Σχολές Πληροφορικής - για προγραμματιστής, όχι δάσκαλος

billy 1409

Νεοφερμένος

Ο billy 1409 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια ειμαι αναμεσα στο μηχανικος πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων Κοζανης και πληροφορικης στα Γιαννενα. Μπορειτε να βοηθησετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Ειναι απλο, αν σε ενδιαφερει η υπογραφη, μακρια απο τα Χανια.

γτ μακριά από χάνια?? πλ λένε οτι είναι η καλύτερη σχολή στην Ελλάδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotisk

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια!
Ποια ειναι η γνωμη σας για το τμημα Πληροφορικης Θεσσαλονικης στο ΑΠΘ?
επισης για το Εφαρμοσμενης Πληροφορικης στο Παμακ??
ειναι καλες σχολες?και ποια η διαφορα της Εφαρμοσμενης που υπαγεται σε οικονομικο πανεπιστημιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias1994

Νεοφερμένος

Ο ilias1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
ποια ειναι κατα την γνωμη σας τα καλητερα τμηματα πληροφορικης και ποιες οι διαφορες μεταξη των τμηματων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
γτ μακριά από χάνια?? πλ λένε οτι είναι η καλύτερη σχολή στην Ελλάδα...
Eπειδη δεν σου δινει δικαιωματα στον ενεργειακο τομεα.Αρα αν θες να βαζεις υπογραφες, πρεπει να πας αλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
παιδια ειμαι αναμεσα στο μηχανικος πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων Κοζανης και πληροφορικης στα Γιαννενα. Μπορειτε να βοηθησετε;


Γιάννενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
ναι σωστά αυτά π λες και συμφωνώ μαζί σου... αλλά από την άλλη σκέφτομαι οτι οι ηλεκτρολόγοι έχουν περισσότερα επαγγελματικά δικαιώματα ... (υπογραφή για ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις ... )
πιστεύεις οτι αυτό θα έπρεπε να επηρεάσει τόσο πλ ώστε να πάω ηλεκτρολόγων και να μην πάω ΗΜΜΥ στα χάνια?

ξερετε αν ΗΜΜΥ χανια ειναι καλη σχολη?

εδω πρεπει να βαλεις προτεραιοτητες: ε.δ. ή να εστιασεις σαυτο που σενδιαφερει πραγματικα. εγω προσωπικα ψηφιζω δαγκωτο το 2ο. το να εχεις ε.δ. σε ενα τομεα που δεν σε ενδιαφερει(και δεν εχει ψωμι ασχετα αποτι ακουγεται) δεν ξερω ποσοσημαντικο θα πρεπε να ναι...
οι ΗΜΜΥ χανια μια χαρα σχολη ειναι (το ποια ειναι η καλυτερη ειναι τελειως υποκειμενικο ο καθενας θα δεις οτι υποστηριζει τη δικη του)
παντως σου ξαναθετω το ερωτημα: αν σε ενδιαφερει η πληροφορικη γτ δεν πας σε καποιο αντιστοιχο τμημα;; και πληροφορικη θα μαθεις μια χαρα και δεν θα φας στη μαπα τα μαθηματα των ΗΜΜΥ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Eπειδη δεν σου δινει δικαιωματα στον ενεργειακο τομεα.Αρα αν θες να βαζεις υπογραφες, πρεπει να πας αλλου.

μα 8α μετονομαστούν έχω ακούσει ... σε τμήμα ηλεκτρολόγων ...

εδω πρεπει να βαλεις προτεραιοτητες: ε.δ. ή να εστιασεις σαυτο που σενδιαφερει πραγματικα. εγω προσωπικα ψηφιζω δαγκωτο το 2ο. το να εχεις ε.δ. σε ενα τομεα που δεν σε ενδιαφερει(και δεν εχει ψωμι ασχετα αποτι ακουγεται) δεν ξερω ποσοσημαντικο θα πρεπε να ναι...
οι ΗΜΜΥ χανια μια χαρα σχολη ειναι (το ποια ειναι η καλυτερη ειναι τελειως υποκειμενικο ο καθενας θα δεις οτι υποστηριζει τη δικη του)
παντως σου ξαναθετω το ερωτημα: αν σε ενδιαφερει η πληροφορικη γτ δεν πας σε καποιο αντιστοιχο τμημα;; και πληροφορικη θα μαθεις μια χαρα και δεν θα φας στη μαπα τα μαθηματα των ΗΜΜΥ...

8ελω πολυτεχνείο διότι έχει περισσότερη πρακτική κ λγτερη 8εωρια (εργαστήρια)
όπως κ επίσης θέλω να έχω κ άλλες εναλλακτικές διεξόδους οπως π.χ. Τηλεπικοινωνίες, Πληροφορική+Συστήματα Ελέγχου (Ρομποτική, Αναγνώριση φωνής)
εσυ πιστεύεις οτι η σχολη στα χανια ειναι καλή (τ γνώμη έχεις ?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
μα 8α μετονομαστούν έχω ακούσει ... σε τμήμα ηλεκτρολόγων ...
Αυτο λεγεται 3 χρονια τωρα.Υπαρχει πιθανοτητα να περασεις Χανια αλλα η μετονομασια να μη γινει ποτε, το ρισκαρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koulic

Νεοφερμένος

Ο Koulic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Άμα τελειώσω ΤΕΙ πληροφορικής, μετά μπορώ να κάνω ένα μεταπτυχιακό πάνω στα οικονομικά; Ή μήπως το αντίθετο είναι, να τελειώσω οικονομικά και μετά ένα μεταπτυχιακό πάνω στη πληροφορική; Ποιό απο τα δύο είναι καλύτερο να ακολουθήσω και ποιές οι διαφορές τους;

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Αυτο λεγεται 3 χρονια τωρα.Υπαρχει πιθανοτητα να περασεις Χανια αλλα η μετονομασια να μη γινει ποτε, το ρισκαρεις;

μα αναρωτιέμαι ειναι τοσο σημαντική η υπογραφή ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
8ελω πολυτεχνείο διότι έχει περισσότερη πρακτική κ λγτερη 8εωρια (εργαστήρια)
όπως κ επίσης θέλω να έχω κ άλλες εναλλακτικές διεξόδους οπως π.χ. Τηλεπικοινωνίες, Πληροφορική+Συστήματα Ελέγχου (Ρομποτική, Αναγνώριση φωνής)
εσυ πιστεύεις οτι η σχολη στα χανια ειναι καλή (τ γνώμη έχεις ?)
αμα θες και εναλλακτικες οκ.Τα πολυτεχνεια της Ελλαδας παντως φημιζονται (ειδικα το ΕΜΠ)για την εμφαση που δινουν στο θεωρητικο κομματι οποτε ειδικα στον κορμο δεν ισχυει αυτο με τα εργαστηρια.Για τη σχολη στα Χανια απο φιλο μου οτι εχω ακουσει:υπαρχει επαφη με τους καθηγητες και αυτο βοηθαει πολυ ενω εχουν και επιτευγματα στην ερευνα να επιδειξουν σιγουρα δεν ειναι κατωτερη απο τις υπολοιπες ΗΜΜΥ ασχετα απτα ΕΔ. επισης τσεκαρα το προγραμμα σπουδων του ΑΠΘ επειδη ειχες πει για κατευθυνση πληροφορικης. μην πας, ακομα και με την κατευθυνση δεν θα εστιασεις αρκετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
μα αναρωτιέμαι ειναι τοσο σημαντική η υπογραφή ?
Αναλογα τον ανθρωπο, εγω για παραδειγμα δεν ηθελα ποτε να ασχοληθω με ενεργεια.Αν ομως καποιος θελει, στα Χανια δεν μπορει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
αμα θες και εναλλακτικες οκ.Τα πολυτεχνεια της Ελλαδας παντως φημιζονται (ειδικα το ΕΜΠ)για την εμφαση που δινουν στο θεωρητικο κομματι οποτε ειδικα στον κορμο δεν ισχυει αυτο με τα εργαστηρια.Για τη σχολη στα Χανια απο φιλο μου οτι εχω ακουσει:υπαρχει επαφη με τους καθηγητες και αυτο βοηθαει πολυ ενω εχουν και επιτευγματα στην ερευνα να επιδειξουν σιγουρα δεν ειναι κατωτερη απο τις υπολοιπες ΗΜΜΥ ασχετα απτα ΕΔ. επισης τσεκαρα το προγραμμα σπουδων του ΑΠΘ επειδη ειχες πει για κατευθυνση πληροφορικης. μην πας, ακομα και με την κατευθυνση δεν θα εστιασεις αρκετα

οκ ευχαριστώ πλ... το πρόγραμμα σπουδών το ΑΠΘ εχει ειδικά τα πρώτα 2 μιση χρονιά πολλά ενεργειακά μαθήματα αλλά επδ έχει γενικότερα περισσότερα ( μαθήματα) απο τους ΗΜΜΥ χάνια ίσως παρέχουν και τα δυο τις ίδιες γνώσεις...
εσυ τ πιστεύεις οτι παρέχουν τις ιδιες γνώσεις στο τομέα π με ενδιαφέρει ?

Αναλογα τον ανθρωπο, εγω για παραδειγμα δεν ηθελα ποτε να ασχοληθω με ενεργεια.Αν ομως καποιος θελει, στα Χανια δεν μπορει.

εσυ σπουδαζεις ΗΜΜΥ χανια??
δυστυχώς δν μπορω να 3ερω αν μ αρεσουν τα ενεργειακά κ αν θελω καποτε να ασχοληθώ... κα8ως το σχολειο δεν μας εχει τέτοια μαθήματα εχω την εντύπωση ... οποτε δν μπορω να 3ερω αν μ αρεσουν ...
ακου πάντως μ ειπαν οτι ΗΜΜΥ χανια εχουν υπογράψει για μετανομασια κ τρ μένουν κατι διαδικασίες γραφειοκρατιας ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nαι...Γραφειοκρατείες εδώ και 4 χρόνια...

(Μη πω και παραπάνω:devil: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
εσυ σπουδαζεις ΗΜΜΥ χανια??
δυστυχώς δν μπορω να 3ερω αν μ αρεσουν τα ενεργειακά κ αν θελω καποτε να ασχοληθώ... κα8ως το σχολειο δεν μας εχει τέτοια μαθήματα εχω την εντύπωση ... οποτε δν μπορω να 3ερω αν μ αρεσουν ...
ακου πάντως μ ειπαν οτι ΗΜΜΥ χανια εχουν υπογράψει για μετανομασια κ τρ μένουν κατι διαδικασίες γραφειοκρατιας ...
Nαι, εκει σπουδαζω.Ειναι δυσκολη η περιπτωση σου απο τη στιγμη που δεν εχεις αποκλεισει απο πριν αυτον τον τομεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Nαι, εκει σπουδαζω.Ειναι δυσκολη η περιπτωση σου απο τη στιγμη που δεν εχεις αποκλεισει απο πριν αυτον τον τομεα.

τ έτος είσαι? έχεις προλάβει τις αλυσίδες μα8ηματων?Αν ναι πως σ φντ είναι καλύτερο?
8α μ τν συστηνες ως σχολή?
εσυ στην 8εση μ 8α πήγαινες ΗΜΜΥ χάνια η' 8εσ/νικη ?
το εχεις μετανιώσει (π σπούδαζε σε αυτήν τν σχολή ) π δν εχεις περισσότερα επαγγελματικά δικαιώματα ?

Nαι...Γραφειοκρατείες εδώ και 4 χρόνια...

(Μη πω και παραπάνω:devil: )

εμ τ να σου πω εμενα αυτο μ ειπαν...
παντός τρ με το άνοιγμα τν επαγγελμάτων ειναι πλ πιθανών να γίνει αυτο ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
τ έτος είσαι? έχεις προλάβει τις αλυσίδες μα8ηματων?Αν ναι πως σ φντ είναι καλύτερο?
8α μ τν συστηνες ως σχολή?
εσυ στην 8εση μ 8α πήγαινες ΗΜΜΥ χάνια η' 8εσ/νικη ?
το εχεις μετανιώσει (π σπούδαζε σε αυτήν τν σχολή ) π δν εχεις περισσότερα επαγγελματικά δικαιώματα ?

Ειμαι 2ο ετος.Η σχολη ειναι πολυ καλη και απαιτητικη.Στη θεση σου θα ζυγιζα τα ενδιαφεροντα μου.Θελω να ασχοληθω με την πληροφορικη, αλλα προτιμω να εχω κι αλλες διεξοδους;Δεν εχω καποια συγκεκριμενη κλιση, οποτε θελω οσο τον δυνατον περισσοτερες επιλογες;

Εμενα απο την αρχη με ενδιεφερε αποκλειστικα ο τομεας Πληροφορικης και γι αυτο δηλωσα αυτο το τμημα.Δεν δηλωσα καθολου Ηλεκτρολογους.


εμ τ να σου πω εμενα αυτο μ ειπαν...
παντός τρ με το άνοιγμα τν επαγγελμάτων ειναι πλ πιθανών να γίνει αυτο ...
Δεν εχει σχεση το ανοιγμα των επαγγελματων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xaxaaria

Νεοφερμένος

Η xaxaaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Ειμαι 2ο ετος.Η σχολη ειναι πολυ καλη και απαιτητικη.Στη θεση σου θα ζυγιζα τα ενδιαφεροντα μου.Θελω να ασχοληθω με την πληροφορικη, αλλα προτιμω να εχω κι αλλες διεξοδους;Δεν εχω καποια συγκεκριμενη κλιση, οποτε θελω οσο τον δυνατον περισσοτερες επιλογες;

Εμενα απο την αρχη με ενδιεφερε αποκλειστικα ο τομεας Πληροφορικης και γι αυτο δηλωσα αυτο το τμημα.Δεν δηλωσα καθολου Ηλεκτρολογους.

Δλδ παρότι περνούσες ηλεκτρολόγος δήλωσες ΗΜΜΥ χανια?
πως σ φντ το επίπεδο στν σχολή καλο? θέλει πλ διάβασμα? οι καθηγητές?
δωσε μ κάποιες πληρ για το τμήμα αυτο αν μπορείς... εσυ εχεις ακούσει κτ για τν μετανομασια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Δλδ παρότι περνούσες ηλεκτρολόγος δήλωσες ΗΜΜΥ χανια?
πως σ φντ το επίπεδο στν σχολή καλο? θέλει πλ διάβασμα? οι καθηγητές?
δωσε μ κάποιες πληρ για το τμήμα αυτο αν μπορείς... εσυ εχεις ακούσει κτ για τν μετανομασια ?

Οταν εφτιαξα το Μηχανογραφικο δεν ηξερα τις βασεις, αλλα και να τις ηξερα, παλι Χανια θα εβαζα πρωτα, οπως ειπα ηθελα κατι κοντα στην Πληροφορικη, χωρις να χρειαζεται να υποστω πολλες φυσικες και μαθηματικα οπως γινεται στους Ηλεκτρολογους.

Το επιπεδο ειναι υψηλο.Διαβασμα πολυ φυσικα και θελει οπως και τακτικη παρακολουθηση.Οι καθηγητες ειναι κοντα στους φοιτητες(οι περισσοτεροι) και οχι ντιβες οπως σε αλλα τμηματα.

Για τη μετονομασια, υπαρχει συγκρατημενη αισιοδοξια απο τους καθηγητες, μεχρι εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top