Σχέσεις εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • ναι

    Ψήφοι: 44 22.0%
  • όχι

    Ψήφοι: 63 31.5%
  • εξαρτάται

    Ψήφοι: 93 46.5%

annouz93

Νεοφερμένος

Η annouz93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
γεια σας παιδια!
ειμαι 14 και εχω ενα μεγαλο προβλημα...:worry:
πριν 5 μερες γιορταζε ενας φιλος μου... εκανε ενα παρτι και εγω ειμουν καλεσμενη... Η κολλ μου μου ειχαι πει πως του αρεσα που μου φενοταν αστιο... αλλα πραγματικα του αρεσα... και τα φτια3αμε αλλα το 9εμα ειναι πως ειναι απο Πετρουπολη στην Α8ηνα και εγω απο Αιγινα... ερχετε μονο στης διακοπες του σχολειου και σκευτομαι πως αμα παει πισω Α9ηνα 8α βρει καμια κοπελα πιο καλη απο εμενα και με χαλαει τι να κανω?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
γεια σας παιδια!
ειμαι 14 και εχω ενα μεγαλο προβλημα...:worry:
πριν 5 μερες γιορταζε ενας φιλος μου... εκανε ενα παρτι και εγω ειμουν καλεσμενη... Η κολλ μου μου ειχαι πει πως του αρεσα που μου φενοταν αστιο... αλλα πραγματικα του αρεσα... και τα φτια3αμε αλλα το 9εμα ειναι πως ειναι απο Πετρουπολη στην Α8ηνα και εγω απο Αιγινα... ερχετε μονο στης διακοπες του σχολειου και σκευτομαι πως αμα παει πισω Α9ηνα 8α βρει καμια κοπελα πιο καλη απο εμενα και με χαλαει τι να κανω?:(

Nα επικεντρωθείς στο σχολείο :P Το ότι θα βρεί άλλη είναι σίγουρο.

ΥΓ:Υπάρχουν και μεγαλύτερα προβλήματα στην ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν ξέρω να σου πω για τα εισιτήρια πάντως αν έχετε θέληση όλα γίνονται:)..
Καλή δύναμη!
Για μένα αυτή η φωτογραφία είναι ακριβώς το νόημα της συζήτησης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Για μένα αυτή η φωτογραφία είναι ακριβώς το νόημα της συζήτησης :)

Γιάννη και για μένα:)
Όταν θέλει ο άνθρωπος όλα τα καταφέρνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Γιάννη και για μένα:)
Όταν θέλει ο άνθρωπος όλα τα καταφέρνει..
Δεν είπε κανείς πως δεν μπορεί να τα καταφέρει, απλώς θα χαλάει όλα του τα χρήματα και τα δανεικά που ενδεχομένως θα πάρει στις μετακινήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτά είναι τα εμπόδια για τα οποία λέμε πως όταν θέλει κάποιος τα καταφέρνει.
Όταν είσαι ερωτευμένος και πεθαίνεις να δεις τον άλλον είσαι ικανός να τρέφεσαι με μακαρόνια 1 μήνα για να τον δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Αυτά είναι τα εμπόδια για τα οποία λέμε πως όταν θέλει κάποιος τα καταφέρνει.
Όταν είσαι ερωτευμένος και πεθαίνεις να δεις τον άλλον είσαι ικανός να τρέφεσαι με μακαρόνια 1 μήνα για να τον δεις.

:blink:
Μαρτύριο.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Δεν είπε κανείς πως δεν μπορεί να τα καταφέρει, απλώς θα χαλάει όλα του τα χρήματα και τα δανεικά που ενδεχομένως θα πάρει στις μετακινήσεις.

Αυτά είναι τα εμπόδια για τα οποία λέμε πως όταν θέλει κάποιος τα καταφέρνει.
Όταν είσαι ερωτευμένος και πεθαίνεις να δεις τον άλλον είσαι ικανός να τρέφεσαι με μακαρόνια 1 μήνα για να τον δεις.

Με κάλυψε απόλυτα η Σόζι.
Κι αν τον θες θα κάνεις και υπομονή και θα συναντιέστε και πιο αραιά αφού δυσκολεύεσαι να τα βγάλεις πέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εννοείται πως υπάρχουν πάρα πολλά εμπόδια, αλλά αν υπάρχει πραγματικά θέληση νομίζω πως μπορούν να ξεπεραστούν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Άλλο δύο άτομα που έχουν χρόνια σχέση και κάποια στιγμή ο ένας απο τους δύο αναγκάζεται να πάει στο εξωτερικό ή σε κάποια άλλη πόλη για ένα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και άλλο δύο άτομα που γνωρίστηκαν το καλοκαίρι και απο Σεπτέμβρη επιστρέφουν στα σπίτια τους. Για εμένα υπάρχει μεγάλη διαφορά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Δυσκολο..:( ..αλλα οχι ακατορθωτο! Θεληση πανω απ'ολα...και εμπιστοσυνη!

Η αγαπη δεν εχει εμποδια...αν το θελουν και οι δυο γινεται,αλλα ισως μετα απο καιρο ξενερωνεις και αρχιζεις και στεναχωριεσαι ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μια σχεση εξ αποστασεως δεν θα κρατησει στοπ
Διοτι απλως δεν ειναι σχεση στοπ
Για σαιμπερ σεξ,αμα υποκριθεις μια σχεση μπορει να βγει σε καλο στοπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια σχεση εξ αποστασεως δεν θα κρατησει στοπ
Διοτι απλως δεν ειναι σχεση στοπ
Για σαιμπερ σεξ,αμα υποκριθεις μια σχεση μπορει να βγει σε καλο στοπ

Μερικές φορές σχέση δεν είναι
-Κοιμόμαστε μαζί 5 μέρες τη βδομάδα.
-Κάνουμε σεξ 7 μέρες τη βδομάδα.
-Τρώμε μαζί 4 μέρες τη βδομάδα.
-Βγαίνουμε μαζί 5 βράδια τη βδομάδα.

αλλά όλα τα υπόλοιπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα7

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Έχω ακριβώς 2 χρόνια σχέση από απόσταση. Είναι πολύ δύσκολο δεν το κρύβω. Αλλά κάποια στιγμή συνηθίζεις πια! :P Εγώ πιστεύω πως μπορεί να υπάρξει σχέση από απόσταση αλλά με την προϋπόθεση να ξέρουν και οι 2 τι τους περιμένει. Να το σκεφτούν πρώτα καλά και μετά να δράσουν. Είναι κρίμα κάποιος να χαραμίζεται σε μία σχέση από απόσταση που κατα βάθος ξέρει ότι κάποτε θα λήξει. Ενώ παράλληλα του έχουν δοθεί τόσες ευκαιρίες να κάνει κάτι με άλλα άτομα αλλά αρνείται για κάτι που θα τελειώσει. Θέλει προσοχή! Τώρα για τον αν τον απατήσω ή αν με απατήσει.. Τι να πω.. Αυτό είναι κυρίως θέμα χαρακτήρα. Αν ο άλλος το έχει στο αίμα του να σε απατήσει θα το κάνει και από το πρωί μέχρι το βράδυ να είστε μαζί! Θα βρει τρόπο και θα το κάνει. Με αυτή την προοπτική κανένας δεν θα έπρεπε να κάνει σχέση γιατί θα φοβάται μήπως τον κερατώσουν.. Βούτα και κολύμπα! Αυτό έχω μόνο να πω :) H ζωή είναι για εμπειρίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Φιλία ναι ΚΡΑΤΑΕΙ!!! Στην σχεση εξαρταται ποσο συχνα βλεπονται..Αν βλεπονται πχ 1-2 φορες τον μηνα αλλα η αγαπη ειναι μεγαληηηηη κατι γινεται!! Αν πιο συχνα ακομα καλυτερα!! Αλλα δεν γινεται να βλεπονται λιγες φορες τον χρονο να γνωριστηκαν μονο 1 βδομαδα και να λενε αγαπιουνται και θα ναι παντα μαζι!! Γιατι η σχεση εχει αλλες αναγκες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
σχέσεις εξ'αποστάσεως .... Χ προσωπικά βάζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μα η σχεση εξ αποστασεως,αναιρει το νοημα της σχεσης.Και δεν μιλαω για πλατωνικη σχεση,αλλα για πρακτικη και εφαρμοσιμη.

Η ''σχεση'' εξ αποστασεως,καταργει την πρακτικη σχεση μεταξυ των ατομων.Δεν βλεπω καποιο νοημα σε αυτη την διαδικασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ωραία, άρα πες ότι έχουμε ένα ζευγάρι που μετρά ας πούμε 5 χρόνια σχέσης. Ένας από τους δύο πχ θέλει να κάνει μεταπτυχιακό στην... Γερμανία ας πούμε.
Θα πρέπει ντε και καλά να χωρίσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ωραία, άρα πες ότι έχουμε ένα ζευγάρι που μετρά ας πούμε 5 χρόνια σχέσης. Ένας από τους δύο πχ θέλει να κάνει μεταπτυχιακό στην... Γερμανία ας πούμε.
Θα πρέπει ντε και καλά να χωρίσουν;

Η σχεση 5 χρονων,θεωρητικα τουλαχιστον,εχει αναπτυξει μεταξυ των 2 ατομων εναν γερο δεσμο.
Πιστευω,οτι αμα θελει ο ενας να κανει μεταπτυχιακο στην Γερμανια,θα παει και το αλλο μελος μαζι του.Μαζι στα ευκολα,μαζι στα δυσκολα...''λενε''!
Απο την αλλη,αμα το μεταπτυχιακο ειναι 1,2 χρονια,δεν βλεπω καποιο προβλημα στο να διατηρηθει η σχεση,αφου λογικα θα βλεπονται ανα διαστηματα και θα βρισκονται.

Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ μιας νετο-σχεσης και ποια με εναν παροδικο χωρισμο λογω δουλειας?

Στο ενα εχει προηγηθει πρακτικη και εφαρμοσιμη σχεση 5 ετων ή Χ ετων,ενω στο αλλο,δεν εχει υπαρξει αυτη η επαφη.Μιλαμε για μια πλατωνικη σχεση με ηλεκτρονικη καλυψη,δηλαδη γαμιεται ο Διας.
Και στην πρωτη περιπτωση,δεν μιλαμε για εναν καφε η για μια βολτα,μιλαμε για δεσμο 5 χρονων.Στην περιπτωση που καποιος πει ''α,και με την νετοσχεση,βγηκαμε 2 φορες για καφε''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Στο ενα εχει προηγηθει πρακτικη και εφαρμοσιμη σχεση 5 ετων ή Χ ετων,ενω στο αλλο,δεν εχει υπαρξει αυτη η επαφη.Μιλαμε για μια πλατωνικη σχεση με ηλεκτρονικη καλυψη,δηλαδη γαμιεται ο Διας.
Και στην πρωτη περιπτωση,δεν μιλαμε για εναν καφε η για μια βολτα,μιλαμε για δεσμο 5 χρονων.Στην περιπτωση που καποιος πει ''α,και με την νετοσχεση,βγηκαμε 2 φορες για καφε''.

:hehe:
Η νετοσχέση δεν είναι σχέση αν δεν υπάρξει real life επαφή :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top