Σχολές Πληροφορικής - για προγραμματιστής, όχι δάσκαλος

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Για το ΑΤΕΙ Θεσσ/νίκης τι γνώμη εχέτε......Μιας που μιλάμε για Πληροφορική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Παιδια.Απορια.
Αν εχεις αποφασίσει οτι τελικα θελεις αντικείμενο των σπουδών σου να είναι οι υπολογιστές,πως μπορεις να διαλέξεις ανάμεσα σε τμήματα που επικεντρωνουν στο υλικό κ τμήματα που επικεντρώνουν στο λογισμικο?
απ'οτι εχω καταλάβει σε σχολές καθαρά πληροφορικής δεν μαθαίνεις παρα ελάχιστα για το πως λειτουργει ενας υπολογιστης.
Σε σχολές μηχανικών υπολογιστών ασχολεισαι αντιστοιχα μονο με την αρχιτεκτονική του υπολογιστή?
Δεν υπαρχουν σχολες που να κανεις 2-3 χρονια τα γενικα κ μετα να επιλεγεις μια ΄κατευθυνση' αναλογα με τις προτιμησεις που θα εχεις τοτε?
[σορρυ αν η ορολογια μου ειναι ακυρη,απλα δεν εχω ιδιαιτερες γνώσεις πάνω σε αυτον τον τομέα.Ακομα:P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Νομίζω πως διαλέγεις ειδικότητα στην σχολή.......Για παράδειγμα το ΑΤΕΙ Θεσσ/νίκης Πληροφορική νομίζω έχει δύο τομείς,ο ένας είναι για μηχανικούς (Tομέας Συστημάτων και Τεχνολογίας Υπολογιστών) και ο άλλος για προγραμματιστές (Τομέας Ανάλυσης και προγραμματισμού).
Κοίταξε εδώ : www.it.teithe.gr/modules/content/index.php?id=50
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Σε ΑΕΙ υπαρχουν συνηθως 3 επιλογες κατευθυνσεων σε αυτες τις σχολες. Αυτες ειναι: Θεωρητικη πληροφορικη, συστηματα λογισμικου και τεχνολογια υπολογιστων. Πρακτικα κανενα απο αυτα δεν εχει να κανει με πρακτικα θεματα. Ολα ειναι θεωρητικα. Τα πρακτικα μαθηματα που διδασκονται σε ΑΕΙ ειναι η αρχιτεκτονικη υπολογιστων, η ψηφιακη σχεδιαση και και η οργανωση υπολογιστικων συστηματων.

Αν θες πρακτικα κομματια ειτε θα πας σε πολυτεχνειο ειτε σε ΤΕΙ. Τα ΑΕΙ εχουν καθαρα θεωρητικο τροπο εκπαιδευσης. Ασχολουνται κυριως με προγραμματισμο και τα μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Εγώ αν μου έλεγες να διαλέξω ανάμεσα σε ένα ΑΕΙ Πληροφορικής και σε ένα ΑΤΕΙ ,θα διάλεγα το 2ο........Πίστεψε με ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ειναι θεμα του τι ζηταει ο καθενας! Τα ΑΤΕΙ εχουν πολυ καλο επιπεδο ανταξιο και καλυτερο σε καποιοες περιπτωσεις απο ΑΕΙ. Σου δινουν πιο πρακτικες και οχι τοσο θεωρητικες γνωσεις, οπως κανουν τα ΑΕΙ.

Αν δε σε αφορουν τα μεταπτυχιακα που στα ΑΕΙ ειναι πολυ περισσοτερα και αρκεισαι στον βασικο τιτλο σπουδων τοτε το ΑΤΕΙ ειναι μια χαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
ΓΙα τον λόγο αυτό θα προτιμούσα κάποιο "καλό" ΑΤΕΙ........;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ξερω οτι εχουν ηδη αναρτηθει πολλα σχετικα θεματα...ζητω συγνωμη απο τα μελη και τους διαχειριστες αν επαναλαμβανομαι!!

Λοιπον καταρχας με τα μορια που βγαζω γυρω στα 13.000 2ο κ 4ο και 14.000 στο 5ο περναω σε διαφορα ΤΕΙ προτιμω ομως να περασω σε ΑΕΙ.



Ο τομεας βεβαια που πιο πολυ μου αρεσει πανω στον κλαδο ειναι πρωτα απο ολα Ηλεκτρολογος Μηχανικων Η/Υ Συστηματων.Αυτη η βαση ειναι στο 18+.
Μετα υπαρχουν σχολες Μηχανικων Υπολογιστων με 15.9 Κοζανη και 14.100 σε νησι(αλλα δε θελουν οι γονεις μου για το οικονομικο και οτι ειναι δυσκολη η μετακινηση εγω θελω..δεν ξερω ποσο ευκολο η δυσκολο θα ειναι βεβαια)
Ταυτοχρονα υπαρχει η καθαρα πληροφορικη που ερχεται δευτερη και υπαρχουν ΑΕΙ με 14.000 να γινω δλδ προγραμματιστρια

Με τα μορια που υπολογιζω οτι θα βγαλω πιστευω οτι ειναι πολυ πιθανον να περασω στο ΑΕΙ της Τριπολης που λεγεται
Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιων.Θελω να μου πειτε οσοι ειστε ηδη εκει η οσοι ξερετε ποσο κοντα ειναι στα παραπανω τμηματα αυτη η σχολη..μπορω δλδ να βγω προγραμματιστρια η μηχανικος υπολογιστων.Εχει τετοια τμηματα?Και ποσο καλο ειναι το πανεπιστημιο αν αξιζει η ειναι καλυτερο να προτιμησω το ΤΕΙ της πολης μου που ακουγονται και καλα λογια???

Πολυ καλος μου φιλος ειναι δευτεροετης στο πανεπιστημιο που λες. Παρα πολυ ευχαριστημενος, κανουν κυριως μαθηματα περι κυκλωματων, στηνουν δικτυα και κανουν και καποιες γλωσσες προγραμματισμου. Βεβαια μου ειχε πει οτι τα χε παιξει ενα πισι στο εργαστηριο και δεν δουλευε το codeblocks, η καθηγητρια νομιζε οτι κατι εκανε εκεινος και τον μηδενισε.:P Επισης μια φορα γραφανε λεει στα σκαλια απ'εξω σε καποιο μαθημα καποιας εξεταστικης.:P
Αλλα on the whole ειναι παρα πολυ ευχαριστημενος. :)

Βασικα, ακυρο. Πληροφορικη και τηλεπικοινωνιες νομιζα ειχε μονο το ΕΚΠΑ, εγω σου λεω για το επιστημης και τεχνολογιας υπολογιστων τοση ωρα! Ειχα την εντυπωση οτι υπηρχε μονο ενα ΑΕΙ περι υπολογιστων στην Τριπολη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
για να ασχοληθει πχ καποιος με προγραμματισμο ποιο απο ολες αυτες τις σχολες πρεπει να ακολουθησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Παιδια.Απορια.
Αν εχεις αποφασίσει οτι τελικα θελεις αντικείμενο των σπουδών σου να είναι οι υπολογιστές,πως μπορεις να διαλέξεις ανάμεσα σε τμήματα που επικεντρωνουν στο υλικό κ τμήματα που επικεντρώνουν στο λογισμικο?
απ'οτι εχω καταλάβει σε σχολές καθαρά πληροφορικής δεν μαθαίνεις παρα ελάχιστα για το πως λειτουργει ενας υπολογιστης.
Σε σχολές μηχανικών υπολογιστών ασχολεισαι αντιστοιχα μονο με την αρχιτεκτονική του υπολογιστή?
Δεν υπαρχουν σχολες που να κανεις 2-3 χρονια τα γενικα κ μετα να επιλεγεις μια ΄κατευθυνση' αναλογα με τις προτιμησεις που θα εχεις τοτε?
[σορρυ αν η ορολογια μου ειναι ακυρη,απλα δεν εχω ιδιαιτερες γνώσεις πάνω σε αυτον τον τομέα.Ακομα:P]

Υπάρχει. Τμήμα Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Πατρών. Κάνουν εκτενέστατα και λογισμικό και υλικό. Αν δεν έχεις αποφασίσει τότε μέχρι να επιλέξεις κατεύθυνση σε προχωρημένο εξάμηνο θα έχεις σαφή εικόνα και για το υλικό και για το λογισμικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adonp

Νεοφερμένος

Ο adonp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αρχική Δημοσίευση από fortisimo

Παιδιά να ρωτήσω ήθελα κάτι που μου κάνει εντύπωση βλέποντας τα στατιστικά της δεκαετίας των σχολών πληροφορικής:
Γιατί το τμήμα Επιστήμης Υπολογιστών στο Ηράκλειο έχει ΔΥΣΑΝΑΛΟΓΗ πτώση μορίων σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα τμήματα πληροφορικής; Συμβαίνει κάτι "περίεργο" που δεν το γνωρίζω;



Το καλύτερο τμήμα επιστήμης και μηχανικής υπολογιστών είναι το Τμήμα Επιστήμης Υπολογιστών στη Κρήτη!
Σύμφωνα με έρευνα του 2008 https://www.ics.forth.gr/~tzitzik/publications/ManolopoulosPCI08.pdf από το τμ. Μηχανικών Η/Υ, Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων Βόλου, και Πληροφορικής Θεσσαλονίκης, της Κρήτης κατατάσσεται πρώτο ακλουθώντας 2ο το Μετσόβιο (ΗΜΜΥ) , 3ο το καποδιστριακό (Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών) και 4ο της Πάτρας (Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής). Ο Λόγος που έχει χαμηλή Βάση είναι καθαρά Γεωγραφικός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alvertos

Νεοφερμένος

Ο alvertos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
θα ηθελα να ακουσω αποψεις για τα αει πληροφορικης της αθηνας. ως πρωτη επιλογη σκεφτομαι την πληροφορικη της ασοεε, και μετα αυτο του πειραια, ενω θα ηθελα να ακουσω και γνωμες για το τμημα πληροφορικης και τηλεματικης του χαροκοπειου. θα ηθελα αποψεις απο ατομα που ειτε ξερουν για αυτα τα τμηματα αρκετα πραγματα ειτε σπουδαζουν σε αυτα. εμενα το αντικειμενο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι ο προγραμματισμος.


ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Γεια σου!
Προγραμματισμός και ανώτατες/ανώτερες σπουδές στην Πληροφορική δεν υπάρχει, παντού θα είναι εργαλείο για σένα, αφού διδαχθείς καναδυο μαθήματα με τη βασική φιλοσοφία σε γλώσσες π.χ. αντικειμενοστρεφείς, απλά θα τον χρησιμοποιείς. Στη θέση σου θα ξεκινούσα με τους οδηγούς σπουδών του κάθε τμήματος (κάθε ιστοσελίδα έχει λινκ σε αυτά) και θα έβλεπα προς τα που επικεντρώνεται το καθένα.
Το ΕΚΠΑ το απορρίπτεις ή απλά δεν το πιάνεις; Η ΑΣΟΕΕ είναι μια καλή λύση για καθαρό πτυχίο πληροφορικής και ΑΝ θες μπορείς να το συνδυάσεις με οικονομικά. Υποχρεωτικά έχει μόνο 2 μαθήματα. ΠΑΠΕΙ δεν έχει καλή φήμη, δεν ξέρω γιατί και Τηλεματικής προσωπικά δε με πείθει σαν καινούργιο τμήμα χωρίς αποφοίτους που να έχουν δει τι ανταπόκριση έχουν στην αγορά εργασίας και με οδηγό σπουδών που ούτε κι οι ίδιοι δεν ξέρουν που θέλει να εμβαθύνει.
Ψάξε και αντίστοιχα τόπικς, τα έχω χιλιοπεί μην λέω στον καθένα τα ίδια :) ΑΣΟΕΕ πάντως ανάμεσα στα 3, και μετά σηκώνει κάμποση κουβέντα το ΑΣΟΕΕ VS ΕΚΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alvertos

Νεοφερμένος

Ο alvertos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
thanx woochoogirl για τις συμβουλες σου. ως πρωτη επιλογη θα βαλω σχεδον σιγουρα ασοεε, αλλα επειδη ειμαι 80-90 μορια παρακατω και δεν ξερω αν θα την πιασω, ως δευτερη επιλογη σκεφτομαι το παπει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zifnab

Νεοφερμένος

Ο zifnab αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σου alverto! Λογικά θα πέσουν οι βάσεις - και εγώ ήμουν κάπου 100-120 μόρια κάτω από τη βάση το 2005 και μπήκα! Σίγουρα χρειάζεσαι μια διασφάλιση - για το δε ΠΑΠΕΙ δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα, αλλά και από θέμα τοποθεσίας ίσως να μην σε βολεύει τόσο. Έυχομαι να πετύχεις την πληροφορική ασοεε και να σε δούμε στο venus forum: https://venus.cs.aueb.gr/forum ;)

Μιας και είπες ότι σε ενδιαφέρει ο προγραμματισμός, θα είχε ενδιαφέρον να μας πεις αν είχες επαφή με κάποια γλώσσα πέρα από αυτή στο Λύκειο, με την οποία ασχολήθηκες μόνος σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickpro

Νεοφερμένος

Ο nickpro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το καλύτερο τμήμα επιστήμης και μηχανικής υπολογιστών είναι το Τμήμα Επιστήμης Υπολογιστών στη Κρήτη!
Σύμφωνα με έρευνα του 2008 https://www.ics.forth.gr/~tzitzik/publications/ManolopoulosPCI08.pdf από το τμ. Μηχανικών Η/Υ, Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων Βόλου, και Πληροφορικής Θεσσαλονίκης, της Κρήτης κατατάσσεται πρώτο ακλουθώντας 2ο το Μετσόβιο (ΗΜΜΥ) , 3ο το καποδιστριακό (Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών) και 4ο της Πάτρας (Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής). Ο Λόγος που έχει χαμηλή Βάση είναι καθαρά Γεωγραφικός!

Τα κριτήρια για το ποιο είναι το καλύτερο τμήμα πληροφορικής είναι σχετικά. Ας πούμε της Κρήτης είναι πρώτο στο ερευνητικό έργο, γενικά σε όλα τα τμήματά του, της Πάτρας είναι πολύ καλό στο hardwarικό κομμάτι, το ΗΜΜΥ είναι ΕΜΠ, + ότι έχει υψηλό επίπεδο φοιτητών (όπως και να το πάρεις, όταν οι φοιτητές σου ειναι πάνω του 18.5 έχεις κορυφαίο επίπεδο) και σε ερευνητικό έργο είναι αρκετά καλό. Εξαρτάται με το τι θεωρείς σημαντικό και με τι κάνεις την σύγκριση.

Επίσης είναι και το τι συγκρίνεις.Η πληροφορική δεν ασχολείται αντικειμενικά με hardware.Οπότε αν ψάχνεις σχολές πληροφορικής ,τα Μηχανικών Η/Υ δεν είναι αυτά που θα πρέπει να κοιτάξεις. Συνήθως σε τέτοια τμήματα ξεκινάς από hardware και φυσικές και μαθηματικά κλπ, και προς το τέλος παίρνεις αν θέλεις μια πιο softwarική κατεύθυνση, καλού επιπέδου, αλλά πιο πριν μπορεί να έχεις φάει στη μάπα πολλά πράγματα που να μην σαρέσουν. Α θέλεις να γίνεις προγραμματιστής, μηχανικός λογισμικού, δικτυάς ή απλά επιστήμονας της πληροφορικής (θεωρητική πληροφορική, πληροφορική με μαθηματικά κλπ) καλύτερα να κοιτάς τμήματα πληροφορικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Για το Τμημα Εφαρμοσμενης Πληροφορικης του ΠΑΜΑΚ τι γνωμη εχετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Admiral δεν ακούω καλά λόγια τόσο για το ΠΑΜΑΚ, όσο και για τους στόχους του τμήματος το οποίο έχει έναν πολύ μπερδεμένο οδηγό σπουδών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Admiral

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Admiral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Συγκεκριμενα για το ΤΕΠ μπορω να το πιστεψω αλλα δεν ακους καλα λογια γενικα για το ΠΑΜΑΚ? Εγω παλι εδω στη Θεσσαλονικη ακουω πως ειναι απο τα καλυτερα. Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Ότι είναι ανοργάνωτο πανεπιστήμιο ακούω, τι να σου πω, οι ίδιοι φοιτητές του το λένε, δεν έχω προσωπική εμπειρία :) Αν δεν πιάνεις του ΑΠΘ πήγαινε εκεί, αλλά καλύτερα να προτιμήσεις της Θεσσαλονίκης που είναι καθαρό πτυχίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top