Στρατιωτική Ιατρική

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Τρομαξες που το ακουσες ε?Δεν τρεχεις μονο μεσα στα κτιρια,στις σκαλες και οταν βρεχει για να μη τραυματιστεις.

Αν σοκαριστηκες,τοτε μπραβο σου.Καλως ηρθες στο στρατο:bye::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
δηλαδη τρεχεις πραγματικα? για να πας καπου δεν επιτρεπεται το περπατημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Ξερεις κανενα τρεξιμο εκτος απο το κανονικο?:PΠερπατημα σου ειπα μονο ποτε επιτρεπεται.Αυτο ισχυει μονο για τους πρωτοετεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
οντως. ρωτησα τον πατερα ενος φιλου μου που ειναι στρατιωτικος. ΕΛΕΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

19MaG93!

Νεοφερμένος

Η Μάγδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
H ιατρική είναι η καλύτερη επιστήμη...!!!Και εγώ εκεί θέλω να περάσω και πιστεύω πως δεν είναι (από την Α' Λυκείου) νωρίς να βάζεις συγκεκριμένους στόχους...Όσο για τη ΣΣΑΣ πιστεύω πως είναι τέλεια αλλά για μένα που είμαι 1,62 σε ύψος αποτελεί μακρινό όνειρο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bright-minded

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Σίγουρα, εγώ δεν έχω πρόβλημα με το ύψος...Είναι η καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση...Πληρώνεσαι και κατά τη διάρκεια της φοίτησης! ! !Και ασχολείσαι και με την ιατρική που σου αρέσει(για εμένα μιλαώ)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Εισαι ομως στρατιωτης κι οχι φοιτητης.Κι επιπλεον,θα καταλαβεις οτι οι ΣΣΑΣίτες ειναι οι χειροτεροι φοιτητες.;)Απλα εισαι μικρος ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Κι επιπλεον,θα καταλαβεις οτι οι ΣΣΑΣίτες ειναι οι χειροτεροι φοιτητες.


Αυτό έχει να κάνει με αυτό που είπες σε προηγούμενο post, ότι δηλαδή κάνουν φασαρία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
στην ιατρικη τι σας αρεσει?μου φαινεται περιεργο σε καποιους να αρεσει να χειρουργουν γερους και να ειναι μες στα αιματα!

το θεμα δεν ειναι μονο να τους αρεσει...αλλα και να μπορουν να γινουν..!!
..οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Αυτό έχει να κάνει με αυτό που είπες σε προηγούμενο post, ότι δηλαδή κάνουν φασαρία?

Και με τη γενικοτερη συμπεριφορα τους στα αμφιθεατρα,στην προσελευση τους κτλ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

forakos

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει όλο το θέμα, μπορεί δηλαδή να ξανά ειπώθηκε, αλλά το σημαντικότατο μειονέκτημα της Στρατιωτικής ιατρικής είναι ότι σε βάζουν στη ειδικότητα που θέλουν αυτό είναι που με χαλάει κυρίως ,και γενικά οι συνθήκες είναι πολύ πιεστικές και δεν είμαι άνθρωπος που μπορώ να πιέζομαι .π.χ εχεις μια εξοδο την Τεταρτη και το Σαββ/κο. Αν εμενα μου καπνισει να βγω την Τριτη δλδ; Που ειναι η φοιτητική ζωη; Αυτη γενικα ειναι η αποψη μου αλλα αν κατάφερνα να πιάσω τα μορια θα το σκεφτομουν για να ειμαι ειλικρινής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει όλο το θέμα, μπορεί δηλαδή να ξανά ειπώθηκε, αλλά το σημαντικότατο μειονέκτημα της Στρατιωτικής ιατρικής είναι ότι σε βάζουν στη ειδικότητα που θέλουν αυτό είναι που με χαλάει κυρίως ,και γενικά οι συνθήκες είναι πολύ πιεστικές και δεν είμαι άνθρωπος που μπορώ να πιέζομαι .π.χ εχεις μια εξοδο την Τεταρτη και το Σαββ/κο. Αν εμενα μου καπνισει να βγω την Τριτη δλδ; Που ειναι η φοιτητική ζωη; Αυτη γενικα ειναι η αποψη μου αλλα αν κατάφερνα να πιάσω τα μορια θα το σκεφτομουν για να ειμαι ειλικρινής!

Αναφερθηκε,μην ανησυχεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mysticsphinx

Νεοφερμένος

Η mysticsphinx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Απ' ότι κατάλαβα ενδιαφέρεσαι και εσύ για στρατιωτική ιατρική:).
Δες την λίστα:
Είναι μόνο στην Θεσσαλονίκη
Είναι ανώτερη ιατρική άρα κα ανώτεροι μισθοί
Ενώ σπουδάζεις πληρώνεσαι
Είναι από τις καλύτερες κάπου στα 19.500 μόρια
Και μόλις τελειώσεις τις σπουδές σου πιάνεις και δουλειά
Και φυσικά είσαι ανώτερος από άλλους άρα δίνεις εντολές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Απ' ότι κατάλαβα ενδιαφέρεσαι και εσύ για στρατιωτική ιατρική:).
Δες την λίστα:
Είναι μόνο στην Θεσσαλονίκη
Είναι ανώτερη ιατρική άρα κα ανώτεροι μισθοί
Ενώ σπουδάζεις πληρώνεσαι
Είναι από τις καλύτερες κάπου στα 19.500 μόρια
Και μόλις τελειώσεις τις σπουδές σου πιάνεις και δουλειά
Και φυσικά είσαι ανώτερος από άλλους άρα δίνεις εντολές

Μαλλον εισαι μικρη και δεν τα ξερεις καλα.

Ανωτερη ιατρικη απο ποια?Εκτος κι αν θεωρεις ανωτερο ενα ατομο που κοιμαται ολη μερα στα μαθηματα ακομα και στα υποχρεωτικα.

Η αξια της σχολης δεν οριζεται απο τα μορια της(Απλα εισαι μικρη και δεν μπορεις να το κατανοησεις).Επισης,η βαση για οσους ΔΕΝ ανηκουν σε ειδικες κατηγοριες ειναι γυρω στο ~19200.

Το οτι μολις τελειωνεις,πιανεις και δουλεια δε σημαινει τιποτα αφου ειναι εξαιρετικα πιθανο να παρεις μια ειδικοτητα που δε θα σου αρεσει και θα υποχρεωθεις τελικα!

Ανωτερος απο ποιον?Εκει που σταματαει η λογικη ξεκιναει ο στρατος.Εκτος κι αν θελεις να βγαζεις τα κομπλεξ και τα νευρα σου σε αλλους,οποτε αυτο απαιτει συνδρομη γιατρου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Απ' ότι κατάλαβα ενδιαφέρεσαι και εσύ για στρατιωτική ιατρική:).
Δες την λίστα:
Είναι μόνο στην Θεσσαλονίκη
Είναι ανώτερη ιατρική άρα κα ανώτεροι μισθοί
Ενώ σπουδάζεις πληρώνεσαι
Είναι από τις καλύτερες κάπου στα 19.500 μόρια
Και μόλις τελειώσεις τις σπουδές σου πιάνεις και δουλειά
Και φυσικά είσαι ανώτερος από άλλους άρα δίνεις εντολές

Α χα χα χα χα!!Καλο ήταν. Μου αρέσει που το παρουσιαζεις και με συλλογισμό.."ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΑΡΑ ΔΙΝΕΙΣ ΕΝΤΟΛΕΣ." Πιστεψε με κοπελα μου δεν ειναι καθολου όμορφο αυτο. Γιατι το πιθανότερο ειναι να εισαι εσυ, αυτη που θα παιρνει εντολες και οχι που θα δινει. Και προς τι ανωτερη ιατρικη? Τα ίδια μαθηματα με τους πολίτες κάνουν στο Αριστοτέλειο. Προς τι αυτή η ανωτερότητα? Α και οταν σπουδαζεις δεν πληρωνεσαι ακριβως. Ενα βοηθημα περιπου 120 ευρω παιρνεις. Αν έχεις αποκλειστικά αυτη την είκονα στο μυαλό σου θα σ πρότεινα να το ξαναψάξεις γιατι δυστυχως δεν είναι τοσο ρόζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Α χα χα χα χα!!Καλο ήταν. Μου αρέσει που το παρουσιαζεις και με συλλογισμό.."ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΑΡΑ ΔΙΝΕΙΣ ΕΝΤΟΛΕΣ." Πιστεψε με κοπελα μου δεν ειναι καθολου όμορφο αυτο. Γιατι το πιθανότερο ειναι να εισαι εσυ, αυτη που θα παιρνει εντολες και οχι που θα δινει. Και προς τι ανωτερη ιατρικη? Τα ίδια μαθηματα με τους πολίτες κάνουν στο Αριστοτέλειο. Προς τι αυτή η ανωτερότητα? Α και οταν σπουδαζεις δεν πληρωνεσαι ακριβως. Ενα βοηθημα περιπου 120 ευρω παιρνεις. Αν έχεις αποκλειστικά αυτη την είκονα στο μυαλό σου θα σ πρότεινα να το ξαναψάξεις γιατι δυστυχως δεν είναι τοσο ρόζ

Well said:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει όλο το θέμα, μπορεί δηλαδή να ξανά ειπώθηκε, αλλά το σημαντικότατο μειονέκτημα της Στρατιωτικής ιατρικής είναι ότι σε βάζουν στη ειδικότητα που θέλουν αυτό είναι που με χαλάει κυρίως ,και γενικά οι συνθήκες είναι πολύ πιεστικές και δεν είμαι άνθρωπος που μπορώ να πιέζομαι .π.χ εχεις μια εξοδο την Τεταρτη και το Σαββ/κο. Αν εμενα μου καπνισει να βγω την Τριτη δλδ; Που ειναι η φοιτητική ζωη; Αυτη γενικα ειναι η αποψη μου αλλα αν κατάφερνα να πιάσω τα μορια θα το σκεφτομουν για να ειμαι ειλικρινής!

Δηλαδή εσύ φίλε μου θεωρείς φοιτητική ζωή τις εξόδους και την απόλυτη ελευθερία? Συγγνώμη φίλε μου αλλά δεν πρέπει να στα έχουν πει καλά. Ιδίως για Ιατρική, αν θες να τη βγάλεις, θα πιεστείς. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mavro Provato

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mavro Provato αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Kαι στρατιωτική σχολή και φοιτητική ζωή δεν γίνεται...:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Δηλαδή εσύ φίλε μου θεωρείς φοιτητική ζωή τις εξόδους και την απόλυτη ελευθερία? Συγγνώμη φίλε μου αλλά δεν πρέπει να στα έχουν πει καλά. Ιδίως για Ιατρική, αν θες να τη βγάλεις, θα πιεστείς. :bye:

Επειδη ειστε εξω απ΄το χορο,δεν καταλαβαινετε οτι δεν ειναι αναγκη να διαβαζεις καθε μερα οπως στο σχολειο.Επισης εχεις ευκαιριες να βγεις καθημερινες ενω στο ΣΤΡΑΤΟ δεν υπαρχει τετοια πιθανοτητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mysticsphinx

Νεοφερμένος

Η mysticsphinx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μαλλον εισαι μικρη και δεν τα ξερεις καλα.

Ανωτερη ιατρικη απο ποια?Εκτος κι αν θεωρεις ανωτερο ενα ατομο που κοιμαται ολη μερα στα μαθηματα ακομα και στα υποχρεωτικα.

Η αξια της σχολης δεν οριζεται απο τα μορια της(Απλα εισαι μικρη και δεν μπορεις να το κατανοησεις).Επισης,η βαση για οσους ΔΕΝ ανηκουν σε ειδικες κατηγοριες ειναι γυρω στο ~19200.

Το οτι μολις τελειωνεις,πιανεις και δουλεια δε σημαινει τιποτα αφου ειναι εξαιρετικα πιθανο να παρεις μια ειδικοτητα που δε θα σου αρεσει και θα υποχρεωθεις τελικα!

Ανωτερος απο ποιον?Εκει που σταματαει η λογικη ξεκιναει ο στρατος.Εκτος κι αν θελεις να βγαζεις τα κομπλεξ και τα νευρα σου σε αλλους,οποτε αυτο απαιτει συνδρομη γιατρου:)
Ε και? Πρώτα απ' όλα είσαι ανώτερος γιατί δεν είσαι το με τους υπόλοιπους ιατρούς. Επίσης εγώ λέγοντας ανώτερη ιαρική εννοώ ότι έχει ανώτερη βάση αν δεν κάνω λάθος και έχεις καλύτερες πιθανότητες.
-----------------------------------------
Α χα χα χα χα!!Καλο ήταν. Μου αρέσει που το παρουσιαζεις και με συλλογισμό.."ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝΩΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΑΡΑ ΔΙΝΕΙΣ ΕΝΤΟΛΕΣ." Πιστεψε με κοπελα μου δεν ειναι καθολου όμορφο αυτο. Γιατι το πιθανότερο ειναι να εισαι εσυ, αυτη που θα παιρνει εντολες και οχι που θα δινει. Και προς τι ανωτερη ιατρικη? Τα ίδια μαθηματα με τους πολίτες κάνουν στο Αριστοτέλειο. Προς τι αυτή η ανωτερότητα? Α και οταν σπουδαζεις δεν πληρωνεσαι ακριβως. Ενα βοηθημα περιπου 120 ευρω παιρνεις. Αν έχεις αποκλειστικά αυτη την είκονα στο μυαλό σου θα σ πρότεινα να το ξαναψάξεις γιατι δυστυχως δεν είναι τοσο ρόζ
πρώτα απ'όλα το έχω ψάξει και δεύτερον μισώ το ροζ και όπως και να 'χει δεν το παρουσιάζω ροζ. Σαφώς και θα κάνεις και Α-Γ-Γ-Α-Ρ-Ι-Ε-Σ αλλά όμως όχι κ έτσι. Νομίζω ότι κατάλαβες..............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top