Στρατιωτικές Σχολές

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Ναι είμαι σίγουρη οτι όπου δουν και κάποιος είναι πολύ ψαρωμένος των παίρνουν στο ψιλό....
Ρε συ όπως και να το κάνουμε εσείς είστε άλλο και εμείς είμαστε άλλο. Δεν γίνετε να μας αφήνουν τελείως γυμνές...μετά υπάρχουν άλλα θέματα πάνω σε αυτό. Εσείς έχετε να δείξετε μόνο το μόριο σας όλα τα υπόλοιπα είναι δεδομένα. Σε εμάς είναι κάπως αλλιώς...έχω άδικο?
κοιτα ειμαι υπερ την ευνοΐκης στασης προς τις γυναικες (οχι σαν κατι αχαρακτηριστους που θελουν να δινουν τα ιδια αθληματα)
σαφως η γυναικεια φυση ειναι πιο τρυφερη και δεν πρεπει να υποκειται σε τετοια πιεση και εκμηδενισμο της προσωπικοτητας αλλα μην παρουσιαζεις το πραμα για εμας ευκολο!
Και εγω φρικαρω δηλαδη που σε 2 χρονια θα ειμαι κανενα 10λεπτα γυμνος να μου μετρανε ποσα εχω (λες και αν εχω λιγοτερα ή περισσοτερα υπαρχει προβλημα :P:P) και να μου βλεπουν τη <<σπονδυλικη στηλη>> επισης ειναι εξισου ανουσιο να με βαζουν να χοροπηδαω σαν τσαλαφος για να δουν ποσο <<ανδρας>> ειμαι...λες και οι αδερφες θα αντεχαν τα καψονια..(ειμαι λιγο ρατσιστης προς τις αδερφες τι να κανουμε).Απλα απο εκει και και περα κανεις θυσιες του στυλ << Τι $^$^$^#@$, τοσα χρονια διαβασμα και αθληματα θα πανε χαμενα?>>
σημειωση σε αντιθεση με τα παιδια θαυματα που εκφερουν αποψη επι παντος επιστητου
τα αθληματα εχουν μια δυσκολια (στα σωματα οχι, στα οπλα ομως ναι)
χαρακτηριστικο παραδειγμα μια κοπελιτσα που πηγαινε ΣΣΑΣ (που δεν ηταν και κανενα γομαρι...μοντελακι ηταν) ειχε αρχισει μονο 1 μηνα πριν τα αθληματα και ηταν συνεχεια μεσα στο κλαμα... υψος οχι το 1 μ ουτε και το στρωμα δεν μπορουσε να πηδηξει...μηκος ουτε 2 μ (με φορα)σφαιρα 3μ ...δρομους στο ζεσταμα κουραζοταν....οποτε μην ακουτε παντα υποκειμενικες γνωμες γιατι φαντασου να σου λεει ο αλλος <<γελοια>> αλλα ξερω εγω να παιζει ποδοσφαιρο (ή να χανει παντα το λεωφοριο και να το προλαβαινει :lol:)
αφου λοιπον ειχε προβληματα στα σωματα η τυπισσα φαντασου στα οπλα
όσα λέτε για αυτές τις εξετάσεις που σε βάζουν γυμνό ισχύουν και για το στρατό που πάμε όλoi μας(οι άνδρες εννοώ);;
Ναι
δεν θυμαμαι τα αρχικα αλλα ειναι το τμημα επιλογης οπλιτων...δεν ξερω αν ειναι τοσα σχολαστικα αλλα τον κ#λ# στον κοιτανε και τα @@ στα μετρανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Epsilon σε ποια σχολή έχεις περάσει αν επιτρέπεται?:D Φιλικά
μηχανολόγος μηχανικός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά,θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το γεγονός ότι είμαι τρίτη λυκείου και θέλω να εχω μια ιδέα για της σχολές της οποίες θα εχω τι δυνατότητα να δηλώσω του χρόνου!!!Θα ήθελα να ρωτήσω ποιες είναι οι στρατιωτικές σχολές που υπάρχουν στη θεσσαλονίκη!!!Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Η ΣΣΑΣ ξερω οτι ειναι στην Θεσσαλονικη... (Στρατιωτικη Σχολη Αξιωματικων Σωματων)
Απο εκει και περα δεν εχω υποψην μου καπια που να ειναι στην θεσσαλονικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Αυτή θέλει και 19000 μόρια!!έλεος!!! lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Στη Θεσσαλονίκη δεν έχει άλλη.

Παρολαυτά είναι αρκετές οι στρατιωτικές σχολές που μπορεί να σε ενδιαφέρουν.
Με ένα απλό ψάξιμο στο net, θα βρεις τις πληροφορίες που ψάχνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Conceicao

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Τι ακριβώς εννοείς Ηρώ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Γράφεις "Εισαγωγή στις Στρατιωτικές Σχολές" εδώ και θα σου βγάλει 21700 αποτελέσματα.

Στη Θεσσαλονίκη εκτός από τη ΣΣΑΣ, δεν έχει καμία άλλη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ναι μην ξεχνάς οτι η ΣΤΥΑ είναι αεροπορία και τα πράγματα δεν είναι τόσο αυστηρά...αυτό το ξέρω στα σίγουρα....άκουσε με..
-----------------------------------------
Ρε παιδια μην τρελαθούμε.... Η Ικάρων συγκεκριμένα ειναι η πιο δθσκολη από τις παραγωγικές σχολές ενω απ τις σχολές υπαξιωματικώνόλες ειναι πολύ παλούκι το πρώτο χρονο αλλα η πιο δύσκολη ειναι η ΣΜΥΝ. Αν κάποιος θέλει σχολή που να κοιμάται ας παει στη ΣΣΑΣ Η Αεροπορία δεν είναι για λουφαδόρους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Ρε παιδια μην τρελαθούμε.... Η Ικάρων συγκεκριμένα ειναι η πιο δθσκολη από τις παραγωγικές σχολές ενω απ τις σχολές υπαξιωματικώνόλες ειναι πολύ παλούκι το πρώτο χρονο αλλα η πιο δύσκολη ειναι η ΣΜΥΝ. Αν κάποιος θέλει σχολή που να κοιμάται ας παει στη ΣΣΑΣ Η Αεροπορία δεν είναι για λουφαδόρους
η αεροπορια ειναι η πιο light..
το πιο δυσκολο ειναι το ναυτικο και μετα ο στρατος ξηρα (δεν θα πω αεροπορια καθολου γιατι δεν ειναι δυσκολη ουτε στο θετικο βαθμο...ποσο μαλλον σε συγκριση με τα αλλα 2)

τωρα το στυλ θελω να περασω ΣΤΥΑ και πειθω το εαυτο μου οτι ψωφανε στην κουραση και το λεω σε ολους για να ανδειχθω ηρωας δυστυχως το εχουν πολλοι...αλλα ενας που εχει ψαξει δεν τον πειθεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
η αεροπορια ειναι η πιο light..
το πιο δυσκολο ειναι το ναυτικο και μετα ο στρατος ξηρα (δεν θα πω αεροπορια καθολου γιατι δεν ειναι δυσκολη ουτε στο θετικο βαθμο...ποσο μαλλον σε συγκριση με τα αλλα 2)

τωρα το στυλ θελω να περασω ΣΤΥΑ και πειθω το εαυτο μου οτι ψωφανε στην κουραση και το λεω σε ολους για να ανδειχθω ηρωας δυστυχως το εχουν πολλοι...αλλα ενας που εχει ψαξει δεν τον πειθεις)
ρε φιλαρακι δεν λεω μπορει ετσι να σου εχουν πει και να λες και συ αλλα δεν εχουν βαση αυτα που λες. Ειμαι σε παραγωγικη σχολη και εχω γνωρισει και καμια δεκαρια ατομα που εχουν βγαλει σχολη αεροποριας οπως και άτομα που έχουν παραιτηθεί. Ξέρω κατι παραπάνω πιστεύω απο αυτά που εχω ακουσει.. Όσο να ναι εσυ ακομα σχολείο εισαι μπες πρωτα στρατο και μετα αφου γνωρισεις τι σημαινει και μαθεις 5 πράγματα στήριξε καπου τη γνώμη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
η αεροπορια ειναι η πιο light..
το πιο δυσκολο ειναι το ναυτικο και μετα ο στρατος ξηρα (δεν θα πω αεροπορια καθολου γιατι δεν ειναι δυσκολη ουτε στο θετικο βαθμο...ποσο μαλλον σε συγκριση με τα αλλα 2)

τωρα το στυλ θελω να περασω ΣΤΥΑ και πειθω το εαυτο μου οτι ψωφανε στην κουραση και το λεω σε ολους για να ανδειχθω ηρωας δυστυχως το εχουν πολλοι...αλλα ενας που εχει ψαξει δεν τον πειθεις)
Η ΣΤΥΑ πάντως σε θέματα αυστηρότητας είναι πρώτη,παραπάνω από τη ΣΜΥ το πιστεύεις δεν το πιστεύεις.Ξέρω παιδιά από ΣΤΥΑ γι αυτό το λέω.Αν ψάξεις περιστατικά πριν μερικά χρόνια μέχρι και στα κανάλια είχαν βγει παιδιά που κατήγγειλαν τα καψώνια που περνούσαν από τους δευτεροετείς.Τραγικά πράγματα.Ευτυχώς πλέον έχει καλυτερεύσει πολύ η κατάσταση αλλά μη λέμε και ότι η ΣΤΥΑ είναι χαλαρή σχολή.Κάθε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
η αεροπορια ειναι η πιο light..
το πιο δυσκολο ειναι το ναυτικο και μετα ο στρατος ξηρα (δεν θα πω αεροπορια καθολου γιατι δεν ειναι δυσκολη ουτε στο θετικο βαθμο...ποσο μαλλον σε συγκριση με τα αλλα 2)

τωρα το στυλ θελω να περασω ΣΤΥΑ και πειθω το εαυτο μου οτι ψωφανε στην κουραση και το λεω σε ολους για να ανδειχθω ηρωας δυστυχως το εχουν πολλοι...αλλα ενας που εχει ψαξει δεν τον πειθεις)

Και εγώ το πιστεύω αυτό....έχω δει κοπελιές που έχουν βγει από την αεροπορία και δεν είναι πειθαρχημένες καθόλου...το γάλα είναι πιο πειθαρχημένο από αυτές...αυτά τα παιδιά που φεύγουν από τις σχολές είναι τα κακομαθημένα που όλη τους τη ζωή ξενυχτούσαν και ξυπνούσαν το απόγευμα και με μια φωνή τρέχουν στην μαμάκα.

Το ζόρικο είναι ο ένας μήνας που προσπαθούν να σε βάλουν στο κλίμα και σου αλλάζουν τα φώτα...μετά δεν υπάρχει και μεγάλο ζόρισμα, ειδικά τα τελευταία χρόνια που οι συνθήκες έχουν καλυτερεύσει πάρα πολύ...

Τέλος γιατί όλοι άραγε παρακαλούν να μπουν στον στρατό αεροπορίας και βάζουν και μέσο :hmm:? Πάντως οι δυο γνωστοί μου που μπήκαν στρατό αεροπορία ήταν 2 έξω και 1 μέσα. Κοιμόντουσαν σπίτι τους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Κοίτα αν πας σε στρατιωτική σχολή να θυμάσαι ότι θα βγαίνεις μια Τετάρτη για καφέ το απόγευμα (ΑΝ δεν σε έχουν αφήσει υπηρεσία) και το Σαββατοκύριακο (για την ακρίβεια Παρασκευή βράδυ με Κυριακή απόγευμα). Οπότε μην νομίζεις ότι θα δεις και πολύ την πόλη που είσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Και εγώ το πιστεύω αυτό....έχω δει κοπελιές που έχουν βγει από την αεροπορία και δεν είναι πειθαρχημένες καθόλου...το γάλα είναι πιο πειθαρχημένο από αυτές...αυτά τα παιδιά που φεύγουν από τις σχολές είναι τα κακομαθημένα που όλη τους τη ζωή ξενυχτούσαν και ξυπνούσαν το απόγευμα και με μια φωνή τρέχουν στην μαμάκα.

Το ζόρικο είναι ο ένας μήνας που προσπαθούν να σε βάλουν στο κλίμα και σου αλλάζουν τα φώτα...μετά δεν υπάρχει και μεγάλο ζόρισμα, ειδικά τα τελευταία χρόνια που οι συνθήκες έχουν καλυτερεύσει πάρα πολύ...

Τέλος γιατί όλοι άραγε παρακαλούν να μπουν στον στρατό αεροπορίας και βάζουν και μέσο :hmm:? Πάντως οι δυο γνωστοί μου που μπήκαν στρατό αεροπορία ήταν 2 έξω και 1 μέσα. Κοιμόντουσαν σπίτι τους!!
ας μη πιασουμε τις γυναικες τωρα στο στομα γιατι στη σχολη μου εχουν βαρεθει να κοιμουνται. Σκοπιες ελαχιστες καναν περσι και ολες εμεις τις βγαλαμε. στις γυναικες παντα στις σχολες υπαρχει χαλαρωση αυτο να το ξερεις διοτι τις θεωρουν πιο ντελικατες. γι αυτο ειναι χημειο οπως λες. οσο για στρατο να ξερεις οτι οι φανταροι στην αεροπορια δεν εχουν καμια σχεση με τους αξιωματικους σαν εκπαιδευση. πραγματι καθονται οι σμηνιτες(στρατιωτες) ολη τη μερα εκει. οχι οτι στο πεζικο (πχ) δεν καθονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
ας μη πιασουμε τις γυναικες τωρα στο στομα γιατι στη σχολη μου εχουν βαρεθει να κοιμουνται. Σκοπιες ελαχιστες καναν περσι και ολες εμεις τις βγαλαμε. στις γυναικες παντα στις σχολες υπαρχει χαλαρωση αυτο να το ξερεις διοτι τις θεωρουν πιο ντελικατες. γι αυτο ειναι χημειο οπως λες. οσο για στρατο να ξερεις οτι οι φανταροι στην αεροπορια δεν εχουν καμια σχεση με τους αξιωματικους σαν εκπαιδευση. πραγματι καθονται οι σμηνιτες(στρατιωτες) ολη τη μερα εκει. οχι οτι στο πεζικο (πχ) δεν καθονται.

Πιστεύω πως είναι σωστό που υπάρχει διαχωρισμός....είπαμε ισότητα αλλά με σεβασμό στις ιδιαιτερότητες του κάθε φύλου...όχι οτι δεν αντέχουμε αλλά η εκπαίδευση να είναι ανάλογη με τις δυνατότητες μας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Πιστεύω πως είναι σωστό που υπάρχει διαχωρισμός....είπαμε ισότητα αλλά με σεβασμό στις ιδιαιτερότητες του κάθε φύλου...όχι οτι δεν αντέχουμε αλλά η εκπαίδευση να είναι ανάλογη με τις δυνατότητες μας....
ωραια ισοτητα ειναι αυτη. Συγγνωμη αλλα αν θυμαμαι καλα τα κοριτσια πριν απο μερικα χρονια απαιτησαν να μην υπαρχει ποσοστωση στις σχολες και το καναμε και εχει γεμισει η αστυνομια γυναικες. και εγω θα γινω αξιωματικος και η συναδελφος που δεν κανει σκοπιες. γιατι αυτη να παρει αστερι και να μην εχει φαει το κρυο στη σκοπια? Συγγνωμη αλλα ισοτητα σημαινει ισοτητα! Τυπου 'ιδιαιτεροτητες bla bla το εκλαμβανω ως συμφεροντολογικη ισοτητα σε βαρος των αλλων μαθητων των σχολων(λουφα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
ωραια ισοτητα ειναι αυτη. Συγγνωμη αλλα αν θυμαμαι καλα τα κοριτσια πριν απο μερικα χρονια απαιτησαν να μην υπαρχει ποσοστωση στις σχολες και το καναμε και εχει γεμισει η αστυνομια γυναικες. και εγω θα γινω αξιωματικος και η συναδελφος που δεν κανει σκοπιες. γιατι αυτη να παρει αστερι και να μην εχει φαει το κρυο στη σκοπια? Συγγνωμη αλλα ισοτητα σημαινει ισοτητα! Τυπου 'ιδιαιτεροτητες bla bla το εκλαμβανω ως συμφεροντολογικη ισοτητα σε βαρος των αλλων μαθητων των σχολων(λουφα)

Γιατί να μην υπάρχει δηλαδή ισότητα στην ποσόστωση στις σχολές?
Για αυτό και στην αστυνομία και στις σχολές έβαλαν όριο το 1,65 και το 1,70 για να μειωθεί το ποσοστό εισακτέων γυναικών...άσε να μην ανοίξω το στόμα μου....να εξαρτάτε το μέλλον σου δηλαδή από 5 πόντους. Το θέμα είναι να είσαι ικανός στην δουλεία σου και όχι να είσαι το πρώτο μπόι.:mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Γιατί να μην υπάρχει δηλαδή ισότητα στην ποσόστωση στις σχολές?
Για αυτό και στην αστυνομία και στις σχολές έβαλαν όριο το 1,65 και το 1,70 για να μειωθεί το ποσοστό εισακτέων γυναικών...άσε να μην ανοίξω το στόμα μου....να εξαρτάτε το μέλλον σου δηλαδή από 5 πόντους. Το θέμα είναι να είσαι ικανός στην δουλεία σου και όχι να είσαι το πρώτο μπόι.:mad::mad:
δε σου ειπα για το μποι. Και εγω πιστευω οτι επρεπε να ειναι 1.65 και οχι 1.70 γιατι ο κολλητος μου κοπηκε 1.68 και ηταν ο μονος που θα εκανε για πραγματικος αστυνομικος Η ποσοστωση να σου εξηγησω ειναι αλλο πραγμα¨ο αριθμος το γυναικων ειναι στανταρ και των ανδρων στανταρ και αυτος. πχ στην αξιωματικων ελλας 20 γυναικες και 100 αντρες. αυτο καταργηθηκε γιατι ειχαν οι γυναικες πολυ πιο υψηλη βαση και παραπονεθηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
δε σου ειπα για το μποι. Και εγω πιστευω οτι επρεπε να ειναι 1.65 και οχι 1.70 γιατι ο κολλητος μου κοπηκε 1.68 και ηταν ο μονος που θα εκανε για πραγματικος αστυνομικος Η ποσοστωση να σου εξηγησω ειναι αλλο πραγμα¨ο αριθμος το γυναικων ειναι στανταρ και των ανδρων στανταρ και αυτος. πχ στην αξιωματικων ελλας 20 γυναικες και 100 αντρες. αυτο καταργηθηκε γιατι ειχαν οι γυναικες πολυ πιο υψηλη βαση και παραπονεθηκαν

Ξέρω τι είναι η ποσόστωση...απλά αύξησαν το ύψος για να μην μπαίνουν πολλές γυναίκες.....και στην αστυνομία το όριο για τους άντρεσ είναι 1,75.
Εγώ που θέλω στυα πρέπει να πάρω 5 πόντους ακόμα. Το θέμα είναι οτι θα τους πάρω αλλά όχι φέτος...ξεκίνησα να αναπτύσσομαι αργά και έχω ακόμα 2 χρόνια τουλάχιστον για να υψώσω...και ίσως με κόψουν....:(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top