Στόχος η Ιατρική

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ πως, αν έχεις την οικονομική δυνατότητα φυσικά, είναι χρήσιμα τα ιδιαίτερα μαθήματα ή τα φροντιστήρια αν στοχεύεις σε οποιαδήποτε υψηλόβαθμη σχολή και ειδικά αν δεν έχεις καλές βάσεις στα θετικά μαθήματα. Κακά τα ψέματα, οι ώρες του σχολείου και τα σχολικά βιβλία δεν επαρκούν και δεν είναι όλοι οι καθηγητές του σχολείου το ίδιο ικανοί να μεταδώσουν στα παιδιά τις γνώσεις τους. Εκτός και αν βλέπεις πως τα πας καλά χωρίς ιδιαίτερα μαθήματα και δεν αφήνεις κενά. Τότε μπορείς να δουλέψεις μόνο σου με εξωσχολικά βοηθήματα και να ρωτάς τους καθηγητές στο σχολείο για απορίες κτλ. και κάνεις κάποια μαθήματα μόνο στην τρίτη λυκείου. Αν διαλέξεις αρχιτεκτονική, τότε θα πρέπει να κάνεις φροντιστήριο στο σχέδιο, αφού στο σχολείο συνήθως δεν υπάρχει καν σαν μάθημα,είναι μάθημα επιλογής και σπάνια γίνεται (στην περιοχή μου τουλάχιστον αυτό συμβαίνει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πα.Κ

Νεοφερμένος

Ο Πα.Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Είμαι ένα αρκετά αγχώδες άτομο μπορώ να πω... Οι βαθμοί όλοι αυτά τα χρόνια δείχνουν ότι μπορώ να τα καταφέρω και το ίδιο θεωρούν και οι καθηγητές μου, αλλά εγώ γνωρίζω πως αν αγχωθώ δε θα αποδώσω στις Πανελλήνιες :(

Κάνω φροντιστήριο σε Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Έκθεση, Αρχαία. Τώρα το καλοκαίρι σκέφτομαι τα ιδιαίτερα βιολογίας για να βγάλω την ύλη της Β λυκείου και να αφοσιωθώ στης Γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Είμαι ένα αρκετά αγχώδες άτομο μπορώ να πω... Οι βαθμοί όλοι αυτά τα χρόνια δείχνουν ότι μπορώ να τα καταφέρω και το ίδιο θεωρούν και οι καθηγητές μου, αλλά εγώ γνωρίζω πως αν αγχωθώ δε θα αποδώσω στις Πανελλήνιες :(

Όλοι το φοβούνται αυτό, πίστεψέ με :P Αλλά δεν μπορείς να το βάλεις κάτω από τώρα και να πεις "ξέρω ότι θα αγχωθώ και δεν θα περάσω, οπότε γιατί να προσπαθήσω;". Έχεις δύο χρόνια μπροστά σου. Θα διαβάσεις, θα λύσεις ασκήσεις, θα προετοιμαστείς και θα μειώσεις κάπως το άγχος σου. Το σημαντικότερο είναι να έχεις στόχους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Σοβαρή υπενθύμιση:
Ακόμη ΔΕΝ έχουν ανακοινωθεί ποιες σχολές υπάγονται σε ποιες κατευθύνσεις.
Είχαμε ενημέρωση στο σχολείο πριν 2 μήνες, σχετικά με το "Νέο-Νέο Λύκειο" και κάθισα να παρακολουθήσω. Στο τέλος ρωτάω τον υπεύθυνο που είχε αναλάβει την παρουσίαση:
"Κύριε, με το ισχύον σύστημα, ένας μαθητής από Θετική έχει ίσες δυνατότητες να εισαχθεί σε όλες τις σχολές του 2ου και 4ου πεδίου (πχ Πολυτεχνεία), με κάποιον που είναι Τεχνολογική. Με το καινούργιο σύστημα, κάποιος που ακολουθεί τις Επιστήμες Υγείας θα έχει τη δυνατότητα να εισαχθεί σε μια τέτοια σχολή ή θα πρέπει, υποχρεωτικά, να ακολουθήσει την κατεύθυνση των Θετικών Επιστημών?"
Η απάντηση του ήταν κατατοπιστικότατη:
"Αυτό δεν το γνωρίζουμε. Ακόμη περιμένουμε από το Υπουργείο να διευκρινίσει ανάλογα ζητήματα, καθώς και τα μαθήματα που θα έχουν συντελεστή, για την είσοδο σε κάθε ΑΕΙ και ΤΕΙ."

Δεδομένου ότι του χρόνου θα έχεις να επιλέξεις μόνον μεταξύ Θετικών και Ανθρωπιστικών επιστημών (Θετική/Θεωρητική), μην μπαίνεις ακόμα στο τρυπάκι του τι κατεύθυνση να δηλώσεις στη Γ' Λυκείου. Ενδέχεται το σύστημα να πάρει αναβολή, να μην ισχύσουν ορισμένα σημεία του ή, ακόμη, να έχεις το δικαίωμα να ελιχθείς από τις Επιστήμες Υγείας στις Θετικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πα.Κ

Νεοφερμένος

Ο Πα.Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Δεν έχω πρόβλημα με το Νέο Λύκειο ούτε με την "Τράπεζα - Θεμάτων"... Εγώ προσωπικά την ύλη την έχω βγάλει αν και με αρκετή προσωπική δουλειά... Τα πεδία είναι το θέμα μου... Εντάξει στο πρώτο τετράμηνο έβγαλα καθαρό 20.. Δεν θεωρώ όμως ότι οι βαθμοί αυτοί μπορούν να πλησιάσουν την " πραγματικότητα των Πανελληνίων"... Έχω δυνατότητες, το θέμα είναι να το ρισκάρω; Καλά θα ήταν να μη γίνουν έτσι τελικά οι κατευθύνσεις... Πέρσι είχα απολυτήριο γυμνασίου 20 και φέτος πιστεύω πως θα κρατήσω τον βαθμό. Το θέμα είναι πως υπάρχουν παιδιά που είναι φουλ στα ιδιαίτερα και κάνουν μία άριστη προετοιμασία για το " τέλος"... Εμένα οι γονείς μου δεν έχουν δυστυχώς να διαθέσουν τόσα πολλά χρήματα για ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Κάνω φροντιστήριο σε Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Έκθεση, Αρχαία. Τώρα το καλοκαίρι σκέφτομαι τα ιδιαίτερα βιολογίας για να βγάλω την ύλη της Β λυκείου και να αφοσιωθώ στης Γ.

Έλεος πια με τα φροντιστήρια,πρώτη λυκείου είσαι είναι δυνατόν να κάνεις τόσα μαθήματα,ειδικά τα αρχαία τι τα χρειάζεσαι?,στην τρίτη θα σέρνεσαι με τόσα φροντιστήρια και εγώ το ζω το "νέο λύκειο" αλλά δεν κάνω και έτσι (18,5 έβγαλα μόνο με φυσική φροντιστήριο λόγο καθηγητή)

Εμένα οι γονείς μου δεν έχουν δυστυχώς να διαθέσουν τόσα πολλά χρήματα για ιδιαίτερα.

θες και ιδιαίτερα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εγώ σαν μαθητής Α' Λυκείου, θα δώσω σε όλους μια συμβουλή. Μην τα παρατάτε. Ανεξαρτήτως βαθμών. Συνεχίστε την προσπάθεια για να πετύχετε το όνειρο σας και θα το πετύχετε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πα.Κ

Νεοφερμένος

Ο Πα.Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Βασικά κοίτα. Τα μαθήματα που κάνω στο φροντιστήριο είναι σε " πακέτο" των 100 ευρώ... Μη φανταστείς ότι κάνω κάτι το ιδιαίτερο! Αρχαία, έκθεση, άλγεβρα, χημεία κάνω μια φορά την εβδομάδα! Δεν πιστεύω πως είναι κάτι το σπουδαίο αυτό που κάνω... ;)

Αντιθέτως αν δεις τα παιδιά που στοχεύουν Ιατρική όπως εμένα κάνουν όλα τα μαθήματα ιδιαίτερα, οι περισσότεροι τουλάχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Βασικά κοίτα. Τα μαθήματα που κάνω στο φροντιστήριο είναι σε " πακέτο" των 100 ευρώ... Μη φανταστείς ότι κάνω κάτι το ιδιαίτερο! Αρχαία, έκθεση, άλγεβρα, χημεία κάνω μια φορά την εβδομάδα! Δεν πιστεύω πως είναι κάτι το σπουδαίο αυτό που κάνω... ;)

Ναι όμως δεν είναι μόνο το μάθημα στην τάξη του φροντιστήριο,έχεις να ετοιμάσεις ασκήσεις και για το σχολείο και για το φροντιστήριο. Τέλος πάντων εφόσον εσύ το θες θα τα καταφέρεις,αλλά μην φτάσεις στο σημείο στην τρίτη να μην έχεις επαφή με τα μαθήματα λόγο την πίεσης που ασκεί το νέο λύκειο σε συνδυασμό όλο αυτό το διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πα.Κ

Νεοφερμένος

Ο Πα.Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Λόγω του συστήματος επαφή με τα μαθήματα του σχολείου θα έχω μέχρι την τελευταία στιγμή... :D Ας ελπίσουμε πως όλοι μας θα σταθούμε τυχεροί και θα τα καταφέρουμε... Αλήθεια, και εσύ για Ιατρική ενδιαφέρεσαι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Λόγω του συστήματος επαφή με τα μαθήματα του σχολείου θα έχω μέχρι την τελευταία στιγμή... :D Ας ελπίσουμε πως όλοι μας θα σταθούμε τυχεροί και θα τα καταφέρουμε... Αλήθεια, και εσύ για Ιατρική ενδιαφέρεσαι; :D

Να σε πω τι αλήθεια δεν έχω ιδέα τι να επιλέξω,μ'αρέσουν τα ιατρικά επαγγέλματα αλλά το θέμα είναι θα έχω δουλεία,όλα τα νοσοκομία κλείνουν,αλλά θα με πεις μπορείς να ανοίξεις και μόνο σου ένα ιατρίο,με το νέο λύκειο μας δίνουν πολύ λίγες επιλογές,εδώ μεγαλύτεροι καταλαβαίνουν τελευταία στιγμή τι επάγγελμα πραγματικά θέλουν και περιμένουν από εμάς να αποφασίσουμε τώρα σε τόσες λίγες επιλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Λίγο άκυρο αλλά αυτό με την Ιατρική έχει καταντήσει σαν ένας εφιάλτης που βλέπεις για πάντα. Όσοι είναι (ΟΧΙ ΟΛΟΙ) θετική θέλουν ιατρική. Λες και γιατροί γεννήθηκαν όλοι ή λες και δεν υπάρχουν άλλες επιστήμες υγείας πέραν της Ιατρικής. Επίσης, δεν είναι όλοι ικανοί γιατροί όσο και να χτυπιούνται. Ο καθένας πρέπει να ανακαλύψει τι είναι αυτό που θέλει πραγματικά να κάνει για τον εαυτό του κι όχι για το κύρος που προσφέρει το εκάστοτε επάγγελμα.

Δεν κάνω προσωπική επίθεση σε κάποιον απλά μοιράζομαι τη σκέψη μου. Όποιος παρεξηγήθηκε ας παρεξηγηθεί, δεν έχω τέτοιο σκοπό :P

edit: Επίσης ας ξεολλήσουμε και λιγο από τις κλασσικες αντιλήψεις περι εργασίας ότι αυτό που σπούδασες ντε και καλά θα κάνεις. Ή "τι σπούδασες, ιατρική; Θα πας σε νοσοκομειο ή κλινικη". Υπάρχουν και άλλες επαγγελματικες διεξοδοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Γεια σας, με λενε Αγγελικη. Φετος στο λυκειο τα πραγματα ειναι εμφανως πιο δυσκολα απο οτι στο γυμνασιο, γιατι μας περιμενει το ''νεο συστημα'' και καλα :clapup: Εχω αρχισει λοιπον να πηγαινω φροντιστηριο για να καλυψω ορισμενα κενα κυριως Αλγεβρα και Φυσικη αλλα κανω και Γεωμετρια και Χημεια γιατι η καθηγητες στο στο σχολειο περα βρεχει κυριολεκτικα! :whistle: Στα θεωρητικα τα παω τελεια και ξερω οτι εχω δυνατοτητες οπως και στη βιολογια και την χημεια. Το ονειρο μου ειναι να γινω γιατρος. Το θελω πραγματικα, αλλα τοσο καιρο δεν το ειχα καταλαβει. Αυτο που εχω να ρωτησω ειναι αξιζει να στρωθω στο διαβασμα απο τωρα? Προσπαθω πραγματικα να καλυψω τα κενα μου Αλγεβρα και Φυσικη αλλα δεν ξερω αν τελικα θα τα καταφερω..ειναι εφικτο με διαβασμα πολυ να τα καταφερω και να παω θετικη? :cry_x:
Εγώ νομίζω πως όσες ώρες φροντ και να κάνεις,εάν εσύ η ίδια δεν διαβάζεις,δεν εντοπίσεις τα κενά σου και φροντίσεις για την ταχύτατη κάλυψή τους στα μαθήματα κ/νσης μιλάω έτσι. Λύτρωση και αποτέλεσμα εγώ αμφιβάλλω για το εάν δεις.Ωστόσο επειδή έχοντας μεγαλύτερα αδέρφια ξέρω πολύ καλά ότι όσο εύκολα ανεβαίνει ένας βαθμός και ένας ΜΟ με την ίδια ευκολία το 18,(τόσο) γίνεται 13.
Επίσης για τη Γεωμετρία μη φρικάρεις από τώρα καλέ, δεν έχεις δει παλούκι Γεωμετρία μέχρι να πας 2α-οι φήμες λένε βασικά-.:look:
Με το νέο σύστημα είσαι. Μετράει ο βαθμός και των 3 τάξεων. Αρα πρέπει να στρωθείς απο τώρα, αλλιώς bye bye ιατρική :P:P
Ναι γιατί το 0,4 της 1ης και το 0,7 της 2ας θα μας σώσει. Το 0,9 το έχετε δει;:P
Αν και σύμφωνα με ένα γνωμικό μάζευε κι ας είναι και λίγα.:confused:
edit: Επίσης ας ξεολλήσουμε και λιγο από τις κλασσικες αντιλήψεις περι εργασίας ότι αυτό που σπούδασες ντε και καλά θα κάνεις. Ή "τι σπούδασες, ιατρική; Θα πας σε νοσοκομειο ή κλινικη". Υπάρχουν και άλλες επαγγελματικες διεξοδοι
Νομίζω ότι αυτό πρέπει να το καταλάβει κόσμος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Eγώ ένα έχω να πω: Γιατί όλοι βλέπουν τη θετική σαν παλλούκι κατεύθυνση, ή κατεύθυνση ''για γερές αντοχές''...Όλο τα ίδια και τα ίδια ακούω και είχα τρομοκρατηθεί στην αρχή! Είναι ομολογουμένως δύσκολη, αλλά μην αφήνετε τους αποφοίτους να σας τρομάζουν τόσο βρε παίδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πα.Κ

Νεοφερμένος

Ο Πα.Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Λέων Συγγ

Νεοφερμένος

Ο Λέων Συγγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Υπάρχει κανείς άλλος εδώ μέσα που να πηγαίνει ΕΠΑΛ και να θέλει να περάσει ιατρικη;
 

Λέων Συγγ

Νεοφερμένος

Ο Λέων Συγγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Καλησπέρα, από ότι είδα φέτος πήραν 49 άτομα από το ΕΠΑΛ σύνολο σε όλες τις ιατρικές σχολές τις Ελλάδας.
Αθήνα: 8
Θεσσαλονίκη: 8
Πάτρα: 8
Λαρισα: 5
Ιωάννινα: 7
Αλεξανδρούπολη: 7
Ηράκλειο: 6

Υπάρχει κάποιος από εσάς που να είναι μέσα σε αυτά τα 49 άτομα; :)) Αν ναι πόσα μόρια γράψατε;:))
 

Evcathy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Evcathy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Καλησπέρα, από ότι είδα φέτος πήραν 49 άτομα από το ΕΠΑΛ σύνολο σε όλες τις ιατρικές σχολές τις Ελλάδας.
Αθήνα: 8
Θεσσαλονίκη: 8
Πάτρα: 8
Λαρισα: 5
Ιωάννινα: 7
Αλεξανδρούπολη: 7
Ηράκλειο: 6

Υπάρχει κάποιος από εσάς που να είναι μέσα σε αυτά τα 49 άτομα; :)) Αν ναι πόσα μόρια γράψατε;:))


Εννοείς από εσπερινά κι από 10%, έτσι; Γιατί από τα ημερήσια δεν πέρασαν τόσοι πολλοι
 

Λέων Συγγ

Νεοφερμένος

Ο Λέων Συγγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Εννοείς από εσπερινά κι από 10%, έτσι; Γιατί από τα ημερήσια δεν πέρασαν τόσοι πολλοι


Βασικά όχι ακριβώς το αντίθετο, εννοώ από τα ημερήσια, τόσοι πέρασαν ψάξε το λιγο και θα δεις
 

Λέων Συγγ

Νεοφερμένος

Ο Λέων Συγγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Γεια σας, ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου πει από ποιο έτος και μετά οι φοιτητές της ιατρικής μπαίνουν στις κλινικές.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top