Σχετικά με το FCE/CPE-Cambridge

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ίσως το ένα να είναι τα προφορικά και το άλλο τα γραπτά.
Γενικά πάρε ένα τηλ. στην Ελληνοαμερικάνικη Ένωση και καθάρισες :P

Αυριο θα τους παρω τηλ.


Στο τηλεφωνο μιλανε μονο αγγλικα?
:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Αυριο θα τους παρω τηλ.


Στο τηλεφωνο μιλανε μονο αγγλικα?
:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:

Μπα δεν νομίζω, αλλά καλού κακού πάρε και ένα λεξικό δίπλα σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Όσο πλησιάζουν τα διαγωνίσματα του σχολείου και ακόμα περισσότερο οι εξετάσεις για το B2 έχω αγχωθεί υπερβολικά πολύ... :/: Γενικά τα πάω πολύ καλά στα Αγγλικά, ποτέ δεν είχα χαμηλές επιδώσεις. Ιδιαίτερα καλή είμαι στο Writing, Use of English και Reading, λιγότερο στο Speaking, αλλά το Listening δεν το αντέχω. Δε φταίνε οι γνώσεις μου γι αυτό, άνετα βλέπω ταινίες χωρίς υπότιτλους, αλλά όταν είναι να εξεταστώ, δεν τα καταφέρνω τόσο καλά. Θα δώσω FCE κι έχω ακούσει ότι είναι δύσκολο, ισχύει; Δεν ξέρω γιατί, αλλά εγώ το εμπιστεύομαι πιο πολύ, ειδικά στο θέμα Listening, σε σχέση με το ECCE που στο δεύτερο μέρος συνήθως απαντάω χάλια λόγω αποσυγκέντρωσης από τη ροή της συζήτησης, η οποία ακούγεται και μόνο μία φορά. Πως μπορώ να βελτιωθώ τους τελευταίους 2 μήνες και στα 5 μέρη της εξέτασης, ώστε να το περάσω; Εύχομαι και με καλό βαθμό! Μπορείτε να μου δώσετε κάποιες συμβουλές και να μου προτείνετε τρόπους οργάνωσης διαβάσματος κάποιων σημαντικών θεμάτων (π.χ. phrasal verbs, prepositions, idioms). Θα το εκτιμούσα πολύ αν κάποιος, που έχει πάρει αυτό το πιστοποιητικό, μου απαντούσε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Μαράκι Ζ.

Νεοφερμένος

Η Μαράκι Ζ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Γεια σας...Μήπως ξέρετε πόσο είναι η βάση για το fce και αν συμψηφίζονται όλα μάζι?

Σημείωση συντονιστή: Το μήνυμα αυτό προήλθε από συγχώνευση θεμάτων παρόμοιου περιεχομένου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Γεια σας...Μήπως ξέρετε πόσο είναι η βάση για το fce και αν συμψηφίζονται όλα μάζι?

Σημείωση συντονιστή: Το μήνυμα αυτό προήλθε από συγχώνευση θεμάτων παρόμοιου περιεχομένου.


Η βαση ειναι 60 αν δεν κανω λαθος...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pakos244

Νεοφερμένος

Ο pakos244 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Μηπωε ξερετε αν παρνεις το πτυχειο του advance αν περασεις το fce με grade A?
Κατι τετοιο εχω διαβασει στο ιντερνετ και δεν ξερω αν ισχυει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
οχι δεν πρεπει να το παιρνεις
ουτε το cpe εαν περασεις με Α το advanced
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pakos244

Νεοφερμένος

Ο pakos244 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
το ειπα γιατι στην ιστοσελιδα ατου cambridge esol https://www.cambridgeesol.gr/exams/exams-schools/fce-schools.html περιπο προς το τελος στο Extended Certification αυτο λεει. ριξτε του μια ματια αν μπορειται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
χμ τι να πω αυτην την εντυπωωση ειχα. γιατι δε ρωτας και σε καποιο φροντιστηριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pakos244

Νεοφερμένος

Ο pakos244 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αυτο θα κανω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Δεν σου δίνουν πτυχίο Advanced αν περάσεις με Α, αλλά γράφουν πάνω στο πτυχίο του Lower ότι έχεις φτάσει το επίπεδο C1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τα Listening του Lower Cambridge. Πως ακριβώς γίνονται? Ξέρω για το Edexcel και το Michigan αλλά δεν έτυχε να μάθω για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Наташа

Νεοφερμένος

Η Наташа αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας Παντείου (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Όσο κι αν έψαξα, δε βρήκα ότι υπάρχει αυτό το θέμα και έτσι αποφάσισα να ανοίξω καινούργιο. Έχει δώσει κανείς Proficiency με αυτή τη μέθοδο;; Και αν ναι, πως σας φάνηκε;;
Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Наташа

Νεοφερμένος

Η Наташа αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας Παντείου (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καμία απάντηση;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Ποιο Proficiency έχεις στο νου σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Наташа

Νεοφερμένος

Η Наташа αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας Παντείου (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Το Cambridge και το Michigan.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
To Michigan απ' ό,τι ξέρω δεν προσφέρεται σε μορφή computer-based. To CPE προσφέρεται αλλά δεν έχω ακούσει κανέναν που να το έχει προτιμήσει.

Το μόνο άλλο που μπορώ να σκεφτώ είναι το Bulats.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Наташа

Νεοφερμένος

Η Наташа αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας Παντείου (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Απλώς, ξεκίνησα μαθήματα πρόσφατα και, ενώ ιδανικά θέλω να δώσω το Δεκέμβρη, σκέφτομαι σε περίπτωση που δεν είμαι έτοιμη ή αποτύχω να δώσω σε μορφή computer-based.
Όπως και να 'χει, ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Για ποιο Proficiency προετοιμάζεσαι; Να φανταστώ του Michigan?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Наташа

Νεοφερμένος

Η Наташа αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικής Επιστήμης & Ιστορίας Παντείου (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Όχι, παράλληλα και για τα δύο μέχρι στιγμής. Πρώτα κάνουμε την ύλη και αργότερα θα κατευθυνθώ αναλόγως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top