Σχολές ΑΕΝ (Εμποροπλοιάρχων)

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
παιδια εγω παντως αγχωνομαι γιατι δεν ειμαι παρα πολυ καλος και επισης δν διαβαζω πολυ φετος σε αυτα τα μαθηματα γιατι λενε κατευθυνση φυσικη καιμαθηματικα δεν χρειαζονται καθολου για του χρονου...ειναι αληθεια αυτο;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya382

Νεοφερμένος

Η eya382 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπερα σας!! Θα ηθελα να σας ρωτησω αν με ενα απολυτηριο γενικου λυκειου 16,9...και με lower πανω κατω τι πιθανοτητες εχω να μπω στη σχολη πλοιαρχων..οπουδηποτε( βεβαια καλυτερα μηχανιωνα αλλα οκ)..και κατι αλλο !! ειμαι ηδη στη σχολη πληροφορικης και επικοινωνιων και σε λιγο παιρνω πτυχιο..υπαρχει περιπτωση να μπορω να περασω με κατατακτηριες???Σας ευχαριστω πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Απο οσο γνωριζω απο ενα φιλο μου που εκανα πριν 1 χρονο αιτηση με απολυτηριο ηταν γυρος στο 15 ο τελευταιος που πηραν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya382

Νεοφερμένος

Η eya382 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ!!! τιποτα για κατατακτηριες δεν ξερουμε εε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ!!! τιποτα για κατατακτηριες δεν ξερουμε εε??
δυστηχος οχι καλητερα παρα ενα τηλεφωνω στην σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya382

Νεοφερμένος

Η eya382 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ωραια θα παρω!!σορι που σε πριζω thoba19.. η φοιτηση ειναι δωρεαν αν δεν κανω λαθος!!???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
ωραια θα παρω!!σορι που σε πριζω thoba19.. η φοιτηση ειναι δωρεαν αν δεν κανω λαθος!!???

ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,428 μηνύματα.
Καλησπερα σας!! Θα ηθελα να σας ρωτησω αν με ενα απολυτηριο γενικου λυκειου 16,9.


χαλαρά την πιάνεις. Εξάλλου σκέψου οι περισσότεροι μπαίνουν με πανελλαδικές στη σχολή. Και συνήθως με απολυτήριο λυκείου μπαίνουν αυτοί που δεν έπιασαν τη βάση (10.000) οπότε λίγο δύσκολο να έχουν μεγαλύτερο απολυτήριο απ' το δικό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
παιδια θελω να ρωτησω σε ποιο πεδιο ειναι η σχολη εμποροπλοιαρχων και αν ειναι ευκολο για ενα μετριο μαθητη να περασει εκει...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya382

Νεοφερμένος

Η eya382 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια θελω να ρωτησω σε ποιο πεδιο ειναι η σχολη εμποροπλοιαρχων και αν ειναι ευκολο για ενα μετριο μαθητη να περασει εκει...;

νομιζω οτι ειναι στο 5!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya382

Νεοφερμένος

Η eya382 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
χαλαρά την πιάνεις. Εξάλλου σκέψου οι περισσότεροι μπαίνουν με πανελλαδικές στη σχολή. Και συνήθως με απολυτήριο λυκείου μπαίνουν αυτοί που δεν έπιασαν τη βάση (10.000) οπότε λίγο δύσκολο να έχουν μεγαλύτερο απολυτήριο απ' το δικό σου.

το ελπιζω!!! να σε ρωτησω γνωριζεις αν παιρνω μορια απο πτυχιο πληροφορικης? απο τει!
:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
καποιοι λενε στο 4ο...καποιος που ειναι σιγουρος ας μου πει παρακαλω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
εγινε ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoc95

Νεοφερμένος

Ο nikoc95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μία ερώτηση θέλω να κάνω. αν κάποιος έχει proficiency και lower, όταν λέμε ότι δίνουν μόρια, τι εννοούμε; δίνουν μόρια στον τελικό βαθμό τον πανελλήνιων η δίνει μόρια αν κάποιος θέλει να εισαχθεί μέσω απολυτήριου Λυκείου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Τα μόρια αυτά προστίθονται στον βαθμό του απολυτηρίου λυκείου, ΑΝ κάποιος συμμετέχει με το απολυτήριο λυκείου για να μπει στις ΑΕΝ.
Τα μόρια που προστίθονται είναι +2000 για όποιον έχει proficiency, +1500 για advanced και +1000 για Lower.
Δηλαδή κάποιος με απολυτήριο 17.2, και advanced θα έχει: 17.2 Χ 1000 + 1500 = 18700
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maryan

Νεοφερμένος

Η maryan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε όλους !!Λόγω της κατάστασης στη χώρα και επειδή είναι δύσκολο να βρω μία δουλειά σκέφτηκα το ενδεχόμενο εισαγωγής σε άλλη σχολή (από το να κάθομαι) και φυσικά με καλύτερο επαγγελματικά μέλλον ! Έχω ήδη τελειώσει σπουδές (μόλις πήρα πτυχίο) και σκέφτηκα την εμποροπλοιάρχων σαν καλή ευκαιρία!! Εσείς τι λέτε μπορεί μία γυναίκα να τα καταφέρει στον τομέα γιατί και ως γνωστόν είναι και ανδροκρατούμενο επάγγελμα ή να αλλάξω τελείως προσανατολισμό????? Το λέω για να μην πάει και χαμένος ο κόπος μου τοοοοοόσο διάβασμα :)) ..Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα ^^. Θέλω να σας ρωτήσω για την ΑΕΝ. Έχω τελειώσει το 2008 με το λύκειο και είχα δώσει πανελλαδικές παίρνοντας μάθημα γενικής παιδείας βιολογία. Έβγαλα 18000 μόρια και μπήκα φιλολογία Αθηνών την οποία και τελείωσα. Έχω 1 proficiency στα αγγλικά (βρίσκομαι και στη διαδικασία απόκτησης επάρκειας ) και 1 Β2 - Lοwer στα γαλλικά. Απολυτήριο έχω Λίαν Καλώς και 17.9 :) . Μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου για να μπω στην ΑΕΝ Ασπροπύργου μόνο με το απολυτήριο του 2008, ή πρέπει να ξαναδώσω πανελλήνιες για να δώσω πανελλαδικά μαθηματικά γενικής παιδείας ; Οτιδήποτε κάνω για την ΑΕΝ θα το κάνω του χρόνου :). Δεν έχω κάποιο πρόβλημα υγείας, ούτε όμως ανήκω σε ειδική κατηγορία. Διάβασα και τις 20 σελίδες εδώ πολύ χρήσιμες και κατατοπιστικές. Σχετικά με τη σχολή, αν περάσω, είτε με πανελλήνιες είτε με απολυτήριο, θα δω εμπειρικά αν μπορώ να ανταπεξέλθω ή όχι, και πάλι σας ευχαριστώ για το χρήσιμο υλικό που παραθέσατε ως τώρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Καλημέρα Βάσια,
Μπορείς μόνο με το απολυτήριο, (το οποίο μαζί με τα +2000 του prof θα γίνει 19.9), μόνο με πανελλήνιες, ή και με τα 2. Αν δώσεις πανελλήνιες, θα πρέπει να δώσεις όλα τα μαθήματα. Προσωπικά πιστεύω πως αφού έχεις αυτό το βαθμό απολυτηρίου, και prof, η είσοδος είναι σίγουρη για μέσω απολυτηρίου, το οποίο μπορείς να το κάνεις και αυτή τη χρονιά, και τον Σεπτέμβριο να είσαι στην σχολή.
Στην σχολή, θα μπορείς να ανταπεξέλθεις, έχεις την εμπειρία και τις γνώσεις από την σχολή που τέλειωσες. Το δύσκολο θα είναι στους 2 εκπαιδευτικούς πλόες, όπου μπαίνουν πολλά εμπόδια για τις γυναίκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unforgiven21

Νεοφερμένος

Ο Unforgiven21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
να ρωτησω και εγω κατι παιδια, ειμαι β λυκειου φετος και θελω να περασω αεν με απολυτηριο...ποσο πρεπει να βγαλω απολυτηριο για να ειμαι σιγουρα μεσα;;επισης, εχω ενα πτυχιο Basic λεγεται...πιανει τιποτα αυτο;;ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top