Σπυράκια

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αυτο που λες δε γινεται, ειμαι στην αρχη της φοιτητικης μου ζωης :P

Όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν. Κι εκεί είναι νταμιτζάνες, δε λέει να τους μιμηθείς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Όλα τα ωραία κάποτε τελειώνουν. Κι εκεί είναι νταμιτζάνες, δε λέει να τους μιμηθείς. :P
Χαχα ρε συ νταξ δε γινεται ομως να ειμαι και ο μονος νηφαλιος-ξενερωτος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Χαχα ρε συ νταξ δε γινεται ομως να ειμαι και ο μονος νηφαλιος-ξενερωτος :P

Warum nicht? Αυτό λέγεται άποψη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Warum nicht? Αυτό λέγεται άποψη. :P
δεν ξερω τι ονομα εχουν οι νομικοι εδω.. παντως στη Γερμανια αυτο των μπεκριδων..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KonstadinosDan

Νεοφερμένος

Ο KonstadinosDan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Τώρα δύσκολο. Η θεραπεια κρατάει 7 μηνες. Δ γίνεται να παίρνεις τέτοια χάπια το καλοκαίρι. Ξεκινά απο Σεπτέμβριο.
Καλό θα ήταν άμα είναι σε προχωρημένο στάδιο η ακμή να πάρεις τα χάπια. Πολλοί έχουν πάθει καρκίνο του δέρματος γιατί είχαν ακμή στην πλάτη και τη χειροτέρεψε ο ήλιος του καλοκαιριού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marizoula22

Νεοφερμένος

Η marizoula22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδια καλησπερα.
θα ηθελα και εγω να πω την εμπειρια μου με τα απαισια σπυρακια. Ειμαι τεταρτο ετος στην σχολη μου και δυστυχως τωρα εμφανιστηκαν τα περισσοτερα σπυρακια απο ποτε.. Στην εφηβεια μου ειχα καποια σπυρακια στο μετωπο αλλα σταδιακα εξαφανιστηκαν. Βεβαια εχω κανει και εγω τραγικα λαθη, δεν πηγα σε δερματολογο εγκαιρως, χρησιμοποιουσα καθαριστικα προσωπου απο το σουπερ μαρκετ τυπου clearasil κτλ. Τα οποια σπυρακια μεχρι και δευτερο ετος εμφανιζα το χειμωνα ειτε απο αγχος, ειτε απο πιεση ειτε απο αλλους ανεξιγητους παραγοντες το καλοκαιρι εξαφανιζονταν. Μεχρι που εφτασα τεταρτο ετος και απο τον Νοεμβρη και μετα εμφανιζω σταδιακα σπυρακια σε πηγουνι και μαγουλα. Εχω αλλαξει 3 δερματολογους με διαφορετικη θεραπεια να προτεινει ο καθενας και ολοι να μου μιλανε για το περιβοητο χαπι της 6μηνηες θεραπειας. Τελικα με την τελευταια δερματολογο μου αποφασισαμε να ψαξουμε για το ενδεχομενο πολυκυστικών ωοθηκών. Εκανα όλες τις απαραίτητες ορμονικες εξετασεις και υπερηχο και δεν μου βρηκαν τιποτα. Εδω και εναμιση μηνα περιπου ακολουθω θεραπεια με αντιβιωση(minocin) και βαζω καθε βραδυ την κρεμα erybenz και καθε πρωι ενυδατικη, effaclar duo και επειδη δεν μπορω να κυκλοφορω ετσι εξω εχω προμηθευτει make up της εταιρειας vichy καταλληλο για την επιδερμιδα μου. Δεν μπορω να πω μια ελαχιστη βελτιωση εχω παρατηρησει αλλα οπως ειπα ελαχιστη, Σπυρακια καινουργια βγαινουν στο πηγουνι και οσα βγαινουν στο μαγουλο αργουν υπερβολικα πολυ να φυγουν. Λογω της αντιβιωσης την οποια θα παρω 3 μηνες απ οτι μου ειπε η δερματολογος δεν ξερω αν εχει καποια σχεση στην τελευταια περιοδο μου εχω καθυστερηση μεχρι και σημερα 13 μερες που συνηθως ειχα φυσιολογικο κυκλο.(ενδεχομενο ανεπιθυμητης εγκυμοσυνης δεν παιζει, γι αυτο και δεν το ανεφερα καθολου). Αυτα.. ελπιζω να βελτιωθει το προσωπο που γιατι ειμαι 22 χρονων , τελειωνω την σχολη μου και δεν μπορω να εχω αυτο το προβλημα τωρα. Θα ηθελα αν καποιος εχει ακολουθησει παρομοια θεραπεια με μενα να μου πει τις εμπειριες του. Αν δω οτι η κατασταση δεν υποχωρει ειμαι αποφασισμενη απο σεπτεμβρη να κανω την θεραπεια με το χαπι και να ξεμπερδευω, γιατι τωρα που ερχονται καλοκαιρινοι μηνες δεν γινεται. Θα ηθελα πολυ να μιλησω με ατομα που αντιμετωπιζουν το ιδιο προβλημα με μενα και μπορει να εχουμε τις ιδιες σκεψεις.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krasti

Νεοφερμένος

Ο Krasti αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εχω μια ανυσηχια..ειμαι στον 5ο μηνα με a-cnotren και ειμαι ακομα χαλια.εχω κοκκιναδια στο προσωπο και εχω ανχοθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Δεν τα αντέχω τα σκασμενα...Με μεικ-απ είναι πολύ καλύτερα, εξαφανίζονται τελείως, αλλά όταν το βγάζω είναι σαν να με έχει πατήσει τραμ...Από τη δευτέρα γυμνασίου τα έχω, κάποτε μου άρεσαν αλλά τώρα ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Αμάν αυτά τα ορμονικά μου, πότε θα υποχωρήσουν...Και τι δεν έχω δοκιμάσει, φάρμακα, μουρουνέλαια (πολύ ευχάριστη εμπειρία :P ) ομοιοπαθητική, τα πάντα...Και τώρα το άγχος της 3ης λυκείου νομίζω τα επιδεινώνει...Αμαν πια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν τα αντέχω τα σκασμενα...Με μεικ-απ είναι πολύ καλύτερα, εξαφανίζονται τελείως, αλλά όταν το βγάζω είναι σαν να με έχει πατήσει τραμ...Από τη δευτέρα γυμνασίου τα έχω, κάποτε μου άρεσαν αλλά τώρα ΔΕΝ ΤΑ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! Αμάν αυτά τα ορμονικά μου, πότε θα υποχωρήσουν...Και τι δεν έχω δοκιμάσει, φάρμακα, μουρουνέλαια (πολύ ευχάριστη εμπειρία :P ) ομοιοπαθητική, τα πάντα...Και τώρα το άγχος της 3ης λυκείου νομίζω τα επιδεινώνει...Αμαν πια!!
Υπομονή.
Αα tea tree έχεις δοκιμάσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Bάζω τώρα μία ελαφριά αλοιφή που έχει συνδυασμό Bepanthol και tea tree...Ψιλοβοηθάει σιγά σιγά μου φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Bάζω τώρα μία ελαφριά αλοιφή που έχει συνδυασμό Bepanthol και tea tree...Ψιλοβοηθάει σιγά σιγά μου φαίνεται...
Πήγαινε και αγόρασε από κατάστημα με αιθέρια έλαια ένα μπουκαλάκι με Tea tree και ένα σταγονόμετρο και βάζε μία σταγόνα πάνω στο σπυράκι.
Θα σωθείς.!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Πήγαινε και αγόρασε από κατάστημα με αιθέρια έλαια ένα μπουκαλάκι με Tea tree και ένα σταγονόμετρο και βάζε μία σταγόνα πάνω στο σπυράκι.
Θα σωθείς.!:)

Fairy δοκιμασμένο;
Έχω απελπιστεί.
Δεν έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα αλλά συγκεκριμένες μέρες (πριν αδιαθετήσω πχ), θεριεύουν. Οι κρέμες δεν βοήθησαν ιδιαίτερα. Έβαζα Skinoren, adaferin & imex για κάποιους μήνες αλλά δεε.. και μετά άρχισα να χρησιμοποιώ την epiduo η οποία έκανε πολύ καλή δουλειά μεν, απίστευτη ξηροδερμία δε. Επίσης μόλις σταμάτησα να την χρησιμοποιώ άρχισαν να βγαίνουν πάλι. Νομίζω είχα δει κατι μπουκαλάκια tea tree στα body shop. Κάνει αυτό; έχει δοκιμάσει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μαλακίες. Εχω σταματήσει τη θεραπεία εδώ και 1 χρόνο και φεύγουν μόνα τους.
Βασικά παρατήρησα ότι από οταν άρχισα γυμναστήριο τα σπυράκια αρχισαν να μειώνονται σε αριθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Fairy δοκιμασμένο;
Έχω απελπιστεί. Νομίζω είχα δει κατι μπουκαλάκια tea tree στα body shop. Κάνει αυτό; έχει δοκιμάσει κανείς;
Εγώ τα λίγα που έχω τα έχω στα "μήλα" επάνω στο πλάι του προσώπου. Και είναι πολύ εκνευριστικά διότι και δεν φεύγουν και αν τα σπάσεις αφήνουν σημάδι. Μια μέρα απελπισμένη έβαλα το βράδυ το πρωί ήταν εμφανώς καλύτερο.Για αυτά του Body shop δεν ξέρω έχω μήνες να πατήσω το πόδι μου.
Δεν έχεις,να χάσεις κάτι.:P
Αυτό με το γυμναστήριο γιατί σε εμένα δεν ισχύει στους ώμους;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγώ τα λίγα που έχω τα έχω στα "μήλα" επάνω στο πλάι του προσώπου. Και είναι πολύ εκνευριστικά διότι και δεν φεύγουν και αν τα σπάσεις αφήνουν σημάδι. Μια μέρα απελπισμένη έβαλα το βράδυ το πρωί ήταν εμφανώς καλύτερο.Για αυτά του Body shop δεν ξέρω έχω μήνες να πατήσω το πόδι μου.
Δεν έχεις,να χάσεις κάτι.:P
Αυτό με το γυμναστήριο γιατί σε εμένα δεν ισχύει στους ώμους;:P
yesh εκει έχω σημάδια απο τις μαλακιες τα σπυράκι :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
I'll try και θα σας πω εντυπώσεις.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εγώ πήρα ένα σαπούνι με πρόπολη και πλένομαι το πρωΐ που ξυπνάω καθημερινά, επίσης συνήθως ξυπνάω νωρίς-νωρίς και αφού πλένομαι βάζω στα σπυράκια και κεραλοιφή με πρόπολη και μέλι (smells great) και τ'αφήνω εκεί κανά μκσάωρο πριν βγω έξω... Σταμάτησα να τα πειράζω όσο γίνεται και στην περίοδο του καλοκαιριού μειώθηκαν σημαντικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Λοιπόν,από την πρώτη Λυκείου είχαν αρχίσει να εμφανίζονται σπυράκια,τα οποία σταδιακά αυξήθηκαν.Είχα πάρει ένα υγρό(Dalacin),το οποίο δεν έκανε τίποτα.Απο 'κει και πέρα δεν έβαζα τίποτα,απλά πλενόμουν με σαπούνι και δεν τα πείραζα(αυτό το ξεκίνησα κάπου τα Χριστούγεννα),και έτσι μόλις τελείωσαν οι πανελλήνιες,είχαν φύγει σχεδόν όλα,όπου πλέον έχω φτάσει στο σημείο να μην έχω απολύτως τίποτα.Το πρόσωπο μου είναι πεντακάθαρο !
Οπότε το καλύτερο που ΄χετε να κάνετε είναι να πλένεστε με σαπούνι,και προπαντώς ΜΗΝ ΑΓΓΙΖΕΤΕ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
το Dalacin ειναι για πληγες, οταν πχ έσπαγες ενα σπυράκι έβαζες πάνω dalacin.
Βέβαια εχω βρει formula που συναγωνίζεται άνετα το Dalacin 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top