Σχετικά με το ECCE/ECPE-Michigan

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
παιδια δωστε βαση στα ακουστικα...τιποτα αλλο το 95% των ασχετων στο michigan το περνανε μονο και μονο επειδη πανε καλα στα ακουστικα!!!Πολυ βαση στο listening παιδια τιποτα αλλο εχω φιλους που δεν ηξεραν τοσο καλα αγγλικα και περασαν ....Α,και μην πατε αγχωμενοι αυτο ειναι το παν!Χαλαρα...Σας μιλαω απο πειρα....:)
Ειμαι σιγουρη θα σκισετε.Και οσον αφορα τα κειμενα μην αγχωνεσαι καθολου,αν τα πας καλα στα αλλα και συγκεντρωσεις καλο βαθμο στα αλλα γυρω στο 72% σε grammar,vocabulary,cloze,μετα και 10 να πιασεις στο reading παλι περνας...
καλη επιτυχια guys..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
παιδια δωστε βαση στα ακουστικα...τιποτα αλλο το 95% των ασχετων στο michigan το περνανε μονο και μονο επειδη πανε καλα στα ακουστικα!!!Πολυ βαση στο listening παιδια τιποτα αλλο εχω φιλους που δεν ηξεραν τοσο καλα αγγλικα και περασαν ....Α,και μην πατε αγχωμενοι αυτο ειναι το παν!Χαλαρα...Σας μιλαω απο πειρα....:)
Ειμαι σιγουρη θα σκισετε.Και οσον αφορα τα κειμενα μην αγχωνεσαι καθολου,αν τα πας καλα στα αλλα και συγκεντρωσεις καλο βαθμο στα αλλα γυρω στο 72% σε grammar,vocabulary,cloze,μετα και 10 να πιασεις στο reading παλι περνας...
καλη επιτυχια guys..:no1:

H αλήθεια ειναι οτι το ακουστικο του Μισιγκαν γενικα είναι καπως παλουκι.
Το ακους και μια μονο φορά και μερικες φορες ειδικα σε ecpe μιλανε αρκετα γρηγορα με υπονοούμενα ειδικα στα segments και εκει εχει παγίδες.
Τωρα για το GCVR γραμματικη παλεύεται,cloze επίσης παλεύεται αν και εχει και καμια παγιδούλα,λεξιλογιο=διαβασμα και μόνο,θελει προσοχή και reading δεν ειναι κατι το σπουδαίο.Τις απαντησεις τις δινει σχεδον στο πιάτο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeLLiNo

Νεοφερμένος

Η Evangelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ενας καλος τροπος για τα κειμενα ειναι να διαβαζεις μια φορα ολο το κειμενο και μετα να προσπαθεις να εντοπιζεις ακριβως μεσα στο κειμενο τις απαντησεις .. ειχα μεγαλο προβλημα μεχρι το advanced με τα κειμενα αλλα μετα εφαρμοσα αυτο και...high pass στο GCVR.. Οσο για το listening πρεπει να μένεις συγκεντρωμένος....
Καλή επιτυχία σε όλους! Ολα θα πάνε καλα.........:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ενας καλος τροπος για τα κειμενα ειναι να διαβαζεις μια φορα ολο το κειμενο και μετα να προσπαθεις να εντοπιζεις ακριβως μεσα στο κειμενο τις απαντησεις .. ειχα μεγαλο προβλημα μεχρι το advanced με τα κειμενα αλλα μετα εφαρμοσα αυτο και...high pass στο GCVR.. Οσο για το listening πρεπει να μένεις συγκεντρωμένος....
Καλή επιτυχία σε όλους! Ολα θα πάνε καλα.........:no1:

Tωρα ενταξει.
Τα κείμενα του ECPE γενικα εχουν ένα σκοπο και θελουν να ψαξεις για λεπτομέρεια και αντε και καμια φορα την κατανοηση ολου του κειμένου.
Δεν εξεταζουν πολυ πιο περίπλοκες εννοιες οπως του Cambridge.
Eγω παντα διαβαζω πρωτα τις ερωτήσεις και μετα σκαναρω το κειμενο για να βρω τις απαντησεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiris13

Νεοφερμένος

Ο Sotiris13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να μου πει κάποιος εαν γνωρίζει πόσο ειναι η βάση στο ECCE φέτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
65%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiris13

Νεοφερμένος

Ο Sotiris13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Φίλε μου είσαι σίγουρος? Γιατί έχω ακόυσει κάτι για 75% (από φέτος)...αληθεύει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Φυσικα και οχι!
Η βαση ειναι 65% και εφαρμοζεται και συμψηφισμός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiris13

Νεοφερμένος

Ο Sotiris13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
OK φίλε μου...ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tιποτα!
Καλή σου επιτυχία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Ρε τεο τι λες?Εφαρμοζεται και συμψηφισμός απο ποτε??Αληθεια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στο ECCE ναι εφαρμόζεται απο το 2004.
Αν κοπεις σε ενα μερος μπορείς να περάσεις το τεστ αρκει στα υπόλοιπα να τα εχεις παει καλα.
Αν κοπείς σε δυο η/και περισσότερα κοβεσαι γενικα στο τεστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Οκ.Ειναι κατι σαν συμψηφισμός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οκ.Ειναι κατι σαν συμψηφισμός

Eεεε ναι!;)
Μην ζητάμε και πολλά.Και αυτου του είδους ο συμψηφισμός καλός ειναι...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eragon

Νεοφερμένος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Δεν είναι συμψηφισμός αυτό.Απλά έχεις το δικαίωμα να κοπείς ή να πάρεις border line σε ένα μέρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δεν είναι συμψηφισμός αυτό.Απλά έχεις το δικαίωμα να κοπείς ή να πάρεις border line σε ένα μέρος.

Τελος πάντων όπως και να το λένε βοηθάει τους υποψηφίους που είναι αδύναμοι σε ένα μέρος να περάσουν γενικά το τεστ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
η βαση δεν ειναι 65%................για να περασεις θα πρεπει να εχεις πανω απο 65%............με 65% εισαι bf...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Φίλε μου είσαι σίγουρος? Γιατί έχω ακόυσει κάτι για 75% (από φέτος)...αληθεύει?
μη μου λέτε τέτοια...!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
μη μου λέτε τέτοια...!!!!!!!!!!
μην αγχωνεσαι................δεν ισχυει κατι τετοιο.......................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top