Συζητήσεις και απορίες για το μηχανογραφικό

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση αν και το έχω καταλάβει, απλά για επιβεβαίωση, απο άλλο topic που είχα διαβάσει εδώ. Τις σχολές που τις βάζουμε με σειρά προτίμησης, δηλαδή βάζω πρώτα τη σχολή που θέλω πραγματικά και προχοράω και βάζω τελευταία τη σχολή που δεν θέλω τόσο. Αν στην πρώτη σχολή που έχω βάλει δεν περνάω, ο υπάλληλος (όποιος δει το μηχανογραφικό μου τελος παντων) θα κοιτάξει τη δεύτερησχολή που έχω βάλει και πάει λέγοντας έτσι δεν είναι;

Ευχαριστώ

Υ.Γ: Είναι λίγο βλακώδης η ερώτηση αλλά μου έχει δημιουργήσει ένα αγχος.
Αποτι μου ειπε ο φιλος μου σημερα που πηγε και καταθεσε το μηχ/κο του σε ρωτανε με τη σειρα μια μια τις σχολες που εχιες δηλωσει και τον αριθμο προτιμησης που εχεις βαλει για να τις περασουν στον η/υ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sonic_X

Νεοφερμένος

Ο Sonic_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ναι και εμένα έτσι το κάνανε. Εγώ χτες πήγα. Μόλις τα τύπωσε με ρώταγε ένα ένα για να δει αν είναι σωστά. Άντε να δούμε τι θα κάνουμε τώρα.

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ!

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sonic_X

Νεοφερμένος

Ο Sonic_X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Τις δηλώνεις όλες με τη σειρά που θες,το αν περνάς ή όχι δεν το ξέρει ο υπάλληλος που καταχωρεί το μηχανογραφικό.

Δεν είπα το ξέρει ο υπάλληλος απλώς ότι όταν ελεγχθεί το μηχανογραφικό, αν δεν περνάς στην επιλογή που έχεις βάλει "1" τότε κοιτάει την επιλογή "2" και πάει λέγοντας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hello3

Νεοφερμένος

Ο hello3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Απ'οτι διαβασα θα επρεπε να εχω δωσει και Βιολογια ΚΑΙ Νεοελληνικη γλωσσα ...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
ερώτηση...σήμερα πήρα όλα τα χαρτιά από το σχολείο...ωστόσο πάνω στην βεβαίωση πρόσβασης δεν αναγράφεται ότι έδωσα ειδικό, παρ οτι η γραμματεια με ρωτησε εαν εδωσα ειδικο, δεν έχω κάποιο άλλο χαρτί που να το πιστοποιεί...τι γίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solo

Νεοφερμένος

Ο solo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Συγγνώμη εάν αυτό που θα ρωτήσω έχει απαντηθεί.
Έδωσα φέτος εξετάσεις (θετική κατεύθυνση) με μάθημα επιλογής μαθηματικά γενικής παιδείας. Μπορώ να επιλέξω το πρώτο πεδίο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Συγγνώμη εάν αυτό που θα ρωτήσω έχει απαντηθεί.
Έδωσα φέτος εξετάσεις (θετική κατεύθυνση) με μάθημα επιλογής μαθηματικά γενικής παιδείας. Μπορώ να επιλέξω το πρώτο πεδίο?

Οχι, επρεπε να ειχες δωσει ιστορια γενικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solo

Νεοφερμένος

Ο solo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Οχι, επρεπε να ειχες δωσει ιστορια γενικης.

This makes me sad. Νόμιζα ότι απλά θα υπήρχε κάποιο penalty στο βαθμό μου.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παυλος1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παυλος1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση οσοι τελειωσαν το 2007 και εδωσαν εξετασεις φετος μετρανε οι προφορικοί τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
..λεω αυριο να καταθεσω το μηχανογραφικο,τι χρειαζεται να εχω μαζι μου?
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=2330584#post2330584 (και ένα μπουκαλάκι κρύο νερό)

Απ'οτι διαβασα θα επρεπε να εχω δωσει και Βιολογια ΚΑΙ Νεοελληνικη γλωσσα ...:P
Νεοελληνική γλώσσα έδωσες. Όλοι δίνουνε. (Τη λένε και έκθεση).

...σήμερα πήρα όλα τα χαρτιά από το σχολείο...ωστόσο πάνω στην βεβαίωση πρόσβασης δεν αναγράφεται ότι έδωσα ειδικό, παρ οτι η γραμματεια με ρωτησε εαν εδωσα ειδικο, δεν έχω κάποιο άλλο χαρτί που να το πιστοποιεί...τι γίνεται?
Δεν υπάρχει χαρτί για τα ειδικά μαθήματα. (Προσοχή!!!! Για τα ειδικά μαθήματα λέω. Μην βιαστει πάλι κάποιος εξυπνάκιας και την πετάξει!!!)

παιδια μια ερωτηση οσοι τελειωσαν το 2007 και εδωσαν εξετασεις φετος μετρανε οι προφορικοί τους;
Όχι. (Κρίμα, αλλά έτσι είναι)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

funker_3

Νεοφερμένος

Ο funker_3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
μια ερωτηση
εχει πολυ κοσμο οσοι εχεται παει να δωσεται το μηχανογραφικο σας?
α....ξεμπερδευεται γρηγορα οταν μπειτε μεσα για να δηλωσετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
This makes me sad. Νόμιζα ότι απλά θα υπήρχε κάποιο penalty στο βαθμό μου.
Ευχαριστώ!

Και να ειχες δωσει ιστορια γενικης παλι θα ειχες απωλεια μοριων.:worry:
Μην το ψαχνεις με αυτο το συστημα, δεν θα βγαλεις ακρη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peter21

Νεοφερμένος

Ο peter21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εμενα μου πηρε 15 λεπτα περιπου αλλα περιμενα 1 ωρα για να το καταθεσω :p .Υπομονη φιλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Aν πας να το κταθέσεις διαφορετική μέρα από το σχολείο σου θα πρεπει να περιμέενις παραπάνω;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Δεν υπάρχει χαρτί για τα ειδικά μαθήματα. (Προσοχή!!!! Για τα ειδικά μαθήματα λέω. Μην βιαστει πάλι κάποιος εξυπνάκιας και την πετάξει!!!)


.[/COLOR][/CENTER]

ευχαριστώ πολυ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petroskaz

Νεοφερμένος

Ο petroskaz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Παιδιά να προτιμίσω ΑΤΕΙ Ναυπηγικής ή ΑΤΕΙ Τόπογραφιας και γενικά έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό ΑΤΕΙ στο 4 πεδίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

electro_Jo

Νεοφερμένος

Ο electro_Jo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Aν πας να το κταθέσεις διαφορετική μέρα από το σχολείο σου θα πρεπει να περιμέενις παραπάνω;:worry:

Φυσικά και όχι.
Υπάρχουν πολλοί εκεί που σε εξυπηρετούν και απ'τη στιγμή που παραδίδεις μηχανογραφικό έχουν την υποχρέωση να σε εξυπηρετήσουν asap.
Εγώ το πήγα 3 μέρες μετά την ημερομηνία του σχολείου μου και δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα. Κατευθείαν με ανέλαβαν.



Εγώ το πήγα σήμερα λοιπόν. :D Όλα μια χαρά. Πήραν φωτοαντίγραφο απολυτηρίου, βεβαίωσης και δύο μηχανογραφικά που εκτύπωσαν. Έλεγξα και τη σειρά προτίμησης των σχολών, όλα μια χαρά. :)
Άντε να δούμε τώρα με τις βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina~!

Νεοφερμένος

Η Katerina~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδια γεια!! Καταθετω σε λιγο το μηχ/κο και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια!!! Εδωσα πανελληνιες το 2008 ειχα περασει Βιολογια και περυσι εκανα 10% μηχανογραφικο αλλα δεν περασα εκει που ηθελα!
Φετος εδωσα πανελληνιες!Τωρα στο μηχανογραφικο εκει που λει τελευταια φορα που ημουν υποψηφια θα βαλω περυσι 2009 που κατεθεσα 10% μηχανογραφικο η την πρωτη φορα που εδινα πανελληνιες δηλαδη το 2008??Και επιλεγω αυτο που λει αποφοιτος προγενεστερου ετους με νεα εξεταση??
Ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Mπορειτε να πηγαινετε απο το ΚΕΣΥΠ (κεντρο συμβουλευτικης)οπου το προσωπικο κοιταζει ενδελεχως ολα τα χαρτια σας και επειτα σας δινει ακριβεις οδηγιες για το τι θα κανετε στην καταθεση του μηχανογραφικου,στη διευθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina~!

Νεοφερμένος

Η Katerina~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Tετοια ωρα τετοια λογια :P
Eγω ειμαι σχεδον σιγουρη οτι αυτα πρεπει να βαλω απλα θελω και μια επιβεβαιωση απο καποιον :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top