Συμπτώματα έρωτα

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
ε καλο δν ειναι αυτο????? δν καταλαβαινω που βρισκετε το κακο....επειδη εχει μια απογοητευση?? απλα σκεφετειτε οτι δν συγκρινεται με την ευχαριστηση:D

Ναι,σίγουρα.
Αλλά όταν ξεπερνάμε τα όρια,αρχίζει και γίνεται επικίνδυνο το κόλλημα/έρωτας...Σχεδόν παράνοια :worry: Και αυτό δεν είναι τόσο καλό για όλους :/: Έχει να κάνει και με τον τρόπο που το εκλαμβάνεις και αφήνεις να σε επηρρεάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpi-da

Νεοφερμένος

Η Eλπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Όταν βλέπετε αυτόν\αυτήν!!!! τί νιώθετε???:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ποιος είναι αυτός; :eek: :P
Αυτός που μας αρέσει εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpi-da

Νεοφερμένος

Η Eλπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
ναι καλέ...!!

αχ πείτε ρε παιδιά!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Βασικά ο καθένας νιώθει διαφορετικά. Εξαρτάται και από τη μεταξύ τους σχέση, από τον χαρακτήρα κτλ.
Μήπως ενδιαφέρεσαι για συμπτώματα του έρωτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εγω προσωπικα νιωθω τελεια, υπεροχα..... νιωθω ερωτευμενη κ πολυ χαρουμενη που ειμαι με αυτον τον ανθρωπο...... ασε που χανεσαι οταν κοιτασ τετοια εκθαμβωτικα πρασινα ματια!!!!!!....... Αχ.....!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι ακριβώς νιώθεις :P.Πάντως τα αισθήματα είναι πολλά και ανάμεικτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Aυτό που λένε ότι όταν είσαι ερωτευμένος, νιώθεις σαν έχεις καταπιεί πεταλούδες εδώ δεν πάει; :D :laugh:

Όντως ο έρωτας είναι τόσο δυνατή και όμορφη συναισθηματική κατάσταση που κυριολεκτικά σε "τρελαίνει" :redface: :D :clapup:...μέχρι και ολόκληρες αυτοκρατορίες έπεσαν για τα μάτια κάποιου ή κάποιας. :D :laugh: :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά μία φορά έχω ερωτευτεί.Και νομίζω ότι γενικά στη ζωή του ένας άνθρωπος,λίγες φορές ερωτεύεται με όλη τη σημασία της λέξης.Είναι απίστευτο συναίσθημα αν και λίγο αυτοκαταστροφικό.Εγώ απ'ότι θυμάμαι (γιατί έχουν περάσει και 3 χρόνια από τότε),τον σκεφτόμουν συνέχεια,θαύμαζα και το πιο ασήμαντο χαρακτηριστικό του,ήθελα συνεχώς να είμαι δίπλα του.Καθετί που πριν το θεωρούσα σημαντικό είχε χάσει κατά ένα βαθμό την αξία του.Δεν ήταν απλά πεταλούδες στο στομάχι,ήταν ολόκληρος βομβαρδισμός συναισθημάτων όταν υπήρχε άγγιγμα,φιλί,αγκαλιά (όλα φιλικά δυστυχώς).Πολλές φορές σκέφτηκα ότι μπορεί αυτό να είναι που λένε αγάπη.Όταν σκέφτεσαι ότι θες ο άλλος να είναι καλά και ας είσαι εσύ χάλια.Ο έρωτας είναι υπέροχο συναίσθημα αν και κρύβει λίγο μαζοχισμό :P Θα ήθελα πολύ να ξαναερωτευτώ.Αλλά αυτά τα 3 χρόνια που πέρασαν δεν είχα χρόνο.Γιατί ο έρωτας χρειάζεται χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Θα ήθελα πολύ να ξαναερωτευτώ.Αλλά αυτά τα 3 χρόνια που πέρασαν δεν είχα χρόνο.Γιατί ο έρωτας χρειάζεται χρόνο.

Eίναι πάρα πολύ ωραίο να διαβάζει κανείς χίλιες διαφορετικές απόψεις για το πως βλέπει ο καθένας τον έρωτα. :D :clapup: :clapup: Ένα τόσο κοινό ως προς την κατάληξή του συναίσθημα, με τόσες διαφορετικές οπτικές και αντιλήψεις. :P

Ποτέ δεν είναι αργά να ξαναερωτευτείς με πάθος και με ένταση. Χρόνος υπάρχει. :D :D
Ο έρωτας πιστεύω ότι είναι απαραίτητος όπως το νερό για την ζωή μας.
Πάντα έχω μάθει να διαχωρίζω τις "ώρες" έρωτα και τις "ώρες" εργασίας και τις "ώρες" χαζέματος (καψίματος). :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Υπάρχει χρόνος,δεν έχεις άδικο!Ο έρωτας νομίζω προυποθέτει να γνωρίζεις τον άλλο καλά και αυτό είναι που δεν είχα χρόνο να κάνω.Δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάποιοι λένε ότι αγαπάνε(!) το αγόρι τους/κορίτσι τους ενώ το έχουν γνωρίσει στο κλαμπ/φεισμπουκ/καφετέρειες και το ξέρουν 10 μέρες...Οπότε δε μου προκαλεί έκπληξη που αδυνατούμε πλέον να ξεχωρίσουμε έρωτα από ενθουσιασμό..Το έχουμε κάνει ένα και το αυτό.Επίσης δυσκολεύομαι να καταλάβω πώς γίνεται να είναι ερωτευμένα δύο άτομα σε μία σχέση που ξεκίνησε καθαρά ερωτική και ποτέ δεν υπήρξε φιλική. Βέβαια όλα αυτά τα λέω μάλλον επειδή δε μου έχει τύχει ποτέ.Αλλά αυτός ο κεραυνοβόλος έρωτας στις μέρες μας έχει πάρει διαστάσεις πανδημίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Υπάρχει χρόνος,δεν έχεις άδικο!Ο έρωτας νομίζω προυποθέτει να γνωρίζεις τον άλλο καλά και αυτό είναι που δεν είχα χρόνο να κάνω.Δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάποιοι λένε ότι αγαπάνε(!) το αγόρι τους/κορίτσι τους ενώ το έχουν γνωρίσει στο κλαμπ/φεισμπουκ/καφετέρειες και το ξέρουν 10 μέρες...Οπότε δε μου προκαλεί έκπληξη που αδυνατούμε πλέον να ξεχωρίσουμε έρωτα από ενθουσιασμό..Το έχουμε κάνει ένα και το αυτό.

Είναι νέοι τόποι γνωριμιών. Κάποιοι γνωρίζουν άτομα έξω από τον υπολογιστή (Πανεπιστήμια, Σχολεία, Καφετέριες, Γυμναστήρια,...κτλ) κάποιοι άλλοι μέσω καναλιών ηλεκτρονικής επικοινωνίας (facebook, msn,...κτλ). Προσωπικά ούτε και εγώ μπορώ να κατάλαβω πως κάποιοι (ακόμη και γνωστοί μου, όπως έχω ακούσει στο Παν/μιο) έχουν γνωρίσει το άλλο τους μισό και είναι φούλ ερωτευμένοι από όσο λένε τουλάχιστον μέσω facebook ή ιστοσελίδων γνωριμίας ή msn. Αν και είμαι ιδιαίτερα ανοιχτός σε νέες γνωριμίες (σε περιόδους ελευθερίας) προτιμώ τις κλασικές αντιντερνετικές μεθόδους (αθώο ζωντανό φλέρτ). Δεν έχω ερωτευτεί μέσω ίντερνετ για να σου πω εμπειρίες. :D :D

Επίσης δυσκολεύομαι να καταλάβω πώς γίνεται να είναι ερωτευμένα δύο άτομα σε μία σχέση που ξεκίνησε καθαρά ερωτική και ποτέ δεν υπήρξε φιλική. Βέβαια όλα αυτά τα λέω μάλλον επειδή δε μου έχει τύχει ποτέ.Αλλά αυτός ο κεραυνοβόλος έρωτας στις μέρες μας έχει πάρει διαστάσεις πανδημίας.

Ο κεραυνοβόλος έρωτας ή έρωτας με την πρώτη, δεύτερη,...,ν-οστή ματιά είναι να μην σου τύχει. Να μην κολλήσεις στο βλέμμα του άλλου ή της άλλης. Άπαξ και κόλλησες...καταστράφηκες όμορφα και συναισθηματικά...κοινώς αρρώστησες από έρωτα. :D :D :laugh: Πόσοι πετυχημένοι γάμοι δεν είχαν αφετηρία μια κεραυνοβόλα ματιά; :P :P Κων/να πρόσεχε τα μπλε μάτια σου. Μαγνητίζουν..:P

:laugh: :laugh: :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Αν και είμαι ιδιαίτερα ανοιχτός σε νέες γνωριμίες (σε περιόδους ελευθερίας) προτιμώ τις κλασικές αντιντερνετικές μεθόδους (αθώο ζωντανό φλέρτ). Δεν έχω ερωτευτεί μέσω ίντερνετ για να σου πω εμπειρίες. :D :D
Κι εγώ το ίδιο!Αλλά το ιδανικό στο μυαλό μου έχει κάπως έτσι..:Γνωρίζω κάποιον από ένα κοινό σημείο αναφοράς και για τους δυο,πχ πανεπιστήμιο,άντε και κανένα στέκι (δε διευκρινίζω τί στέκι γιατί δεν αποκλείω την πιθανότητα να γνωρίσω και κάποιον από το διαδίκτυο),έχουμε κοινά ενδιαφέροντα,κάνουμε παρέα και κάποια στιγμή στο μέλλον,έρχεται και ο έρωτας!Παραείναι ουτοπικό λες; :hmm:

Ο κεραυνοβόλος έρωτας ή έρωτας με την πρώτη, δεύτερη,...,ν-οστή ματιά είναι να μην σου τύχει. Να μην κολλήσεις στο βλέμμα του άλλου ή της άλλης. Άπαξ και κόλλησες...καταστράφηκες όμορφα και συναισθηματικά...κοινώς αρρώστησες από έρωτα. :D :D :laugh: Πόσοι γάμοι δεν είχαν αφετηρία μια κεραυνοβόλα ματιά. :P :P Κων/να πρόσεχε τα μπλε μάτια σου. Μαγνητίζουν..:P

:laugh: :laugh: :laugh:
Τέτοια λες γι'αυτό είσαι η Νο1 αδυναμία μου από τα παιδιά του ischool :redface::D Προς το παρόν κανείς δε έχει συγκινηθεί από τα μπλε μου μάτια!Ας ελπίσουμε σε καλύτερη τύχη στο μέλλον!Εσύ κυρ Νίκο για να χουμε καλό ρώτημα,έχεις ερωτευτεί κεραυνοβόλα;;Ομολόγα :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι καταλαβαίνουμε πως είμαστε σίγουρα ερωτευμένοι,εκ των υστέρων!Ο πραγματικός έρωτας (και όχι ο ενθουσιασμός κλπ που νομίζουν κάποιοι κάποιοι πως είναι έρωτας!) χρειάζεται χρόνο για να αποδειχθεί!Ένα ερώτημα:περνάει ποτέ ο έρωτας;Κι αν περνάει τότε τι είναι αυτό που δεν μου περνάει;

είναι δυνατόν να έχω να τον δω πάνω από έναν χρόνο,να έχουμε να μιλήσουμε (περισσότερο από ένα γεια) 3 χρόνια και με το που κουβεντιάζουμε η καρδιά μου να χοροπηδάει σαν τρελή και να τον σκέφτομαι πάλι συνέχεια;;;;;Δεν μπορώ ρε παιδάκι μου!Δεν το αντέχω!!Θέλω αντίδοτο τ-ώ-ρ-α!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο!Αλλά το ιδανικό στο μυαλό μου έχει κάπως έτσι..:Γνωρίζω κάποιον από ένα κοινό σημείο αναφοράς και για τους δυο,πχ πανεπιστήμιο,άντε και κανένα στέκι (δε διευκρινίζω τί στέκι γιατί δεν αποκλείω την πιθανότητα να γνωρίσω και κάποιον από το διαδίκτυο),έχουμε κοινά ενδιαφέροντα,κάνουμε παρέα και κάποια στιγμή στο μέλλον,έρχεται και ο έρωτας!Παραείναι ουτοπικό λες; :hmm:

Όχι. Απλά μην βάζεις χωρικά και χρονικά όρια. Δεν ξέρεις από που θα σου έρθει. Μπορεί και από το Παν/μιο, από κάποια εκδρομή, στα ψώνια,...κτλ μέχρι και σε κάποιο στέκι ή και στο e-steki. :D Και εγώ παλιά απέκλεια κάποια πράγματα και τελικά μου ήρθαν από εκεί που δεν το περίμενα και έτσι έπαξα πλέον να προγραμματίζω και να αποκλείω εκ των προτέρων. Τα αφήνω όλα πλέον στην τύχη...Αν είναι να βρεθεί κάτι καλό, θα βρεθεί. ;)

Τέτοια λες γι'αυτό είσαι η Νο1 αδυναμία μου από τα παιδιά του ischool :redface::D Προς το παρόν κανείς δε έχει συγκινηθεί από τα μπλε μου μάτια!Ας ελπίσουμε σε καλύτερη τύχη στο μέλλον!Εσύ κυρ Νίκο για να χουμε καλό ρώτημα,έχεις ερωτευτεί κεραυνοβόλα;;Ομολόγα :lol:

Νο1 αδυναμία; :D Με κάνεις και κοκκινίζω (να τα ακούνε άλλες αυτά...:lol: :lol:). Όντως τα μπλέ σου μάτια δημιουργούν ισχυρό ελκτικό μαγνητικό πεδίο μεγάλης έντασης. Το θέμα είναι ότι μπορεί να μην το ξέρεις ότι έχεις κάψει κάποια καρδιά γιατί αυτή η καρδιά μπορεί να μην στο εκδήλωσε. :D :lol: (Bλέπω να τρώω μπινελίκι σήμερα από την Κων/να...δεν το γλιτώνουμε :lol: :lol: :lol:). Ναι έχω ερωτευτεί κεραυνοβόλα...χαχαχαχαχαχα αλλά αυτό που λέμε ερωτική αγάπη πάνω από την τυπική πλευρά όπως βλέπουν οι περισσότεροι τον έρωτα (δηλ., αγάπη ===> ερωτική πράξη), ήρθε μετά από πολύ καιρό.

Ομολόγησα και ηρέμησα...χαχαχαχ

Υ.Σ.: Ως ερωτική αγάπη θεωρώ εκείνη την αγάπη που υπερσκελίζει την ερωτική πράξη και όλα τα τυπικά γλυκόλογα, και είναι τελείως αυθόρμητη και ουσιαστική (δηλ., να νιώθεις κομμάτι σου, να πονάς τον άλλο ή την άλλη με όλη την σημασία). :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι καταλαβαίνουμε πως είμαστε σίγουρα ερωτευμένοι,εκ των υστέρων!Ο πραγματικός έρωτας (και όχι ο ενθουσιασμός κλπ που νομίζουν κάποιοι κάποιοι πως είναι έρωτας!) χρειάζεται χρόνο για να αποδειχθεί!Ένα ερώτημα:περνάει ποτέ ο έρωτας;Κι αν περνάει τότε τι είναι αυτό που δεν μου περνάει;

είναι δυνατόν να έχω να τον δω πάνω από έναν χρόνο,να έχουμε να μιλήσουμε (περισσότερο από ένα γεια) 3 χρόνια και με το που κουβεντιάζουμε η καρδιά μου να χοροπηδάει σαν τρελή και να τον σκέφτομαι πάλι συνέχεια;;;;;Δεν μπορώ ρε παιδάκι μου!Δεν το αντέχω!!Θέλω αντίδοτο τ-ώ-ρ-α!!!
O έρωτας περνάει αυτό που μένει είναι η αγάπη.
Τώρα αυτό που λες το έχω ζήσει αλλά δεν ξέρω τι συμβαίνει. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Τα αφήνω όλα πλέον στην τύχη...Αν είναι να βρεθεί κάτι καλό, θα βρεθεί. ;)
T'αφήνεις στην τύχη όταν η τύχη είναι με το μέρος σου :P Εγώ θα το σκεφτώ σοβαρά αν της τ'αφήσω.Πάντως πέρα από την πλάκα,νομίζω έτσι πρέπει. "Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις" :P
Όντως τα μπλέ σου μάτια δημιουργούν ισχυρό ελκτικό μαγνητικό πεδίο μεγάλης έντασης. Το θέμα είναι ότι μπορεί να μην το ξέρεις ότι έχεις κάψει κάποια καρδιά γιατί αυτή η καρδιά μπορεί να μην στο εκδήλωσε. :D :lol: (Bλέπω να τρώω μπινελίκι σήμερα από την Κων/να...δεν το γλιτώνουμε :lol: :lol: :lol:).
Αυτό θέλω να πιστεύω κι εγώ,αλλιώς έχουμε πρόβλημα :P Προς το παρόν,μόνο εφήμερους θαυμασμούς των οφθαλμών μου έχουμε :lol: .Ή απλά επιπόλαιους (επιπολαιότητα:χαρακτηριστικό πολλών σχέσεων στις μέρες μας)
Ναι έχω ερωτευτεί κεραυνοβόλα...χαχαχαχαχαχα αλλά αυτό που λέμε ερωτική αγάπη πάνω από την τυπική πλευρά όπως βλέπουν οι περισσότεροι τον έρωτα (δηλ., αγάπη ===> ερωτική πράξη), ήρθε μετά από πολύ καιρό.

Ομολόγησα και ηρέμησα...χαχαχαχ

Υ.Σ.: Ως ερωτική αγάπη θεωρώ εκείνη την αγάπη που υπερσκελίζει την ερωτική πράξη και όλα τα τυπικά γλυκόλογα, και είναι τελείως αυθόρμητη και ουσιαστική (δηλ., να νιώθεις κομμάτι σου, να πονάς τον άλλο ή την άλλη με όλη την σημασία). :D :D
Δηλαδή ο κεραυνοβόλος έρωτας σου άρχισε με κύριο συστατικό το σεξάκι;Και μετά ήλθε και το παραπάνω; χμμ.. Κλασσικός άνδρας (κι εδώ αρχίζει το μα και μου :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Δηλαδή ο κεραυνοβόλος έρωτας σου άρχισε με κύριο συστατικό το σεξάκι;Και μετά ήλθε και το παραπάνω; χμμ.. Κλασσικός άνδρας (κι εδώ αρχίζει το μα και μου :P )

Το αφήνω στην τύχη διότι τα ζάρια είναι αμερόληπτα (ισοπίθανα στοιχειώδη ενδεχόμενα,...κτλ) υποτίθεται..:D Αλλά πώς μπορείς και ξέρεις ότι η τύχη είναι με το μέρος σου; :hmm: Ρουλέτα δεν είναι οι νέες γνωριμίες; Άλλες εξελίσσονται, άλλες στασιμοποιούνται και άλλες κλείνουν.

Μα και μου, αμέσως να μας κατηγορήσεις. :D :laugh: Οι κλασικοί άντρες Κων/να μου, δεν "ανεβαίνουν" ποτέ στο παραπάνω επίπεδο. Δεν αφήνουν τον χρόνο να εξελίξει τα πράγματα. Μένουν στο διαταύτα, δηλ., το σεξάκι...;) :D :D Μπορεί να είναι κάπως ωμό, αλλά η σημερινή εποχή μας, δεν διακρίνεται και για πολλούς αγνούς αισθηματίες. Τα αισθήματα ξεπουλιούνται κάτω κόστους...Λίγοι ψάχνουν για κάτι πιο ουσιώδες και γι' αυτό κρατάνε και την σχέση τους χρόνια και δεν φθείρονται.

Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να κρύβει ένας "επιπόλαιος" θαυμασμός προς εσένα. :D :D Ξύπνα Βασίλη...:laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Harry0000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Το να έχεις φτιάξει playlist με καμια εκατοστή τραγούδια για σας λέτε να είναι σοβαρό σύμπτωμα;
Αν και το θέμα είναι να μπορείς να αναγνωρίζεις τα συμπτώματα στον άλλον γιατί αλλιώς τρως μια ωραία χυλόπιτα...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Μα και μου, αμέσως να μας κατηγορήσεις. :D :laugh: Οι κλασικοί άντρες Κων/να μου, δεν "ανεβαίνουν" ποτέ στο παραπάνω επίπεδο. Δεν αφήνουν τον χρόνο να εξελίξει τα πράγματα. Μένουν στο διαταύτα, δηλ., το σεξάκι...;) :D :D Μπορεί να είναι κάπως ωμό, αλλά η σημερινή εποχή μας, δεν διακρίνεται και για πολλούς αγνούς αισθηματίες. Τα αισθήματα ξεπουλιούνται κάτω κόστους...Λίγοι ψάχνουν για κάτι πιο ουσιώδες και γι' αυτό κρατάνε και την σχέση τους χρόνια και δεν φθείρονται.

Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να κρύβει ένας "επιπόλαιος" θαυμασμός προς εσένα. :D :D Ξύπνα Βασίλη...:laugh:

Δε λέω και το σεξάκι έχει τη χάρη του (:redface:) αλλά άλλο είναι να είσαι στο "πάνω επίπεδο" με αυτόν που το πραγματοποιείς.Και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πολλοί άντρες φοβούνται αυτή τη μαγεία και μένουν μόνο στο "ό,τι φάμε,ό,τι πιούμε και ό,τι αρπάξει ο κ..λος μας"! Αμάν πια!Γαμώτο,γιατί να μη μου αρέσουν οι γυναίκες; :P
Το ξέρω ότι δεν μπορώ να γνωρίζω τι προθέσεις έχει ο "επιπόλαιος" θαυμαστής μου.Αλλά δεν μπορώ να μυρίσω και τα νύχια μου!Πόσες πιθανότητες υπάρχουν να ανήκει στην κατηγορία των ατόμων που ψάχνουν κάτι σοβαρό;Ποιος είναι ο Βασίλης; :redface::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top