Στρατιωτική Ιατρική

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
στρατιοτικη ιατρικη: και γαμω τις σχολες,αμεσσος διορισμος,πολλα λευτα και δικαιομα ασκησης ελευθερου επαγκελματος μετα την συνταξιοδωτηση....που ειναι πολυ γρηγορη. και γαμω τις σχολες αλλα απιαστη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paontinos

Νεοφερμένος

Ο paontinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Οι ειδικοτητες στο στρατο τωρα ειναι ενα θεμα σιγουρα....εξαρτώνται πολλα και απο το σωμα που θα παρεις(σξ,ναυτικο ,αεροπορια,αστυνομια)παρ'ολα αυτα οι περισσοτεροι κανουν κατι που θελουν.Αν εισαι κολλημενος με μια ειδικοτητα καλυτερα να διαβαζεις πολυ την συγκεκριενη ειδικοτητα γιατι ισως να χρειαστει να ανταγωνιστεισ σε γραπτως καποιους αλλους για περιορισμενο αριθμο ειδικοτητων π.χ θυμαμαι οτι υπηρχαν δυο υποψηφιοι για γαστρεντερολογια,οπως και 5 για 4ρις θεσεις ψυχιατρικης.
-----------------------------------------
α!!! και κατι ακομα για κατι κομπλεξικους να ξερουν πως στη φουρνια τη δικια μου(2006),οι λιγοι το τονιζω,λιγοι, πολιτες συμφοιτητες μου που δεν "πηγαιναν"τους σσασιτες μαθαμε απο φιλους τους πως το 70% απο αυτους ειχαν πρωτη σχολη προτιμησης την σσασ ιατρικο.Αν αυτο δεν ειναι κομπλεξ ποιο ειναι!!!!Και σε καμια περιπτωση δεν καταφρονω τους πολιτες συμφοιτητες μου που διαλεξαν να πανε στην πολιτικη εξαλου ο στρατος ειναι ταυτοχρονα κατι ασυμβατο για πολλους και πολυ καλα κανανε και δεν περασαν... εξαλου πολλοι θα μπορουσαν να περασουν και στη σσας.
-----------------------------------------
δεν χρειαζεται να ακους τον καθε πικραμμενο αν εισαι καλη θα κανεις την ειδικοτητα που θελεις κατα την γνωμη μου προσπαθησε να εχεις δυο τουλαχιστον επιλογες σε μια 8α πας σιγουρα,παντως 8ελει διαβασμα και κοπο οπου και αν θες να πας.Οι εξετασεις γινονται για να διαλεξουν ποιοι ειναι οι καλυτεροι για την συγκεκριμενη ειδικοτητα και βεβαια το διαβασμα που θα κανεις θα σε βοηθησει να ξαναφρεσκαρεις την συγκεκριμενη ειδικοτητα πριν την ξεκινησεις!!!Παντως δυσκολα βλεπεις καποιον να κανει ια ειδικοτητα που δεν θελει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fotaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Γεια σας!!
Έχω μια απορία!
Είναι αληθεια οτι τα αγορια με τρύπα για σκουλαρικι δεν γινονται δεκτα στην Στρατιωτική Ιατρικη?
Γιατι θέλο πολυ να κάνω αλλα δεν μπορω να το διακινδυνευσω!
Ας μου απαντήσει οποιος ξέρει στα σιγουρα !!!
ναι και εγώ το ιδιο θα ηθελα να ρωτήσω!!!!!!!:):):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paontinos

Νεοφερμένος

Ο paontinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι οταν κανεις τιε εξετασεις πριν μπεις στη σχολη κοιτανε και αυτα οπως και τατουαζ.Μετα καπως χαλαρωνουν τα πραγματα και ξερωατομα που εχουν βαλει.Παντως και αυτοι δεν τα φορανε οταν ειναι μεσα στη σχολη τα σκοθλαρικια μονο εξω στην εκτος σχολης ζωη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PaNaGiOtIS.

Νεοφερμένος

Ο PaNaGiOtIS. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δηλαδή αν εγώ κάνω τρύπα και όταν φτάσει η στιγμή για τις εξετάσεις(μακάρι θεέ μου!!) υπάρχει έστω και μια μικρή περίπτωση να με κόψουν;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Δηλαδή αν εγώ κάνω τρύπα και όταν φτάσει η στιγμή για τις εξετάσεις(μακάρι θεέ μου!!) υπάρχει έστω και μια μικρή περίπτωση να με κόψουν;;;

Δεν ξέρω αν ισχύει ή οχι, αλλά, αν ισχύει, δεν σε ενοχλεί που η σχολή στην οποία θες να περάσεις, και κατ'επέκταση το επάγγελμα που θες να έχεις, σου απαγορεύει κάτι τέτοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Ειναι αληθεια οτι χρηματοδοτουνται φοιτητες για να συνεχισουν μεταπτυχιακα και για να ασχοληθουνε με ερευνα πχ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PaNaGiOtIS.

Νεοφερμένος

Ο PaNaGiOtIS. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ισχύει ή οχι, αλλά, αν ισχύει, δεν σε ενοχλεί που η σχολή στην οποία θες να περάσεις, και κατ'επέκταση το επάγγελμα που θες να έχεις, σου απαγορεύει κάτι τέτοιο?

Δες αν κατάλαβα σε ενοχλεί το όλο θέμα της εξουσίας του στρατού και έτσι??

Εμένα όχι δεν με ενοχλεί!!!!
Σίγουρα θα προτιμούσα πολιτική ιατρική αλλα με τα σημερινα δεδομένα (αναμονές για ειδικοτητα κτλ) πάω αναγκαστικά στην μεριά του στρατού!!
Ξέρω πως θέλει πολλές θυσίες (που απο ότι φαίνεται ξεκινάνε απο τώρα!) αλλα μπροστά στον στόχο μου και αυτο που θέλω να πετύχω το ανέχομαι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Φοβερό, μπράβο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Paontinos ψαχνω καιρο καποιον απο σας και θα ηθελα να σε ρωτησω κατι...Περασα ΣΣΑΣ(οχι ομως στο Ιατρικο τμημα) και ηθελα να σε ρωτησω αν ξερεις τι δικαιολογητικα πρεπει να φερω μαζι μου....Σ ευχαριστω εκ των προτερων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paontinos

Νεοφερμένος

Ο paontinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Συγχαρητηρια!!!Πρωτον θα παρεις τηλεφωνο να σου πουν εγκυρα πραγματα!!!Παντως αν θυμαμαι καλα χρειαζεσαι το χαρτι απο το λυκειο που λεει τα μορια και σε ποια σχολη περασες!Το απολυτηριο λυκειου,ταυτοτητα(θα στην κρατησουν και θα σου δωσουν μια στρατιωτικη προσωρινή),βιβλιαριο υγειας βασικα για να δουν τα εμβολια που χρειαζεσαι(θα ειμαστε οι στρατιωτικοι οι πρωτοι που θα κανουμε και το εμβολιο της νεας γριπης) τωρα αν θυμαμαι κατι χαρτια περι διαγωγης αλλα δεν ειμαι σιγουρος οπως επισης δεν ειμαι σιγουρος για την καρτουλα που διναμε εξετασεις!Παρε τηλ οπωσδηποτε παντως,οχι οτι αν ξεχασεις δεν θα σε δεχτουν απλως μετα τα courier ειναι φασαρια!!!
-----------------------------------------
Ειναι αληθεια στην ιατρικη τουλαχιστον πως μετα την ειδικοτητα μπορεις να πας για μεταπτυχιακο(επαρκει μονο αν εχεις το προφισενσι) στο οποιο θα εχεις κανονικα το μισθο σου ως αξιωατικος(δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι και διπλός)παντως λογικα οπως γινεται παντου θα πληρωνεσαι και στο νοσοκομειο που θα κανεις το μεταπτυχιακο!!!Αν δεν εισαι ευχαριστημενος εκει που σε στλενει ο στρατος μπορεις να παρεις αδεια(ανευ μισθου,η οποια εγκρινεται με τη μια)να κανεις το μεταπτυχιακο σου οπου θελεις.Επιστρεφοντας στην ελλαδα συνεχιζεις κανονικα...Για τα υπολοιπα τμηματα της σσασ δεν ξερω κατι τουλαχιστον για οτι αφορα το εξωτερικο στην ελλαδα παντως σιγουρα μπορεις να κανεις δεν ξερω αν υπαρχει κατι για το εξωτερικο,πιστευω πως θα υπαρχει"πιστευω" δεν ειμαι σιγουρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Ωραια..!!Σιγουρα θα παρω τηλεφωνο..Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PzH-2000GR

Νεοφερμένος

Ο PzH-2000GR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 105 μηνύματα.
στρατιοτικη ιατρικη: και γαμω τις σχολες,αμεσσος διορισμος,πολλα λευτα και δικαιομα ασκησης ελευθερου επαγκελματος μετα την συνταξιοδωτηση....που ειναι πολυ γρηγορη. και γαμω τις σχολες αλλα απιαστη!!

Με τρεις (3) λέξεις: ΜΗ ΣΚΕΦΘΕΣΑΙ ΕΤΣΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimiMoli

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης Μολύβας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Τα δικαιολογητικά τα λέει στην εγκύκλιο του Απριλίου που είχε και τα όρια, γύρω στη σελίδα 60-70. Απολυτήριο, Βεβαίωση πρόσβασης, Βεβαίωση ότι δεν είσαι γραμμένος σε άλλο ΑΕΙ/ΤΕΙ, ΑΦΜ (αν έχεις), βιβλιάριο υγείας παιδικής ηλικίας (αν έχεις), διαβατήριο (αν εχεις), ταυτότητα, εκλογικός αριθμός (αν έχεις), φωτοτυπίες από τα τυχόν πτυχία σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimious200

Νεοφερμένος

Ο dimious200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ναι,αρκει να εχεις βυσμα γιατι μονο αυτοι πανε στα μεταπτυχιακα που ειναι και ελαχιστα.για γιατρο για τους φανταρους σε θέλουν,οχι για στρατιωτικό φλέμινγκ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelhs

Νεοφερμένος

Ο pantelhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν απο το ΣΣΑΣ μπορεί καποιος να γίνει μικροβιολόγος????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
γιατι να μην μπορει; ειδικοτητα ιατρικης δεν ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paontinos

Νεοφερμένος

Ο paontinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μεταπτυχιακο μπορεις να κανει πολυ ευκολα ενας στρατιωτικος γιατρος μονο ορεξη να υπαρχει γιατι μετα απο 12-13 χρονια μετα συνηθως επιλεγουν να μην πανε πουθενα!
Βιοπαθολογος λεγεται η ειδικοτητα και ναι εχεις την δυνατοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelhs

Νεοφερμένος

Ο pantelhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Απ οτι ξερω στη ΣΣΑΣ γινεται μια κατανομη των μαθητων σε καποιον απο τους τρεις κλαδους των ενοπλων δυναμεων η την αστυνομια... Πως γινεται αυτη η κατανομη? Ή οι ιδιοι οι φοιτητες διαλεγουν που θα πανε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia87

Νεοφερμένος

Η Sofia87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μηπως ξερει κανεις αν υπαρχουν εθελοντικα προγραμματα για τους φοιτητες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top