Συζήτηση για τα πιστοποιητικά αγγλικών

efi_l

Νεοφερμένος

Η efi_l αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Αν θέλεις να αγοράσεις κανονικές εφημερίδες, βρές στην πόλη σου κάποιο μαγαζί που προμηθεύεται διεθνή τύπο (The guardian, Daily star κ.α). Ειδάλλως μπορείς να τις διαβάσεις και μέσα απο τις ιστοσελίδες τους. Πίστεψέ με ίδια δουλειά κάνεις.

Υ.Γ. Απέφυγε την Guardian γιατί είναι πολιτική και δεν νομίζω ότι θα καταλάβεις πολλά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
θα μπορουσες εφι_ι να μου πεις τις ιστοσελιδες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
bbc.co.uk!! Πολυ απλα! Εχει ειδησεις σε πολλά θεματα αλλα και αλλες δραστηριότητες σχετικες με την Αγγλικη γλώσσα... κοιταξε το..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΖΑΡΟΣ ΚΙΚΙΔΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΛΑΖΑΡΟΣ ΚΙΚΙΔΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μπορεί καποιος που εχει λυσει τα preliminary tests απο προηγουμενες χρονιες να μου στειλει ενα mail του τυπου 1996-1997 preliminary test 1 1.A,2.D,3.B κτλ. για τις χρονιες απο 1996-1997 untill 2002-2003 thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sonia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 209 μηνύματα.
παιδια θελω να ρωτησω κατι!αν μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω ετσι αγγλικες εφημεριδες για να τις διαβασω...(και κατι αλλο---> οι εφημεριδες ειναι απλα για να εξασκω την γλωσσα μου?
Κι εγώ καποιο πρακτορείο τύπου θα έλεγα. Μπορείς όμως να μπεις και σε site με ειδήσεις στο διαδύκτιο για να μη πληρώνεις :) (bbc, cnn κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Νομιζω οτι εχουν και Live Radio σε αυτες τις σελιδες με ειδησεις and talk shows!
Πολυ καλη εξασκηση για το Listening να ακους αυθεντικη βρετανικη προφορα!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris@

Νεοφερμένος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδια αντε να συνεχισουμε εδω την κουβεντουλα μας
. .. . .. .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
παιδια αντε να συνεχισουμε εδω την κουβεντουλα μας
. .. . .. .


Αν εννοείς για τα αποτελέσματα του ECPE, δε μπορείτε γιατί υπήρχε θέμα το οποίο για κάποιο λόγο, ξέρετε εσείς, κλειδώθηκε :P


Εδώ μπορείτε να συζητάτε γενικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
παιδια πιστευετε οτι το listening θελει αυτο π λεμε να ''το χεις''?δλδ αν δεν τα πας καλα στο λισενινγκ δεν γινεται να βελτιωθεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamteam

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Παραδείσι (Ρόδος). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
παιδια δεν μπορω να χαλαρωσω και συγγνωμη για το οφ τοπικ αλλα μολις εμαθα οτιο περασα το μισιγκαν προφ. περασα........ειμαι 14 και τελος τα αγγλικα. ΤΕΛΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
αααααααααα!αληθεια????ρε παιδια ξεκλειδωστε το αλλο θεμα!ελεος πια!ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!ΔΛΔ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ?ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΦΡΟΝΤΗΣΤΗΡΙΑ???
-----------------------------------------
dreamteam χαρηκα διπλα για σενα αφου κ γω απο ροδο ειμαι!μπραβο μπραβοοοο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
αααα??
μπραβο σου αλλα πολυ μικρος εδωσες προφ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
dreamteam σε πηραν τηλ απο το φροντηστηριο?????????
-----------------------------------------
ας μιλισει καποιος...δεν αντεχω αλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
δε νομιζω ρε παιδια οτι βγηκανε μπαινουμε με τον κωδικο μιας φιλης και δν βγαζει τπτ....σιγουρα?απαντηστε καποιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
για Michigan η για Cambridge?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

reaction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
απο οτι καταλαβα για Michigan λενε παραπανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
απ οτι ειδαι στην σελιδα πρεπει να βαλεις κωδικο αλλα και ημερομηνια γεννησης
-----------------------------------------
https://results.hau.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinky29178

Νεοφερμένος

Η Pinky29178 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδιά καλημέρα.. είμαι καινούρια στο φόρουμ αν και το παρακαλουθώ εδώ και καιρό. Μήπως ξέρει κανείς πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα μίσιγκαν για ανεξάρτητους υποψηφιους? για τα φροντιστήρια έχουν βγει?
-----------------------------------------
ήθελα επίσης να απαντήσω στον !GeoRge! οτι στο λιστενιν δεν υπάρχει το'χεις ή δεν το'χεις.. εκτός πια αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην ακοή... φυσικά και μπορείς να βελτιωθείς αλλά χρειάζεται εξάσκηση και θέληση όπως άλλωστε ό,τι μπορείς να σκεφτείς εάν δεν εξασκηθείς δεν πρόκειται να γίνεις καλύτερος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

themis.eft

Νεοφερμένος

Η themis.eft αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι ανεξάρτητη, δεν μπορώ να δω το αποτέλεσμα χωρίς να μπω μέσω φροντιστηρίου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
παιδια πιστευετε οτι το listening θελει αυτο π λεμε να ''το χεις''?δλδ αν δεν τα πας καλα στο λισενινγκ δεν γινεται να βελτιωθεις??

βαριεμαι αν κοιταξω τις σελιδες να δω αν σου απαντησαν:P.
κοιτα,ουτε εγω ημουν καλη στο ακουστικο αλλα με τον καιρο εγινα.ειναι θεμα εξασκησης.οκ,ειναι ατομα που το αυτι τους πιανει,που ειναι καλοι σε τετοια απο γεννησιμιού τους.αλλα αν εξασκηθεις θα δεις μεγαλη βελτιωση.εγω βλεπω το supernatural χωρις subs,κι εσυ αυτο κανε;):P

themis οχι,θα περιμενεις να βγουν τα αποτελεσματα για τους υποψηφιους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top