Σχολές ΑΕΝ (Εμποροπλοιάρχων)

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Τι λες ρε φίλε. Για να βγάλει ο άλλος 16-17 απολυτήριο, θα έχει γράψει στάνταρ πάνω απο 8.000 και θα έχει περάσει απο τις πανελλαδικές στο ΑΕΝ, δε θα περίμενε να μπει με το απολυτήριο λυκείου.
Με 14 απολυτήριο μπαίνεις εκεί.
Εχεις ενα point σε αυτο.Αλλα για σκεψου ομως οτι καποιοι που ειναι ηδη εγγεγραμμενοι σε υψηλοβαθμες σχολες κανουν με απολυτηριο για την επαγγελματικη αποκατασταση των ΑΕΝ..αρα εχει ενα point και ο φιλος απο πανω.Ειστε 50-50.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Επιπλέον μετράει αν έχεις πτυχίο αγγλικών και τι επίπεδο, αν είσαι πολύτεκνος/τρίτεκνος.
Γι' αυτό δεν είναι μόνο το απολυτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Επιπλέον μετράει αν έχεις πτυχίο αγγλικών και τι επίπεδο, αν είσαι πολύτεκνος/τρίτεκνος.
Γι' αυτό δεν είναι μόνο το απολυτήριο.
Εγω εδωσα απλα το απολυτηριο.Εντελως for fun το εκανα απλα.Γιατι ειχα ανεβει αθηνα και λεω μιας και ανεβηκα ας παω μια βολτα απο τον Ασπροπυργο και ειδα οτι ειχε λιγα ατομα αφησα το χαρτι και δρομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vang152

Νεοφερμένος

Ο vang152 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
:) ποτέ δεν ξέρεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
:) ποτέ δεν ξέρεις
Ε για αυτο λεω οτι αμα με δω μεσα θα κλαψω.Απλα απο περιεργεια.Δεν με ενδιαφερει η σχολη anymore.Αυτη που περασα ειναι πιστευω ιδια σε θεμα επαγγελματικης αποκαταστασης με την ΑΕΝ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Ακόμα να φτιαχτεί;
Ελεος. 1 pdf δε μπορούν να ανεβάσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ακόμα να φτιαχτεί;
Ελεος. 1 pdf δε μπορούν να ανεβάσουν
Μπα ακομα τιποτα.Πιο αχρηστοι πεθαινουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vang152

Νεοφερμένος

Ο vang152 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
2104191686 το τηλ για μάθετε αν περάσατε ή όχι ένας φίλος μου με 16,2 δεν πέρασε πάντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pan0s21

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Έχω περάσει με πανελλήνιες από επαλ μηχανικός αεν....τι πρέπει να κάνω ρε παιδιά για να μάθω που πέρασα, σε ποια πόλη;; Και πότε πρέπει να πάω να κάνω εγραφη στην σχολή;;.. Επίσης στον πίνακα που ανακοίνωσε με τους κληθέντες τώρα το υπουργιο δεν με έχει μέσα καν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vang152

Νεοφερμένος

Ο vang152 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
αυτό που ανακοίνωσε το υπουργείο είναι τα άτομα που πέρασαν με απολυτήριο λυκείου ,τώρα για το που πέρασες πάρε ένα τηλέφωνο να μάθεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Έχω περάσει με πανελλήνιες από επαλ μηχανικός αεν....τι πρέπει να κάνω ρε παιδιά για να μάθω που πέρασα, σε ποια πόλη;; Και πότε πρέπει να πάω να κάνω εγραφη στην σχολή;;.. Επίσης στον πίνακα που ανακοίνωσε με τους κληθέντες τώρα το υπουργιο δεν με έχει μέσα καν...

Δεν σε έχει γιατί έχεις περάσει μέσω πανελληνίων, η λίστα έχει μόνο όσους κατέθεσαν αίτηση με το απολυτήριό τους.
Όσο για την σχολή πρέπει να περιμένεις να βγούν τα τελικά αποτελέσματα.. καλού κακού πάρε ενα τηλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pan0s21

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Δεν σε έχει γιατί έχεις περάσει μέσω πανελληνίων, η λίστα έχει μόνο όσους κατέθεσαν αίτηση με το απολυτήριό τους.
Όσο για την σχολή πρέπει να περιμένεις να βγούν τα τελικά αποτελέσματα.. καλού κακού πάρε ενα τηλ.

Έχω πάρει πολλά τηλ στην σχολή... αλλά λένε δεν γνωρίζουν τίποτα περιμένουν το υπουργείο ναυτιλίας να δώσει την τελική ημερομηνία εγραφης οπότε περιμένουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria s.

Νεοφερμένος

Η maria s. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
μετράει τι κατευθυνση είσαι? και πότε περίπου κάνεις τα χαρτιά για να μπείς με απολυτήριο λυκείου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pan0s21

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
μετράει τι κατευθυνση είσαι? και πότε περίπου κάνεις τα χαρτιά για να μπείς με απολυτήριο λυκείου?

Νομίζω πρέπει να ανοίξεις το 5ο πεδίο για τις πανελλήνιες που μπενεις ποιο εύκολα, Μαρία δεν γνωρίζω, εγώ από Επαλ μπήκα... επίσης μπορείς να μπεις και με απολυτήριο που πρέπει να κάνεις τα χαρτιά σου τον Ιούνιο-Ιούλιο βγαίνει ανακοίνωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosp97

Νεοφερμένος

Ο manosp97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Εγώ είμαι πρώτη λυκείου και θέλω να περάσω σε ΑΕΝ (Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού). Αν πάρω θεωρητική κατεύθυνση θα μπορώ να περάσω στην συγκεκριμένη σχολή; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Εγώ είμαι πρώτη λυκείου και θέλω να περάσω σε ΑΕΝ (Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού). Αν πάρω θεωρητική κατεύθυνση θα μπορώ να περάσω στην συγκεκριμένη σχολή; :worry:

Ναι, αρκεί να πάρεις μαθηματικά γενικής ως μάθημα επιλογής. Αλλά μπορείς να περάσεις και με απολυτήριο λυκείου εκεί :)
(Εκεί θέλει να έχεις καλό απολυτήριο, proficiency, να είσαι πολύτεκνος για να έχεις πάρα πολλά μόρια και να περάσεις σίγουρα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosp97

Νεοφερμένος

Ο manosp97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ναι, αρκεί να πάρεις μαθηματικά γενικής ως μάθημα επιλογής. Αλλά μπορείς να περάσεις και με απολυτήριο λυκείου εκεί :)
(Εκεί θέλει να έχεις καλό απολυτήριο, proficiency, να είσαι πολύτεκνος για να έχεις πάρα πολλά μόρια και να περάσεις σίγουρα...)

Δηλαδή και να μην πάρω μαθηματικά θα μπορώ να περάσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Δηλαδή και να μην πάρω μαθηματικά θα μπορώ να περάσω;

Απο πανελλαδικές, μόνο με μαθηματικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Δηλαδή και να μην πάρω μαθηματικά θα μπορώ να περάσω;
Με μαθηματικά και Αρχές οικονομικής Θεωρίας, ωστε να μπορείς να εχεις το 5ο πεδίο. (Με το απολυτήριο δεν ξέρω τι γίνεται) Πάντως ενας φίλος μου που εχει περάσει μου είπε πως εχει λιγο δύσκολα μαθήματα...
Επίσεις εχω ακούσει απο πολλούς την φράση "απο όλες τις κατευθήνσεις μπορείς να περάσεις παντού,το θέμα ειναι πως μετα στη σχολή να μη τα καταφέρνεις".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Με μαθηματικά και Αρχές οικονομικής Θεωρίας, ωστε να μπορείς να εχεις το 5ο πεδίο. (Με το απολυτήριο δεν ξέρω τι γίνεται) Πάντως ενας φίλος μου που εχει περάσει μου είπε πως εχει λιγο δύσκολα μαθήματα...
Επίσεις εχω ακούσει απο πολλούς την φράση "απο όλες τις κατευθήνσεις μπορείς να περάσεις παντού,το θέμα ειναι πως μετα στη σχολή να μη τα καταφέρνεις".

Δε θέλει ΑΟΘ, δεν είναι στο 5ο πεδίο η σχολή αλλά στο 4ο.

απο όλες τις κατευθήνσεις μπορείς να περάσεις παντού
Θεωρητικά ναι, αλλά θα γράψεις 20 σε όλα για να έχεις 18.600 στα άλλα πεδία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top