Σχέση με καθηγητές

Constadinos

Νεοφερμένος

Ο Constadinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Στο σχολειο δενε ιχα ιδιαιτερα...ετσι νομιζω τουλαχιστον...νταξει με καποιους/ες καθηγητριες μιλαμε και για προσωπικα θεματα κλπ αλλα οχι σε τεραστιο βαθμο.περισσοτερο θα ελεγα με τους καθηγητες των ιδιαιτερων και του φροντηστηριου εχω σχεσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Σχεση?Α-Ρ-Ι-Σ-Τ-Η!:redface:
Περιεργο ετσι?Μιας και ειμαι εκεινη που πολλες φορες θα πρεπει να μιλησω πρωτη με αλλα παιδια για καποιο ζητημα που μας ενοχλει ή να ξεκαθαρισω με καθηγητες και διευθυντη.Η αληθεια ειναι οτι ουτε προσπαθω να τους γλυψω ουτε να τους πω γλυκολογα!!Μαλιστα δεν ειναι λιγες οι φορες που εχω πει την γνωμη μου και ισως να ειχε να κανει αμεσα με τον καθηγητη.Γενικα εκφραζω ευκολα τα παραπονα μου και υπερασπιζομαι τους συμμαθητες μου(σε βαθμο αηδιας)Με τους καθηγητες μου εχουμε πολυ φιλικες σχεσεις μεχρι και το κινητο εχω μερικων:P
Καλυτερα πιστευω τα παω με τον μαθηματικο και τον φυσικο.

Το μονο κανο ειναι οτι πολλες φορες ακουγονται σχολια σαν αυτο
-Ποιο τμημα εχετε ?
-Α5
-ΑΑ!Να την προσεχετε την Στ........ Αδαμαντια γιατι ευκολα μπορει να ξεσηκωσει την ταξη μαζι με τον....Τσ......Πολυ επαναστατικα πνευματα.:P:P


Αυτο μου το ειπε ο μαθηματικος πως του το ειπαν...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silia_italiki

Νεοφερμένος

Η Σιλια Μπουρτζόνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Με τον φιλολογο μου ( που φετος παιρνει συνταξη :''''( ) και επισης υπαρχει ενας καθηγητης στην ιταλικη που ναι μεν κανει πλακες τρομερες ομως κλαιμε απο τα γελια αλλα ξερει και πως να κραταει την ταξη και τον σεβασμο τον μαθητων και ειναι κατι που βλεπω για πρωτη φορα στη ζωη μου και το θεωρω μαγκια να ελαφρυνεις ενα μαθημα οπως η αλγεβρα αλλα ταυτοχρονα να κανεις την δουλεια σου και οι μαθητες σου παραλληλα να μαθαινουν . Respect
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dr.melina

Νεοφερμένος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Η χημικός που είχα στην κατεύθυνση, ήταν τόσο καλή!!!!Μιλούσαμε πολύ κι όχι μόνο για ό,τι αφορούσε τα μαθήματα, με συμβούλευε,μου έλεγε διάφορα πράγματα που την απασχολούσαν,........η σχέση μας έμοιαζε λιγάκι με τη αντίστοιχη μητέρας και κόρης........:).Ευτυχώς δε θα χαθούμε διότι μένει κοντά στο σπίτι μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris 96

Νεοφερμένος

Ο dimitris 96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγω με ολους τους καθηγητες μου εχω καλη σχεση..... ειναι πολυ καλοι ολοι τους!!!!!! Βεβαια υπαρχουν και εξερεσεις..... αυτη των καλλιτεχνικων μου εσπασε τα νευρα:verymad:( ενταξει βεβαια δεν τη λες κακια ουτε αντιπαθητικη απλα τι το κακο εχει μια θαλασσα πανω στο βουνο????? εγω φταιω που ειμαι πρωτοτυπος??????????????////:P:P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Οι σχεση μου με ολους τους καθηγητες ηταν και ειναι παντοτε αριστες!Πολλες φορες εχει τυχει να μιλαω μαζι τους ακολουθωντας το σκεπτικο οτι ειναι ανθρωποι και οχι τερατα που θα με φανε....Η αληθεια ειναι οτι εχω αδυναμια σε 2 καθηγητριες μια Αγγλικων και μια Βιολογιας(η οποια εφυγε απο το σχολειο,πηγε σε μια πολη για να σπουδασει μουσικη και απο τοτε μιλαμε μεσω υπολογιστη και τηελφωνου)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
ειχα την τυχη να μου κανουν μαθημα εξαιρετικοι καθηγητες και πανω απο ολα ανθρωποι!!!!
μονο στο δημοτικο ηταν λιγο χαλια και αυτο γιατι πολλοι δασκαλοι μας ειχαν συμπαθειες και εκαναν διακρισεις....
κατα τα αλλα ειχα εξαιρετικες σχεσεις με ολους τους καθηγητες μου και ειδικα με αυτους των θετικων επιστημων μιας και ημουνακαλυτερη σε αυτα τα μαθηματα!!!!!μεγαλη αγαπη μ ειχαν απο ολους οι μαθηματικοι!!!!(ακομα ψαχνω το γιατι μιας και δεν ημουνα και η καλυτερη στα μαθηματικα μεσα στην ταξη!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Ολοι οι καθηγητες ειναι ανθρωποι,σαν εμας,σαν τους γονεις μας

Εχουν στοιχεια που μας νευριαζουν και αλλα που μας αρεσουν

Για παραδειγμα,εχουμε εναν καθηγητη που μιλαμε στα διαλλειματα,κανουμε χαβαλε κτλ (μεχρι και φαπες μας δινει:D) αλλα ας πουμε στους βαθμους ειναι λιγο για μπατσες.Ε απο εκει και περα ειναι αναλογα το ατομο αν θα τον δεχτει με αυτα τα αρντηικα του η οχι.

Καλα εχουμε και εναν αλλον που κανει παρεα με τους μαθητες που ειχε (Γ Λυκειου).Παει για βραδυνο μπανιο μαζι τους,για καφε κτλ.Τρελη φαση

Υ.Σ.Στην αρχη νομιζα οτι αναφεροταν σε ερωτικες σχεσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Νιώθω πολύ τυχερός, διοτι στο Λύκειο γνώρισα τον καλύτερο καθηγητή Μαθηματικών... Αστείος, πάρα πολύ έξυπνος, με χιουμορ,πολλές γνώσεις πάνω σε διάφορα ζητήματα, πάντα διαθέσιμος να σε βοηθήσει κτλ. Επειδή του είχα αναφέρει οτι θέλω να γίνω μαθηματικός είχε την καλή διάθεση να μου δώσει επιπλέον ασκήσεις πέραν του σχολικού βιβλίου για το σπίτι προκειμένου να έχω το κατάλληλο επίπεδο για να γίνω καλός μαθηματικός. Ειναι ο μόνος καθηγητής που κάνει το μάθημα τόσο ενδιαφέρον εναντιθέσει με άλλους που βαριούνται τόσο πολύ όταν είναι μέσα στην τάξη.Ύστερα από 2,5 χρόνια γνωριμίας με τον συγκεκριμένο καθηγητή νιώθω παρα πολύ άνετα μαζί του, τον νιώθω σαν αδελφό-φίλο μου και δεν τον ντρέπομαι καθολου..... Είναι πλέον το πρότυπο του καλυτερου καθηγητή :clapup:. Ελπίζω και του χρόνου να μας έχει στην κατευθυνση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Ήρθε μια φιλόλογος φέτος και μα τω θεω, η γυναίκα χαραμίζεται στην Ελλάδα! Φοβερό μάθημα και πανω απ'όλα ΕΧΕΙ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΝΩΣΕΙΣ. Συνδέει τα πάντα με κάτι άλλο και το μάθημα γίνεται πολύ ευχάριστο. Είναι και κοσμογυρισμένη, οπότε κάναμε πολύ ενδιαφέρουσες συζητήσεις! Την εμπιστεύομαι 100% και μακάρι να μας πάρει κατεύθυνση και φέτος! Πραγματικά, εμένα προσωπικά με έχει διδάξει πολλά πράγματα(πέρα των μαθημάτων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μισω το 80% των καθηγητων . I just dont like them . Ισως ο μαθηματικος να ηταν ενταξει αλλα οι υπολοιποι ηταν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Με την φιλόλογό μου.Κολλητοί γίναμε :D:D Μόνο αυτό λέω..Πέρασα υπέροχα:P:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
μπορώ να πω ότι με όλους τους καθηγητές μου έχω πολύ καλές σχέσεις. αγαπάνε πολύ την Τσιγιο τους :Ρ... βέβαια έχω μια μικρήηη μικρούυυτσικη αδυναμία στην Αγγλικού ^_^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
μακριά από εμάς αυτές οι σχέσεις, κακές παρέες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
μακριά από εμάς αυτές οι σχέσεις, κακές παρέες ;)
ναι η αληθεια ειναι οτι ειναι κακη επιρροη...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
με τους περισσοτερους καθηγητες μου ειχα κακες σχεσεις..ειδικα μ εναν μαθηματικο στην α λυκειου ελεγα ποτε θα τελειωσει η χρονια..οχι μονο δε καταλαβαινα τιποτα στο μαθημα του,αλλα και το ηλιθιο χιουμορ του μου εσπαγε τα νευρα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Οι καθηγητές ειναι ψωνισμένοι και νομίζουν ότι ειναι ξερόλες, έχουν εξουσία και την έχουν ψωνίσει για μένα όποιος δε μπορεί να κάνει σημαντικό στο επαγγελμά του βολεύεται στην εκπαίδευση ή στην πολιτική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
εγω ειχα την τυχη να εχω εξαιρετικους καθηγητες και στο γυμνασιο και στο λυκειο...αλλα ειδικα περσι ειχα εναν καθηγητη στα αρχαια,ο οποιος ηταν απιστευτος....σχεδον ειχαμε γινει φιλοι...και ακομα οποτε βρεθουμε μαζι ειναι σαν να μην περασε μερα....φανταστικος καθηγητης και πολυ καλος στην δουλεια του!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
είχα την ατυχία να έχω ΄΄κακούς΄΄ καθηγητές στο λύκειο από τους οποιούς άξιζε ο μόνο ο μαθηματικός και ο φυσικος ο οποιος είναι ΚΟΡΥΦΗ!!!Δυστυχώς οι περισσότεροι φιλολογοι ήταν τραγικοι(ακόμα και στον τομέα των γνώσεων)με 2 εξαιρέσεις.Αντίθετα στο γυμνάσιο όλοι οι καθηγητές ήταν άψογοι.Στο λύκειο σπάνια βρίσκεις καλούς καθηγητές...Πάντως η φιλολογος που είχαμε στο γυμνάσιο ήταν άπαιχτη και πιστεύω πως όλοι της οι μαθητές θα την θυμούνται ως πρότυπο καθηγήτριας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
τίποτα το σπουδαίο. φιλικές σχέσεις σχεδόν με όλους. με έναν καθηγητή λέγαμε ανέκδοτα όταν είχε κατάληψη. πήγα με έναν φίλο μου στο σπίτι του, έτσι στα ξαφνικά απρόσκλητοι [μας είχε πει την διεύθυνση, που να φανταζόταν ότι θα ερχόμασταν]. στην αρχή χτυπήσαμε στης μάνας του, μέχρι που μας είπε ότι ζει δίπλα. το σπίτι απέξω ήταν πάρα πολύ ωραίο... μπήκαμε μέσα, μας άνοιξαν και πήγαμε στο υπόγειο όπου αυτός έφτιαχνε την αποθήκη. εμείς τους βλέπαμε αυτόν και έναν φίλο του, και γνωρίσαμε την γυναίκα του. αρχιτέκτονας αυτή φιλόλογος αυτός. λέω να ξαναπάω απρόσκλητος με τον φίλο μου όταν ανέβω Αθήνα, έτσι γιατί δεν βάζω άτυπους ηλίθιους κανόνες να με περιορίζουν. Κανονικά θα πρέπει να το εκτιμήσει ;).

Με τον καθηγητή μαθηματικών του φροντιστηρίου μου, με πήρε μαζί του μια φορά για μπάλα με τους φίλους τους. ύστερα με πήγε στους κατσιμηχαίους, δίνοντας μου το εισιτήριο της γυναίκας του γιατί εκείνη δεν ήρθε γιατί είχε χτυπήσει. ύστερα με έχει βγάλει και για φαΐ σε γυράδικο [κάτσαμε και μιλάγαμε]. Τον βλέπω όταν ανεβαίνω γιατί η αδερφή μου πάει στο φροντιστήριο του. η αδερφή μου έχει πατήσει σπίτι του γιατί έγινε φίλη με την ανιψιά του. Πρέπει να ήμουν από τους αγαπημένους του μαθητές.
Το πιο ωραίο από όλα είναι ότι επειδή πήγα και γράφτηκα τελευταία στιγμή στο φροντιστήριο [μετά την θερινή περίοδο], νόμιζε ότι ήμουν κάποιος αδιάφορος για να το κάνω αυτό και νόμιζε ότι θα είχα κενά [δεν είχα ξαναπάει ποτέ μου όμως φροντιστήριο για αυτό και δεν ξέραμε αν θα έκανα στην 3η. δόξα τω θεώ έκανα την χειμερινή περίοδο, και με βοήθησε πάρα πολύ]. μου είπε όμως τι να διαβάσω στις διακοπές, τα διάβασα μόνος, και όταν γύρισα για τα επαναληπτικά μετά το καλοκαίρι, έγραψα καλύτερα από όλους στα μαθηματικά (στα άλλα δεν έγραψα γιατί δεν ήξερα χριστό, εκτός από το 12 στην γλώσσα :S). τότε ήταν η πρώτη φορά που του έκανα εντύπωση ενώ "απογοήτευσα" κάποιους μαθητές. στο τέλος της χρονιάς μου ομολόγησε ότι στην αρχή με νόμιζε ότι ήμουν κάποιος "άχρηστος" και ότι με έβλεπε με μισό μάτι. Εγώ απλά γελούσα.

P.s. α και κάθε πέμπτη με γυρνούσε με το αμάξι του σπίτι μου xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top