Στρατιωτικές Σχολές

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ξέρω τι είναι η ποσόστωση...απλά αύξησαν το ύψος για να μην μπαίνουν πολλές γυναίκες.....και στην αστυνομία το όριο για τους άντρεσ είναι 1,75.
Εγώ που θέλω στυα πρέπει να πάρω 5 πόντους ακόμα. Το θέμα είναι οτι θα τους πάρω αλλά όχι φέτος...ξεκίνησα να αναπτύσσομαι αργά και έχω ακόμα 2 χρόνια τουλάχιστον για να υψώσω...και ίσως με κόψουν....:(:'(:'(:'(
καλα ειναι αλλα δεν εισαι 1.65? τοσο νομιζω ειναι το οριο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Ξέρω τι είναι η ποσόστωση...απλά αύξησαν το ύψος για να μην μπαίνουν πολλές γυναίκες.....και στην αστυνομία το όριο για τους άντρεσ είναι 1,75.
Εγώ που θέλω στυα πρέπει να πάρω 5 πόντους ακόμα. Το θέμα είναι οτι θα τους πάρω αλλά όχι φέτος...ξεκίνησα να αναπτύσσομαι αργά και έχω ακόμα 2 χρόνια τουλάχιστον για να υψώσω...και ίσως με κόψουν....:(:'(:'(:'(

στην αστυνομία 1,70 είναι για όλους.

εμένα ένας φίλος μου κόπηκε για 4 χιλιοστά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
στην αστυνομία 1,70 είναι για όλους.

εμένα ένας φίλος μου κόπηκε για 4 χιλιοστά!
δεν τα ξερω αυτα εγω ξερω τι μου λενε συναδελφοι που δουλευουν σε σχολεςγκασπαρ ατους ρε να λενε τους αλλους δεν εχουν ιδεα για αναρχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Πιστεύω πως είναι σωστό που υπάρχει διαχωρισμός....είπαμε ισότητα αλλά με σεβασμό στις ιδιαιτερότητες του κάθε φύλου...όχι οτι δεν αντέχουμε αλλά η εκπαίδευση να είναι ανάλογη με τις δυνατότητες μας....

Αν δεν θες να κανεις την ιδια εκπαιδευση με τους αντρες τοτε να μην μπεις καν στην σχολη. δεν καταλαβα. γιατι εγω να ξεσκιζομαι στην εκπαιδευση και εσυ να εισαι στον θαλαμο σου και να με κοροιδευεις. η ισοτητα που ταχα ζητατε ειναι καροιδια. ισοτητα σημαινει και ισες υποχρεωσεις οχι μονο δικαιωματα. αντε μην ανοιξω και εγω το στομα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
οι γυναικες η μονη ισοτητα που θελουν ειναι αυτη που τις συμφερει :D
ξεχνουν φαινεται οτι σε οποιο τμημα και να ειναι καθονται...τι σωματα τι οπλα ολα κ@λ@ς γινανε με τις γυναικες (σημειωση οχι οτι οι αξιωματικοι αντρες ψοφανε στη δουλεια...)
οσο αναφορα για τις κοπελες που προαναφερθησαν λογικο ειναι...στην σχολη δεν τους βαζουν καψονια επειδη ειναι κοπελες, στην υπηρεσια το ιδιο...ε συνεχεια μην βρεξει και μη σταξει που να κοπει ο τσαμπουκας


παρεπιπτωντος...ε δεν μπορω ρε παιδια να συγκρινω την αεροπορια με στρατο ξηρας...(με το ναυτικο ουτε κατα διανοια)
οσο δυσκολη και να ειναι..εε δεν υπαρχει μετρο συγκρισης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
φιλε μου βιλλαρασ η αεροπορια σιγουρα εχει αλλο επιπεδο. αλλα αυτο εξω... στις μοναδες. οι σχολες ομως της αεροποριας (αν εξαιρεσουμε την ΣΥΔ) ειναι οι πιο δυσκολες και στα καψωνια και στην εκπαιδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
φιλε μου βιλλαρασ η αεροπορια σιγουρα εχει αλλο επιπεδο. αλλα αυτο εξω... στις μοναδες. οι σχολες ομως της αεροποριας (αν εξαιρεσουμε την ΣΥΔ) ειναι οι πιο δυσκολες και στα καψωνια και στην εκπαιδευση.
φιλαρακι δεν το δεχομαι γιατι
1) εχω παραδειγμα απο εφεδρο στην αεροπορια.....3 μεσα 1 εξω ειναι και συνηθως δεν εχει τι να κανει και κοβει βολτες

2) δεν θα παραθεσω επιχειρηματα προς καθηκοντα...ας πουμε οτι στο ναυτικο..καθονται ΕΝΤΕΛΩΣ και μονο που οι νεοδιοριστοι (και νοζω οι ΣΝΔ μαχιμοι ολη τη θητεια) κανουν 9 μηνες το χρονο στο πλοιο μακρια απο οικογενεια και με οτη συνεπαγεται αυτο (οι μισοι ναυτικοι ειναι κεραταδες :D:D:up::up:)(ας πουμε οτι τα δαχτυλακια αυτα ειναι κερατα ταρανδου)
τους καθιστα ανθρωπους με περισσοτερη σκατοδουλεια στην πλατη
ασε που η ΣΜΥΝ ειναι η πιο δυσκολη σχολη υπαξιωματικων
ΣΜΥΝ>ΣΜΥ οπλα >ΣΜΥ σωματα > ΣΤΥΑ > ΣΥΔ
τωρα οι περισσοτεροι ειναι απληροφορητοι...εικαζουν και τα λενε στους αλλους...οι αλλοι για να δειξουν οτι ξερουν συμφωνουν και αρχιζουν οι φημες....και να θελουν δεν μπορουν να σου κανουν τοσα καψωνια οσα λετε στην αεροπορια....σε λιγο θα πεισετε τους εαυτους σας οτι η ΣΤΥΑ περναει πιο δυσκολα και απο ΕΠΟΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
φιλαρακι δεν το δεχομαι γιατι
1) εχω παραδειγμα απο εφεδρο στην αεροπορια.....3 μεσα 1 εξω ειναι και συνηθως δεν εχει τι να κανει και κοβει βολτες

2) δεν θα παραθεσω επιχειρηματα προς καθηκοντα...ας πουμε οτι στο ναυτικο..καθονται ΕΝΤΕΛΩΣ και μονο που οι νεοδιοριστοι (και νοζω οι ΣΝΔ μαχιμοι ολη τη θητεια) κανουν 9 μηνες το χρονο στο πλοιο μακρια απο οικογενεια και με οτη συνεπαγεται αυτο (οι μισοι ναυτικοι ειναι κεραταδες :D:D:up::up:)(ας πουμε οτι τα δαχτυλακια αυτα ειναι κερατα ταρανδου)
τους καθιστα ανθρωπους με περισσοτερη σκατοδουλεια στην πλατη
ασε που η ΣΜΥΝ ειναι η πιο δυσκολη σχολη υπαξιωματικων
ΣΜΥΝ>ΣΜΥ οπλα >ΣΜΥ σωματα > ΣΤΥΑ > ΣΥΔ
τωρα οι περισσοτεροι ειναι απληροφορητοι...εικαζουν και τα λενε στους αλλους...οι αλλοι για να δειξουν οτι ξερουν συμφωνουν και αρχιζουν οι φημες....και να θελουν δεν μπορουν να σου κανουν τοσα καψωνια οσα λετε στην αεροπορια....σε λιγο θα πεισετε τους εαυτους σας οτι η ΣΤΥΑ περναει πιο δυσκολα και απο ΕΠΟΠ


Σιγουρα απεχει μακρια απο αυτο που λέμε "φοιτητικη ζωή" καθε νεοεισαγομενος σε στρατιωτικη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Σιγουρα απεχει μακρια απο αυτο που λέμε "φοιτητικη ζωή" καθε νεοεισαγομενος σε στρατιωτικη σχολή.
καλα καμια σχεση....δεν ειπαμε και οτι καθονται...απλως δεν ειναι τοσο δυσκολα ολο το παρουσιαζουν μερικοι...πιο πολυ ψυχολογικη ειναι η κουραση παρα σωματικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδιά, υπάρχει καποιος που να έδωσε τωρα πανελλ κ να ενδιαφερεται για στρατιωτ ψυχολογία(κ που να έχει περάσει φυσικά κ τα αθληματα). Please, πειτε μου κ τη βαθμολογια σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Παιδιά μήπως ξέρει κανείς πότε και αν βγαίνει προκήρυξη για ΕΠΟΠ αεροπορίας φέτος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρηστος_

Νεοφερμένος

Ο Χρηστος_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Χωρις να ειστε σε καποια στρατιωτικη σχολη λετε αερολογιες.Η ικαρων φυσικα ειναι η πιο δυσκολη μετα πανε η ΣΝΔ και ΣΣΕ αν και ισως η ΣΝΔ ειναι πιο δυσκολη επειδη εχει τα ταξιδια.Μετα παει οσο και να μην το θελετε η ΣΤΥΑ,η ΣΜΥΝ και η ΣΜΥ δν ειναι δυσκολες σαν σχολες απλα ειναι υπαξιωματικοι και τραβανε ολο το ζορι.Η ΣΣΑΣ-ΣΑΝ δεν μπορουν να συγκριθουν με τις υπολοιπες γτ εχουνε διαφορετικη λειτουργια αλλα ειναι οι πιο χαλαρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistimonas

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κατι???αν και πάω β λυκείου 8έλω να περάσω στην σχολή ικαρων!!!αλλα εχω ενα πρόβλημα που δεν ξέρω αν ειναι τοσο σημαντικό με αποτέλεσμα να μην με περάσουν...εχω πλατυποδία....αν ολα τα άλλα ειναι καλά και έχεις αυτο τι γίνεται?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παντελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
EPISTIMONA δες την εγκυκλιο στρατιωτικων σχολων και δες τα νοσηματα που δεν πρεπει να εχεις.Παντως νομιζω οτι δεν ειναι σοβαρο προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistimonas

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ευχαριστώ τώρα το βρήκα....α!!!και κατι αλλο έχω ακούσει οτι αν δεν αντέξεις στην αρχή και φύγεις πληρώνεις ενα ποσό...αλη8έυει???έχω ακούσει μεχρι και 200.000 ευρώ....!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
κοιτα για τισ υπολοιπες στρατιωτικες σχολες δεν νομιζω να ειναι προβλημα. αλλα η ικαρων ειναι μια ειδικη περιπτωση και ειδικοτερα το τμημα των ιπταμενων. καλο θα ηταν να μπεις στην ιστοσελιδα του γεεθα και απο εκει να κατεβασεις την προκυρηξη οπου εχει καταλογο νοσηματων που δεν πρεπει να εχει καποιος. καλο θα ηταν να το ψαξεις λιγο για να μην σε κοψουν στις προκαταρκτικες ςξετασεις εκεινη την ωρα γιατι θα απογοητευτεις παρα πολυ.
-----------------------------------------
αν παραιτηθεις μςτα την ορκωμοσια σου πληρωνεις. αλλα μην φανταζεσαι υπερογκα ποσα. ειδικα στην αρχη. 200.000 θα πρεπει να πληρωσεις πολλα χρονια μετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
κοιτα για τισ υπολοιπες στρατιωτικες σχολες δεν νομιζω να ειναι προβλημα. αλλα η ικαρων ειναι μια ειδικη περιπτωση και ειδικοτερα το τμημα των ιπταμενων. καλο θα ηταν να μπεις στην ιστοσελιδα του γεεθα και απο εκει να κατεβασεις την προκυρηξη οπου εχει καταλογο νοσηματων που δεν πρεπει να εχει καποιος. καλο θα ηταν να το ψαξεις λιγο για να μην σε κοψουν στις προκαταρκτικες ςξετασεις εκεινη την ωρα γιατι θα απογοητευτεις παρα πολυ.
-----------------------------------------
αν παραιτηθεις μςτα την ορκωμοσια σου πληρωνεις. αλλα μην φανταζεσαι υπερογκα ποσα. ειδικα στην αρχη. 200.000 θα πρεπει να πληρωσεις πολλα χρονια μετα.
o πρωτοετης οταν παραιτειται ποτε δεν πληρωνει. απο 2ο και μετα ισχυει. Παντως ρωτα στη σχολη σου για σιγουρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
o πρωτοετης οταν παραιτειται ποτε δεν πληρωνει. απο 2ο και μετα ισχυει. Παντως ρωτα στη σχολη σου για σιγουρια
Σε όλες τις στρατιωτικές σχολές μπορείς να φύγεις χωρίς να πληρώσεις μέσα στη βασική εκπαίδευση(περίπου 40 μέρες).Μετά το τέλος της βασικής εκπαίδευσης αν φύγεις πρέπει να πληρώσεις.Και είναι απόλυτα λογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
o πρωτοετης οταν παραιτειται ποτε δεν πληρωνει. απο 2ο και μετα ισχυει. Παντως ρωτα στη σχολη σου για σιγουρια

εφ'οσον ειναι αορκιστος συμφωνω πως ο πρωτοετης δεν πληρωνει. αλλα οταν ορκιστει πρωτοετης ακομη και την επομενη μερα να φυγει πληρωνει. και δεν ειναι αναγκαστικα μετα την βσε. ας πουμε στην ευελπιδων ορικιζονται 21 δεκεμβριου. μεχρι τοτε μπορεις να φυγεις χωρις να πληρωσεις. μετα πληρωνεις και για τους προηγουμενους μηνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistimonas

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ρε παιδιά οι υγειονομικές απαιτήσεις που πρέπει να έχεις για να μπείς στην πολεμική αεροπορία είναι παρα πολλές...τις διάβαζα στην προκήρυξη και κατέβενα κατέβενα και δέν τελείωνε....αλλα πάντως για την πλατυποδία διάβασα οτι αν δεν υπάρχει πρόβλημα και δέν πονάς κιόλας και βασικά να μην υπάρχει σοβαρό πρόβλημα δέν πιστεύω να είναι η αιτία για να μην μπώ....αλλα 8α ρωτήσω και σε γιατρό κιόλας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top