Συμβουλές περί αντιμετωπίσεως υβριστικής συμπεριφοράς από "φίλους"

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Πρόσφατα, συνέβησαν γεγονότα που διατάραξαν τις φιλικές ή έστω ουδέτερες σχέσεις μου με άτομα που πριν τις γιορτές, δεν είχαν εξωτερικευτεί τόσο. Συγκεκριμένα, έδειξαν προς τα έξω άλλο εαυτό (στο σχολείο), ενώ στο facebook, πραγματικά αποκαλύφτηκε ο πραγματικός τους χαρακτήρας.

Μιλούσα με μια "φίλη" για διάφορα θέματα, κυρίως για τη Πρωτοχρονιά, καταλήξαμε όμως να κάνουμε σοβαρή συζήτηση γιατί της ζήτησα να βγούμε (ήξερε ότι δεν ενδιαφερόμουν γι' αυτήν, άρα δεν υπάρχει περίπτωση να με παρεξήγησε), άρχισε να μιλάει αρκετά επιθετικά μέχρι που στο τέλος της είπα να μην είμαστε φίλοι ούτε στο fb, αφού ισχυριζόταν ότι δε μιλούσαμε, δε κάναμε παρέα, δεν είχαμε κοινούς φίλους (στη πραγματικότητα), δε με ήξερε.
Πάνω σ' αυτό, πήραν το μέρος της και άλλες φίλες της. Άνοιξαν θέμα τότε για τη κοπέλα που ενδιαφερόμουν (κολλητή της "φίλης", με την οποία συζητούσαμε τόσην ώρα) και με κορόιδευαν, μ' έβρισαν, αλλά προσπάθησα να απαντήσω με ψυχραιμία, χωρίς να ανταπαντήσω στην υβριστική συμπεριφορά τους (το κατάφερα τελικά).

Ύστερα απ' αυτήν την έριδα που δημιουργήθηκε, κατέληξα να αφαιρέσω αυτές που ήταν στους φίλους και μου φέρθηκαν άσχημα, απέκλεισα τη κοπέλα που μ' ενδιέφερε και τη κολλητή της. Όλο αυτό κράτησε 2 ώρες περίπου, από τις 12:30 πμ, ως τις 3:30 πμ.

Ξέρω πως όταν γυρίσουμε στο σχολείο μετά την τελευταία εβδομάδα των διακοπών, θα συνεχίσουν, αντί ν' αδιαφορήσουν και θα ήθελα να κάνω κάτι όσο μπορώ για να σταματήσει ή όλη κατάσταση, για να μην σοβαρέψει περισσότερο. Έχετε να προτείνετε πιθανές λύσεις; :hmm:

Ευχαριστώ όσους είχαν το χρόνο και τη διάθεση να διαβάσουν το μήνυμα και θελήσουν ν' απαντήσουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το facebook δεν δημιουργήθηκε για καλό σκοπό:eek:

Πέρα από την πλάκα, περίμενε να ανοίξουν τα σχολεία και μίλησε τους από κοντά. Από το facebook, ο καθένας λέει ό,τι θέλει. Αν έχουν τα κότσια και σου πουν τα ίδια που είπαν στο facebook. Δεν αξίζουν να είναι φίλοι/φίλες σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Το facebook δεν ευθύνεται σε τίποτα,αν δεν επιλέγετε προσεκτικά ποιούς προσθέτετε,και δεν έχετε επιγνωση του τι ανεβάζετε ,και πως το χρησιμοποιείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Βασικά νομίζω ότι δεν κατάλαβα καλά το πρόβλημα.Τα κορίτσια που αναφέρεις τα ξέρεις όλα από το σχολείο ή μονο απο το fb ? Επίσης μήπως ξέρεις ή τουλάχιστον υποψιάζεσαι γιατί στην αρχή η πρώτη κοπέλα (η"φιλη" όπως αναφέρεις) και μετα οι υπολοιπες αρχισαν να συμπεριφέρονται επιθετικά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Δέχτηκα και άλλες απειλές εκ μέρους μετά που βγήκα, στις 4:15 και ανταπάντησα με απειλή.

Έχετε δίκιο πάντως ότι το facebook δεν είναι για καλό σκοπό, όταν μέσα σ' έναν μήνα, μ' έβρισαν τόσοι φίλοι (εννοώ όλο το Δεκέμβρη). Μέχρι και με το κολλητό μου κατάφερα να βριστώ γιατί με τσάτισε...Τι ιστοσελίδα για φίλους είναι αυτή;

Όσο γι' από κοντά, θα επικαλεστούν το προστάτη τους :P, δηλαδή όλοι μαζί θα έχουν να πουν κάτι ενώ δε τους πέφτει λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δέχτηκα και άλλες απειλές εκ μέρους μετά που βγήκα, στις 4:15 και ανταπάντησα με απειλή.

Έχετε δίκιο πάντως ότι το facebook δεν είναι για καλό σκοπό, όταν μέσα σ' έναν μήνα, μ' έβρισαν τόσοι φίλοι (εννοώ όλο το Δεκέμβρη). Μέχρι και με το κολλητό μου κατάφερα να βριστώ γιατί με τσάτισε...Τι ιστοσελίδα για φίλους είναι αυτή;

Όσο γι' από κοντά, θα επικαλεστούν το προστάτη τους :P, δηλαδή όλοι μαζί θα έχουν να πουν κάτι ενώ δε τους πέφτει λόγος.

Απλά από facebook σου βγαίνουν πιο εύκολα να τα πείς στον άλλον,παρά πρόσωπο με πρόσωπο.

Δεν φταίει η ιστοσελίδα στην συγκεκριμένη περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Βασικά νομίζω ότι δεν κατάλαβα καλά το πρόβλημα.Τα κορίτσια που αναφέρεις τα ξέρεις όλα από το σχολείο ή μονο απο το fb ? Επίσης μήπως ξέρεις ή τουλάχιστον υποψιάζεσαι γιατί στην αρχή η πρώτη κοπέλα (η"φιλη" όπως αναφέρεις) και μετα οι υπολοιπες αρχισαν να συμπεριφέρονται επιθετικά?

Είμαστε συμμαθητές από το δημοτικό με τα κορίτσια, δυστυχώς για μένα... και έχω πιθανούς λόγους για τη συμπεριφορά τους καθώς και παράγοντες που την επηρέασαν. Αλλά δε καταλαβαίνω γιατί συνεχίζουν να σοβαρεύουν την κατάσταση αντί να σταματήσουν;
Από απλές βρισιές, καταλήξαμε σε απειλές για τηλέφωνα..

Παιδιά..στη συγκεκριμένη περίπτωση είμαι ένας και αυτές ήταν πέντε, τώρα έγιναν έξι...:hmm:
Αν σας ζητούσα να βοηθήσετε, δηλαδή να με υποστηρίξετε λέγοντας κάτι κι εσείς θα συμφωνούσατε;:worry:
Γιατί κανένας δε πήρε το μέρος μου μέχρι τώρα και αυτές κάνουν ότι θέλουν...Αλλά είναι για γερά νεύρα οι τύπισσες, μπορεί να σας κάνουν να βρίσετε χωρίς να θέλετε (εντάξει, 15 χρονών είναι, αλλά έχουν ένα στόμα...) αν και δε νομίζω να είναι τόσο θρασύτατες!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gina54

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Είμαστε συμμαθητές από το δημοτικό με τα κορίτσια, δυστυχώς για μένα... και έχω πιθανούς λόγους για τη συμπεριφορά τους καθώς και παράγοντες που την επηρέασαν. Αλλά δε καταλαβαίνω γιατί συνεχίζουν να σοβαρεύουν την κατάσταση αντί να σταματήσουν;
Από απλές βρισιές, καταλήξαμε σε απειλές για τηλέφωνα..

Μαλιστα..:hmm:
Θα σε συμβουλέψω να τις αγνοήσεις όλες,να κρατήσεις χαρακτήρα και μην πέφτεις στο επίπεδο τους- της έλλειψης πολιτισμού εννοώ .Και μη δίνεις έκταση γιατί τους δίνεις περισσοτερη τροφή για να ασχοληθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μαλιστα..:hmm:
Θα σε συμβουλέψω να τις αγνοήσεις όλες,να κρατήσεις χαρακτήρα και μην πέφτεις στο επίπεδο τους- της έλλειψης πολιτισμού εννοώ .Και μη δίνεις έκταση γιατί τους δίνεις περισσοτερη τροφή για να ασχοληθούν.

Έχεις απόλυτο δίκιο, αυτές μπορεί να συνεχίζουν, αλλά πρέπει να δείξω ένα επίπεδο αδιαφορόντας παντελώς για τις απειλές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dominator

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dominator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Ξέρω πως όταν γυρίσουμε στο σχολείο μετά την τελευταία εβδομάδα των διακοπών, θα συνεχίσουν, αντί ν' αδιαφορήσουν και θα ήθελα να κάνω κάτι όσο μπορώ για να σταματήσει ή όλη κατάσταση, για να μην σοβαρέψει περισσότερο. Έχετε να προτείνετε πιθανές λύσεις; :hmm:

Όταν λες "για να μην σοβαρέψει περισσότερο" τι ακριβώς εννοείς συνονόματε;
Γιατί ήδη το περιστατικό μου φαίνεται ολίγον της "τσαπούς" με το συμπάθειο...

Νταξ',πέντε-έξι τσούπρες δεν έχουν που να ξεσπάσουν,λεφτά δεν έχει ο μπαμπάκας να τις στείλει για shopping therapy,χαρές άλλου τύπου δεν "παίζουν",ευτυχώς που υπάρχει και το ΦΟΥΜΠΟΥ (και κάποιοι που ασχολούνται υπέρ του δέοντος) να εκτονωθούν κι αυτά καλεεεεε!:D

Νεαρά παιδιά είστε,μην περιμένεις ούτε κατανόηση ούτε "λογική" στο ο,τιδήποτε,άσ'το να πάει στα διάλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Πρόσφατα, συνέβησαν γεγονότα που διατάραξαν τις φιλικές ή έστω ουδέτερες σχέσεις μου με άτομα που πριν τις γιορτές, δεν είχαν εξωτερικευτεί τόσο. Συγκεκριμένα, έδειξαν προς τα έξω άλλο εαυτό (στο σχολείο), ενώ στο facebook, πραγματικά αποκαλύφτηκε ο πραγματικός τους χαρακτήρας.

Μιλούσα με μια "φίλη" για διάφορα θέματα, κυρίως για τη Πρωτοχρονιά, καταλήξαμε όμως να κάνουμε σοβαρή συζήτηση γιατί της ζήτησα να βγούμε (ήξερε ότι δεν ενδιαφερόμουν γι' αυτήν, άρα δεν υπάρχει περίπτωση να με παρεξήγησε), άρχισε να μιλάει αρκετά επιθετικά μέχρι που στο τέλος της είπα να μην είμαστε φίλοι ούτε στο fb, αφού ισχυριζόταν ότι δε μιλούσαμε, δε κάναμε παρέα, δεν είχαμε κοινούς φίλους (στη πραγματικότητα), δε με ήξερε.
Πάνω σ' αυτό, πήραν το μέρος της και άλλες φίλες της. Άνοιξαν θέμα τότε για τη κοπέλα που ενδιαφερόμουν (κολλητή της "φίλης", με την οποία συζητούσαμε τόσην ώρα) και με κορόιδευαν, μ' έβρισαν, αλλά προσπάθησα να απαντήσω με ψυχραιμία, χωρίς να ανταπαντήσω στην υβριστική συμπεριφορά τους (το κατάφερα τελικά).

Ύστερα απ' αυτήν την έριδα που δημιουργήθηκε, κατέληξα να αφαιρέσω αυτές που ήταν στους φίλους και μου φέρθηκαν άσχημα, απέκλεισα τη κοπέλα που μ' ενδιέφερε και τη κολλητή της. Όλο αυτό κράτησε 2 ώρες περίπου, από τις 12:30 πμ, ως τις 3:30 πμ.

Ξέρω πως όταν γυρίσουμε στο σχολείο μετά την τελευταία εβδομάδα των διακοπών, θα συνεχίσουν, αντί ν' αδιαφορήσουν και θα ήθελα να κάνω κάτι όσο μπορώ για να σταματήσει ή όλη κατάσταση, για να μην σοβαρέψει περισσότερο. Έχετε να προτείνετε πιθανές λύσεις; :hmm:

Ευχαριστώ όσους είχαν το χρόνο και τη διάθεση να διαβάσουν το μήνυμα και θελήσουν ν' απαντήσουν. :)

ελεος με αυτο το ΦΒ πια:hmm:
Προσωπικα και εγω σκεφτομαι να το κλεισω:P

Καλα αυτο με τα ''κοπαδια''φιλες εχει παραγινει,ακους εκει συμμετηχαν και οι φιλες της
:whistle:
Η κοπελα που σε ενδιεφερε τι σου εφταιγε και την διεγραψες τη καψερη?:P
Καλε ,συγγνωμη σε βριζανε και σε ειρωνευοταν και εσυ κρατουσες το επιπεδο?αφου ειναι δαπεδο οι κοπελιες:Pτριξε τους και λιγο τα δοντια:P

εχω να προτεινω ΕΝΑ:


ΑΔΙΑΦΟΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
:P

και ο θεος βοηθος!



βεβαια ακου αμα εισαι νταβραντισμενος,κολλησε και καμια ''φιλη'' στον τοιχο του σχολειου να δεις αν θα σε ξανακοροιδεψουν
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Πρόσφατα, συνέβησαν γεγονότα που διατάραξαν τις φιλικές ή έστω ουδέτερες σχέσεις μου με άτομα που πριν τις γιορτές, δεν είχαν εξωτερικευτεί τόσο. Συγκεκριμένα, έδειξαν προς τα έξω άλλο εαυτό (στο σχολείο), ενώ στο facebook, πραγματικά αποκαλύφτηκε ο πραγματικός τους χαρακτήρας.

Μιλούσα με μια "φίλη" για διάφορα θέματα, κυρίως για τη Πρωτοχρονιά, καταλήξαμε όμως να κάνουμε σοβαρή συζήτηση γιατί της ζήτησα να βγούμε (ήξερε ότι δεν ενδιαφερόμουν γι' αυτήν, άρα δεν υπάρχει περίπτωση να με παρεξήγησε), άρχισε να μιλάει αρκετά επιθετικά μέχρι που στο τέλος της είπα να μην είμαστε φίλοι ούτε στο fb, αφού ισχυριζόταν ότι δε μιλούσαμε, δε κάναμε παρέα, δεν είχαμε κοινούς φίλους (στη πραγματικότητα), δε με ήξερε.


Εισαι σιγουρος οτι δεν το ηξερε????

Υπαρχουν 2 ενδεχομενα
1.Σου κανουν πλακα ολες μαζι και δεν εχεις παρει χαμπαρι
2.Θα εκανες καμια μαλακια(η οποια για σενα να μην φανηκε κατι το σοβαρο) το οποιο το εξελαβα απο αυτο ---->
και έχω πιθανούς λόγους για τη συμπεριφορά τους καθώς και παράγοντες που την επηρέασαν.
οποτε λουσουτα τωρα ;-) ή θα εχει συμβει κατι αλλο οποτε ρωτατες και μαθε

3.και ενα τριτο γιατι το δυο σαν νουμερo δεν μου αρεσει,ενω το 3 ειναι παντα συμβολικο,
σε γουσταρουν και οι εξι και σου το παιζουν δυσκολες... τυχερε :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μια συμβουλή..............μην παίρνετε στα σοβαρά ιστοσελίδες τύπου Facebook. Οι συνομιλίες εκεί μέσα είναι απρόσωπες και ο καθένας μπορεί να πει ό,τι του κατέβει... Γενικά παρατηρείται σε άτομα που χρησιμοποιούν το FB διαφορετικός χαρακτήρας online και στην καθημερινή ζωή. Επίσης, μην σκας καθόλου επειδή σε έβρισαν στο internet ένα μάτσο χαζές. Βρες άλλους να συναναστρέφεσαι, παιδιά ανώτερου επιπέδου (γιατί ξέρω πολύ καλά τί εννοείς από την περιγραφή σου). Προσπάθησε μόλις επιστρέψετε στο σχολείο να μιλήσεις μαζί τους ήρεμα και λογικά face-to-face. Αν και πάλι αρνούνται να κουβεντιάσουν πολιτισμένα, απλά αγνόησέ τες. Δεν υπάρχει λόγος να τις αφήνεις να σου χαλάνε την ψυχολογία, διότι προφανώς εκείνες κάνουν το κομμάτι τους βρίζοντάς σε. Σε ενδιαφέρει κάποια? Πλησίασέ την..... ιδιαιτέρως, χωρίς να την περιτριγυρίζει η κολλητή της που σε αντιπαθεί...

Υ.Γ. Έχεις σκεφτεί ποτέ το ενδεχόμενο να μπαίνουν κι αυτές στο ischool? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.

ελεος με αυτο το ΦΒ πια:hmm:
Προσωπικα και εγω σκεφτομαι να το κλεισω:P

Καλα αυτο με τα ''κοπαδια''φιλες εχει παραγινει,ακους εκει συμμετηχαν και οι φιλες της
:whistle:
Η κοπελα που σε ενδιεφερε τι σου εφταιγε και την διεγραψες τη καψερη?:P
Καλε ,συγγνωμη σε βριζανε και σε ειρωνευοταν και εσυ κρατουσες το επιπεδο?αφου ειναι δαπεδο οι κοπελιες:Pτριξε τους και λιγο τα δοντια:P

εχω να προτεινω ΕΝΑ:


ΑΔΙΑΦΟΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
:P

και ο θεος βοηθος!



βεβαια ακου αμα εισαι νταβραντισμενος,κολλησε και καμια ''φιλη'' στον τοιχο του σχολειου να δεις αν θα σε ξανακοροιδεψουν
:whistle:

Έφταιξε η κοπέλα που μ' ενδιέφερε, γιατί μου μίλησε χειρότερα απ' όλες τις άλλες μαζί και χωρίς ουσιαστικά να ξέρει τι λέει, νόμισε ότι μου 'ριξε χυλόπιτα και το περηφανευόταν. Ουσιαστικά, εγώ την χυλοπίτωσα μόνο και μόνο για την ύβρη της.:whistle:

Εισαι σιγουρος οτι δεν το ηξερε????

Υπαρχουν 2 ενδεχομενα
1.Σου κανουν πλακα ολες μαζι και δεν εχεις παρει χαμπαρι
2.Θα εκανες καμια μαλακια(η οποια για σενα να μην φανηκε κατι το σοβαρο) το οποιο το εξελαβα απο αυτο ---->

οποτε λουσουτα τωρα ;-) ή θα εχει συμβει κατι αλλο οποτε ρωτατες και μαθε

3.και ενα τριτο γιατι το δυο σαν νουμερo δεν μου αρεσει,ενω το 3 ειναι παντα συμβολικο,
σε γουσταρουν και οι εξι και σου το παιζουν δυσκολες... τυχερε :-)

Στο πρώτο που λες, το πήρα χαμπάρι πως μου κάνουν πλάκα και με κορόιδευαν από καιρό πίσω απ' τη πλάτη μου.:mad:
Στο δεύτερο, δεν έκανα μαλακία, αλλά τη τσίγκλησα για να εξωτερικευτεί τελικά και να λήξει το όλο θέμα, επειδή πολλά παράξενα συνέβησαν στη συμπεριφορά της κοπέλας που μ' ενδιέφερε.:hmm:
Στο τρίτο ουδέν σχόλιον, γιατί δε μπορεί να με γουστάρουν και να με βρίζουν θαρρείς και είναι λιμενεργάτισσες! Κάπου δε κολλάει, χώρια που μ' έκαναν να τις αντιπαθήσω.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Έφταιξε η κοπέλα που μ' ενδιέφερε, γιατί μου μίλησε χειρότερα απ' όλες τις άλλες μαζί και χωρίς ουσιαστικά να ξέρει τι λέει, νόμισε ότι μου 'ριξε χυλόπιτα και το περηφανευόταν. Ουσιαστικά, εγώ την χυλοπίτωσα μόνο και μόνο για την ύβρη της.:whistle:

Μα γι αυτο σε εβριζε,επειδη ειδε οτι την χυλοπιτωσες ηθελε να βγει απο πανω,θιχτηκε ο εγωισμος της αγορι μου;)

Σου λεει αυτος που με γουσταρε,τωρα μου ριχνει χυλοπιτα?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Μια συμβουλή..............μην παίρνετε στα σοβαρά ιστοσελίδες τύπου Facebook. Οι συνομιλίες εκεί μέσα είναι απρόσωπες και ο καθένας μπορεί να πει ό,τι του κατέβει... Γενικά παρατηρείται σε άτομα που χρησιμοποιούν το FB διαφορετικός χαρακτήρας online και στην καθημερινή ζωή. Επίσης, μην σκας καθόλου επειδή σε έβρισαν στο internet ένα μάτσο χαζές. Βρες άλλους να συναναστρέφεσαι, παιδιά ανώτερου επιπέδου (γιατί ξέρω πολύ καλά τί εννοείς από την περιγραφή σου). Προσπάθησε μόλις επιστρέψετε στο σχολείο να μιλήσεις μαζί τους ήρεμα και λογικά face-to-face. Αν και πάλι αρνούνται να κουβεντιάσουν πολιτισμένα, απλά αγνόησέ τες. Δεν υπάρχει λόγος να τις αφήνεις να σου χαλάνε την ψυχολογία, διότι προφανώς εκείνες κάνουν το κομμάτι τους βρίζοντάς σε. Σε ενδιαφέρει κάποια? Πλησίασέ την..... ιδιαιτέρως, χωρίς να την περιτριγυρίζει η κολλητή της που σε αντιπαθεί...

Υ.Γ. Έχεις σκεφτεί ποτέ το ενδεχόμενο να μπαίνουν κι αυτές στο ischool? :P

Γενικά μπορώ να πω πως εδώ στο ischool, οι περισσότεροι, για να μη πω όλοι, είναι πολύ πιο ανώτεροι και ώριμοι, καθώς έχω παρατηρήσει.
Δε πιστεύω πάντως πως αξίζει να μιλήσω μαζί τους ήρεμα στο σχολείο, γιατί θα έχουν ξεσηκώσει πολλούς μέχρι τότε:whistle: αλλά καλύτερα να τις αγνοήσω απ' την αρχή. Αυτή που μ' ενδιέφερε απ' την παρέα τους (γι' αυτό μπήκα ούτως ή άλλως εκεί;) ) μ' έκανε να την αντιπαθήσω, να μη θέλω ούτε να της μιλήσω καθόλου.
Στο ischool έμπαινε η μία απ' αυτές μόνο και όταν τη ρώτησα, μου είπε πως δεν υπάρχει πια, άρα δε μπορούν να δουν τι γράφω:confused:

Μα γι αυτο σε εβριζε,επειδη ειδε οτι την χυλοπιτωσες ηθελε να βγει απο πανω,θιχτηκε ο εγωισμος της αγορι μου;)

Σου λεει αυτος που με γουσταρε,τωρα μου ριχνει χυλοπιτα?:whistle:

Σίγουρα θίχτηκε ο εγωισμός της, αλλά περισσότερο ο δικός μου όταν συνειδητοποιήσα πως αυτή με κορόιδευε και άλλα έλεγε στις φίλες της...αλλά και τέτοιο βρίσιμο δε το περίμενα. Τέλος πάντων...καλύτερα που έληξε, για να πάρω κι ένα μάθημα για επόμενες παρόμοιες φάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πειράζει που δεν κατάλαβα το λόγο που άρχισαν να βωμολοχούν;
Είχε προηγηθεί τίποτα με αυτές τις κοπέλες; Φασαρία και έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ειρωνία και χλεύη dude,it's the best medicine to all & the best drug for your brain.Μέχρι τότε,εγώ θα πάρω το μέρος τους,γιατί έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ranxa (Costas)

Νεοφερμένος

Ο Κωσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Πειράζει που δεν κατάλαβα το λόγο που άρχισαν να βωμολοχούν;
Είχε προηγηθεί τίποτα με αυτές τις κοπέλες; Φασαρία και έτσι;

Είχαν προηγηθεί γεγονότα, πολύ ήπια βέβαια μπροστά σ' αυτό που έγινε εχτές συγκεκριμένα. Γενικά, από την αρχή που μπήκα στη παρέα τους (και αγόρια είχαν, δεν ήταν μόνο κοριτσοπαρέα) έψαχναν ευκαιρία να μου κάνουν επιφανειακή ζημιά, να με διώξουν και να μη μιλάμε καθόλου. Πέτυχε ως ένα βαθμό, μόνο που ακόμη μιλούσα με συγκεκριμένα άτομα και βρήκαν αφορμή να με κάνουν ρεζίλι, αφού δημόσια κατέβαζαν καντήλια μες 'τα ξημερώματα...Αλλά δεν έχουν αποδείξεις ότι τις έβρισα γιατί μιλούσα όπως έπρεπε, πολιτισμένα (βέβαια είχα κι εγώ όρεξη ν' αποκριθώ όπως τους άξιζαν, αλλά συγκρατήθηκα). Μετά συνέχισαν το βιολί τους:P με προσωπικά μηνύματα κι εκεί έληξε, μέχρι να μου στείλουν απειλές και να τις βάλω στη θέση τους.

Δε πειράζει που δε κατάλαβες το λόγο που έπραξαν κατ' αυτόν το τρόπο :D
Είσαι δικαιολογημένη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μήπως δεν ήταν και τόσο ήπια όσα έγιναν;
Μήπως βρήκαν την αφορμή που έψαχναν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top