Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

apla

Νεοφερμένος

Ο apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Τα φωτοαντίγραφα βεβαίωσης και απολυτηρίου τα βγάζουμε στο σχολείο ή και σε κάποιο βιβλιοπωλείο για παράδειγμα;
Του απολυτηρίου να είναι διαφορετικό από τα αντίγραφα που μας έχουν δώσει ήδη ή μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ένα από αυτά;
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Στο σχολειο.Του απολυτηριου πρεπει να ναι επικυρωμενο αν θυμαμαι καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Τα φωτοαντίγραφα βεβαίωσης και απολυτηρίου τα βγάζουμε στο σχολείο ή και σε κάποιο βιβλιοπωλείο για παράδειγμα;
Του απολυτηρίου να είναι διαφορετικό από τα αντίγραφα που μας έχουν δώσει ήδη ή μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε ένα από αυτά;
Ευχαριστώ.

Φωτοαντίγραφα απολυτηρίου λυκείου σου βγάζουν στο λύκειο που αποφοίτησες εφόσον τους προσκομίσεις το πρωτότυπο απολυτήριο και στα επικυρώνει επιτόπου ο λυκειάρχης.

Τα φωτοαντίγραφα της βεβαίωσης πρόσβασης τα βγάζεις όπου θες (και σπίτι σου ακόμα αν έχεις φωτοτυπικό). Όταν παραδώσεις το μηχανογραφικό σου δελτίο στη διεύθυνση της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης στην οποία υπάγεται το λύκειο που την εξέδωσε, πρέπει να έχεις μαζί οσυ οπωσδήποτε την πρωτότυπη βεβαίωση πρόσβασης και ένα φωτοαντίγραφο αυτής ΜΗ επικυρωμένο από δημόσια αρχή, το οποίο το επικυρώνουν επιτόπου. Για να εγγραφείς το Σεπτέμβρη στη σχολή που θα περάσεις, θα πρέπει να παραδώσεις ένα φωτοαντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης επικυρωμένο από δημόσια αρχή (ΚΕΠ ή Αστυνομία) στην γραμματεία της σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Το έκανα κι εγώ εχθές, πάει κι αυτό! Ευτυχώς οι άνθρωποι εκεί ήταν ευγενικοί και υπομονετικοί και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα :)
Δεν είναι πάντως κάτι φοβερό, εύκολο είναι! Άκουγα να λένε ότι πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί, να βγάλουμε φωτοτυπίες για να το ελέγξουμε πολλές φορές και άλλα τέτοια, αλλά δεν χρειάστηκε τελικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Το έκανα κι εγώ εχθές, πάει κι αυτό! Ευτυχώς οι άνθρωποι εκεί ήταν ευγενικοί και υπομονετικοί και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα :)
Δεν είναι πάντως κάτι φοβερό, εύκολο είναι! Άκουγα να λένε ότι πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί, να βγάλουμε φωτοτυπίες για να το ελέγξουμε πολλές φορές και άλλα τέτοια, αλλά δεν χρειάστηκε τελικά.
Ναι κι σε εμάς ήταν πάρα πολύ ευγενικοί. :whistle:
Έχω να το λέω.
Ήταν τόσο ευγενικοί που μας φώναζαν επειδή δεν είχαμε έρθει πιο νωρίς,που μας έδιωξαν από μια αίθουσα και μας είπαν να περιμένουμε σε άλλη,πάντα σε ευγενικό τόνο όπως κάθε δημόσιος υπάλληλος που έρχεται στη δουλειά του μετά τις 10 και τσατίζεται να βλέπει τόσα κορόιδα να περιμένουν πότε θα δεήσει να εμφανιστεί. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εμάς οι καημένοι είχαν κλατάρει. 7 άτομα για πάνω από 5 σχολεία με περίπου ~100 μαθητές το καθένα.
Και μερικά νούμερα είχαν δηλώσει και καμια 150αρια σχολές. Και όλοι να τους γκρινιάζουν γιατί αργούν γιατί αργούν. Εμ η άλλη ΄ήθελε να δηλώσει ότι σχολή υπάρχει στο μηχανογραφικό πως να μην αργουν. =/
Πω, ειλικρινά δεν θα ήθελα να κάνω την δουλειά τους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Παιδια γεια!! Καταθετω σε λιγο το μηχ/κο και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια!!! Εδωσα πανελληνιες το 2008 ειχα περασει Βιολογια και περυσι εκανα 10% μηχανογραφικο αλλα δεν περασα εκει που ηθελα!
Φετος εδωσα πανελληνιες!Τωρα στο μηχανογραφικο εκει που λει τελευταια φορα που ημουν υποψηφια θα βαλω περυσι 2009 που κατεθεσα 10% μηχανογραφικο η την πρωτη φορα που εδινα πανελληνιες δηλαδη το 2008??Και επιλεγω αυτο που λει αποφοιτος προγενεστερου ετους με νεα εξεταση??
Ευχαριστω!!

Aφου εκανες περσυ μηχανογραφικο πρεπει να βαλεις το 2009 λογικα!!Για το αλλο ναι αυτο που ειπες πρεπει να επιλεξεις!!

Εγω πηγα σημερα αν και αυριο-μεθαυριο ειναι οι μερες για το σχολειο μου αλλα ειχε πολυ κοσμο και εφυγα... βαριομουν να περιμενω :p
θα παω αυριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
μπορει καποιος να δηλωσει 100+ σχολες ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
οσες θες δηλωνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
ευχαριστω γιατι ακουσα κατι μεχρι 80.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εγω ειδα παιδι με 189.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
δηλαδη εγω στις 170 ειμαι οκ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
δηλαδη εγω στις 170 ειμαι οκ :)
ρε τσακαλε
δεν μου λες ποσο εβγαλες και δηλωσες 170 σχολες?
και ολοι οι αλλοι δηλαδη
απο περιεργια απλως ρωταω

α και κατι αλλο
ολα τα κενα που εχει το μηχανογραφικο πρεπει να τα γραψουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
α και κατι αλλο
ολα τα κενα που εχει το μηχανογραφικο πρεπει να τα γραψουμε?

όχι, πίσω στις οδηγίες σου λέει ποια πρέπει να συμπληρώσεις και ποια όχι. αυτά π.χ. που ζητάνε κωδικό λυκείου και τέτοια δεν τα γνωρίζεις και ως εκ τούτου τα συμπληρώνουν οι αρμόδιοι οταν πας να το καταθέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
ρε τσακαλε
δεν μου λες ποσο εβγαλες και δηλωσες 170 σχολες?
και ολοι οι αλλοι δηλαδη
απο περιεργια απλως ρωταω

5-6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
και εγω εβγαλα τοσο περιπου
αλλα δηλωσα 50 σχολες
πως βρηκες τοσες πολλες σχολες εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grygera13

Νεοφερμένος

Ο Grygera13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Παιδια μια απορια. Εκτυπωσα το μηχανογραφικο απο το ιντερνετ, αλα σημερα ειδα οτι η 8 με 6 σελιδα ειναι μπροσ πισω και ι 7 μονη της. αυτο το εντυπο που κατεβαζουμε και συμπληρωνουμε είναι αυτό που παραδίνουμε? Ή απλα το συμπληρώνουμε για να εχουμε ετοιμα τα στοιχεια που θα πουμε εκει στο γραφειο? Πρεπει να παω να το ξανατυπωσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Παιδια μια απορια. Εκτυπωσα το μηχανογραφικο απο το ιντερνετ, αλα σημερα ειδα οτι η 8 με 6 σελιδα ειναι μπροσ πισω και ι 7 μονη της. αυτο το εντυπο που κατεβαζουμε και συμπληρωνουμε είναι αυτό που παραδίνουμε? Ή απλα το συμπληρώνουμε για να εχουμε ετοιμα τα στοιχεια που θα πουμε εκει στο γραφειο? Πρεπει να παω να το ξανατυπωσω?

Το πρότυπο μηχναογραφικό απλά το συμπληρώνεις. Δεν το παραδίδεις. Από αυτό θα περαστούν οι προτιμήσεις σου στον Η/Υ. Θα σου εκτυπώσουν μέτα 1 φωτοαντίγραφο το οποίο το ελέγχεις με βάση το πρότυπο μηχανογραφικό που έχεις γράψει εσύ και αν τους πεις ότι είναι σωστό το εκτυπώνουν άλλες 2 φορές. Τα υπογράφει ο διευθυντής της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και εσύ κρατάς το 1αντίγραφο. Και καλά αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grygera13

Νεοφερμένος

Ο Grygera13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Δηλαδη δεν χρειαζεται να το ξαναεκτυπωσω. Ευχαριστω με εσωσες ; )
ΕυχαΡισΤΩ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni999

Νεοφερμένος

Η eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Θα ηθελα βοηθεια σε κατι@!!!Εδωσα περσυ για πρωτη φορα παννεληνιες και περασα σε μια σχολη γραφτηκα και παρακολουθησα κανονικα ,Ειμαι σχετικα ευχαριστημενη αλλα ακουγοντας τις φημες για πτωση τον βασεων μπαινω στον πειρασμο να ξανακανω μηχανογραφικο.Εχω αυτο το δικαιωμα ?δεν εχω κανει καποια αιτηση η κατι αντιστοιχο.Αν ναι μεχρι ποτε και τι δικαιωλογιτικα πρεπει να εχω?Σας ευχαριστω παρα πολυ ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top