Σχέσεις εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • ναι

    Ψήφοι: 44 22.0%
  • όχι

    Ψήφοι: 63 31.5%
  • εξαρτάται

    Ψήφοι: 93 46.5%

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Απλως το λαθος σου ειναι οτι θεωρεις πως καποιος δε μπορει να ζει εντονα και εξ'αποστασεως κατι που δε μπορεις να το κρινεις απο μεμονωμενες περιπτωσεις και εκει ειναι που γενικευεις αυθαιρετα.
Αυτο που λες για το οτι ο αλλος φοβαται μηπως χασει κατι που δε μπορει να το βρει αλλου δεν καταλαβαινω πως το συμπεραινεις και τι ακριβως σημαινει, εξηγησε το παραπανω αν μπορεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kleoniki

Νεοφερμένος

Η Κλεονίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια εγω ενα παραδειγμα εφερα...πιστευω ομως πως σε αυτο το θεμα υπαρχουν πολλες διαφορετικες αποψεις και καμια σιγουρη απαντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Απλως το λαθος σου ειναι οτι θεωρεις πως καποιος δε μπορει να ζει εντονα και εξ'αποστασεως κατι που δε μπορεις να το κρινεις απο μεμονωμενες περιπτωσεις και εκει ειναι που γενικευεις αυθαιρετα.
Αυτο που λες για το οτι ο αλλος φοβαται μηπως χασει κατι που δε μπορει να το βρει αλλου δεν καταλαβαινω πως το συμπεραινεις και τι ακριβως σημαινει, εξηγησε το παραπανω αν μπορεις.
Εξαρταται πως εννοεις το 'εντονα'.Οκ θα απαντησω πιο μετα. Γιατι φευγω.ΒΒ
-----------------------------------------
Οταν λεω αυτο, εννοω πως αυτος ο αλλος, εχει δεθει με ενα ατομο,και φοβαται να το αποχωρηστει,γιατι πιστευει πως δεν θα βρει καποιον να του καλυψει το κενο, γιαυτο και υπομενει αυτη την κατασταση, δηλαδη την σχεση απο αποσταση.Δηλαδη συμβιβαζεται το ζευγαρι.Δεν λεω οτι μονο αυτος ειναι ο μονος λογος που γινονται οι σχεσεις απο αποσταση, αλλα αυτος ειναι ενας απο τους λογους που μπορει να ωθησει ενα ζευγαρι σε αυτη την 'σχεση'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αθηνά32577

Νεοφερμένος

Η Αθηνά32577 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Σχεση απο αποσταση=fake σχεση. Ουτε βλεπεις τον αλλον, ουτε τον νιωθεις διπλα σου, ουτε ειναι μεσα στην καθημερινοτητα σου, ουτε ερχεστε σε σωματικη επαφη.Ζηστε τωρα τη ζωη σας που μπορειτε, γιατι μετα τη σχολη θα αρχισουν οι υποχρεωσεις και αφηστε τις πλατωνικες σχεσεις..

Ωραια, οπως ειπα και πριν δικαιωμα του καθενος ειναι.Φυσικα και δεν ειχα αναλογη εμπειρια.Εχω επιλεξει να ζω την ζωη μου εντονα.Οπως λενε πολλοι και διαφοροι στο θεμα με το καπνισμα, δεν χρειαζεται να δοκιμασω κατι για να το αποριψω.
Οι περισσοτερες σχεσεις απο αποσταση πιστευω γινονται γιατι ο αλλος φοβαται πως ισως χασει κατι που να μην μπορει να το βρει αλλου.(αυτος ειναι κ ο λογος υπαρχει πολλες φορες και οταν μια σχεση κραταει υπερβολικα πολυ)
Δεν χρειαζεται να το'χω ζησει για να φερω γνωμη.Βλεπω τι γινεται γυρω μου, τα συζηταω με παθουντες και ξερω.
Ναι οκ, υπαρχουν και εξαιρεσεις.Μια απο αυτες ειστε ολοι εσεις που διαβαζετε την απαντηση μου, φυσικα! Εννοειται πως δεν εννοω εσας!Η δικια σας σχεση ηταν μοναδικη.;)
.

Οταν λεω αυτο, εννοω πως αυτος ο αλλος, εχει δεθει με ενα ατομο,και φοβαται να το αποχωρηστει,γιατι πιστευει πως δεν θα βρει καποιον να του καλυψει το κενο, γιαυτο και υπομενει αυτη την κατασταση, δηλαδη την σχεση απο αποσταση.Δηλαδη συμβιβαζεται το ζευγαρι.Δεν λεω οτι μονο αυτος ειναι ο μονος λογος που γινονται οι σχεσεις απο αποσταση, αλλα αυτος ειναι ενας απο τους λογους που μπορει να ωθησει ενα ζευγαρι σε αυτη την 'σχεση'.


Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Σχεση απο αποσταση=fake σχεση. Ουτε βλεπεις τον αλλον, ουτε τον νιωθεις διπλα σου, ουτε ειναι μεσα στην καθημερινοτητα σου, ουτε ερχεστε σε σωματικη επαφη.Ζηστε τωρα τη ζωη σας που μπορειτε, γιατι μετα τη σχολη θα αρχισουν οι υποχρεωσεις και αφηστε τις πλατωνικες σχεσεις.

Ας καγχάσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εξαρταται πως εννοεις το 'εντονα'.Οκ θα απαντησω πιο μετα. Γιατι φευγω.ΒΒ
-----------------------------------------
Οταν λεω αυτο, εννοω πως αυτος ο αλλος, εχει δεθει με ενα ατομο,και φοβαται να το αποχωρηστει,γιατι πιστευει πως δεν θα βρει καποιον να του καλυψει το κενο, γιαυτο και υπομενει αυτη την κατασταση, δηλαδη την σχεση απο αποσταση.Δηλαδη συμβιβαζεται το ζευγαρι.Δεν λεω οτι μονο αυτος ειναι ο μονος λογος που γινονται οι σχεσεις απο αποσταση, αλλα αυτος ειναι ενας απο τους λογους που μπορει να ωθησει ενα ζευγαρι σε αυτη την 'σχεση'.

Αυτο μπορει να συμβει στην οποιαδηποτε σχεση, δεν εχει να κανει με την αποσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι μια σχεση απο αποσταση μπορει να κρατησει αλλα με ορισμενες προυποθεσεις οπως για παραδειγμα να ειναι ξεκαθαρισμενο και απο τους 2 οτι αυτο το πραγμα θα λειτουργει ετσι,οτι υπαρχουν υποχρεωσεις που πολλες φορες δεν θα συμπιπτει το προγραμμα του ενος με του αλλου.Επισης θα πρεπει να υπαρχει αμοιβαια εμπιστοσυνη.Η αποσταση ειναι πολυ δυσκολο πραγμα και μιλαω εκ πειρας.Ειμαι σε σχεση απο αποσταση εδω και 6 μηνες περιπου.Ειναι δυσκολο να θες μια αγκαλια και να μην την εχεις,τι να σου κανει μια εικονικη αγκαλια;Αλλα ξερεις οτι αυτο ειναι προσωρινο και σε λιγο καιρο θα ζειτε μαζι!Αν δεν υπαρχει εμπιστοσυνη και επικοινωνια τοτε δυσκολα αντεχει ενα ζευγαρι ειτε ειναι με αποσταση ειτε χωρις.Το να υπαρχει κατανοηση ειναι το πιο σημαντικο κομματι στη σχεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fallen angel <3

Νεοφερμένος

Η Όποιος θέλει ας με ρωτήσει... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
κι εγω ειχα μια σχεση απο αποσταση και μαλιστα για 2μιση χρονια...βεβαια δεν μπορω να πω οτι ηταν καλη η κακη σαν επιλογη...γιατι καταλαβα παααααααααααρα πολλα πραγματα μεσα απο αυτην...εγω τον χωρισα γιατι καποια στιγμη ειχα αρχισει να ασφηκτιω...καταντα πολυ κουραστικη αυτη η κατασταση το να τον βλεπεις τον αλλον 3 φορες ολο τον χρονο...βεβαια εξαρταται και τον ανθρωπο.αν με ρωταγες αν θα το ξαναεκανα θα σου ελεγα οχι βεβαια ποτε.αλλα εχω μαθει να μη λεω τη λεξη ''ποτε''....παντως οσο ειναι στο χερι μου δεν θα το ξαναεκανα....θα πρεπει ο αλλος να σου εχει απολυτη εμπιστοσυνη χωρις βεβαια να χρειαστει να ρωτησει κανενα φιλο ή φιλη σου για να πειστει οτι του λες αληθεια!!!!βεβαια κι εσυ το ιδιο...δεν ειναι τοσο ξεκαθαρες οι σχεσεις απο αποσταση γιατι δεν βλεπεις την καθημερινοτητα του αλλου ωστε να καταλαβεις πως σκεφτεται και πως λειτουργει.....ειναι πολυ περιεργη η κατασταση και προσωπικα την θεωρω κατασταση προς αποφυγη!!!this is my advice...!

Εγω πιστευω οτι μια σχεση απο αποσταση μπορει να κρατησει αλλα με ορισμενες προυποθεσεις οπως για παραδειγμα να ειναι ξεκαθαρισμενο και απο τους 2 οτι αυτο το πραγμα θα λειτουργει ετσι,οτι υπαρχουν υποχρεωσεις που πολλες φορες δεν θα συμπιπτει το προγραμμα του ενος με του αλλου.Επισης θα πρεπει να υπαρχει αμοιβαια εμπιστοσυνη.Η αποσταση ειναι πολυ δυσκολο πραγμα και μιλαω εκ πειρας.Ειμαι σε σχεση απο αποσταση εδω και 6 μηνες περιπου.Ειναι δυσκολο να θες μια αγκαλια και να μην την εχεις,τι να σου κανει μια εικονικη αγκαλια;Αλλα ξερεις οτι αυτο ειναι προσωρινο και σε λιγο καιρο θα ζειτε μαζι!Αν δεν υπαρχει εμπιστοσυνη και επικοινωνια τοτε δυσκολα αντεχει ενα ζευγαρι ειτε ειναι με αποσταση ειτε χωρις.Το να υπαρχει κατανοηση ειναι το πιο σημαντικο κομματι στη σχεση.

το οτι θα ζειτε σε λιγο καιρο μαζι δεν το ξερεις...μπορει να το θελεις,ναι,αλλα δεν το ξερεις...οταν μενεις πιο πολυ καιρο μαζι με τον αλλον γνωριζεις πλευρες του χαρακτηρα του που δεν ειχες γνωρισει οταν εισασταν μακρια...οχι οτι μπορει να φταις απλα ειναι ετσι η κατασταση...σιγουρα δυσκολα αντεχει ενα ζευγαρι χωρις εμπιστοσυνη και επικοινωνια και συμφωνω απολυτα μαζι σου,ομως απο κοντα αυτα μπορει να ειναι διαφορετικα απ'οτι απο ενα τηλεφωνω ή μια καμερα στο ιντερνετ...εχω πειρα απο το θεμα και αυτο που ειχα προσεξει ειναι το εξης:μπορει πχ απο το τηλ να τσακωνεσται αλλα απο κοντα οχι.παρατηρησα οτι δεν ειναι οτι δεν σε ενοχλει κατι οταν ειστε μαζι απλα σκεφτεσαι χωρις να το θες οτι κριμα να τσακωθουμε τωρα αφου σε λιγες μερες παλι μακρια θα ειμαστε...μπορει να το σκεφτεσαι υποσεινηδειτα....χωρις να το καταλαβαινεις!δεν σου λεω εννοειτε να χαλασεις τη σχεση σου απλα να εισαι λιγο επιφιλακτικη..κρατα και μια πισινη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
το οτι θα ζειτε σε λιγο καιρο μαζι δεν το ξερεις...μπορει να το θελεις,ναι,αλλα δεν το ξερεις...οταν μενεις πιο πολυ καιρο μαζι με τον αλλον γνωριζεις πλευρες του χαρακτηρα του που δεν ειχες γνωρισει οταν εισασταν μακρια...

επετρεψε μου να γνωριζω καλυτερα τις καταστασεις που εχω βρεθει,το ποσο προσωρινη ειναι η αποσταση και το πως ειμαστε ειτε απο κοντα ειτε απο μακρυα.

κατα τα αλλα σεβαστη η γνωμη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Εχω σχεση εδω και εναν χρονο με καποιον.Αυτος Ξανθη,εγω Καρδιτσα.Για ενα χρονο πηγαινοερχοταν 2 φορες το μηνα για να βλεπομαστε λιγο ουσιαστικα.Φετος τελειωνοντας πανελληνιες, θα δηλωσω μονο σχολες κοντα στην Ξανθη,δηλαδη Θεσσαλονικη(και αν...),Ξανθη,Κομοτηνη και καποιες ακομη σχολες εκει κοντα.Η αληθεια ειναι οτι η σχεση απο αποσταση ειναι πολυ κουραστικη.Οχι μονο λογο των μετακινησεων αλλα νομιζω οτι επερχεται και ψυχικη κουραση.Ειναι δυσκολο να θες τον αλλο κοντα σου και να μην τον εχεις.Η ζηλεια ισως ειναι ακομη εντονοτερη και ως αποτελεσμα η πιεση γινεται αφοριτη.Αργα η γρηγορα ολη η μαγεια θα φυγει.Δεν νομιζω οτι οι σχεσεις απο αποσταση εχουν μελλον εκτοσ,βεβαια,και αν γνωριζουν οτι σε λιγο χρονο θα ειναι κοντα.Ειδαλλως δεν βρισκω λογο 2 ανθρωποι να ειναι μαζι εφοσον δεν προκειται ποτε να ειναι κοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Φετος τελειωνοντας πανελληνιες, θα δηλωσω μονο σχολες κοντα στην Ξανθη,δηλαδη Θεσσαλονικη(και αν...),Ξανθη,Κομοτηνη και καποιες ακομη σχολες εκει κοντα.

For the sake of this world, ελπίζω πραγματικά να υπάρχουν και άλλοι λόγοι γι' αυτό που διαβάζω ας είναι ότι δεν υπάρχουν σχολές που σ' ενδιαφέρουν αλλού.

Αν όχι, όσοι πιστεύετε σε θεούς προσευχηθείτε. Εγώ έχω ήδη αρχίσει να απελπίζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Εχω σχεση εδω και εναν χρονο με καποιον.Αυτος Ξανθη,εγω Καρδιτσα.Για ενα χρονο πηγαινοερχοταν 2 φορες το μηνα για να βλεπομαστε λιγο ουσιαστικα.Φετος τελειωνοντας πανελληνιες, θα δηλωσω μονο σχολες κοντα στην Ξανθη,δηλαδη Θεσσαλονικη(και αν...),Ξανθη,Κομοτηνη και καποιες ακομη σχολες εκει κοντα.Η αληθεια ειναι οτι η σχεση απο αποσταση ειναι πολυ κουραστικη.Οχι μονο λογο των μετακινησεων αλλα νομιζω οτι επερχεται και ψυχικη κουραση.Ειναι δυσκολο να θες τον αλλο κοντα σου και να μην τον εχεις.Η ζηλεια ισως ειναι ακομη εντονοτερη και ως αποτελεσμα η πιεση γινεται αφοριτη.Αργα η γρηγορα ολη η μαγεια θα φυγει.Δεν νομιζω οτι οι σχεσεις απο αποσταση εχουν μελλον εκτοσ,βεβαια,και αν γνωριζουν οτι σε λιγο χρονο θα ειναι κοντα.Ειδαλλως δεν βρισκω λογο 2 ανθρωποι να ειναι μαζι εφοσον δεν προκειται ποτε να ειναι κοντα.

Από τη μία λες ότι αργά ή γρήγορα η μαγεία θα φύγει και από την άλλη θα δηλώσεις σχολές μόνο κοντά στην Ξάνθη για να είσαι κοντά στον γκόμενο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Από τη μία λες ότι αργά ή γρήγορα η μαγεία θα φύγει και από την άλλη θα δηλώσεις σχολές μόνο κοντά στην Ξάνθη για να είσαι κοντά στον γκόμενο; :hmm:
Ίσως μιλάει για την απόσταση και την ψυχική κούραση που δεν αντέχονται και πολύ.
Πάντως, εγώ θα έλεγα στην κοπέλα να δηλώσει σχολές που τις αρέσουν. Κάποτε θα τελειώσει η σχέση, μη δεσμεύσεις το μέλλον σου σε κάτι που δε θες (εκτός βέβαια και αν τις θέλεις τις σχολές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Από τη μία λες ότι αργά ή γρήγορα η μαγεία θα φύγει και από την άλλη θα δηλώσεις σχολές μόνο κοντά στην Ξάνθη για να είσαι κοντά στον γκόμενο; :hmm:
Λεω οτι σε περιπτωση πολυ μεγαλης αποστασης μεταξυ μας η μαγεια θα φυγει.Σε διαφορετικη περιπτωση τα πραγματα ειναι διαφορετικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να μην κάνετε.Στην αρχή είναι χαριτωμένο.Μετά μαλακία.Στο τέλος πιο μαλακία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Ίσως μιλάει για την απόσταση και την ψυχική κούραση που δεν αντέχονται και πολύ.
Πάντως, εγώ θα έλεγα στην κοπέλα να δηλώσει σχολές που τις αρέσουν. Κάποτε θα τελειώσει η σχέση, μη δεσμεύσεις το μέλλον σου σε κάτι που δε θες (εκτός βέβαια και αν τις θέλεις τις σχολές).

Φυσικα και δεν θα δηλωσω σχολες που δεν μου αρεσουν.Απλα αν η σχολη υπαρχει και στην πατρα για παραδειγμα απλα δεν θα τη δηλωσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιος κανονίζει τη ζωή του και το μέλλον του με βάση τον γκόμενο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ποιος κανονίζει τη ζωή του και το μέλλον του με βάση τον γκόμενο?
Καποιος που μαλλον θα το μετανιωσει στο τελος :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Καποιος που μαλλον θα το μετανιωσει στο τελος :whistle:
Το καταλαβαινω οτι σας φαινεται πολυ περιεργο.Εξωφρενικο καλυτερα.ΤΟ μελλον μου δεν παιζεται στο αν θα περασω την ιδια σχολη στην πατρα ή στην θεσσαλονικη.
Οι περισσοτεροι που γνωριζω επελεγαν πολεις οταν εκαναν το μηχανογραφικο.Με τα δικα του κριτηρια ο καθενας πχ φοιτητικη ζωη,κοστος ζωης.Κια οι συμμαθητριες μου που εχουν σχεση με καποιον που σπουδαζει σε καποια πολη κοντα του θα δηλωσουν σχολες.
ΣΙΓΟΥΡΑ Zaraki οτι και να γινει στο τελος δεν θα το μετανιωσω.Ακομη και αν αποδειχθει λαθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζεις αλλά τα λάθη είναι για τους ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top