Σχετικά με το FCE/CPE-Cambridge

Felix_ret

Νεοφερμένος

Η Felix_ret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Yeap! Most helpful... Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smaragdav

Νεοφερμένος

Η Σμαράγδα Βαμβακάρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
Τα past papers FCE κυκλοφορούν se βιβλίο από τις εκδόσεις New Editions.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musc

Νεοφερμένος

Ο musc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας παδιά.Θα καθίσω εξετάσεις του cambridge,english as a second language.Θα πάω speaking την Τρίτη εδώ στη Κύπρο και έχω αγωθεί.Αν ξέρετε ξεκίνησαν οι εξετάσεις ή πάω πρώτος?Ξέρετε κανένα θέμα που έπεσε?Έχει κάπου να διαβάσα παλιά θέματα speaking?Παρακαλώ βοηθήστε αν γνωρίζετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lita Athens

Δραστήριο μέλος

Η Lita Athens αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Οι εξετάσεις που θα δώσεις διαφέρουν από τα τυπικά διπλώματα lower - advanced - proficiency?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ναι διαφερουν και τις δινουν μονο στη Κυπρο.
Ειναι παλι απο το Cambridge International Exams νομιζω.
Δυστυχως φιλε μου δεν μπορω να σε βοηθησω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musc

Νεοφερμένος

Ο musc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Tελικά το έδωσε αλλά δυστυχώς ήταν δύσκολο το θέμα.Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ρε παιδια φετος θα δωσω τον Μαιο για FCE.Ειναι σχετικα ευκολο,δυσκολο?:redface: γ πειτεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Eύκολο είναι αν διαβάσεις αλλά το παρόν θέμα που δημιούργησες υπάρχει ήδη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
ααα λαθος μου συγνωμηη:redface:

απλα εχω αγχος για το ποσο πρεπει να διαβασω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Mην ανγχώσεσαι...διάβασμα χρειάζεται!Και θα το περάσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ρε παιδια φετος θα δωσω τον Μαιο για FCE.Ειναι σχετικα ευκολο,δυσκολο?:redface: γ πειτεε
εξαρταται ποιο θα δωσεις! αμα δωσεις το κειμπριτζ ή το μισιγκαν ή κανενα αλλο! αμα θες δωσε το κρατικο που εινια πιο ευκολο(σχετικα) και εχει την ιδια ισχυ στην ελλαδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
η το edexcel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Basically,όλα τα πιστοποιητικα στο ΑΣΕΠ σου δινουν 30 μορια στο Β2.Αρα είτε δωσεις Κεμπριτζ είτε City and Guilds ειτε ΚΠγ τα ιδια μορια.Τωρα βεβαια το Cambridge εχει άλλο prestige!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Basically,όλα τα πιστοποιητικα στο ΑΣΕΠ σου δινουν 30 μορια στο Β2.Αρα είτε δωσεις Κεμπριτζ είτε City and Guilds ειτε ΚΠγ τα ιδια μορια.Τωρα βεβαια το Cambridge εχει άλλο prestige!;)
χαχαχ σωστος! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
yuup και γω FCE τον Μαϊο δινω!! βσκ να πω την αληθεια δεν εχω αγχος γιατι τα past papers μου φενονται μια χαρα και εχουμε ακομα πολυ καιρο μεχρι να δωσουμε...! βασικα μπορει (υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα) να δωσω και michigan αλλα μαλλον cambridge...
παντως τα past papers βοηθανε παρα πολυ και βελτιωνεσαι συνεχως..αλλα ειπαμε...εχουμε καιρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Practice makes perfect.Με την εξασκηση θα αναπτυξεις την κατάλληλη τεχνικη για να αντιμετωπίζεις με ευκολία όλα τα παρτς της εξέτασης.Και αν διαβαζεις και μεθοδικο το χεις στο τσεπακι το FCE.Να υποθεσω για το Schools πάτε εεε;Όχι για το απλό FCE.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
παντως τα past papers βοηθανε παρα πολυ και βελτιωνεσαι συνεχως..αλλα ειπαμε...εχουμε καιρο!
Γνωμη μου ειναι να τα ξεκινησετε σιγα σιγα...
και good luck!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Information security. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
yuup και γω FCE τον Μαϊο δινω!! βσκ να πω την αληθεια δεν εχω αγχος γιατι τα past papers μου φενονται μια χαρα και εχουμε ακομα πολυ καιρο μεχρι να δωσουμε...! βασικα μπορει (υπαρχει μια μικρη πιθανοτητα) να δωσω και michigan αλλα μαλλον cambridge...
παντως τα past papers βοηθανε παρα πολυ και βελτιωνεσαι συνεχως..αλλα ειπαμε...εχουμε καιρο!
Πρέπει να έχεις συστηματικό διάβασμα και να μην αφήνεις κενά και το κυριότερο πολύ εξάσκηση και θα το πάρεις σίγουρα το fce!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Practice makes perfect.Με την εξασκηση θα αναπτυξεις την κατάλληλη τεχνικη για να αντιμετωπίζεις με ευκολία όλα τα παρτς της εξέτασης.Και αν διαβαζεις και μεθοδικο το χεις στο τσεπακι το FCE.Να υποθεσω για το Schools πάτε εεε;Όχι για το απλό FCE.
για το απλο.
Πρέπει να έχεις συστηματικό διάβασμα και να μην αφήνεις κενά και το κυριότερο πολύ εξάσκηση και θα το πάρεις σίγουρα το fce!
ναι,πραγματι η εξασκηση ειναι το παν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ επειδή το έχω δώσει το FCE του Cambridge προτείνω σε όποιον θέλει να δώσει, να δώσει αυτό... Όχι μόνο επειδή έχει μεγαλύτερο prestige αλλά και επειδή όσο δυσκολότερο είναι κάτι, τόσο το καλύτερο. Γενικά πάντως νομίζω ότι αν λες για το FCE ότι θέλει διάβασμα (θέλει βσκ, αλλά μην σκιστείς κιόλας), τι θα πεις για το CPE? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top