Σχολές Πληροφορικής - για προγραμματιστής, όχι δάσκαλος

h3Xx

Νεοφερμένος

Ο h3Xx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά μιας και πέρασε το Πάσχα!

Με αυτή τη συζήτηση που δημιουργώ, θέλω να βοηθήσω στη σωστή επιλογή σχολής πληροφορικής. Πέρυσι ήμουν και εγώ στη θέση να διαλέξω μια σχολή πληροφορικής και αφού μπορούσα να τις διαλέξω όλες κάθισα και έκανα μια "έρευνα-αγοράς". Αν θέλετε να διαλέξετε μια σχολή για τις επιδόσεις της και όχι για την τοποθεσία της τότε μπορώ να προσφέρω ότι βοήθεια και γνώσεις θέλετε.

Θα ήθελα να ξεκαθαρίσω ένα θέμα που συναντάω συνεχώς διαβάζοντας διάφορες συζητήσεις που υπάρχουν σε αυτή τη "μικρή" κοινότητα που έχουμε δημιουργήσει και αυτό είναι τα μόρια. Όταν βλέπεις τα μόρια μιας σχολής δεν μπορείς να καταλάβεις απολύτως τίποτα (όχι σοβαρά... ΤΙΠΟΤΑ).

Σε λίγο καιρό έρχονται οι Πανελλήνιες οπότε θα πρέπει να επιλέξετε ;) Άμα θέλετε να ρωτήσετε κάτι γράψτε εδώ.

Δημήτρης. h3Xx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntonisR21

Νεοφερμένος

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει σχολή που να συνδυάζει σπουδές στην πληροφορική αλλά και στα οικονομικά.
Υποθέτω ότι η σχολή πληροφορικής στο ΑΣΣΟΕ θα συνδυάζει αλλά δεν θέλω να πάω Αθήνα.
Αν γνωρίζεται κάτι για την Επιστήμης Υπολογιστών στο Ηράκλειο ή την πληροφορική Θεσσαλονίκης θα ήθελα να με ενημερώσετε.

Σας ευχαριστώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εφαρμοσμένη πληροφορική Παν.Μακεδονίας. Φιφτυ-φίφτυ οικονομικά με πληροφορική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει σχολή που να συνδυάζει σπουδές στην πληροφορική αλλά και στα οικονομικά.
Υποθέτω ότι η σχολή πληροφορικής στο ΑΣΣΟΕ θα συνδυάζει αλλά δεν θέλω να πάω Αθήνα.
Αν γνωρίζεται κάτι για την Επιστήμης Υπολογιστών στο Ηράκλειο ή την πληροφορική Θεσσαλονίκης θα ήθελα να με ενημερώσετε.

Σας ευχαριστώ..

Μπορείς να σπουδάσεις πληροφορική, και να κάνεις μεταπτυχιακό στα οικονομικά :). Η μόνη σχολή απ' όσο ξέρω που συνδυάζει πληροφορική με οικονομικά είναι αυτή στην Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δε τα ξες καλά. www.uom.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ηρακλειο ειναι πληροφορικη και ξερο ψωμι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,
Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει σχολή που να συνδυάζει σπουδές στην πληροφορική αλλά και στα οικονομικά.
Υποθέτω ότι η σχολή πληροφορικής στο ΑΣΣΟΕ θα συνδυάζει αλλά δεν θέλω να πάω Αθήνα.
Αν γνωρίζεται κάτι για την Επιστήμης Υπολογιστών στο Ηράκλειο ή την πληροφορική Θεσσαλονίκης θα ήθελα να με ενημερώσετε.

Σας ευχαριστώ..

πηγαινε σε οποια σχολη πληροφορικης θες και μετα κανε μεταπτυχιακο στα οικονομικα
θεωρω οτι ναι η πληρ.ασοεε ειναι η πιο ενδιαφερουσα σχολη αν θες αυτο αλλα μετα την αποφοιτηση σου ΔΕΝ θα αναγραφεσαι και στο οικονομικο επιμελειτηριο αρα,ακομα και απο εκει(αποφοιτηση) θα χρειαστει να κανεις μια μετεκπαιδευση
ΤΟ καλο παντως με την πληροφορικη ασοεε ειναι οτι δεν χρειαζεται οταν την τελειωσεις να παρακολουθησεις τπα σεμηναρια ωστε να μπορεις να διδασκεις σε παιδια,ειναι ενσωματωμενα στο προγραμμα σπουδων της....
Απο οτι εχω ακουσει ειναι καλη σχολη με καλες υποδομες(την ειχα βαλει και εγω και μαλιστα ψηλα στο μηχανογραφικο μου) θα στην προτεινα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucidguidance

Νεοφερμένος

Ο lucidguidance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Καλησπέρα , θα ήθελα να ρωτήσω ποια από όλες τις σχολές πληροφορικής εμπεριέχει περισσότερο προγραμματισμό και γενικά είναι ποιο κοντά στο software engineering. Επίσης θα ήθελα να μάθω ποια σχολή δίνει τις περισσότερες δυνατότητες για μεταπτυχιακό στο εξωτερικό πάνω στον προαναφερθέν τομέα. Σας ευχαριστώ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
πηγαινε σε οποια σχολη πληροφορικης θες και μετα κανε μεταπτυχιακο στα οικονομικα
θεωρω οτι ναι η πληρ.ασοεε ειναι η πιο ενδιαφερουσα σχολη αν θες αυτο αλλα μετα την αποφοιτηση σου ΔΕΝ θα αναγραφεσαι και στο οικονομικο επιμελειτηριο αρα,ακομα και απο εκει(αποφοιτηση) θα χρειαστει να κανεις μια μετεκπαιδευση
ΤΟ καλο παντως με την πληροφορικη ασοεε ειναι οτι δεν χρειαζεται οταν την τελειωσεις να παρακολουθησεις τπα σεμηναρια ωστε να μπορεις να διδασκεις σε παιδια,ειναι ενσωματωμενα στο προγραμμα σπουδων της....
Απο οτι εχω ακουσει ειναι καλη σχολη με καλες υποδομες(την ειχα βαλει και εγω και μαλιστα ψηλα στο μηχανογραφικο μου) θα στην προτεινα:)

Είσαι σίγουρος; Νομίζω από ΟΠΑ και ΠΑΠΕΙ ότι και να τελειώσεις γράφεσαι κανονικά, απλά οκ αν δεν έχεις συναφές αντικείμενο θεωρείσαι λογιστής γ κατηγορίας κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Καλησπέρα , θα ήθελα να ρωτήσω ποια από όλες τις σχολές πληροφορικής εμπεριέχει περισσότερο προγραμματισμό και γενικά είναι ποιο κοντά στο software engineering. Επίσης θα ήθελα να μάθω ποια σχολή δίνει τις περισσότερες δυνατότητες για μεταπτυχιακό στο εξωτερικό πάνω στον προαναφερθέν τομέα. Σας ευχαριστώ !
νομιζω η καλυτερη σχολη απο αποψη software ειναι ασοεε πληροφορικη και ceid στη πατρα
Περα απο αυτες,ηλεκτρονικος στην κρητη ή (δεν στο προτεινω αν δεν σου αρεσουν τα μαθηματα θα κουραστεις ιδιαιτερα) ημμυ απο οποιο πανεπιστημιο θες και μετα 3ο ετος επιλεγεις ηλεκτρονικος(περισσοτερα δικαιωματα)

Απο hardware μερια παντως λενε οτι η καλυτερες σχολες ειναι στην κρητη(αλλα ειναι μακρια:P)
Είσαι σίγουρος; Νομίζω από ΟΠΑ και ΠΑΠΕΙ ότι και να τελειώσεις γράφεσαι κανονικά, απλά οκ αν δεν έχεις συναφές αντικείμενο θεωρείσαι λογιστής γ κατηγορίας κάτι τέτοιο.

κοιτα δεν ειμαι σιγουρος επειδη δεν ξερω καποιον που να εχει περασει εκει αλλα οταν την εψαξα για να την βαλω στο μηχανογραφικο μου ετσι μου ειπαν οι καθηγητες στο φροντηστηριο.Δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα ακομα και να γραφεσαι(αν γινεται μονα ασοεε γιατι να συμβαινει και το ιδιο στο πειραια δεν εχει τα αντιστοιχα μαθηματα) σιγουρα ειναι καλυτερη αν θες να κανεις μεταπτυχιακο στα οικονομικα



ετσι λεει δεν το διευκρινιζει:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
νομιζω η καλυτερη σχολη απο αποψη software ειναι ασοεε πληροφορικη και ceid στη πατρα
Περα απο αυτες,ηλεκτρονικος στην κρητη ή (δεν στο προτεινω αν δεν σου αρεσουν τα μαθηματα θα κουραστεις ιδιαιτερα) ημμυ απο οποιο πανεπιστημιο θες και μετα 3ο ετος επιλεγεις ηλεκτρονικος(περισσοτερα δικαιωματα)

αφου λεει καθαρα software engineering δεν νομιζω οτι χρειαζεται να μπλεχτει με ημμυ και να τρωει στην μαπα τον κορμο για 5 εξαμηνα η οσο ειναι τελος παντων σε καθε σχολη:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
αφου λεει καθαρα software engineering δεν νομιζω οτι χρειαζεται να μπλεχτει με ημμυ και να τρωει στην μαπα τον κορμο για 5 εξαμηνα η οσο ειναι τελος παντων σε καθε σχολη:worry:

ναι οκ το ανεφερα και εγω αυτο απλα του λεω ολες τις εναλλακτικες του:)

επισης,κακα τα ψεματα αν φαει το αγγουρι μετα θα εχει πιο ισχυρες βασεις αν ειναι να κανει τπτ πολυ εξειδικευμενα πραγματα αλλα ναι και εγω πιστευω οτι αμα σε νοιαζει μονο software engineering δεν αξιζει να φας το αγγουρι αλλα ποτε δεν ξερεις
Τεσπα,αν θες μονο αυτο πηγαινε ceid πατρα ή ηλεκτρονικος στη κρητη.Κανε οπως αγαπας φιλε,your dreams your life;)
Παντως πιστευω οτι δεν ειναι ωρα να ψαχνεσαι και τοσο αραξε,δωσε τον καλυτερο εαυτο σου στις πανελληνιες και βλεπεις μετα που θα περασεις,εχεις καιρο,απλα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucidguidance

Νεοφερμένος

Ο lucidguidance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ !!! δηλαδή αυτό πού μου προτείνεται είναι ηλεκτρονικός κρητη , οπα ή ceid ? btw τι είναι το ceid ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ !!! δηλαδή αυτό πού μου προτείνεται είναι ηλεκτρονικός κρητη , οπα ή ceid ? btw τι είναι το ceid ?

βαλε ασσοε και εκπα πληροφορικη και εχεις τις επιλογες σου +οτι υπαρχει σε τει(ας μιλησει καποιος αλλος)το ceid ειναι η μοναδικη πολυτεχνικη σχολη στην ελλαδα που ασχολειται με την πληροφορικη αποκλειστικα αλλα εχει και αρκετο hardware μεσα
https://www.ceid.upatras.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Τι του λέτε ρε το παιδιού τι ΗΜΜΥ, έχετε δει το ΠΣ των ΗΜΜΥ; τι να την κάνεις φυσική αν έχεις φτάσει 3ο έτος και δεν ξέρεις τι είναι ο αντικειμενοστραφής προγραμματισμός;
Φίλε software κάνουν παντού. Αλλά αν θέλεις ειδικότερα μια σχολή προσανατολισμένη στο software engineering θα σου λεγα πληροφορική ΟΠΑ. Όχι ότι και άλλες πληροφορικές δεν ασχολούνται με αυτά αλλά αλλού θα φας στη μάπα και hardware ενώ ΟΠΑ φυσική/ηλεκτρονικά δεν έχει ούτε για δείγμα, όλα είναι λογισμικό. Kαι ΕΚΠΑ/ceid/ΗΜΜΥ Κρήτης/CSD είναι εξίσου καλές επιλογές γενικά αλλά έχουν αυτό το χαρακτηριστικό, δεν εστιάζουν εκεί κάνουν κι άλλα.
Δες και κάνα οδηγό σπουδών να τα διαπιστώσεις και μόνος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
βαλε ασσοε και εκπα πληροφορικη και εχεις τις επιλογες σου +οτι υπαρχει σε τει(ας μιλησει καποιος αλλος)το ceid ειναι η μοναδικη πολυτεχνικη σχολη στην ελλαδα που ασχολειται με την πληροφορικη αποκλειστικα αλλα εχει και αρκετο hardware μεσα
https://www.ceid.upatras.gr/
εδω κανεις λαθος τοσο και εμεις οι ΗΜΜΥ κανουμε αρκετα μαθηματα με υπολογιστες και κυριως ρε φιλε Ηλεκτρονικοι κρητης(5χρονια=πολυτεχνειο)
Τι του λέτε ρε το παιδιού τι ΗΜΜΥ, έχετε δει το ΠΣ των ΗΜΜΥ; τι να την κάνεις φυσική αν έχεις φτάσει 3ο έτος και δεν ξέρεις τι είναι ο αντικειμενοστραφής προγραμματισμός;
κοιτα οκ μπορει να μην κανει οσο σε μια σχολη πληροφορικης που ασχολουνται αποκλειστικα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ο ΗΜΜΥτης δεν κανει τπτπ.Pascal,C,Java,C++,Html(δεν ειναι ακριβως γλωσσα αλλα ας μην ανοιξουμε την συζήτηση αυτη) ειναι μερικα απο οσα θα κανει στα πρωτα εξαμηνα
Φίλε software κάνουν παντού.
ισχυει(ακομα και στα τει για αυτο δωσε εμφαση σε hardware που ειναι σχετικα πιο κλειστος τομεας)
Αλλά αν θέλεις ειδικότερα μια σχολή προσανατολισμένη στο software engineering θα σου λεγα πληροφορική ΟΠΑ. Όχι ότι και άλλες πληροφορικές δεν ασχολούνται με αυτά αλλά αλλού θα φας στη μάπα και hardware ενώ ΟΠΑ φυσική/ηλεκτρονικά δεν έχει ούτε για δείγμα, όλα είναι λογισμικό.
δεν συμφωνω η καλυτερη σχολη για software ειναι ασοεε και ceid.Για hardware παλι ειναι οι ηλεκτρονικοι κρητης και -ισως- και ΗΜΜΥ με επιλογη ηλεκτρονικος...
Kαι ΕΚΠΑ/ceid/ΗΜΜΥ Κρήτης/CSD είναι εξίσου καλές επιλογές γενικά αλλά έχουν αυτό το χαρακτηριστικό, δεν εστιάζουν εκεί κάνουν κι άλλα.
ναι εχει δικιο αλλα δεν το βρισκω κακο αυτο,το να μαθεις και 1-2 πραγματακια περα απο υπολογιστες θα σε βοηθησει
Δες και κάνα οδηγό σπουδών να τα διαπιστώσεις και μόνος σου
αυτη ειναι η καλυτερη δουλεια που μπορει να κανει το παλικαρι;):clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eva.dim

Νεοφερμένος

Η Eva.dim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Για Πληροφορική Πειραιά γνωρίζετε κάτι; Ψάχνομαι γενικώς για πληροφορική -μόνο Αθήνα, δε θέλω όμως να πήξω στα μαθηματικά (βλ. ΗΜΜΥ κλπ). Any ideas?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AntonisR21

Νεοφερμένος

Ο AntonisR21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Εφαρμοσμένη πληροφορική Παν.Μακεδονίας. Φιφτυ-φίφτυ οικονομικά με πληροφορική.

ευχαριστώ για την απάντηση σου....θα το ψάξω όταν φτιάχνουμε το μηχανογραφικό το θέμα και θα σκεφτώ αν δηλώσω εκεί..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Eva ολες οι σχολες πληροφορικης εχουν πολλα μαθηματικα και ειναι λογικο κιολας αφου η επιστημη της πληροφορικης στηριζεται στα μαθηματικα(οπως και πολλες αλλες βεβαια). Εγω σου προτεινω πληροφορικη ΑΣΣΟΕ(για πειραια δεν εχω ακουσει κ τα καλυτερα λογια) αν θες μονο software(π.χ προγραμματιστης) αν θες και hardware τοτε βλεπε προς ΗΜΜΥ μερια.
https://www.cs.aueb.gr/el/content/programma-spoydon εδω θα βρεις και τα μαθηματα της ΑΣΣΟΕ
Επισης μην σε ξεγελα το ονομα(οικονομικο πανεπιστημιο) αφου μονο 2 μαθηματα οικονωμικων ειναι υποχρεωτικα ;) (και στο εκπα εχουν ιστορια των βαλκανιων σαν υποχρεωτικο :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
κοιτα οκ μπορει να μην κανει οσο σε μια σχολη πληροφορικης που ασχολουνται αποκλειστικα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ο ΗΜΜΥτης δεν κανει τπτπ.Pascal,C,Java,C++,Html(δεν ειναι ακριβως γλωσσα αλλα ας μην ανοιξουμε την συζήτηση αυτη) ειναι μερικα απο οσα θα κανει στα πρωτα εξαμηνα

ισχυει(ακομα και στα τει για αυτο δωσε εμφαση σε hardware που ειναι σχετικα πιο κλειστος τομεας) δεν συμφωνω η καλυτερη σχολη για software ειναι ασοεε και ceid.Για hardware παλι ειναι οι ηλεκτρονικοι κρητης και -ισως- και ΗΜΜΥ με επιλογη ηλεκτρονικος...ναι εχει δικιο αλλα δεν το βρισκω κακο αυτο,το να μαθεις και 1-2 πραγματακια περα απο υπολογιστες θα σε βοηθησει

αυτη ειναι η καλυτερη δουλεια που μπορει να κανει το παλικαρι;):clapup::clapup::clapup:

Δεν λέω ότι και οι ΗΜΜΥ δεν κάνουν αλλά τα κάνουν αργότερα και συνήθως ως μάθημα επιλογής σε άποια κατεύθυνση όχι κορμού. Και πολλοί μέχρι να πάρουν αυτήν την κατεύθυνση συνήθως την παρατάνε τη σχολή.
Αυτό λέω κυρίως για ηλεκτρολόγους ( Αθήνα/Θεσσ/Πάτρα/Ξάνθη ) στα Χανιά κάνουν πιο πολλά ναι για αυτό τους αναφέρω πιο κάτω απλά πάλι δε θα το πρότεινα σε κάποιον που θέλει συγκεκριμένα λογισμικό όπως και για τον ίδιο λόγο όπως είπα δε θα πρότεινα ΕΚΠΑ/ceid ( αν και καλές σχολές ). Θυμάμαι και παράδειγμα ενός εδώ μέσα που ήθελε λογισμικό καθαρά, πήγε ΕΚΠΑ και το μετάνιωσε.
Με το hardware δεν ξέρω τι παίζει δεν νομίζω να υπάχει αντίστοιχη σχολή να εστιάζει εκεί όλες κάνουν και είναι πολλες οι καλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top