Σχολές Πληροφορικής - για προγραμματιστής, όχι δάσκαλος

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Σαν σχολή επιφυλλάσομαι να συγκρίνω, είναι πολλοί οι παράμετροι δεν είναι ίδιες σχολές.

α) Άτομα που έχουν σπουδάσει και έχουν πει τη γνώμη τους για τη σχολή τους

β) Το πρόγραμμα σπουδών

γ) Ο μέσος χρόνος αποφοίτησης

δ) Το αντικείμενο (τα αντικείμενα στον ΗΜΜΥ)

πιστεύω μπορούν να το κάνουν αντικειμενικά πιο δύσκολο.

Δεν είπα καλύτερο χειρότερο, απλώς για τη δυσκολία μίλησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
γεια σας!θα ήθελα να σας πω πως το ξέρω ότι τα μόρια δη έχουν βγει akm αλλα εγώ θέλω να αρχίσω να ψάχνω...είμαι ανάμεσα σε κάποιες σχολες :
1) Τµήµα Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υ̟πολογιστών (χανια)
2) Τμήμα Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής (πατρα)
3)Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών (πατρα)

αν μπορει να μ πει καποιος τισ διαφορες οπου παρουσιαζουν ποια ειναι καλυτερη και γιατι...!αν έχετε κάποια άλλη σχολή να μ πείτε δεχτή...!!
θέλω να πω πώς μ αρέσει πλ ο προγραμματισμός κ 8α η8ελα να ασχοληθώ με αυτον!
ευχαριστω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

red1993

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος που να ξέρει να μου δώσει πληροφορίες για το τμήμα της εφαρμοσμένης στο παμακ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
γεια σας!θα ήθελα να σας πω πως το ξέρω ότι τα μόρια δη έχουν βγει akm αλλα εγώ θέλω να αρχίσω να ψάχνω...είμαι ανάμεσα σε κάποιες σχολες :
1) Τµήµα Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υ̟πολογιστών (χανια)
2) Τμήμα Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής (πατρα)
3)Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών (πατρα)

αν μπορει να μ πει καποιος τισ διαφορες οπου παρουσιαζουν ποια ειναι καλυτερη και γιατι...!αν έχετε κάποια άλλη σχολή να μ πείτε δεχτή...!!
θέλω να πω πώς μ αρέσει πλ ο προγραμματισμός κ 8α η8ελα να ασχοληθώ με αυτον!
ευχαριστω!:D

γιατι περιοριζεσαι στο πολυτεχνειο εφοσον προγραμματισμος διδασκεται με μεγαλυτερη εμφαση και σε αλλες σχολες;; η επιλογη 3 δεν εχει μεγαλη σχεση με προγραμματισμο,η 2 ειναι η μοναδικη πολυτεχνικη αποκλειστικα πανω σε υπολογιστες ενω η 1 ειναι καπου στο ενδιαμεσο.παντως τσεκαρε και σχολες οπως πληροφορικη εκπα,ασσοε ,csd ηρακλειο που εστιαζουν πολυ περισσοτερο σαυτο που σενδιαφερει. αν επιμεινεις τελικα σε πολυτεχνειο νομιζω εισαι πιο κοντα στην 2..το hardware παντως ουτε εκει το γλιτωνεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

floydiantree

Νεοφερμένος

Η floydiantree αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γεια σας! Θέλω να σπουδάσω πληροφορική και είμαι ανάμεσα σε δυο σχολές, αυτή του ΕΚΠΑ και αυτή του ΟΠΑ. Αν και μάλλον κλίνω περισσότερο προς ΟΠΑ λόγω του προγράμματος σπουδών (δεν τρελαίνομαι τόσο για τις φυσικές του ΕΚΠΑ, όχι ότι με τρελαίνουν και τα οικονομικά του ΟΠΑ), θα ήθελα να ακούσω μερικές παραπάνω γνώμες, κυρίως όσον αφορά το κλίμα που επικρατεί στα δύο τμήματα. Δηλαδή ποιο είναι το επίπεδο των καθηγητών κάθε σχολής, πόσο οργανωμένο είναι κάθε τμήμα, πόσο καλό είναι το επίπεδο σπουδών; Επίσης να σημειώσω ότι με Προγραμματισμό έχω μόνο μια μικρή επαφή με java, αλλά με ενδιαφέρει πολύ σαν αντικείμενο , θα χρειαστώ μήπως παραπάνω γνώσεις ή δεν είναι απαραίτητο να είμαι εξοικειωμένη με το αντικείμενο πριν μπω σε μια σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Γεια σας! Θέλω να σπουδάσω πληροφορική και είμαι ανάμεσα σε δυο σχολές, αυτή του ΕΚΠΑ και αυτή του ΟΠΑ. Αν και μάλλον κλίνω περισσότερο προς ΟΠΑ λόγω του προγράμματος σπουδών (δεν τρελαίνομαι τόσο για τις φυσικές του ΕΚΠΑ, όχι ότι με τρελαίνουν και τα οικονομικά του ΟΠΑ), θα ήθελα να ακούσω μερικές παραπάνω γνώμες, κυρίως όσον αφορά το κλίμα που επικρατεί στα δύο τμήματα. Δηλαδή ποιο είναι το επίπεδο των καθηγητών κάθε σχολής, πόσο οργανωμένο είναι κάθε τμήμα, πόσο καλό είναι το επίπεδο σπουδών; Επίσης να σημειώσω ότι με Προγραμματισμό έχω μόνο μια μικρή επαφή με java, αλλά με ενδιαφέρει πολύ σαν αντικείμενο , θα χρειαστώ μήπως παραπάνω γνώσεις ή δεν είναι απαραίτητο να είμαι εξοικειωμένη με το αντικείμενο πριν μπω σε μια σχολή;
Έχω αρκετούς φίλους σε αυτά που ανέφερες και γνωρίζω τα εξής:

ΕΚΠΑ = Όνομα, δημοφιλές εξωτερικό, σχετικά άρτιοι καθηγητές (μην περιμένεις θαύματα). Έχει όμως ιστορία (WTF) και ασχολείται αρκετά με Φυσική, δηλαδή σε κάθε έχεις μάθημα φυσικής απ' όσο είδα στον οδηγό σπουδών. Βέβαια μπορείς να ασχοληθείς περαιτέρω με τηλεπικοινωνίες αν σε ενδιαφέρει.

ΌΠΑ = Ασχολείται αρκετά με προγραμματισμό,και είναι πιο "φιλικό" προς το φοιτητή το πρόγραμμα σπουδών. Όμως διαβάζοντας το όλο το χρόνο... αισθάνομαι πως έχει κάποιο κενό. Δεν εξετάζει τόσο σφαιρικά την επιστήμη... έχει αρκετή εξειδίκευση από πρώτο κιόλας εξάμηνο(αυτά τα λέω διαβάζοντας τον οδηγό σπουδών. Φίλος μου που είναι εκεί μου λέει είναι ότι είναι ok, αλλά δεν περιμένεις ποτέ θαύματα από την σχολή σου. Μειονέκτημα η περιοχή που βρίσκεται,και ίσως να μη s αρέσουν τα παλιά κτίρια. :P

Αντιπροτείνω το ΠΑΠΕΙ, που μετά από εμπεριστατωμένη έρευνα αρκετών μηνών, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι το πιο πλήρες... τουλάχιστον από πρόγραμμα σπουδών. Ασχολείται με τα πάντα στα πρώτα εξάμηνα που είναι κάτι πολύ καλό κατ' εμέ. Μετά αποκτάς εξειδίκευση όπου εσένα σου αρέσει. Σαν πανεπιστήμιο έχω ακούσει τα καλύτερα, αλλά και πάλι, δεν περιμένω θαύματα. :P

Δε νομίζω να χρειάζεσαι κάποια προαπαιτούμενη γνώση, απλά να ξέρεις καλά Μαθηματικά, επειδή θα ασχοληθούμε ΠΟΛΎ με Μαθηματικά στις σχολές που θέλουμε (ΠΑΠΕΙ θα δηλώσω εγώ) και το ΑΕΠΠ αν σου αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

floydiantree

Νεοφερμένος

Η floydiantree αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
^Όκει ευχαριστώ πολύ! Δεν είχα σκεφτεί για Παπει -δεν έχω ακούσει καλά λόγια, κυρίως περί της οργάνωσης του πανεπιστημίου κτλ.- αλλά θα το ψάξω λίγο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos147

Νεοφερμένος

Ο aggelos147 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας.εχω βγαλει 14241 μορια και ενδιαφερομαι για πληροφορικη.εσεις ποια σχολη προτεινετε???μου εχουν πει οτι καλυτερη ειναι η πληροφορικη στο καποδιστριακο!ισχυει?σε ενα προχειρο μηχανογραφικο που εχω κανει την εχω βαλει πρωτη και μετα εχω βαλει την πληροφορικη στο ΠΑΠΙ.Και ως τριτη επιλογη εχω βαλει την πληροφορικη στην ΑΣΟΕΕ.θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας και να με βοηθησετε.επισης επειδη το καποδιστριακο εχει 16684 ειναι λιγο δυσκολο να την πιασω.βεβαια ανηκω σε ειδικη κατηγορια(τριτεκνια) και η περσυνη βαση ειχε 14818.πιστευετε οτι εχω πιθανοτητες να την πιασω φετος αν πεσει αρκετα η σχολη???σας παρακαλω βοηθηστε αμεσα γιατι αυριο θα οριστικοποιησω το μηχανογραφικο και δεν εχω αποφασισει ακομα για την σειρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Εχεις πιθανοτητες για καποδιστριακο,το θεμα ειναι αν σου αρεσει.Αλλο το τι σου λενε.Και εμενα μου λενε οτι ΗΜΜΥ ειναι οι καλυτεροι,αυτο σημαινει οτι θελω να μπλεξω με ασχετα πραγματα?
ΠΑΠΕΙ>ΑΣΟΕΕ Κατ'εμε.Το ΠΑΠΕΙ δηλωσα πρωτο και 9999999999999999,9999999999999% ειμαι μεσα αφου εχω διαφορα 2500 μορια πανω.
Σουμα:
Καποδιστριακο:60% πληροφορικη,40% τα υπολοιπα(μια ματια στο προγραμμα στα λεει ολα)
ΑΣΟΕΕ:95% πληροφορικη,5% υπολοιπα (το τι ειναι πληροφορικη βεβαια ειναι σχετικο)
ΠΑΠΕΙ:90%πληροφορικη,10% μαθηματικα (κυριως)ΟΜΩΣ πληρεστερο απ'ολα κατ εμε.

Μη κρινετε με τις βασεις (γενικα μιλαω).Το ΠΑΠΕΙ που ειναι η χαμηλοτερη σχολη πληροφορικης μετα τα ψηφιακα συστηματα,ηταν στο 17 το 2010.Το πολυτεχνειο στη κρητη ΗΜΜΥ εχει βαση 15,2 νομιζω ενδεικτικα..

Το θεμα ειναι τι σου αρεσει να κανεις.Μη σε πιεζουν αλλοι.
Floy,κακη οργανωση ποιος σου ειπε?Εγω φοιτητες που γνωριζω εκει μεσα μου λενε τα καλυττερα και ειναι 3 ετος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

floydiantree

Νεοφερμένος

Η floydiantree αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ο καθηγητής μου στο ΑΕΠΠ, που είχε κάνει μεταπτυχιακό στο ΠΑΠΕΙ μου είχε πει ότι στα προπτυχιακά επικρατούσε ένα χάος σύμφωνα με φοιτητές που είχε μιλήσει. Βέβαια αυτό ήταν πριν δέκα χρόνια οπότε υποθέτω τα πράγματα έχουν αλλάξει. ( και φυσικά αυτή είναι η άποψη ενός μόνου ανθρώπου)
Τελικά οριστικοποίησα το μηχανογραφικό σήμερα και έβαλα πρώτη επιλογή Πληροφορική ΟΠΑ, κυρίως λόγω του προγράμματος σπουδών της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
το τει βιομηχανικης πληροφορικης ξερετε αμα ειναι καλο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Keratz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ασπρόπυργος (Αττική). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Ο καθηγητής μου στο ΑΕΠΠ, που είχε κάνει μεταπτυχιακό στο ΠΑΠΕΙ μου είχε πει ότι στα προπτυχιακά επικρατούσε ένα χάος σύμφωνα με φοιτητές που είχε μιλήσει. Βέβαια αυτό ήταν πριν δέκα χρόνια οπότε υποθέτω τα πράγματα έχουν αλλάξει. ( και φυσικά αυτή είναι η άποψη ενός μόνου ανθρώπου)
Τελικά οριστικοποίησα το μηχανογραφικό σήμερα και έβαλα πρώτη επιλογή Πληροφορική ΟΠΑ, κυρίως λόγω του προγράμματος σπουδών της.

Ελπιζω πως μετα απο 10 χρονια εχουν αλλαξει τα πραγματα...:P Καλη τυχη στο μηχανογραφικο σου!Εστω αν οχι συμφοιτητες,ειμαστε σε σχεδον ομοιες σχολες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

floydiantree

Νεοφερμένος

Η floydiantree αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ελπιζω πως μετα απο 10 χρονια εχουν αλλαξει τα πραγματα...:P Καλη τυχη στο μηχανογραφικο σου!Εστω αν οχι συμφοιτητες,ειμαστε σε σχεδον ομοιες σχολες!
Ε λογικά θα έχουν αλλάξει! Καλή επιτυχία και σε εσένα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
γιατι περιοριζεσαι στο πολυτεχνειο εφοσον προγραμματισμος διδασκεται με μεγαλυτερη εμφαση και σε αλλες σχολες;; η επιλογη 3 δεν εχει μεγαλη σχεση με προγραμματισμο,η 2 ειναι η μοναδικη πολυτεχνικη αποκλειστικα πανω σε υπολογιστες ενω η 1 ειναι καπου στο ενδιαμεσο.παντως τσεκαρε και σχολες οπως πληροφορικη εκπα,ασσοε ,csd ηρακλειο που εστιαζουν πολυ περισσοτερο σαυτο που σενδιαφερει. αν επιμεινεις τελικα σε πολυτεχνειο νομιζω εισαι πιο κοντα στην 2..το hardware παντως ουτε εκει το γλιτωνεις!!
προτιμώ το πολυτεχνικό κα8ως πιστεύω οτι έχουν λιγότερη θεωρία κ πλ πρακτική (εργαστήρια... )
τώρα πλέον είμαι ανάμεσα σε ΗΜΜΥ Χανιά κ ηλεκτρολόγων στην 8εσ/νικη με κατευ8ινση πληροφορική πάλι οι γνώσεις σε αυτό π μ αρέσει να ειναι περισσότερες στα χάνια??
ευχαριστω πλ!

παιδιά για ΗΜΜΥ στα χάνια τ γνώμη έχετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikosSinCara

Νεοφερμένος

Ο Sheldon Cooper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
παιδια πιστευετε πως μπορει να πεσουν οι βασεις στις σχολες πληροφορικης σε ΑΘΗΝΑ και ΠΕΙΡΑΙΑ?
οι πιο πολλοι λενε πως θα παραμεινουν σταθερες και αλλοι πως θα υπαρχει μια μικρη αυξηση.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μου θα μεινουν σταθερες δηλαδη +-100 μορια λογω της μεγαλης ζητησης που εχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
προτιμώ το πολυτεχνικό κα8ως πιστεύω οτι έχουν λιγότερη θεωρία κ πλ πρακτική (εργαστήρια... )
τώρα πλέον είμαι ανάμεσα σε ΗΜΜΥ Χανιά κ ηλεκτρολόγων στην 8εσ/νικη με κατευ8ινση πληροφορική πάλι οι γνώσεις σε αυτό π μ αρέσει να ειναι περισσότερες στα χάνια??
ευχαριστω πλ!

εισαι σταθερος ομως:P:P αναμεσα σε αυτες τις δυο πιο σχετικη ειναι αυτη στα χανια επειδη θα γλυτωσεις την ενεργεια...σε καθε περιπτωση θα εχεις σοβαρα μειονεκτηματα απο εναν αποφοιτο του ceid παντως
Υ.Γ.η κατευθυνση πληροφορικης που λες δεν σημαινει οτι θα γλιτωσεις τα μαθηματα του κορμου σε αντικειμενα που μπορει να μν σαρεσουν... να εχεις υποψην σου οτι συνηθως αυτα ειναι και τα πιο δυσκολα γενικα στις σχολες ημμυ και ειναι αυτα που συνηθως καθυστερουν το πτυχιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
σε καθε περιπτωση θα εχεις σοβαρα μειονεκτηματα απο εναν αποφοιτο του ceid παντως
Που το ξερεις; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
ναι σωστά αυτά π λες και συμφωνώ μαζί σου... αλλά από την άλλη σκέφτομαι οτι οι ηλεκτρολόγοι έχουν περισσότερα επαγγελματικά δικαιώματα ... (υπογραφή για ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις ... )
πιστεύεις οτι αυτό θα έπρεπε να επηρεάσει τόσο πλ ώστε να πάω ηλεκτρολόγων και να μην πάω ΗΜΜΥ στα χάνια?

ξερετε αν ΗΜΜΥ χανια ειναι καλη σχολη?

εισαι σταθερος ομως:P:P αναμεσα σε αυτες τις δυο πιο σχετικη ειναι αυτη στα χανια επειδη θα γλυτωσεις την ενεργεια...σε καθε περιπτωση θα εχεις σοβαρα μειονεκτηματα απο εναν αποφοιτο του ceid παντως
Υ.Γ.η κατευθυνση πληροφορικης που λες δεν σημαινει οτι θα γλιτωσεις τα μαθηματα του κορμου σε αντικειμενα που μπορει να μν σαρεσουν... να εχεις υποψην σου οτι συνηθως αυτα ειναι και τα πιο δυσκολα γενικα στις σχολες ημμυ και ειναι αυτα που συνηθως καθυστερουν το πτυχιο

ναι σωστά αυτά π λες και συμφωνώ μαζί σου... αλλά από την άλλη σκέφτομαι οτι οι ηλεκτρολόγοι έχουν περισσότερα επαγγελματικά δικαιώματα ... (υπογραφή για ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις ... )
πιστεύεις οτι αυτό θα έπρεπε να επηρεάσει τόσο πλ ώστε να πάω ηλεκτρολόγων και να μην πάω ΗΜΜΥ στα χάνια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ειναι απλο, αν σε ενδιαφερει η υπογραφη, μακρια απο τα Χανια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top