Σχέσεις εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • ναι

    Ψήφοι: 44 22.0%
  • όχι

    Ψήφοι: 63 31.5%
  • εξαρτάται

    Ψήφοι: 93 46.5%

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι έμαθες αλλά καλό θα 'ναι αφού με συμπάθησες :P

Αχα ναι μια χαρά είναι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

purplebutterfly

Νεοφερμένος

Η purplebutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εμένα με χώρισε κάποιος ο οποίος ήταν τρελός για μένα, επειδή σπουδάζει Αθήνα... Δε με νοιάζει γιατί όταν θες κάποιον πραγματικά και στην Ουγκάντα να είναι ο άλλος, είναι σα να βρίσκεται δίπλα σου... Είναι καλύτερα να έχεις κάποιον από απόσταση παρά να μη τον έχεις καθόλου... Έτσι ξέρεις ότι κάποια στιγμή θα είσαι κανονικά μαζί του!!! :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
χμ...εγω γενικα πιστευω πως η σχεση απο αποσταση δεν μπορει να κρατησει...και πιστευω πολυ λογικα...δεν εχεις τον αλλο διπλα σου...δεν ζειτε μαζι πολλα πραγματα...και ιδιαιτερα αν ειναι καποιος ερωτευμενος κατι τετοιο ειναι πολυ ασχημο...
Γενικα νομιζω πως πολυ λιγα ατομα εχουν καταφερει να διατηρησουν μια σχεση απο αποσταση...
εγω παντως δεν θα μπορουσα...με τιποτα..:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Δύσκολες οι σχέσεις απο απόσταση , ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι κάνει ο άλλος ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δύσκολες οι σχέσεις απο απόσταση , ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις τι κάνει ο άλλος ..
ναι ακριβως....μπορει αλλα να σου λεει και αλλα να κανει....ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τιποτα..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Εμένα με χώρισε κάποιος ο οποίος ήταν τρελός για μένα, επειδή σπουδάζει Αθήνα... Δε με νοιάζει γιατί όταν θες κάποιον πραγματικά και στην Ουγκάντα να είναι ο άλλος, είναι σα να βρίσκεται δίπλα σου... Είναι καλύτερα να έχεις κάποιον από απόσταση παρά να μη τον έχεις καθόλου... Έτσι ξέρεις ότι κάποια στιγμή θα είσαι κανονικά μαζί του!!! :thanks:

Ναι καλά θα ήτανε να ήταν έτσι τα πράγματα...Ξαναλέω καλός κ ο ρομαντισμός αλλά καλύτερα να είμαστε λίγο προσγειωμένοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
ναι ακριβως....μπορει αλλα να σου λεει και αλλα να κανει....ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τιποτα..:(
ναι σωστο αυτο αλλα και κοντα να εισαι παλι δεν μπορεις να ξερεις...αν ειναι να στην κανει ο αλλος θα την κανει την λαδια οπου και να ναι..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dora_888

Νεοφερμένος

Η Δωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
.........................επίσης σημαντικό είναι,να ξέρετε και οι δυο,οτι η απόσταση αυτή,έχει μια ημερομηνία λήξης..το αόριστο,και το κάποτε σκοτώνει πολλά..........

τι εννοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ναι σωστο αυτο αλλα και κοντα να εισαι παλι δεν μπορεις να ξερεις...αν ειναι να στην κανει ο αλλος θα την κανει την λαδια οπου και να ναι..:(
ναι ειναι αληθεια δυστυχως.....αμα δεν υπαρχει εμπιστοσυνη και αμοιβαια συναισθηματα σαφως και γινεται αυτο που λες...απλα πιστευω πως για τις σχεσεις απο αποσταση ειναι πιο πιθανο και πολυ πιο ευκολο να 'στην κανει ο αλλος τη λαδια':(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
παιδιά όλες οι σχέσεις είναι δύσκολες!!! Χαλαρώστε!!! Είναι αλήθεια ότι οι σχέσεις από απόσταση είναι απλά λίγο πιο δύσκολες γιατί δεν υπάρχει επαφή!! έχετε σκεφτεί όμως ότι μερικές φορές αυτό βοηθάει? γιατί υπάρχει πάντα αυτή η λαχτάρα, αυτός ο πόθος, αυτή η εξιδανίκευση των συναισθημάτων μερικές φορές! Η δική μου άποψη είναι να ζεις τον έρωτά σου!! Να παίρνεις όλα τα καλά και να είσαι εντάξει απέναντι στον άλλο! αν θες να κάνεις κάτι με κάποιον άλλο απλά πες του το..... και κάνε ότι θες....:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
παιδιά όλες οι σχέσεις είναι δύσκολες!!! Χαλαρώστε!!! Είναι αλήθεια ότι οι σχέσεις από απόσταση είναι απλά λίγο πιο δύσκολες γιατί δεν υπάρχει επαφή!! έχετε σκεφτεί όμως ότι μερικές φορές αυτό βοηθάει? γιατί υπάρχει πάντα αυτή η λαχτάρα, αυτός ο πόθος, αυτή η εξιδανίκευση των συναισθημάτων μερικές φορές! Η δική μου άποψη είναι να ζεις τον έρωτά σου!! Να παίρνεις όλα τα καλά και να είσαι εντάξει απέναντι στον άλλο! αν θες να κάνεις κάτι με κάποιον άλλο απλά πες του το..... και κάνε ότι θες....:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:
ναι οκ εχεις δικιο..μονο που δεν το κανουν ολοι αυτο που λες...θελουν με λιγα λογια και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο:P:xixi:μακαρι να ελεγαν ολοι οτι την αληθεια...ετσι θα ηταν ολα πολυ καλυτερα...και οι σχεσεις πιο αληθινες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rika

Νεοφερμένος

Η Ρικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ενταξει δεν ξερω αν κρατανε οι μακρινες σχεσεις...παντως εγω τα εχω με εναν απο την Ικαρια και ακομα τα εχουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
ναι οκ εχεις δικιο..μονο που δεν το κανουν ολοι αυτο που λες...θελουν με λιγα λογια και την πιτα ολοκληρη και το σκυλο χορτατο:P:xixi:μακαρι να ελεγαν ολοι οτι την αληθεια...ετσι θα ηταν ολα πολυ καλυτερα...και οι σχεσεις πιο αληθινες...
το ξέρω απλά πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε μία σχέση με την προυπόθεση ότι κάποια στιγμή θα γίνει κάτι και θα χαλάσει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
το ξέρω απλά πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να κάνουμε μία σχέση με την προυπόθεση ότι κάποια στιγμή θα γίνει κάτι και θα χαλάσει!!!!
ναι εχεις δικιο...απλα καλο θα ειναι καλο να ειμαστε προετοιμασμενοι για ολα...δεν ειπα να κανουμε σχεση με την προύποθεση πως θα γινει κατι ασχημο...απλα να ειμαστε προσγειωμενοι:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria17

Δραστήριο μέλος

Η Maria17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 450 μηνύματα.
Υπο οποιεσδηποτε συνθηκες μπορει να στην κανει τη λαδια.. εδω αυτο το κανουν (σχεδον) ολοι οι παντρεμενοι που ζουν και μαζι,το θεμα ειναι αν ο αλλος θελει να το κανει.. αν θελει, ειτε ειστε μαζι ολη μερα ειτε βρισκεστε μια φορα το μηνα, θα το κανει.. για να κρατησει μια σχεση απο αποσταση θελει υπομονη και πραγματικη αγαπη κι απ τους 2 γι αυτο οι περισσοτεροι τα παρατανε.. δεν ειναι αγαπη αυτο που νιωθουν,ειναι ενα κολλημα ενας εντυπωσιασμος για τον οποιο δεν ειναι διατεθιμενοι να προσπαθησουν.. κατα τη γνωμη μου παντα.. η καθηγητρια της χημειας ειχε κανει σχεση απο αποσταση και τελικα οχι μονο δεν χωρισε αλλα παντρευτηκε κιολας το συγκεκριμενο ατομο.Πρεπει να υπαρχουν γερα θεμελια αλλιως δε μπορεις να χτισεις τπτ ειτε ο αλλος ειναι διπλα σου ειτε στην ακρη του κοσμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
εγω πιστευω πως αν υπαρχει αληθινη αγαπη και απο τις δυο μεριες τοτε γινεται να κρατησει κ ας ειναι απο αποσταση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
ενταξει δεν ξερω αν κρατανε οι μακρινες σχεσεις...παντως εγω τα εχω με εναν απο την Ικαρια και ακομα τα εχουμε...
Το "τα έχουμε" είναι σχετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafa Nadal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
ενταξει δεν ξερω αν κρατανε οι μακρινες σχεσεις...παντως εγω τα εχω με εναν απο την Ικαρια και ακομα τα εχουμε...

Τί έχετε δηλαδή???''τα έχουμε''...Τς τς τς...
-----------------------------------------
παιδιά όλες οι σχέσεις είναι δύσκολες!!! Χαλαρώστε!!! Είναι αλήθεια ότι οι σχέσεις από απόσταση είναι απλά λίγο πιο δύσκολες γιατί δεν υπάρχει επαφή!! έχετε σκεφτεί όμως ότι μερικές φορές αυτό βοηθάει? γιατί υπάρχει πάντα αυτή η λαχτάρα, αυτός ο πόθος, αυτή η εξιδανίκευση των συναισθημάτων μερικές φορές! Η δική μου άποψη είναι να ζεις τον έρωτά σου!! Να παίρνεις όλα τα καλά και να είσαι εντάξει απέναντι στον άλλο! αν θες να κάνεις κάτι με κάποιον άλλο απλά πες του το..... και κάνε ότι θες....:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

Καλά εντάξει Ρεβεκκάκι δεν έχεις κ άδικο σε κάποια...Αλλά η εξιδανίκευση των συναισθημάτων κ γενικά η συναισθηματική ολοκλήρωση επιτυγχάνεται σε μεγαλύτερο βαθμό από σχέσεις άμεσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimaniforRebecca

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγώ πιστεύω πως στο θέμα αυτό θα ήταν συνετό να τεθούν υποψήν κάποια πράγματα...καταρχάς εξαρτάται απο τα άτομα τα οποία βρίσκονται σε τέτοια κατάσταση και το πόσο αγαπιούνται....αν πραγματικά αγαπιούνται τοτε η σχέση κρατάει...κρατάει και πολλή μάλιστα,αν όμως ο ένας η και οι 2 δεν αγαπιούνται πραγματικά και απλά τα έχουνε ή είναι της άποψης ότι <<α ξέρεις η κοπέλα/το αγόρι μου είναι μακρία,ας κάνω κάτι σιγά μην το μάθει>> τάτε μπορεί να χαλάσει απο στιγμή σε στιγμή...ο αληθινός έρωτας είναι ικανός να κρατήσει ένα ζευγάρι ενωμένο για πάντα ανεξάρτητα απο την κατάσταση που βρίσκονται...!εύχομαι σε όλους να ερωτευτείτε πραγματικα...:up: Όπως εγώ με την ρεβέκκα....(φιλάκια μωρό μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Δεν κρατάει σε καμία περίπτωση κατά την γνώμη μου, γιατί κάποιος από τους 2 θα υποχωρήσει κάποια στιγμή, όσο σοβαρή κι αν είναι η σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top