Σχετικά με το FCE/CPE-Cambridge

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
το Σαββατο γραπτα, αλλα και στα προφορικα την Κυριακη μιλουσα συνεχεια και ρωτουσα την εξεταστρια αν ξερει τα μερη και διαφορα αλλα που ανεφερα και... την βρηκα αδιαβαστη...:P αλλα επειδη μιλουσα γρηγορα μπερδευομουν συνεχως και με διορθωνα μονη μου... δεν ξερω αν πειραζει αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
και η σωστη ειναι:
take initiative...
το καναμε με την καθηγητρια μας αφου βγηκαμε...
υ.γ
και ειναι make a decision
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
και η σωστη ειναι:
take initiative...
το καναμε με την καθηγητρια μας αφου βγηκαμε...
υ.γ
και ειναι make a decision


Ρε φιλε ονειρευεσαι??? ειναι δυνατον να σου ζηταει να βρεις την λεξη initiative στο FCE??? Μπες στο Cambridge Dictionary πατα decision Μετα collocation κ λεει make/take a decision
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
και εγω εβαλα εκει "take a decision" τι αλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ρε φιλε ονειρευεσαι??? ειναι δυνατον να σου ζηταει να βρεις την λεξη initiative στο FCE??? Μπες στο Cambridge Dictionary πατα decision Μετα collocation κ λεει make/take a decision
ρε συ φιλε, ρωτησα την καθηγητρια στο φροντηστηριο που ειναι και απο λονδινο, και μου ειπε πως στα british english πιανεται λαθος. μονο make στα british... Και οσον σφορα το initiative, εγω παντως το εχω κανει απο περυσι για το fce..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.

Blinx

Νεοφερμένος

Ο Blinx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
το Σαββατο γραπτα, αλλα και στα προφορικα την Κυριακη μιλουσα συνεχεια και ρωτουσα την εξεταστρια αν ξερει τα μερη και διαφορα αλλα που ανεφερα και... την βρηκα αδιαβαστη...:P αλλα επειδη μιλουσα γρηγορα μπερδευομουν συνεχως και με διορθωνα μονη μου... δεν ξερω αν πειραζει αυτο...
haha nice .. τι θεματα σ πεσαν? :P δινω το Σαββατο και αγχωνομαι:'(

Edit :
hmm τωρα τα'δα , thx! (Listening / Speaking dn exoun bgei akomh e? :'( ) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
το σάββατο Michigan δίνεις? και εγώ δίνω το σαββατο, οπότε καταλαβαίνεις πως δεν ξερω τι θα έχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
hmm τωρα τα'δα , thx! (Listening / Speaking dn exoun bgei akomh e? :'( ) :P

Και ούτε πρόκειται να βγούν...:P
Μονο Reading-Writing-Use of English βγάζει το Cambridge!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_29

Νεοφερμένος

Η Aγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Εγώ πατάω πάνω,αλλά δεν βγαίνουν....???!?!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Blinx

Νεοφερμένος

Ο Blinx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
το σάββατο Michigan δίνεις? και εγώ δίνω το σαββατο, οπότε καταλαβαίνεις πως δεν ξερω τι θα έχει...
οχι Cambridge :P


Και ούτε πρόκειται να βγούν...:P
Μονο Reading-Writing-Use of English βγάζει το Cambridge!;)
α οκ δεν το ηξερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Παιδιά σήμερα έδωσα προφορικά κ πιστεύω πως τα πήγα πολύ καλά!Εύκολα ήταν μόνο που μου την έδωσε λίγο η εξετάστρια.....Κατα τ' άλλα μια χαρά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Παιδιά θυμάτα κανένας στα παράγωγα στο use αν ήταν leading companies ή leader companies? Το ψαξα και σε λεξικό αλλά δεν κατάλαβα ποιο είναι...Λογικά το πρώτο, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
leading companies
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ευχαριστώ. Και γω αυτό έβαλα αλλά δεν ήμουν σίγουρος και μου είχε κολήσει στο μυαλό:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos05

Νεοφερμένος

Ο manos05 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδιά μήπως ξέρετε που μπορώ να βρώ το key των εξετάσεων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω ανέβασα τα θεματα εδω στο ischool αλλα Key δυστυχώς δεν βρήκα.
Καλο θα ταν καποιος που να χει την υπομονη να τα λύσει αλλα αν είναι σιγουρος πως τα χει σωστα και μετα να μοιραστεί και τις απαντησεις μαζι μας.
Αυτος ίσως μπορεί να μας το κανει καποιος καθηγητής αγγλικών που να παρακολουθεί το φόρουμ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evoiotis21

Νεοφερμένος

Ο evoiotis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Παιδια επισημο key θα αργησει πολυ να βγει,ισως κ μετα τα αποτελεσματα.Για τα θεματα December 2008 βγηκαν πριν λιγες μερες οποτε καταλαβαινεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αρα μπορεί καποιος καθήγητής που να παρακολουθεί το φορουμ ή/και καποιος που εχει proficiency και να ξερει καλα την αγγλικη και να χει μεράκι να κατσει να τα λύσει και να τα προσφέρει στο φορουμ.
Εγω να προσφερθω να σας τα λύσω αλλα δεν μπορώ να σας πάρω και στο λαιμό μου..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top