Σχετικά με το FCE/CPE-Cambridge

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Συμφωνω τeol καλυτερα να μας τα λυσει καποιος καθηγητης ωστε να ξερουμε οτι οι απαντησεις που δοθηκαν ειναι 100% σωστες!
-----------------------------------------
-----------------------------------------
Παιδια στο πρωτο reading ξερει κανεις ποιοες ειναι οι σωστες απαντησεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
παιδια μηπως ξερει κανεις τις λυσεις των θεματων του FCE???? τουλαχιστον στα κειμενα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riaro

Νεοφερμένος

Η riaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
καλησπερα!!!εχω κανει αρκετες φορες την ερωτηση:"τί γνωριζετε για την προφορικη εξεταση και αν σας εχουν δωσει σοσ θεματα απο το φροντηστηριο"αλλα.....εκτος και αν εχω κανει λαθος ρε παιδια και αυτα τα topic περι πτυχιου ecpe εχουν ανοιχτει για να συνομιλουν μονο φιλοι μεταξυ τους (τυπου msn δηλ)(????:what::what::what:)τεσπα..αν ξερει καποιος κατι..και αν θελει να με ενημερωσει...τον ευχαριστω προκαταβολικα:thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω φιλε μου να σε βοηθουσα αλλα δυστυχως δεν δινω CPE!
Αλλα θα κανω οτι μπορω!
ΟΚ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
τι είναι το principal και τι το principle ?


εγω θυμαμαι το principle of joy του thom και δεν μπερδευομαι :P:D

riaro δεν καταλαβα τη ερωτηση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
καλησπερα!!!εχω κανει αρκετες φορες την ερωτηση:"τί γνωριζετε για την προφορικη εξεταση και αν σας εχουν δωσει σοσ θεματα απο το φροντηστηριο"αλλα.....εκτος και αν εχω κανει λαθος ρε παιδια και αυτα τα topic περι πτυχιου ecpe εχουν ανοιχτει για να συνομιλουν μονο φιλοι μεταξυ τους (τυπου msn δηλ)(????:what::what::what:)τεσπα..αν ξερει καποιος κατι..και αν θελει να με ενημερωσει...τον ευχαριστω προκαταβολικα:thanks::thanks::thanks:
δν έχει νόημα τ φροντηστήριο να σου δώσει θέματα για να παπαγαλίσεις
*πρέπει να μιλάς φυσιολογικά δλδ να λες κάτι αυθόρμητα
*να λες ειδικα σε αυτο το πτυχιο κάποιες πιο δύσκολες λέξεις
*να μάθεις να μιλάς για 2 λεπτά
*να μάθεις πότε σε 1 συνομιλία πρέπει να σταματίσεις να μιλάς για να πει και κάτι ο άλλος
*ψυχραιμία

να έχεις στο μυαλό σ ότι είναι CPE :jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eνταξει ρε συ CPE ειναι αλλα δεν ειναι και το τέλος του κοσμου.
Ενα πιστοποιητικό γλωσσομάθειας είναι με 19' προφορικη εξεταση.
Ετσι πως το θετεις εσυ ειναι σαν να λες οτι ηρθε το τελος του κοσμου.
Μην μεγαλοποιούμε τα πραγματα...!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδια σορρυ που σας πριζω αλλα πηγα σαν μεμονωμενος στις εξετασεις με αποτελεσμα να μην μπορω να αποτανθω σε καποιον για να μ δωσει τις λυσεις! οποτε θα υπερευχαριστουσα καποιον που θα μπορουσε να τις ανεβασει! Eidika στο reading
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παιδια εγω προσπαθω να τα λυσω αλλα τα εχω βρει μπαστουνια...
Αν υπαρχει καποιος άλλος που να ειναι προθυμος να τα λυσει πολυ ευχαριστως γιατι εγω δεν θελω να σας πάρω στο λαιμό μου...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
θα σας λειψουν τα αγγλικα?
εμενα πολυ...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Στο πρωτο κειμενο οι απαντησεις ειναι οι εξης
1) C 5)D
2) A 6)A
3) B 7)D
4) C 8)B

Στο δευτερο κειμενο στο πρωτο κενο τι βαλατε F ή D?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
εγώ στο δεύτερο έβαλα F-A-E-G-H-B-D. Αυτά έβαλα αλλά δεν σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και σωστά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στο παρτ 1 τα είχα σωστα με εξαιρεση ενα λαθος που έκανα στην ερωτηση 5.
Για αυτο σας ειπα ρε παιδια να μην ανεβασω τις απαντησεις μου μηπως σας μπερδέψω.
Το παρτ 2 απο οτι ηταν ταιριαζουν οι απαντησεις του φιλτατου απο πανω φιλου με τις δικες μου κατα 100%:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black Adder

Νεοφερμένος

Η Black Adder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
απαντησεις για το Reading FCE 2009

Part 1
1C; 2A 3B; 4C; 5D; 6A; 7D; 8B;

Part 2

9F; 10A; 11E; 12G; 13H; 14B; 15D

Part 3

16C; 17A; 18D; 19A; 20B; 21D; 22D; 23A; 24D; 25B; 26B; 27B; 28D; 29C; 30B.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πολλα ευχαριστω αξιζει να δωσουμε στην Black Adder για τον κοπο της!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Φιλε μακαρι οι απαντησεις που μας εδωσες να ειναι οι σωστες γιατι αν ειναι εχω πιασει 41/45!!! Σ ευχαριστουμε για τις απαντησεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Τις περίμενα απο κάποιον πως και πως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
USE OF ENGLISH KEY

Part 1
1 A 2 B 3 D 4 B 5 C 6 A 7 B 8 D 9 B 10 A 11 D 12 C

part 2

13 WHICH 14 INTO 15 WERE 16 BY 17 WHO 18 ONE 19 HAD 20 IT 21 SO 22 OF 23 AN 24 WHAT

part 3

25 ENJOYMENT
26LEADING
27COMPETITIONS
28 FINANCIAL
29 WEALTHY
30UNUSUAL
31GENERALLY
32SIGNIFICANT
33PROFESSIONAL
34PLEASURE
Part 4

35 SEEN TOM SINCE HIS WEDDING
36 OF THE GOOD PERFORMANCE
37 NOT LIVE FAR AWAY
38 BE SUCH A
39 HE WOULD NOT HAVE LOST
40 TO TAKE A DECISION
41BLAMED ME FOR THE
42 WISHED HE HAD SOLD

Παιδια οι απαντησεις ειναι κατα 95% σωστες αν υπαρχει καποιο λαθος θα παρακαλουσα καποιο καθηγητη να μου πει που ειναι το λαθος ωστε να το διορθωσω
**Παιδια εκανα κ τις διορθωσεις συμφωνα με τις υποδειξεις της Black Adder που ειναι καθηγητρια,οποτε εχουμε κ το τελικο key για το USE OF ENGLISH!!! Ελπιζω να τα εχτε παει ολοι πολυ καλα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
παιδια, εγω εχω παρει το προφισενσι. ο,τι αποριες εχετε μπορειτε να μου πειτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skullbuster

Νεοφερμένος

Ο Kostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδια, εγω εχω παρει το προφισενσι. ο,τι αποριες εχετε μπορειτε να μου πειτε

Εγώ θα το δώσω του χρόνου (proficiency) εύκολο ήταν η είναι παλούκι το λεξιλόγιο όπως φαίνεται??? Το FCE το πήρα πέρυσι με A. Αυτά που μας βάζουν στο σχολειό ποιο δύσκολα είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top