Σχέσεις στην εφηβική ηλικία

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
manda αν στα 12 αρχίσει το ενδιαφέρον με γλωσσόφιλα και στα 14 αρχίσουν να είναι σεξουαλικά ενεργοί στα 17 τι θα γίνεται πάρτι με ούζα;

Ανέφερα την αγνή εκδήλωση αυτου που αισθάνονται και το τόνισα παραπάνω.Επιπλέον οποιος αρχιζει να εχει σεξουαλικες επαφες απο τα 14 οδηγειται αμεσως σε όργια;Δε νομιζω..
Εγω μιλησα γενικα και ανεφερα πως δε πρεπει να καταπιεζονται ομως η ελευθερια που δινεις στον καθε εφηβο προσαρμοζεται και στην ικανοτητα διαχειρισης του.Δηλαδη ειναι αλλιως να του λες πως δεν ειναι ασχημο να εχεις καποιο φλερτ ή να δειξεις το ενδιαφερον σου και αλλιως πηγαινε παιδι μου δωστα ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μιλάς όμως για μια ομάδα αγοριών που πάνε σε οίκους ανοχής για να γνωρίσουν το σεξ, που στη τελική, αφού το έθιξες, υπήρχαν και άντρες μέσα σε αυτούς με οικογένειες και παιδιά που, όμως, πήγαν με ιερόδουλη ΧΩΡΙΣ προφυλακτικό.
Ποιο σου φαίνεται πιο ανήκουστο; Θα μου πεις και τα δύο είναι τραγικά, απλά, θέλω να δείξω ότι η ηλικία μικρό ρόλο παίζει αν ο άλλος έχει μαλακία στον εγκέφαλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ανέφερα την αγνή εκδήλωση αυτου που αισθάνονται και το τόνισα παραπάνω.Επιπλέον οποιος αρχιζει να εχει σεξουαλικες επαφες απο τα 14 οδηγειται αμεσως σε όργια;Δε νομιζω..
Εγω μιλησα γενικα και ανεφερα πως δε πρεπει να καταπιεζονται ομως η ελευθερια που δινεις στον καθε εφηβο προσαρμοζεται και στην ικανοτητα διαχειρισης του.Δηλαδη ειναι αλλιως να του λες πως δεν ειναι ασχημο να εχεις καποιο φλερτ ή να δειξεις το ενδιαφερον σου και αλλιως πηγαινε παιδι μου δωστα ολα.

Καταπίεση όμως είναι και η πίεση από τους συνομιλήκους, τα γαμωπρότυπα του σταρ τσάνελ και του φοξλαιφ, όπως και των περιοδικών που πάνε πακέτο με την κυριακάτικη εφημερίδα.Αν με εννοείς..

Και κάτι άλλο.Δηλαδή ποια η άποψη σου για το 14χρονο που πηδιέται?Εμένα τουλάχιστον ένα επίθετο μου έρχεται στο νου, και το ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μιλάς όμως για μια ομάδα αγοριών που πάνε σε οίκους ανοχής για να γνωρίσουν το σεξ, που στη τελική, αφού το έθιξες, υπήρχαν και άντρες μέσα σε αυτούς με οικογένειες και παιδιά που, όμως, πήγαν με ιερόδουλη ΧΩΡΙΣ προφυλακτικό.
Ποιο σου φαίνεται πιο ανήκουστο; Θα μου πεις και τα δύο είναι τραγικά, απλά, θέλω να δείξω ότι η ηλικία μικρό ρόλο παίζει αν ο άλλος έχει μαλακία στον εγκέφαλο.

Ναι απλώς πχ πριν 10 χρόνια δε νομίζω να υπήρχε τέτοιο ποσοστό νεαρών εφήβων που να αναζητούσε σεξ στα 14 επί πληρωμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι απλώς πχ πριν 10 χρόνια δε νομίζω να υπήρχε τέτοιο ποσοστό νεαρών εφήβων που να αναζητούσε σεξ στα 14 επί πληρωμή.
Δε ξέρω για ποσοστά και ιστορίες, αλλά δεν αποκλυω το γεγονός παλιά να ήταν πιο συνηθές αυτό. Ας μη ξεχνάμε ότι πολλοί πατεράδες στέλναν οι ίδιοι το γιοκα τους σε οίκους ανοχής για να γίνει άντρας ξέρωγω, οπότε πιο εύκολα τότε γινόταν συνήθεια και το θεωρούσαν και νορμαλ, τουλάχιστον τώρα, το να' σαι 18, αγόρι και παρθένος δεν είναι κάτι το απίστευτο και ούτε κομπλεξ είναι - θέλω να πιστεύω τουλάχιστον, ότι σε μερικά πράγματα έχουμε εξελιχθεί και έχουμε ξεπεράσει τα χαζά στερεότυπα-.

ΠΑΝΤΩΣ, συνεχίζω να αναρωτιέμαι προς τι η επίθεση στην όλη ιδεολογία(λολ). Όπως είπα, κακό στον εαυτό του κάνει, όποιος το κάνει, και προς θεού δε το κάνουν όλα τα 14χρονα, γιατί στην ουσία αυτό λέτε (δεν αναφέρομαι στους οίκους ανοχής, αλλά γενικότερα), και το θεωρώ ανούσιο όλο αυτό. Οκ, είναι γεγονός ας πούμε, τι να κάνουμε;
Ωωωω οκ να κρεμάσουμε τους πάντες και να τους απαγορεύουμε την οποιαδήποτε επαφή μέχρι να φτάσει την καταλληλότερη για εσάς ηλικία.
Και ναι, όλο αυτό μου βγάζει μια συντηριτηκότητα, όχι ότι το σεξ στα 14 το θεωρώ οκ, και γω το θεωρώ τραβηγμένο, αλλά οκ, μερικοί το κάνουν ρε παιδιά, πάντα το έκαναν. Τώρα γίνεται πιο συχνά, αλλά δε παύουν να υπάρχουν και ΠΟΛΛΟΙ που σκέφτονται πιο ώριμα. Ναι, εμείς οι μεγαλύτεροι είμαστε πιο γαμάτοι που δε περάσαμε εφηβεία στο 2012, μπράβο μας, όλοι οι άλλοι ουστ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Εγώ πάντως θυμάμαι γούσταρα να γαμούσα κανά υγρό εφηβικό μουνάκι στα 12 μου.Θυμάμαι τα'χα "φτιάξει" με μια ξανθούλα,αλλά δεν κάναμε τίποτα,οπότε έλιωνα στη μαλακία με εκείνη τη σάπια σύνδεση του Ίντερνετ που κάφε φορά όταν έμπαινε (όσες φορές έμπαινε),ένιωθα σαν να μου μιλάει ο R2-D2 και μου έπαιρνε ένα τέταρτο να κατεβάσω μια γαμημένη φωτογραφία που στο τέλος-τέλος δεν έδειχνε καν βυζί.

Τέσπα,πάω να πλυθώ γιατί αρχίζει και στεγνώνει το ξερατό που έριξα στα ρούχα μου διαβάζοντας όλες αυτές τις κομπλεξοκλαψομουνο-"ευπρεπείς" πίπες,γιατί δεν θα βγαίνει απ'τα ρούχα μετά:Η ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΣΑΣ ΧΕΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΛΑΡΥΓΓΙ,ΚΑΡΙΟΛΙΑ.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Πρινς, εδώ νομίζω τα παιδιά δε θίγουν το ζήτημα από την ηθική πλευρά του. Η ηθική έτσι κι αλλιώς εξελισσεται, προς το χειρότερο ή το καλύτερο δεν ξέρω, είναι για άλλο τοπικ, μάλλον για έκθεση. Εγώ το σκέφτομαι από ψυχολογικής και σωματικής άποψης. Δηλαδή τι επιπτώσεις μπορεί να έχει στην ψυχολογία ενός παιδιού το να χάνει την αθωότητα της ηλικίας του από τόσο νωρίς. Ή πως μπορεί να βλάψει το σώμα ενός 13-14 εφήβου η σεξουαλική επαφή, γιατί όπως και να το κάνουμε, ούτε το σώμα είναι έτοιμο, ούτε και τα παιδιά ξέρουν πώς να χειριστούν το σύντροφό τους και το ''εργαλείο'' τους. Σεξουαλική αγωγή ανύπαρκτη, και στο σπίτι και στο σχολείο. Ότι ξέρουν το ξέρουν από τσόντες. Και να πεις πως βλέπουν soft...

Τα παιδιά όμως δε φταίνε. Ότι βλέπουν κάνουν. Απλό παράδειγμα: Πέρσι, θυμάσαι τι χαμός είχε γίνει με την Πάττυ. Παρατηρώντας λίγο, δεν είναι τα αγνά συναισθήματα της διοπτροφόρου κορασίδος το πρότυπο εδώ. Τα κοριτσάκια ταυτίζονταν με την άλλη την συνωνόματη μου κουνίστρω, και της 130 σχέσεις που έκαναν 13 χρονα παιδιά στη σειρά. Η τηλεόραση είναι διάσπαρτη από κακές επιρροές. Και στην ηλικία μας είχαμε τέτοια, αλλά τώρα υπάρχει πλήρης σύγχυση. Είναι και ο συνδυασμός των κοινωνικών δικτύων και του γεγονότος ότι οι μικροί μας φίλοι είναι ένα εύκολο target group.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Τέσπα,πάω να πλυθώ γιατί αρχίζει και στεγνώνει το ξερατό που έριξα στα ρούχα μου διαβάζοντας όλες αυτές τις κομπλεξοκλαψομουνο-"ευπρεπείς" πίπες,γιατί δεν θα βγαίνει απ'τα ρούχα μετά:Η ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΣΑΣ ΧΕΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΛΑΡΥΓΓΙ,ΚΑΡΙΟΛΙΑ.

:)

Άντε βρε παπάρα και συ, σοβαρή κουβέντα είπες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Αυτό ήταν επίθεση στο ήθος του πομπού, Μάκη, δεν έχει αποδεικτική αξία.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Στη πρώτη δημοτικού γούσταρα τη διπλανή μου και μια μέρα της είχα σκάσει ένα φιλί στο λαιμό στο ξέμπαρκο.
:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Αυτό ήταν επίθεση στο ήθος του πομπού, Μάκη, δεν έχει αποδεικτική αξία.:P

Μη με τρελαίνεις τώρα, αυτά διάβαζα σήμερα και θέλω να κάψω όλα τα σκατοφυλλάδια :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top