Συζήτηση για τα πιστοποιητικά αγγλικών

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Νομιζω πως τελικα ειναι το registration code, γιατι μπηκα στη σελιδα με τα αποτελεσματα και μου λεει πως δεν υπαρχουν ακομη διαθεσιμα αποτελεσματα, ενω με το student ID μου βγαζει: Student not found.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ppd3

Νεοφερμένος

Η Ppd3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
οκ (πάντως εγω πέρσι που έδωσα αυτο ίσχυε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
καλα μπορω να ρωτησω και στην εξεταση αυριο ποιο ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ppd3

Νεοφερμένος

Η Ppd3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλή επιτυχία ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
να' σαι καλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosRMD

Νεοφερμένος

Ο NikosRMD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ποιος έδωσε MSU-CELP σήμερα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolosa

Νεοφερμένος

Ο Lolosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι να κάνω, να γελάσω με την παμπονηρη αλλά πάντως πανέξυπνη στρατηγική σου κίνηση, ή να κλάψω που εγώ δε θα το σκεφτόμουν ΠΟΤΕ στη ζωή μου. Πόσο infp είμαι τέλος πάντων :P
Βλακα ούτε εγω θα το σκεφτομουν όμως πριν 2 χρόνια που έδινα ecce είπα ότι έχω μετακομίσει και ότι έχασα όλους μου τους φίλους κλπ :P:P:P

Έδωσα ECPE στις 21 και δεν τα πήγα καλά :(
Κατά πάσα πιθανότητα έχω μείνει...
Έκθεση καλή, όλα τα άλλα απαίσια εκτός του cloze. Ακουστικά που πάντα πιάνω από 80 και πάνω, βάζω στοίχημα ότι ούτε με τη βάση δεν τα έχω περάσει. Προφορικά έχουν μένει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Σιγά σιγά, από ό,τι έχω καταλάβει, όπου γίνεται δεκτό το Cambridge γίνεται και το Michigan.
Μίλησα με LSE & Imperial για summer school και δέχτηκαν το προφισιενσι του Μίσιγκαν. Αν το συζητήσετε, νομίζω οτι μπορεί να γίνει δεκτό και για Bachelor's degree.

+ESADE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Το πήρα παιδιά το proficiency Cambridge ναιιιιιιιι
Με έσωσαν το προφορικό,έκθεση,listening γιατί στην γραμματική δεν τα πήγα και τόσο καλά.
Πήρα 204/230 και για το c2 ήθελα 200,δεν το πιστεύω ακόμα!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikosss123

Νεοφερμένος

Ο nikosss123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Το πήρα παιδιά το proficiency Cambridge ναιιιιιιιι
Με έσωσαν το προφορικό,έκθεση,listening γιατί στην γραμματική δεν τα πήγα και τόσο καλά.
Πήρα 204/230 και για το c2 ήθελα 200,δεν το πιστεύω ακόμα!!!!!!!!
ουτε εγω το πιστευω:P Μπραβο παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Το πήρες και εσύ; Μπράβο!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και θα ήθελα πολύ να μου πείτε τη γνώμη σας. Πιστεύετε πως το michigan και δεν αναφέρομαι σε συγκεκριμένο επίπεδο έχει χαμηλότερο βαθμό δυσκολίας σε σύγκριση με το cambridge; Σας το ρωτάω, γιατί πολύ συνάδελφοι των αγγλικών ισχυρίζονται πως ένας δυνατός μαθητής θα πήγαινε κατευθείαν για Cambridge.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση και θα ήθελα πολύ να μου πείτε τη γνώμη σας. Πιστεύετε πως το michigan και δεν αναφέρομαι σε συγκεκριμένο επίπεδο έχει χαμηλότερο βαθμό δυσκολίας σε σύγκριση με το cambridge; Σας το ρωτάω, γιατί πολύ συνάδελφοι των αγγλικών ισχυρίζονται πως ένας δυνατός μαθητής θα πήγαινε κατευθείαν για Cambridge.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
Πραγματικά μη τα ακούς αυτά.. χαζομάρες είναι...

Και τα δύο είναι αξιόλογα πτυχία. Ναι, είναι δυσκολότερο λίγο το Cambridge, λόγω της δομής των ασκήσεων,πρακτικά όμως οι γνώσεις και το επίπεδο είναι ολο ιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Απ' ότι ξέρω το Cambridge είναι καλύτερο για μεγαλύτερες ηλικίες άσχετα που το δίνουν και παιδιά στην ηλικία μας και επίσης πια οι συμμετοχές για αυτό έχουν πέσει καθώς υπάρχουν "καλύτερα" ισάξια πτυχία με αυτό, πιο ανταγωνιστικά και ελκυστικά (σε δομή, δυσκολία, τιμή, κτλ). Έχω ακούσει πολλούς που το θέλουν γιατί θεωρείται "δυσκολότερο" για το κύρος αλλά πραγματικά για μένα δεν σημαίνει κάτι παραπάνω από ένα άλλο ισάξια του, που αναγνωρίζεται όπου κ' αυτό. Μπορεί να είναι λίγο πιο δύσκολο λόγω της δομής του αλλά είναι και τι ταιριάζει στον καθέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 317 μηνύματα.
Δε μπορείς όμως να αγνοήσεις και το γεγονός πως αν κοιτάξεις τις περισσότερες ιστοσελίδες πανεπιστημίων στη Μεγάλη Βρετανία δέχονται μόνο Cambridge, PTE academical (εκτός από IELTS, TOELF). Σόρρυ αν είμαι οφφ αλλά ήθελα να το πω γιατί θα έσκαγα.:P Δεν έχω διάθεση να προσβάλω κανένα, οκ; Γιατί μου έχει τύχει σε αρκετές περιπτώσεις αυτή η άποψη να επιφέρει τσακωμούς.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Δεν το 'ξέρα αυτό! Αλλά απ' όσο ξέρω συνήθως όποιος χρειαστεί να φύγει πχ για Αγγλία απλά μερικούς μήνες πριν, κάνει μαθήματα για πχ το TOEFL (που προανέφερες), το οποίο δεν είναι δύσκολο να το πάρει κάποιος που κατέχει γνώσεις proficiency, για να αποδείξει ότι ξέρει τη γλώσσα, οπότε προσωπικά πιστεύω ότι δεν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα σχετικά με αυτό (μπορεί και να κάνω λάθος, δεν θυμάμαι ακριβώς)! Δεν ξέρω αν είσαι οφφ και επίσης εννοείται δεν προσέβαλες κανέναν, απλός την αποψή σου είπες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 317 μηνύματα.
Όντως. Κατά τη γνώμη μου λιγο άχρηστα τέτοια πτυχία αν σκοπεύεις να φύγεις για εξωτερικό. Δίνεις ενα IELTS ή TOEFL και ησυχάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meow

Νεοφερμένος

Ο Meow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ειδικά αν δεν ξέρεις αν θα φύγεις έξω, δεν χρειάζεται να ζορίζεσαι να το πάρεις ντε και καλά αν τα καταφέρνεις με κάποιο άλλο που σου ταιριάζει ίσως περισσότερο. Αλλά είναι επιλογή του καθενός τι θέλει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechikos1991

Νεοφερμένος

Ο mechikos1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ποιά είναι η γνώμη σας για το lrn esolnet c2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top