Σχέσεις εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • ναι

    Ψήφοι: 44 22.0%
  • όχι

    Ψήφοι: 63 31.5%
  • εξαρτάται

    Ψήφοι: 93 46.5%

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ωστόσο, το να βρεις αυτό που ψάχνεις στην ίδια πόλη με εσένα, είναι λίγο δύσκολο, με βάση τον νόμο των πιθανοτήτων.
Το να βρεις αυτό που ψάχνεις προτού πεθάνεις είναι δύσκολο, με βάση το νόμο των πιθανοτήτων, έτσι όπως το θέτεις.

Δηλαδή τι; Ψάξαμε όλα τα γκομενάκια π.χ. στο νομό Χανίων και είμαστε σίγουροι ότι τώρα πρέπει να στραφούμε στο νομό Ρεθύμνου; Ποτέ δε θα μπορέσεις να εξαντλήσεις τις 'επιλογές' σε έναν πεπερασμένο τόπο ο οποίος να σου προσφέρει μια ικανοποιητικά κοντινή απόσταση ώστε να μην είναι σχέση εξ αποστάσεως (εκτός αν μένεις μόνος σου στην κεντρική Αυστραλία και το άλλο σπίτι είναι στα 300χλμ απόσταση). Απλά είναι το internet που έχει προωθήσει τις εξ αποστάσεως σχέσεις, πας στο OKCUPID και γνωρίζεις τη γυναίκα των ονείρων σου αλλά δυστυχώς είναι από την Ζουαζιλάνδη οπότε κάνεις το πουλί σου πέτρα και θυσιάζεις το συχνό σεξ για τις βιντεοκλήσεις απ'το skype. Επίσης είναι και το Αμερικάνικο Όνειρο που εφαρμόζει ο κόσμος στις σχέσεις "μου αξίζει ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ" οπότε όταν είμαι με το καλό, τσεκάρω τριγύρω για το καλύτερο και πάει λέγοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
είναι πολύ υποτιμητικός ο όρος "γκόμενα" ή "γκομενάκι" για μια κοπέλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TatsinioO

Νεοφερμένος

Ο TatsinioO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Αξίζει και ναι είμαι υπέρ των σχέσεων εξ αποστάσεων :)

υπάρχει και κατηγορια των υπέρ δηλαδή?
αν s πει κάποιος για σχέση που μένει 500 km μακριά θα t λάβεις ως πλεονέχτημα?
8α ελεγα μάλλον οτι είσαι στην κατηγορια που κάνουν πλούσιες της εταιρίες κινητής τηλεφωνίας γτ το αλλο ειναι τερμα κουλο.

καλά,όσο για τα αγόρια που το υποστηρίζουν η ψεύτες είναι η έχουν ψυχολογικά πιστεύω.ένας(φυσιολογικός) άντρας μπορεί να νοιάζεται,αγαπάει κάποια κ.τ.λ αλλα δεν θα έλεγε ποτε όχι σε μια παραπάνω, που 8εωρει ομορφη.
εξαιρούνται οι μουνοδουλοι πάντα.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
μάτια που δεν βλέπονται, γρήγορα λησμονιούνται!!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
είναι πολύ υποτιμητικός ο όρος "γκόμενα" ή "γκομενάκι" για μια κοπέλα..
Είναι πολύ προκατειλημμένο εκ μέρους σου να θεωρείς ότι το γκομενάκι είναι θυληκό κατ'ανάγκην... αρσενικά γκομενάκια δεν υπάρχουν;

Επίσης, εξαρτάται πως το χρησιμοποιείς... όταν είμαι τρυφερός και ευγενικός και παίρνω αγκαλιά το γκομενάκι μου (ΝΑΙ!) τότε δε νομίζω ότι προσβάλλεται κανείς εκτός απ'αυτούς που σπεύδουν να κατακρίνουν... άμα είμαι με τα κολλητάρια και λέω καθίστε μαλάκες να σας πω τι σεξουαλικά οτιδήποτε μου κάνει το γκομενάκι, ε, τότε μάλλον υπάρχει μια υποτίμηση (και πάλι θα μπορούσαμε να αντικαταστήσουμε το 'γκομενάκι' με το 'κοπέλα' 'αγάπη' 'γυναίκα' 'φίλη' 'αγόρι' 'φίλος' 'αντρας' 'σύζυγος' κλπ., αλλά δυστυχώς η υποτίμηση δε φεύγει άμα χρησιμοποιούμε πιο "καθωσπρέπει" λέξεις)... κοιτάξτε την ουσία και όχι τις επιφανειακές φτώχειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ποτέ δε θα μπορέσεις να εξαντλήσεις τις 'επιλογές' σε έναν πεπερασμένο τόπο ο οποίος να σου προσφέρει μια ικανοποιητικά κοντινή απόσταση ώστε να μην είναι σχέση εξ αποστάσεως (εκτός αν μένεις μόνος σου στην κεντρική Αυστραλία και το άλλο σπίτι είναι στα 300χλμ απόσταση).
Χαίρω πολύ, προφανώς και δεν μπορείς να εξαντλήσεις όλες τις επιλογές, καθώς ο χρόνος επεξεργασίας αυξάνεται εκθετικά. Θες 42 ζωές για να τις επεξεργαστείς όλες. Αλλά είναι πολύ πιο εύκολο να παλέψεις για να είσαι μαζί με ένα άτομο που ταιριάζεις και δεν είναι στον τόπο σου, παρά να ψάξεις ΟΛΕΣ τις επιλογές στον τόπο σου.

είναι πολύ υποτιμητικός ο όρος "γκόμενα" ή "γκομενάκι" για μια κοπέλα..
Εξαρτάται τι ψάχνεις. Κάποιος, φερ' ειπείν, που αφήνει δεξιά κι αριστερά σχόλια τύπου "καλές και οι πεταλουδίτσες, αλλά άμα δεν δείξεις κώλο...", τότε μάλλον για χαζογκομενίτσες ψάχνει για να βολευτεί και όχι μια αληθινή κοπέλα. Δεν νομίζεις; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Δε παλεύονται οι γαμημένες..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Έχω κάνει και δεν θα 'χα πρόβλημα να ξανακάνω στο μέλλον! Στο κάτω κάτω, αν βρεις το κατάλληλο πρόσωπο, γιατί όχι? Απλά είναι πολύ ψυχοφθόρες ώρες ώρες και θέλουν πολύ κουράγιο και πείσμα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Έχω κάνει και δεν θα 'χα πρόβλημα να ξανακάνω στο μέλλον! Στο κάτω κάτω, αν βρεις το κατάλληλο πρόσωπο, γιατί όχι? Απλά είναι πολύ ψυχοφθόρες ώρες ώρες και θέλουν πολύ κουράγιο και πείσμα :redface:

Κι εγώ είχα κάνει παλιότερα κι ορκίστηκα να μη ξανακάνω,αλλά τελικά ξαναέκανα.Ψυχοφθόρες δε λες τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τολμηρος

Νεοφερμένος

Ο Τολμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Γειά σας,
Σπουδάζω εδώ και 2 χρόνια στην Αλεξανδρούπολη και αυτό το καλοκαίρι έκανα σχέση με μια κοπέλα που σπουδάζει στην πάτρα. Θέλουμε και οι 2 να κρατηθεί η σχέση.
Μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με το πόσες ώρες είναι το ταξίδι, το κόστος της διαδρομής αλλά και τους τρόπους που μπορείς να πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μία συμβουλή μόνο. Σχολάστε το όσο είναι καιρός. Θα γλυτώσετε κόπο, χρόνο, χρήμα και θα μείνουν οι όμορφες στιγμές ως ανάμνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
ασε τα παιδια να ζησουν τον ερωτα τους ρε venividivici!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Μία συμβουλή μόνο. Σχολάστε το όσο είναι καιρός. Θα γλυτώσετε κόπο, χρόνο, χρήμα και θα μείνουν οι όμορφες στιγμές ως ανάμνηση.
Παντα αισιοδοξος:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γειά σας,
Σπουδάζω εδώ και 2 χρόνια στην Αλεξανδρούπολη και αυτό το καλοκαίρι έκανα σχέση με μια κοπέλα που σπουδάζει στην πάτρα. Θέλουμε και οι 2 να κρατηθεί η σχέση.
Μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες σχετικά με το πόσες ώρες είναι το ταξίδι, το κόστος της διαδρομής αλλά και τους τρόπους που μπορείς να πας?

Μεγάλη απόσταση, σχεδόν τις 2 άκρες της Ελλάδας πιάσατε και σεις. :/:
Γνώμη μου, πριν ασχοληθείς με όλα αυτά που ρωτάς (που είναι...τεχνικές λεπτομέρειες), ασχοληθείτε και οι 2 σας με το πώς θα παλέψετε την απόσταση από συναισθηματικής άποψης (γιατί όσο καλή θέληση και να υπάρχει, όταν τον θες τον άλλον δίπλα σου και είναι 700 χλμ μακριά, είναι ένα ζήτημα). Προφανώς είναι αδύνατον να την βλέπεις κάθε Σαββατοκύριακο π.χ. :)

Από εκεί και πέρα, μπορείς να πας Πάτρα με τρένο (αλλά αλλάζεις 3 τρένα αν θυμάμαι καλά), και με ΚΤΕΛ. Αλλά μιλάμε για πολλές ώρες. Ρίξε μια ματιά στα τρένα εδώ [δεν έχω αντίστοιχο λινκ για τα ΚΤΕΛ Αλεξανδρούπολης].
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Πρακτικός. :P

Κι επίσης δε θέλω να σκύβω για να περάσω τις πόρτες. ;)
Μην ξεχνας,ομως,οτι τα αγορια εχουν ροπη προς την απιστια,οχι τα κοριτσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εναλλακτικά αεροπλάνο μέχρι Αθήνα ,1 ώρα η πτήση (αν πετύχεις καμια προσφορά στο ίντερνετ για εισιτήρια αλλιώς είναι κάπου στα 180 ευρώ απ'ότι βλέπω) κι από Αθήνα για Πάτρα κάπου στις 3 ώρες και το εισιτήριο νομίζω κάπου στα 15 ευρώ.

Αν θέλετε φθηνά αεροπορικά, μακρυά από το Βενιζέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με ΚΤΕΛ.
Πας Θεσσαλονίκη κι εκεί αλλάζει λεωφορείο για Πάτρα.
Συνολικά το ταξίδι είναι Πάτρα-Θεσσαλονίκη 7 με 8 ώρες , και Θεσσαλονίκη-Αλεξανδρούπολη κάπου 3. Συν την καθυστέρηση στα ΚΤΕΛ Θεσσαλονίκης.
Τα εισιτήρια πήγαινε-έλα-φοιτητικό είναι συνολικά 120 ευρώ.

Εναλλακτικά αεροπλάνο μέχρι Αθήνα ,1 ώρα η πτήση (αν πετύχεις καμια προσφορά στο ίντερνετ για εισιτήρια αλλιώς είναι κάπου στα 180 ευρώ απ'ότι βλέπω) κι από Αθήνα για Πάτρα κάπου στις 3 ώρες και το εισιτήριο νομίζω κάπου στα 15 ευρώ.


Πιστεύω στον έρωτα!
Αλλά αν είστε παιδιά του λαού που τα βγάζουν δύσκολα πέρα κόψτε το πριν δεθείτε πολύ και μετά δεν μπορείτε να το ξεπεράσετε!
Αν πάλι αντέχετε γιατί σας φτάνει το σκαιπ και μια συνάντηση μια στο τόσο κρατήστε το.

Να σε ρωτήσω. Μήπως ζεις σε κοινότητα Άμις;


Αν θέλετε φθηνά αεροπορικά, μακρυά από το Βενιζέλος.

Δεν βλέπω κάτι άλλο να βολεύει.
Έβαλα για το αεροδρόμιο Ιωαννίνων,μπας και ...και βγαίνει πολύ περισσότερα.
Άλλο δεν έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Δεν ξέρω να σου πω για τα εισιτήρια πάντως αν έχετε θέληση όλα γίνονται:)..
Καλή δύναμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Δεν βλέπω κάτι άλλο να βολεύει.
Έβαλα για το αεροδρόμιο Ιωαννίνων,μπας και ...και βγαίνει πολύ περισσότερα.
Άλλο δεν έχει.
Οπότε επιστρέφουμε στην πρώτη δημοσίευσή μου στο παρόν θέμα, ως βέλτιστη λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top