στην εκπαιδευση,αλλα σε καποια εταιρια η οτιδηποτε αλλο...
αα και αν γνωριζετε για υποτροφιες πειτε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Με τον προγραμματισμο θελεις ν ασχοληθεις ή με αλλα θεματα στην πληροφορικη για μετα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra4

Νεοφερμένος

Η Dimitra4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
δεν θελω να ασχοληθω αποκλειστικα με προγραμματισμο,κυριως πληροφορικη ,εξυπνα συστηματα κλπ..:)
βασικα θελω ενα πανεπιστημιο που να δινει αρκετες κατευθυνσεις και προοπτικες για μεταπτυχιακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Kοιταξε θελει συγκριση των μαθηματων και να δεις κ τα μαστερ καθε σχολης. Αν εχεις υποψη καποιο θεμα που σ αρεσει για μετα, μπορεις να πας στη σχολη με τα περισσοτερα σχετικα μαθηματα. Το καλο ειναι οτι υπαρχουν προοπτικες στην πληροφορικη και για ελλαδα στο αντικειμενο αν δε θες να φυγεις για εξω. Δες και αλλα θεματα ομως, οπως ποιο ειναι πιο κοντα στο σπιτι σου, μην κανεις ολοκληρο ταξιδι πρωι πρωι γιατι θα τα φτυσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Δες τα μαθηματα της καθε σχολης, μεταπτυχιακα κ.τ.λ. και αποφασισε. εγω ΟΠΑ θα εβαζα πρωτη επιλογη με διαφορα. καλη επιτυχια σε οτι επιλεξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefanos-20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stefanos-20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
sos!λοιπον παιδια πρεπει μεσα σε λιγες ημερες να κανω μηχανογραφικο ..
εβγαλα 15149 μορια και με ενδιαφερει η Πληροφορικη
δεν πιανω ΕΚΠΑ αν και σκεφτομαι να το δηλωσω
αλλα στις αμεσως επομενες επιλογες σκεφτομαι
Πληροφορικη ΟΠΑ,
Πληροφορικη ΠΑΠΕΙ,
Πληροφορικη Χαροκοπειου
και
Ψηφιακα Συστηματα ΠΑΠΕΙ
Θελω γνωμες σχετικα με αυτα τα πανεπιστημια...εχω δει το προγραμμα σπουδων τους καθως και τα μεταπτυχιακα..αλλα δεν ξερω ποια σχολη ειναι καλυτερη καθως δεν εχω σπουδασει εκει,δεν ξερω για τις εγκαταστασεις,τους καθηγητες κλπ..
Αν καποιος εχει σπουδασει σε καποιο απο αυτα τα τμηματα ,η αν εχετε καποια πληροφορια πειτε την :)
ευχαριστω εκ των προτερων...
edit
δεν θελω να εργαστω στην εκπαιδευση,αλλα σε καποια εταιρια η οτιδηποτε αλλο...
αα και αν γνωριζετε για υποτροφιες πειτε :)
Απλα να γνωριζεις οτι τα πληροφορικης οπα και παπει δινουν και επαγγελματικα δικαιωματα οικονομολογου εκτος απο πληροφορικης.Και γω πρωτα θα βαζα εκπα και αφου δε το πιανα Οπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Th3

Νεοφερμένος

Ο Th3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Περασα στο πανεπιστήμιο Πληροφορικης και Τηλεματικης Χαρακοπειο Αθηνας. Θα ηθελα να ακουσω απο εσας οποιος ξερει σχολια για αυτην την σχολη. Ειναι καλη? Σιγουρα απλα θελω να μαθω πληροφοριες για αυτην την σχολη. εψαξα και βρηκα στο ιντερνετ απλα θελω να μαθω και αλλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Τις πληροφοριες για μια σχολη τις ψαχνουμε πριν δηλωσουμε τη σχολη, οχι μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Δεν έχω ακούσει καλά λόγια για το Χαροκόπειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
εκτος των αλλων δεν υπαρχει ΚΑΝΕΝΑΣ πια λογος να ρωταει κανεις..
οδηγοι σπουδων ειναι στο ιντερνετ..εξωτερικες αξιολογησεις επισης για τις περισσοτερες σχολες,αν μαλιστα κατοικει ή ειναι κοντα στην σχολη ενδιαφεροντος περνα να δει και τις υποδομες...ολα στο πιατο ετοιμα στδιοδρομια

καλη σταδιοδρομια Th3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Kαλα την εξωτερικη αξιολογηση αστην απ εξω, ειναι η αποθεωση της παραπληροφορησης κατα κανονα. Και προσοχη στον οδηγο σπουδων γτ εχει κρυμμενα στοιχεια που δε φαινονται σε πρωτη αναγνωση. Οπως κ τα ωρολογια προγραμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top