Στόχος η Ιατρική

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,242 μηνύματα.
Αυτο λίγο πόνεσε χαχα
Πρακτικά η φυσική σαν πανελλαδικό μάθημα έχει γίνει τελείως μα τελείως nerfed για να μπορούν να την δώσουν και τα παιδιά απο το 3ο πεδίο. Σε σημείο που σου δίνουν μέχρι και τις τιμές των τριγωνομετρικών συναρτήσεων για σικέ περιπτώσεις(π/3,π/4,π/6).Δεν πιστεύω οτι θα δυσκολευτείς οπότε.Αυτά που χρειάζονται είναι τα ελάχιστα των ελάχιστων που θα μπορούσε να ζητήσει κανείς ;) . Χρειάζεται να ξέρεις μόνο αυτά:

1)Τι είναι το ημίτονο, τι είναι το συνημίτονο, τι είναι η εφαπτομένη.
2)Λύση τριγωνομετρικών εξισώσεων & γνώση των βασικών ταυτοτήτων.
4)Βασικές αλγεβρικές ταυτότητες και κάποια άνεση με ανισότητες.
4)Γνώση επίλυσης συστήματος 2 εξισώσεων με 2 αγνώστους.
5)Λύση πρωτοβάθμιων και δευτεροβάθμιων εξισώσεων.
6)Βασική γνώση διανυσμάτων(μέτρο,διεύθυνση,φορά).
7) Πολύ καλά γνώσεις ευθείας(κλίση, τομή με άξονες) και κύκλου(ακτίνα, μήκος τόξου).
8)Γνώση πυθαγόρειου θεωρήματος και νόμος ημιτόνων & συνημιτόνων.

Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς θα στο δείξει ο καθηγητής σου εφόσον είναι σχετικό και καλύπτεται, αρκεί να γνωρίζεις τα παραπάνω.
 

NeferYoustie

Νεοφερμένος

Η Γιουστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αμα εισαι πεπεισμένη οτι θες να διαβασεις βιολογια γ κατεύθυνσης απο τωρα, σου προτείνω αυτον εδω τον κυριουλη ο οποιος εξηγεί αρκετα αναλυτικά τη καθε παραγραφο του βιβλιου. Ειναι απλα απίστευτος, και εχει σωσει αρκετα παιδια του 3ου πεδιου. Θα διαβάσεις που θα διαβάσεις το βιβλιο παπαγαλια, τουλάχιστον ας καταλαβεις περι τινος πρόκειται 😂


Τελος, καπου διαβασα οτι εχεις το βοηθημα του καρυοφυλλη. Για την ωρα, ειναι ο,τι πρέπει διότι σε παίρνει απο το χεράκι και σου εξηγεί αρκετα αναλυτικα τη θεωρια καθως επίσης εχει τις βασικες ασκησεις που θα πρέπει να γνωρίζεις να λυνεις.
 

το κοριτσι του μαη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η το κοριτσι του μαη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Αμα εισαι πεπεισμένη οτι θες να διαβασεις βιολογια γ κατεύθυνσης απο τωρα, σου προτείνω αυτον εδω τον κυριουλη ο οποιος εξηγεί αρκετα αναλυτικά τη καθε παραγραφο του βιβλιου. Ειναι απλα απίστευτος, και εχει σωσει αρκετα παιδια του 3ου πεδιου. Θα διαβάσεις που θα διαβάσεις το βιβλιο παπαγαλια, τουλάχιστον ας καταλαβεις περι τινος πρόκειται 😂


Τελος, καπου διαβασα οτι εχεις το βοηθημα του καρυοφυλλη. Για την ωρα, ειναι ο,τι πρέπει διότι σε παίρνει απο το χεράκι και σου εξηγεί αρκετα αναλυτικα τη θεωρια καθως επίσης εχει τις βασικες ασκησεις που θα πρέπει να γνωρίζεις να λυνεις.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου!
 

το κοριτσι του μαη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η το κοριτσι του μαη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
πώς το κατάφερες αυτό;
Τωρα οσον αφορα το μετρια μαθητρια δεν παιζει κανενα ρολο προσωπικα α λυκειου τελικες εξετασεις εγραψα 2 φυσικη και πανελληνιες 19,2. Απο εκει που ελεγα δεν προκειται να το μαθω ποτε αυτο το μαθημα εγινε το αγαπημενο μου και βοηθουσα και τους θετικαριους ενω εγω ειμουν υγειας.
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
πώς το κατάφερες αυτό;
Απλά έκατσα και διάβασα ποτέ δεν είχα διαβάσει σοβαρά στην ζωή μου πριν την τρίτη λυκείου και ειδικά την φυσική ενώ πάντα την φοβόμουν έγινε αγαπημένο μάθημα. Επίσης σημαντικά βοήθησε και το φροντιστήριο που πήγα στη τρίτη λυκείου δεν θα κρυφτώ.
 

το κοριτσι του μαη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η το κοριτσι του μαη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Απλά έκατσα και διάβασα ποτέ δεν είχα διαβάσει σοβαρά στην ζωή μου πριν την τρίτη λυκείου και ειδικά την φυσική ενώ πάντα την φοβόμουν έγινε αγαπημένο μάθημα. Επίσης σημαντικά βοήθησε και το φροντιστήριο που πήγα στη τρίτη λυκείου δεν θα κρυφτώ.
Σε ευχαριστώ. Δηλαδή, την προσπάθεια σου την έκανες μόνο στη Γ λυκείου;
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ. Δηλαδή, την προσπάθεια σου την έκανες μόνο στη Γ λυκείου;
Ως επι το πλειστον ναι απο το καλοκαιρι ομως. Τις προηγουμενες χρονιες δεν ειμουν τελειως τουριστας ειμουν μετριος προς καλος γυρω στο 16,5 σκεψου
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Χαχααχχαχα τωρα που το λες και εγω ετσι ειμουν. Θυμαμαι ολοι α λυκειου συζητουσαν για το που ηθελαν να περασουν και εγω δεν ηξερα απολυτως τιποτα για πανελληνιες ουτε καν για σχολες και πεδια. Μου φαινοταν πολυ μπερδεμενο και δεν με ενδιεφερε να ασχοληθω κιολας.
Τωρα οσον αφορα το μετρια μαθητρια δεν παιζει κανενα ρολο προσωπικα α λυκειου τελικες εξετασεις εγραψα 2 φυσικη και πανελληνιες 19,2. Απο εκει που ελεγα δεν προκειται να το μαθω ποτε αυτο το μαθημα εγινε το αγαπημενο μου και βοηθουσα και τους θετικαριους ενω εγω ειμουν υγειας.
Ναι η Φυσική αν έχεις καλό καθηγητή βγαίνει μια χαρά
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top