Σταματάω το σχολείο

Βασιλης-Α2002

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης-Α2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα είμαι 17 ετών και σε 12 μέρες κλείνω τα 18. Αρχικά ο λογισμικού που μπήκα σου φορούν είναι γτ διάβασα και κάτι παλιότερα posts που έλεγαν κάποια τέτοια να σταματήσω το σχολείο και θέλω να πω και εγώ τη γνώμη μου. Αρχικά αυτα που λενε οτι το σχολείο σου προσφέρεις πολλα εκτός από τις υποτιθέμενες γνωσεις είναι όλα μαλακιες Είμαι μαθητής Γ λυκείου Επαλ και μπορώ να πω από την εμπειρία μου σε τόσες χρονιές ότι δεν αποκόμεις απολύτως τίποτα και θα εξηγήσω γιατί το λεω αυτό. Αρχικά όλοι λέμε στα παιδιά που θέλουν να το σταματήσουν για δικούς τις λόγους ότι είναι λάθος και τα σχετικά. Ωραία να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο, πες ότι δεν το σταματάει και κάθεται απλά μόνο για ξα πάρει το απολυτήριο, πίστευεις ότι θα αλαξει κάτι ; Θα σου απαντήσω εγώ, όχι δεν θα αλαξει τίποτα απολύτως απλά θα έχει ένα χαρτί που θα λει απλά ότι τελιωσε το σχολείο τίποτα παραπάνω. Για να Μπέο στην διαδικασία κάποιος να ρωτάει απόψεις για το αν είναι να σταματήσει το σχολείο δείχνει ότι δεν έχει στόχους στην ζωή του ή ότι δεν βοηθάει το σχολείο για φτάσει τους στόχους του. Θα μιλήσω για εμένα σε αυτόν τον τομέα. Όπως είπα και πριν είμαι μαθητής Γ λυκείου επαλ και σαν ειδικότητα έχω την μηχανολογία. Επέλεξα αυτήν την ειδικότητα με σκοπό να μάθω. Αλλά όταν αρχίσαμε τη χρόνια τις Β λυκείου μέχρι και Γ δεν έμαθα απόλυτως τίποτα γιατί η ύλη που έχει αυτό το μάθημα σύμφωνα με το υπουργείο είπα η παντελός αδιάφορη. Τέλος παντός λοιπόν αφού δεν μαθαίνω τίποτα χρήσιμο αποφάσισα να ψάξω κάτι άλλο που να με ενδιαφέρει και βρήκα την κωμωτικη, και ρωτάω εγώ σε τι θα μου χρησίμευση το απολυτήριο λυκείου ; Θέλω να γίνω κουρέας και να ακολουθήσω αυτόν τον κλαδω. Τι πιστεύετε δηλαδή ότι όταν ένα κωμωτηριο ζητάει υπάλληλο κοιτάει αν έχει βγάλει το σχολείο ή αν ξερει τη δουλειά;;; Αυτό ισχύει για πολλές δουλειές και θα πω και ακόμη ένα άλλο παράδειγμα από έναν γνωστό μου. Δεν ήθελα να πηγαίνει σχολείο και το παράτησε και πλέον δουλεύεις στην Φεράρι χωρίς κανένα απολυτήριο. Για να μην τα πολύ λόγο εγώ αυτό έχω να πω σε όσους θέλουν να σταματήσουν με το σχολείο. ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΣΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΚΑΤΙ
 

Guest 468119

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα είμαι 17 ετών και σε 12 μέρες κλείνω τα 18. Αρχικά ο λογισμικού που μπήκα σου φορούν είναι γτ διάβασα και κάτι παλιότερα posts που έλεγαν κάποια τέτοια να σταματήσω το σχολείο και θέλω να πω και εγώ τη γνώμη μου. Αρχικά αυτα που λενε οτι το σχολείο σου προσφέρεις πολλα εκτός από τις υποτιθέμενες γνωσεις είναι όλα μαλακιες Είμαι μαθητής Γ λυκείου Επαλ και μπορώ να πω από την εμπειρία μου σε τόσες χρονιές ότι δεν αποκόμεις απολύτως τίποτα και θα εξηγήσω γιατί το λεω αυτό. Αρχικά όλοι λέμε στα παιδιά που θέλουν να το σταματήσουν για δικούς τις λόγους ότι είναι λάθος και τα σχετικά. Ωραία να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο, πες ότι δεν το σταματάει και κάθεται απλά μόνο για ξα πάρει το απολυτήριο, πίστευεις ότι θα αλαξει κάτι ; Θα σου απαντήσω εγώ, όχι δεν θα αλαξει τίποτα απολύτως απλά θα έχει ένα χαρτί που θα λει απλά ότι τελιωσε το σχολείο τίποτα παραπάνω. Για να Μπέο στην διαδικασία κάποιος να ρωτάει απόψεις για το αν είναι να σταματήσει το σχολείο δείχνει ότι δεν έχει στόχους στην ζωή του ή ότι δεν βοηθάει το σχολείο για φτάσει τους στόχους του. Θα μιλήσω για εμένα σε αυτόν τον τομέα. Όπως είπα και πριν είμαι μαθητής Γ λυκείου επαλ και σαν ειδικότητα έχω την μηχανολογία. Επέλεξα αυτήν την ειδικότητα με σκοπό να μάθω. Αλλά όταν αρχίσαμε τη χρόνια τις Β λυκείου μέχρι και Γ δεν έμαθα απόλυτως τίποτα γιατί η ύλη που έχει αυτό το μάθημα σύμφωνα με το υπουργείο είπα η παντελός αδιάφορη. Τέλος παντός λοιπόν αφού δεν μαθαίνω τίποτα χρήσιμο αποφάσισα να ψάξω κάτι άλλο που να με ενδιαφέρει και βρήκα την κωμωτικη, και ρωτάω εγώ σε τι θα μου χρησίμευση το απολυτήριο λυκείου ; Θέλω να γίνω κουρέας και να ακολουθήσω αυτόν τον κλαδω. Τι πιστεύετε δηλαδή ότι όταν ένα κωμωτηριο ζητάει υπάλληλο κοιτάει αν έχει βγάλει το σχολείο ή αν ξερει τη δουλειά;;; Αυτό ισχύει για πολλές δουλειές και θα πω και ακόμη ένα άλλο παράδειγμα από έναν γνωστό μου. Δεν ήθελα να πηγαίνει σχολείο και το παράτησε και πλέον δουλεύεις στην Φεράρι χωρίς κανένα απολυτήριο. Για να μην τα πολύ λόγο εγώ αυτό έχω να πω σε όσους θέλουν να σταματήσουν με το σχολείο. ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΣΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΚΑΤΙ

Το απολυτήριο ναι το ζητανε πολύ ακόμα και για λάντζα, αλλά εκτός αυτού και σε ΙΕΚ να μπεις θέλεις ένα απολυτήριο λυκείου. Το πιο βασικό για μένα είναι να το πάρεις διότι η ζωή δεν ξέρεις πως τα φέρνει, που ξέρεις μπορεί ν βγει καμία προκήρυξη για τον δήμο κτλ
 

sparaskeg

Νεοφερμένος

Η Παρασκευή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Όποια αγγελία για εργασία και αν κοιτάξεις θα δεις πως το ελάχιστο επίπεδο σπουδών είναι το απολυτήριο λυκείου! Πώς θα πας σε σχολή κομμωτικής.. Να φανταστώ ιεκ εννοείς χωρίς το απολυτήριο σου; Επίσης το ότι η ύλη σου φαίνεται παντελώς αδιάφορη δε σημαίνει ότι πράγματι είναι.
 

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Το λάθος που δεν καταλαβαίνεις είναι ότι το σχολείο δεν έχει στόχο να σε κάνει να βρεις δουλειά. Ούτε οι γνώσεις που θα πάρεις είναι για αυτό το σκοπό. Ίσως στο ΕΠΑ.Λ. να έπρεπε, αλλά να μην είναι. Πιστεύω όμως πως έχει να κάνει και με την ειδικότητα, τις εγκαταστάσεις και τον καθηγητή που σου έτυχαν.
Κάποια πράγματα καλώς ή κακώς τα καταλαβαίνουμε αφού "φύγουμε" από την κατάσταση στην οποία συμβαίνουν.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Έφτασες στα μέσα της Γ' Λυκείου όντας 11.5 χρόνια μαθητής. Τόσο δύσκολο είναι να κάνεις υπομονή άλλους 6 μήνες να πάρεις το χαρτί και να προχωρήσεις σε ό,τι άλλο επιθυμείς να κάνεις; Είμαι σίγουρος τουλάχιστον ότι δεν σας βάζουν να φορτώνετε σακιά με πατάτες στο ΕΠΑΛ για να πεις ότι δεν αντέχεις άλλο. :P
 

Βασιλης-Α2002

Νεοφερμένος

Ο Βασιλης-Α2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι τελείως αδιάφορος χάνω τζάμπα χρόνο από την ζωή μου για να ξυπνάω στις 7:00 να κάνω καθέ μετά 15 χιλιόμετρα για να πάω σε έναν μέρος ν που δεν με ενδιαφέρει καθόλου

Όποια αγγελία για εργασία και αν κοιτάξεις θα δεις πως το ελάχιστο επίπεδο σπουδών είναι το απολυτήριο λυκείου! Πώς θα πας σε σχολή κομμωτικής.. Να φανταστώ ιεκ εννοείς χωρίς το απολυτήριο σου; Επίσης το ότι η ύλη σου φαίνεται παντελώς αδιάφορη δε σημαίνει ότι πράγματι είναι.
Όχι δεν εννοώ ΙΕΚ η σχολή που θέλω είναι ιδιωτική και δεν ζητάνε τίποτα άλλο εκτός από τα δίδακτρα. Η ύλη είναι αδιάφορη και το λεω εκπροσωποντας όλο το τμήμα μου(15 ατόμων ). Όλοι ήρθαμε ν για να μάθουνε για τα αυτοκίνητα και υο μόνο που κανουμε είναι να κόβουνε ν σιδερά και να τα κάνουμε δοκίμια. Πολύ ενδιαφέρον μιλάμε και έλεγα τόσο καιρό τι δεν ξέρω ν να κόβω σίδερα με σίδεροπροιονο. Να είναι καλά το σχολείο που μου δίνει τη την ευκερια να μάθω να κοβω σιδερα.????????????

Το απολυτήριο ναι το ζητανε πολύ ακόμα και για λάντζα, αλλά εκτός αυτού και σε ΙΕΚ να μπεις θέλεις ένα απολυτήριο λυκείου. Το πιο βασικό για μένα είναι να το πάρεις διότι η ζωή δεν ξέρεις πως τα φέρνει, που ξέρεις μπορεί ν βγει καμία προκήρυξη για τον δήμο κτλ


Δεν θέλω να μπω δεν ΙΕΚ, σε ιδιωτική θα μπω και το μόνο που χρειάζεται είναι τα δίδακτρα άρα γτ να κάθομαι ναι ταλαιπωρούμε τζάμπα ενώ μπορώ να κάνω το επάγγελμα που θέλω χώρισε να θέλει να πήγαινω σε αυτό το μπ@ρδελο. Μακάρι να το έψαχνα 2 χρόνο πριν αυτό
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι τελείως αδιάφορος χάνω τζάμπα χρόνο από την ζωή μου για να ξυπνάω στις 7:00 να κάνω καθέ μετά 15 χιλιόμετρα για να πάω σε έναν μέρος ν που δεν με ενδιαφέρει καθόλου

Δεν θέλω να μπω δεν ΙΕΚ, σε ιδιωτική θα μπω και το μόνο που χρειάζεται είναι τα δίδακτρα άρα γτ να κάθομαι ναι ταλαιπωρούμε τζάμπα ενώ μπορώ να κάνω το επάγγελμα που θέλω χώρισε να θέλει να πήγαινω σε αυτό το μπ@ρδελο. Μακάρι να το έψαχνα 2 χρόνο πριν αυτό


Να συνεχίσεις να ξυπνάς στις 7 το πρωί και να κάνεις κάθε μέρα 15 χλμ ακόμα και αν δεν σ΄ενδιαφέρει καθόλου, μέχρι να πάρεις το απολυτήριό σου!!!
Σταμάτα τις βλακείες! Ούτε τον εαυτό σου δεν πείθεις μ΄ αυτά που λες!
Δεν ξέρεις πώς τα φέρνει η ζωή και ένα απολυτήριο Λυκείου, είναι το μίμιμουμ προσόν που πρέπει να έχει κάποιος για να πορευτεί!
Αν σταματήσεις τώρα, είναι βέβαιο ότι κάποια στιγμή στο μέλλον θα τρέχεις να βγάλεις απολυτήριο και θα τραβάς τα μαλλιά σου με τη βλακεία που έκανες!
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,454 μηνύματα.
Έτσι και αλλιώς βρε παιδί μου, όλες οι σχολές ξεκινάνε τα εξάμηνά τους κανονικά από Οκτώβριο, γιατί δεν κάνει μια υπομονή λίγων μηνών; Από αυτά που λες, δεν είναι ότι ασχολείσαι καθόλου με τα μαθήματα για να πεις ότι κουράζεσαι από το διάβασμα. Το παίρνεις και τελειώνεις, πας την ιδιωτική σου σχολή και συνεχίζεις με το επάγγελμα σου σε πρακτικό επίπεδο. Μετά θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο αν τα παρατήσεις, ούτε σκουπιδιάρη δεν παίρνουν χωρίς απολυτήριο. Για το καλό σου στα λέμε.
 

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Σε πολλές περιπτώσεις έχω ακούσει ότι χρειάζεται ένα απολυτήριο λυκείου, ακόμα και εκεί που δεν θα το περίμενες. Οπότε κάνε υπομονή. Αν θες απλά ένα απολυτήριο, ούτε διάβασμα νομίζω ότι χρειάζεται. Ασχολήσου μόνος σου, αν γίνεται, με αυτό που θες να κάνεις στο μέλλον και απλά πήγαινε στο σχολείο για να πάρεις το απολυτήριο.
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Είμαι τελείως αδιάφορος χάνω τζάμπα χρόνο από την ζωή μου για να ξυπνάω στις 7:00 να κάνω καθέ μετά 15 χιλιόμετρα για να πάω σε έναν μέρος ν που δεν με ενδιαφέρει καθόλου


Όχι δεν εννοώ ΙΕΚ η σχολή που θέλω είναι ιδιωτική και δεν ζητάνε τίποτα άλλο εκτός από τα δίδακτρα. Η ύλη είναι αδιάφορη και το λεω εκπροσωποντας όλο το τμήμα μου(15 ατόμων ). Όλοι ήρθαμε ν για να μάθουνε για τα αυτοκίνητα και υο μόνο που κανουμε είναι να κόβουνε ν σιδερά και να τα κάνουμε δοκίμια. Πολύ ενδιαφέρον μιλάμε και έλεγα τόσο καιρό τι δεν ξέρω ν να κόβω σίδερα με σίδεροπροιονο. Να είναι καλά το σχολείο που μου δίνει τη την ευκερια να μάθω να κοβω σιδερα.????????????




Δεν θέλω να μπω δεν ΙΕΚ, σε ιδιωτική θα μπω και το μόνο που χρειάζεται είναι τα δίδακτρα άρα γτ να κάθομαι ναι ταλαιπωρούμε τζάμπα ενώ μπορώ να κάνω το επάγγελμα που θέλω χώρισε να θέλει να πήγαινω σε αυτό το μπ@ρδελο. Μακάρι να το έψαχνα 2 χρόνο πριν αυτό


Ίσως δεν ζητάνε ξεκάθαρα το απολυτήριο λυκείου γιατί το θεωρούν δεδομένο ότι θα το έχεις! Ψάξε καλύτερα και πάρε τηλέφωνο/στείλε ένα μειλ.
Μπορεί να μην το καταλαβαίνετε τώρα αλλά ακόμα και αν είστε «αδιαφοροι» στο σχολείο, όλο και κάτι θα αποκομίσετε από αυτό, που ίσως δεν το καταλαβαίνετε τώρα αλλά θα το δείτε στην πορεία. Ακόμα και εκθέσεις να γράφετε πχ ή αν κάνετε αλλα θεωρητικά μαθήματα που ισως νομίζεις ότι δεν σε ενδιαφέρουν, καλά κάνουν και σας βάζουν να τα κάνετε. Θα πατε να γράψετε καμία αίτηση για κάποια δουλειά ή το βιογραφικό σας, και θα είναι γεμάτο συντακτικά και ορθογραφικά λάθη και οι εργοδότες θα γελάνε. Δεν θα μπορείτε να μιλήσετε σε μια συνέντευξη. Όλα είναι χρήσιμα. Και στην δουλειά πρωί πρωι θα ξυπνάς και πολυ πιθανό να μην βρεις την ιδανική δουλειά από την αρχή. Πάντα ετσι θα τα παρατάς; Υπομονη λίγους μηνες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Χωρίς απολυτήριο λυκείου έχω την εντύπωση ότι μόνο σε σχολή επαγγελμάτων κρέατος μπορείς να πας (και ίσως κάποιες άλλες τεχνιτών π.χ. μαρμάρου, ξύλου κλπ). Άρα θεωρώ αστείο να παρατήσει κάποιος το σχολείο :P

Παρόλα αυτά, αν κάποιος θέλει να δουλέψει σε κανένα γκαράζ, χωράφια, ζώα κλπ, εφόσον έχει απολυτήριο γυμνασίου, δεν τον εμποδίζει κάτι.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
Δεν λέγανε ότι θα κάνουν υποχρεωτικό και το λύκειο; :P
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 798 μηνύματα.

Serotonin

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Νομίζω μιλάει η εξάντλησή σου και όχι η λογική σου αυτή τη στιγμή. Και εγώ όντας μαθήτρια της Γ' Λυκείου σε γενικό, νιώθω απίστευτη κούραση και αν μπορούσα να μη ξυπνάω κάθε μέρα στις 7, θα το έκανα. Δε νομίζω να υπάρχει μαθητής που να του αρέσει να έχει καθημερινά 6 ή 7 ώρες μάθημα, να πρέπει να διαβάζει, πιθανόν να έχει και φροντιστήρια, να θέλει να δώσει πανελλήνιες, να, να, να... Αλλά δυστυχώς αυτό είναι το εκπαιδευτικό σύστημα της Ελλάδας.
Τώρα, στην δικιά σου περίπτωση, όπου ξέρεις ακριβώς με τι θέλεις να ασχοληθείς και δεν χρειάζεται να δώσεις πανελλήνιες ούτε έχεις το άγχος εισαγωγής στο πανεπιστήμιο, θα έλεγα απλά να κάνεις λίγο υπομονή. Σκέψου ότι σε λιγότερο από μισό χρόνο θα πάρεις απολυτήριο και θα είσαι ελεύθερος να μπεις στη σχολή που θέλεις, να ακολουθήσεις το όνειρό σου και να πραγματοποιήσεις τον στόχο σου. Το απολυτήριο, εξάλλου, δε πρόκειται να σου κάνει κακό σε κάτι. Μόνο καλό που μπορεί να είναι στην τελική. Στην χειρότερη περίπτωση που τα πράγματα δε πάνε όπως τα έχεις προγραμματίσει ή αλλάξεις γνώμη για τον οποιοδήποτε λόγο, το απολυτήριο μπορεί να αποβεί σωτήριο.
Έχεις αντέξει τοοοοσες μέρες, τοοοοσα χρόνια, μην τα παρατάς τώρα!! :)
 

Guest 039548

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην τα παρατας γιατι 100% θα το μετανιωσεις.
Σε τετοια κατασταση που ειναι η Ελλαδα πραγματικα νομιζεις οτι θα εισαι καλυτερα χωρις απολυτηριο;
Το οτι το εκανε ενας δεν σημαινει οτι αυτος ηταν ποιο εξυπνος και δεν εχει καμια απολυτη σημασια τι κανουν οι αλλοι.
Αφου συντομα τελειωνεις αντεξε εκει οπως αντεχουν τοσοι,και μετα θα εχεις και το απολυτήριο σου και το καλοκαιρι να σκεφτεις.
 

Guest 882291

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα φίλε συμφωνώ απόλυτα για το απολυτήριο λυκείου,ξέρω πολλούς απο επαλ που πήρανε το χαρτί και δεν μπορούν να γράψουν ούτε πρόταση χωρίς ορθογραφικό λάθος αυτό και μόνο δείχνει ότι 15 χρόνια στα θρανία δεν αποκομίσανε τίποτα συν ότι αυτό το χαρτί έχει μηδενική αξία πραγματικά

Όσο για τους κουρείς που ανέφερες στην γειτονιά ο κομμωτής τις ώρες αιχμής μόνο καθαρίζει για πλάκα 60 ευρώ την ώρα.Είναι ένα επάγγελμα που έχει πολλή ζήτηση κατά την γνώμη μου και εξελίσσεται συνεχώς.Αν πιστεύεις ότι είναι κάτι ενδιαφέρον για σένα και ότι θα ασχοληθείς θεωρώ ότι θα βγεις κερδισμένος

Άρα για μένα θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος να κάθεσαι να χάνεις τον χρόνο σου σε κάτι που όπως το έχουν κάνει και δεν σου αρέσει και δεν σου προσφέρει τίποτα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top