Σχέσεις εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • ναι

    Ψήφοι: 44 22.0%
  • όχι

    Ψήφοι: 63 31.5%
  • εξαρτάται

    Ψήφοι: 93 46.5%

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
άρα...σκέτο κοροϊδιλίκι, Ιωάννα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ιωάννα,σέβομαι αυτό που λες,απλά η ύπαρξη του ιδίου μου του εαυτού προδιαθέτει την ακύρωση οποιασδήποτε συμφωνίας μου με το σκεπτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
άρα...σκέτο κοροϊδιλίκι, Ιωάννα..:P

όχι απαραίτητα...προσωπικά το έχω κάνει, αλλά δεν πρόκειται ξανά...δεν το έχω μετανιώσει, απλά σε βάθος χρόνου δε μου έχει προσφέρει ουσιαστικά τίποτα, δεν έζησα πράγματα που για κάποιους οι οποίοι ζουν κοντά ο ένας στον άλλο είναι δεδομένα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
το να ξεκινησεις μια σχεση απο αποσταση απο την αρχη ειναι λαθος απο την αποψη του οτι δεν μπορεις να γνωρισεις τον αλλο και κατα συνεπεια να τον εμπιστευτεις και σχεση χωρις εμπιστοσυνη δε μπορει να κρατηθει,αρα επονται ζηλιες και προστριβες.επιπλεον ακομα και οταν τον βλεπεις δεν μπορεις να καλυψεις ολα τα κενα που υπαρχουν στη σχεση.απλα καποιες φορες αν εχεις γνωρισει τον αλλο και απλα οι συγκυριες τα φερουν ετσι ωστε να απομακρυνθειτε δε χανεις κατι να το προσπαθησεις αλλα να εισαι σγρ οτι αξιζει ο αλλος.ο καθενας εχει τις προτιμησεις του απλα αντι γ σχεση απο αποσταση αν θες και καποια ελευθερια κανεις μια πιο ελευθερη σχεση οποτε να μη χρειαζεται να εισαι συνεχεια εκει.παντως αν οντως τον θες τον αλλο η σχεση απο αποσταση ειναι πολυ απαιτιτικη και χρειαζεται θυσιες και απο τους δυο για να μπορεσει να σταθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
το να ξεκινησεις μια σχεση απο αποσταση απο την αρχη ειναι λαθος απο την αποψη του οτι δεν μπορεις να γνωρισεις τον αλλο
Έχεις νιώσει ποτέ με κάποια απο τις σχέσεις σου τα πνεύματα σας να επικοινωνούν με τηλεπάθεια και να ξέρεις τι σκέφτεται χωρίς να ανταλλάζετε λέξη;
και κατα συνεπεια να τον εμπιστευτεις
τη ζωή μου της εμπιστεύομαι
και σχεση χωρις εμπιστοσυνη δε μπορει να κρατηθει
,Ισχύει αλλά αυτά που λες πατάνε πάνω στην άμμο
αρα επονται ζηλιες και προστριβες.
απαραίτητες σε κάποιο βαθμό σε οποιαδήποτε υγιή σχέση.
επιπλεον ακομα και οταν τον βλεπεις δεν μπορεις να καλυψεις ολα τα κενα που υπαρχουν στη σχεση.
Σου έχει τύχει ποτέ η απουσία σου από τη ζωή του να μην υπάρχει ως option;
απλα καποιες φορες αν εχεις γνωρισει τον αλλο και απλα οι συγκυριες τα φερουν ετσι ωστε να απομακρυνθειτε δε χανεις κατι να το προσπαθησεις αλλα να εισαι σγρ οτι αξιζει ο αλλος
Ακριβώς.Αλλά πείσε με ότι δεν μπορείς να γνωρίσεις τον ιδανικό από μακριά.
ο καθενας εχει τις προτιμησεις του
Σαφέστατα.Σε όλο το ποστ σου όμως ξέχασες να βάλεις το "πιστεύω πως"
απλα αντι γ σχεση απο αποσταση αν θες και καποια ελευθερια κανεις μια πιο ελευθερη σχεση οποτε να μη χρειαζεται να εισαι συνεχεια εκει.
Μπα;Γιατί;
παντως αν οντως τον θες τον αλλο η σχεση απο αποσταση ειναι πολυ απαιτιτικη και χρειαζεται θυσιες και απο τους δυο για να μπορεσει να σταθει...
Κι από τη στιγμή που υπάρχει κι αυτό το ενδεχόμενο,αίρεται η απολητότητα του ποστ σου.Φιλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
σχέση από απόσταση???
ότι πιο ψυχοφθόρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsakis

Νεοφερμένος

Ο tsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
με μια λεξη GTP,δεν γινεται ρ παιδια και οποιος το χει δοκιμασει καταλαβαινει :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annipeghy

Νεοφερμένος

Η anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
δεν νομιζω οτι ημουν δογματικη σε αυτα που ειπα ισως απλα να τα ειπα με εναν αρνητικο τονο γιατι το ειχα βιωσει απο την ασχημη πλευρα,δε ξερω γιατι σου εδωσα αυτη την εντυπωση.οσους ξερω παντως οτι εχουν δοκιμασει σχεση απο αποσταση δεν το θεωρουν τη καλυτερη επιλογη και δεν αντιλεγω οτι υπαρχουν και εξαιρεσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Έχεις νιώσει ποτέ με κάποια απο τις σχέσεις σου τα πνεύματα σας να επικοινωνούν με τηλεπάθεια και να ξέρεις τι σκέφτεται χωρίς να ανταλλάζετε λέξη;τη ζωή μου της εμπιστεύομαι ,Ισχύει αλλά αυτά που λες πατάνε πάνω στην άμμοαπαραίτητες σε κάποιο βαθμό σε οποιαδήποτε υγιή σχέση.Σου έχει τύχει ποτέ η απουσία σου από τη ζωή του να μην υπάρχει ως option;Ακριβώς.Αλλά πείσε με ότι δεν μπορείς να γνωρίσεις τον ιδανικό από μακριά. Σαφέστατα.Σε όλο το ποστ σου όμως ξέχασες να βάλεις το "πιστεύω πως"Μπα;Γιατί;Κι από τη στιγμή που υπάρχει κι αυτό το ενδεχόμενο,αίρεται η απολητότητα του ποστ σου.Φιλικά.

και μετα απο αυτο το ποστ συνεχιζετε να πιστευετε πως δεν μπορει να υπαρχει σχεση απο αποσταση;

μια προταση θα πω και τα καλυπτει ολα : τη σχεση οι ανθρωποι την κανουν,ειτε κοντα ειτε μακρυα...

ανθρωποι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
με μια λεξη GTP,δεν γινεται ρ παιδια και οποιος το χει δοκιμασει καταλαβαινει :))
Με μια φράση νιώθω πως θίγομαι ως συνομιλητής με τέτοιες απαντήσεις.Θα σε παρακαλούσα να το προσέξεις.

δεν νομιζω οτι ημουν δογματικη σε αυτα που ειπα ισως απλα να τα ειπα με εναν αρνητικο τονο γιατι το ειχα βιωσει απο την ασχημη πλευρα,δε ξερω γιατι σου εδωσα αυτη την εντυπωση.οσους ξερω παντως οτι εχουν δοκιμασει σχεση απο αποσταση δεν το θεωρουν τη καλυτερη επιλογη και δεν αντιλεγω οτι υπαρχουν και εξαιρεσεις
Δογματική όσο δεν πάει θα έλεγα.Παρουσίαζες τις απόψεις σου σαν ξερά γεγονότα,με το στοιχείο της άποψης να λείπει.Τώρα ξέρεις κι έναν που δοκίμασε και τη θεωρεί τη μόνη του επιλογή.

τη σχεση η ανθρωποι την κανουν,ειτε κοντα ειτε μακρυα...

Αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
δεν εχω κανει!!! δεν ξερω το φοβαμαι αν και εχω παραδειγματα οτι γινεται (γιαννη ολγα για σας λεω:) )

απλα ποτε μην λες ποτε:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
δεν εχω κανει!!! δεν ξερω το φοβαμαι αν και εχω παραδειγματα οτι γινεται (γιαννη ολγα για σας λεω:) )

απλα ποτε μην λες ποτε:whistle:

ΑΓΑΠΩ ΣΕ <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
νομιζω πως αν υπαρχει θεληση και το εχουν παρει και οι 2 αποφαση ολα γινονται! σιγουρα τα εμποδια θα ειναι περισσοτερα αλλα αν τα 2 ατομα νιωθουν πραγματικα πραγματα για τον αλλον τοτε ειναι σαφεστατα εφικτο...και φυσικα μια σχεση δεν ειναι μονο σωματικη επαφη μιας και το διαβασα και αυτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναρκίσσα

Νεοφερμένος

Η Ναρκίσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
με μια λεξη GTP,δεν γινεται ρ παιδια και οποιος το χει δοκιμασει καταλαβαινει :))
Αν διάβαζες και τα posts των υπόλοιπων θα μάθαινες ότι υπάρχουν άτομα που και το έχουν δοκιμάσει και δεν το έχουν μετανιώσει ούτε λεπτό.

και μετα απο αυτο το ποστ συνεχιζετε να πιστευετε πως δεν μπορει να υπαρχει σχεση απο αποσταση;

μια προταση θα πω και τα καλυπτει ολα : τη σχεση οι ανθρωποι την κανουν,ειτε κοντα ειτε μακρυα...

ανθρωποι...
Εγώ, προσωπικά καλύφθηκα πλήρως από τα γραφόμενα και τα δικά σου και του Chemiwizard , γιατί απλούστατα έτσι ακριβώς νιώθω και γω για τον δικό μου άνθρωπο. Όσοι έχουν βιώσει πραγματικά μια τέτοιου είδους εμπειρία, μόνο αυτοί μπορούν να κατανοήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Συμφωνω,μονο οποιος το εχει ζησει ή το ζει μπορει να καταλαβει αν του παει αυτο το πραγμα ή οχι.Γιατι κακα τα ψεματα,υπαρχουν δυσκολιες,το θεμα ειναι η θεληση και η αγαπη να ειναι μεγαλυτερες απο αυτες.

δεν μπορει ο αλλος να μιλαει για κερατο απο τη στιγμη που δεν εχει καν κανει σχεση απο αποσταση,ποσο μαλλον να μιλαει οταν δεν εχει κανει καν σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spakon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ευκαρπία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Eγώ πιστεύω πως το αν θα μπορέσει να κρατηθεί μια σχέση εξ αποστάσεως εξαρτάται μεν πρωτίστως από τους τους δύο μετέχοντες σε αυτή, αλλά πολύ σημαντικός παράγοντας είναι και οι συνθήκες και το χρονικό πλαίσιο δημιουργίας της σχέσης... Για παράδειγμα, σε όσες σχέσεις δημιούργησα κατά τη διάρκεια σχολικής χρονιάς, όπου υπήρχε αρκετό διάβασμα και περιορισμένος χρόνος, βλεπόμασταν όχι πολύ συχνά και έτσι από την αρχή η απόσταση δεν ήταν εμπόδιο καθώς ο καθένας μας είχε ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΕΞ ΑΡΧΗΣ αυτή την κατάσταση... Στη σχέση όμως που 'χα αυτό το καλοκαίρι και ξεκίνησε με το που έκλεισε το σχολείο, είχαμε ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΕΞ ΑΡΧΗΣ να βλεπόμαστε καθημερινά είτε απόγευμα είτε βράδυ και όσο δεν είμασταν μαζί είτε μιλούσαμε στο τήλέφωνο είτε στέλναμε μυνήματα... Έτσι, ακόμα και μία ή δύο μέρες χωρίς επικοινωνία δημιουργούσε πρόβλημα.... Τελικά χωρίσαμε τέλη Αυγούστου για άλλους λόγους... Στην αρχή στενοχωρήθηκα όμως μετά σκέφτηκα πως αυτή η σχέση ήταν ούτως ή άλλως καταδικασμένη να αποτύχει ήδη με το που θα έμπαινα μέσα στη σχολή και θα υπήρχε τεράστια έλλειψη επικοινωνίας... Τώρα στοχεύουμε αλλού... Στον πανεπιστημιόκοσμο του ΑΠΘ και μες στη ΣΣΑΣ...;):P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lena1993

Νεοφερμένος

Η Λένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αξίζει και ναι είμαι υπέρ των σχέσεων εξ αποστάσεων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναρκίσσα

Νεοφερμένος

Η Ναρκίσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Γενικότερα, πρέπει να είμαστε υπέρ των σχέσεων που αξίζουν, είτε αυτές είναι σχέσεις εξ' αποστάσεως, είτε όχι. Και κυρίως, οφείλουμε να μη γενικεύουμε τα πράγματα. Δεν έχει νόημα η φράση "δεν τραβάει με τίποτα η σχέση από απόσταση", γιατί πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις. Το γνωστό γνωμικό "όπου υπάρχει θέληση, υπάρχει τρόπος", τα λέει όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Σχεση χωρις επαφη κατα προσωπο κατα την γνωμη μου δεν ειναι σχεση...Ξερω ατομα που το κανουν αλλα το θεωρω πολυ δυσκολο. Δεν ειναι το ιδιο να επικοινωνεις με τον αλλο απο το τηλεφωνο κ το ιντερνετ. Ποσα πραγματα μπορεις να μοιραστεις οταν η αποσταση στεκεται εμποδιο;
Η αγαπη δεν νομιζω οτι χανεται αλλα μια σχεση δεν διατηρειται ευκολα...Προσωπικα δεν θα το εκανα ποτε. Ειναι πολυ ψυχρο να μιλατε μονο κ να μην βλεποσαστε ακομη κ 3 φορες το χρονο δεν ειναι αρκετο πιστευω για να κρατησει μια σχεση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Προσωπικά για μένα είμαι υπέρμαχος πλέον(αν κ σε γενική πεποίθηση και για άτομα π ξέρω..διαφωνώ).από κοντά απαπαπα μακρία....:P
Αξίζει και ναι είμαι υπέρ των σχέσεων εξ αποστάσεων :)
με μια λεξη GTP,δεν γινεται ρ παιδια και οποιος το χει δοκιμασει καταλαβαινει :))
σχέση από απόσταση???
ότι πιο ψυχοφθόρο..
Απ' όλα τα καλά έχω δει εδώ πέρα. Εγώ, πάλι, θα πω κάτι διαφορετικό.

Σαφέστατα και είμαι υπέρ του να έχεις δίπλα σου το άτομο που αγαπάς και για το οποίο νοιάζεσαι. Τίποτα δεν μπορεί να υποκαταστήσει την προσωπική επαφή.

Ωστόσο, το να βρεις αυτό που ψάχνεις στην ίδια πόλη με εσένα, είναι λίγο δύσκολο, με βάση τον νόμο των πιθανοτήτων. Εάν λοιπόν πιστεύεις πως έχεις βρει αυτό που ψάχνεις σε κάποιο άλλο μέρος της χώρας - ή και του πλανήτη - θεωρώ ότι είναι εντελώς εγωιστικό να το απορρίψεις λόγω ... προσωπικού βολέματος.

Γιατί το να λέμε "όχι σχέσεις εξ' αποστάσεως", για μένα είναι προσωπικό βόλεμα. Αν σας τύχει δηλαδή το διαμάντι που αγαπάτε σε άλλη πόλη τι θα κάνετε; Θα πείτε όχι, πέφτεις μακριά; Λες και πέφτουμε κάθε μέρα σε άτομα με τα οποία ταιριάζουμε.


Bottom line, αν και προτιμώ να έχω το άτομο που αγαπώ δίπλα μου, είμαι διαθέσιμος να κάνω θυσίες (από λεφτά μέχρι το συχνό σεξ) προκειμένου να παλέψω για να κρατήσω δίπλα μου το άτομο που μου αρέσει.

Συμβουλή βέβαια, να το κάνετε εάν είστε απολύτως βέβαιοι για αυτό που πάτε να κάνετε αλλά και να είστε έτοιμοι να αντιμετωπίσετε τις πιθανές συνέπειες αυτών την πράξεών σας. Γιατί τελικά μπορεί να μην καταφέρετε τίποτα, φερ' ειπείν να τα παρατήσει το άλλο άτομο, να βρει άλλο boy/girlfriend, etc. Δεν εκτιμάνε όλοι τις προσπάθειες που κάνουμε. Έτσι, λοιπόν, θα έχετε "πετάξει" πολλούς μήνες - ή και χρόνια - στο κενό.

Γι' αυτό να είστε έτοιμοι για όλα. Και να μην τα παρατάτε. Winners never quit, quitters never win. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top