Σπυράκια

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
κοιταξε οπως και να χει ειναι εκνευριστικο να εχεις. ακομα και ηπια. πχ εγω που ενταξει δεν εχω και παρα πολλα αλλα οταν μερικες φορες γινεται το προσωπο μου κ^^^ς δεν αντεχω. επισης ειναι εκνευριστικα κατι σπυρακια τα οποια εμφανιζονται σε ενα σημειο ολομοναχα και σου κανουν την μεγαλυτερη ζημια(φουσκωνουν κοκκινιζουν γινονται λιγο ξερεις:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
ναι ναι, σε καταλαβαίνω απόλυτα... και εγώ πέρασα από τέτοια... αν δεν τα πειράζεις και βάλεις αλοιφή δε θα σου δημιουργήσει πρόβλημα. Νομίζω είναι καλύτερα να περιμένεις λίγο τώρα και να έχεις τέλειο πρόσωπο όταν μεγαλώσεις λίγο ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Accutan ειναι και το παιρνεις μονο με συνταγη γιατρου αλλα απο οτι ξερω κανει θαυματα!
Nope, you 're talkin about Accutane while I am talking about Accuran!
Με συνταγή γιατρού τα πήρα. Ευελπιστώ κι εγώ να βοηθήσει. Δε χρειάζεται θαύμα, απλά να λειτουργήσει!!!
Εγώ λέω να μην βάζουμε τίποτα για τα σπυράκια γιατί δεν ξέρουμε από τι είναι φτιαγμένα αυτά που βάζουμε...Λίγη υπομονή θέλει!
Εύκολο να το λες αν δεν το ζήσεις...

Ρε παιδιά πείτε συμβουλές. Σήμερα πρόκειται να αρχίσω και αρχίζω και σκέφτομαι την αντιμετώπιση των παρενεργειών του φαρμάκου. Τι συστήνετε, ποια είναι τα πιο συχνά συμπτώματα και πώς τα αντιμετωπίζουμε;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Το καθαρίζω πρωί ή βράδυ, εξαρτάτε απο το αν βαριέμαι και μετά βάζω μια θαυματουργή λοσιον που πήρα απο ένα φαρμακείο και έχει θεαματικά αποτελέσματα. Κάνω και έναν καθαρισμό στην αισθητικό κάθε εξάμηνο και βουαλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Καθαρισμό δεν έχω κάνει ποτέ... Δεν μπορώ να αφήσω κανέναν να μου ζουλάει το πρόσωπο :P
Μυρτώ μια συμβουλή, για καθαρισμό έχω ακούσει ότι είναι καλύτερο να πηγαίνεις σε δερματολόγο :) (εκτός κι αν είναι πολύ έμπιστη η αισθητικός σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
1. Μην τα πειράζεις
2. Να πλένεις το πρόσωπό σου καθημερινά με ζεστό νερό και σαπούνι
3. Να βάζεις αλκοολούχο λοσιόν σε ένα βαμβάκι και να το καθαρίζεις. Θα δεις ότι βγαίνει πολλή μαυρίλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fotaras

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο fotaras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
το καλύτερο που εχω δοκιμασει ειναι της korres υγρο ζελε καθαρισμού προσώπου για την αντρική επιδερμιδα!!!απλα τελειο και αφηνει κα μια ωραια μυρωδια στο προσωπο ετοιμο για φιλημα!!!:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Ρε παιδιά πείτε συμβουλές. Σήμερα πρόκειται να αρχίσω και αρχίζω και σκέφτομαι την αντιμετώπιση των παρενεργειών του φαρμάκου. Τι συστήνετε, ποια είναι τα πιο συχνά συμπτώματα και πώς τα αντιμετωπίζουμε;;;
Μήπως εννοείς ζελέ ή ένεση οιστρογόνων;Ειλικρινά δεν θα στο συνιστούσα σε καμμιά περίπτωση ακόμη και αν έχεις βαριά μορφή ακμής.Τα οιστρογόνα σαν γυναικεία ορμόνη θα σου δώσουν γυναικεία χαρακτηριστικά όπως πχ γυναικεία φωνή κλπ.
Αλλά δεν είμαι τελείως σίγουρος μην πετάω μακακίες τσάμπα.
-----------------------------------------
Ναι τέσπα τώρα διάβασα και τα προηγούμενα ποστς σου και έμαθα πέρι τείνος πρόκειται.Αυτο το φάρμακο έχει σημαντικές παρενέργειες.
Συχνοτερες ειναι οι δερματικες -κυριως ξηροτητα δερματος-βλεννογονων ,αλλα μπορει να προκαλεσει οχι σπανια ακοκκιοκυταραιμια -απλαστικη αναιμια (μεγαλη μειωση των κυτταρων του αιματος) ηπατοτοξικοτητα κ σπανιοτερα αλλες επικινδυνες ανεπιθ.ενεργειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ναι τέσπα τώρα διάβασα και τα προηγούμενα ποστς σου και έμαθα πέρι τείνος πρόκειται.Αυτο το φάρμακο έχει σημαντικές παρενέργειες.
Συχνοτερες ειναι οι δερματικες -κυριως ξηροτητα δερματος-βλεννογονων ,αλλα μπορει να προκαλεσει οχι σπανια ακοκκιοκυταραιμια -απλαστικη αναιμια (μεγαλη μειωση των κυτταρων του αιματος) ηπατοτοξικοτητα κ σπανιοτερα αλλες επικινδυνες ανεπιθ.ενεργειες.
Επίσης σύμφωνα με τις οδηγίες χρήσεως του φαρμάκου μπορεί να οδηγηθώ και σε αυτοκτονία...
Κάτι επί της ερωτήσεώς μου έχεις να προσθέσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
υπάρχει τέτοιου είδους σπυρί; :P
δεν το έχω ακουστά...:hmm:

αν η φάτσα σου είναι σαν κώλος υπάρχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Kαι γω ειχα μεγαλο προβλημα με τα σπυρακια και μονο τα χαπια με βοηθησαν κατι tretin.Αλλα τα πουστικα μου εχουν αφησει λιγα σημαδια.Αλλος κανεις σημαδεμενος??:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Kαι γω ειχα μεγαλο προβλημα με τα σπυρακια και μονο τα χαπια με βοηθησαν κατι tretin.Αλλα τα πουστικα μου εχουν αφησει λιγα σημαδια.Αλλος κανεις σημαδεμενος??:D
:( ελπιζω το σημαδεμενος να το λες για πλακα. Μην υποτιμας τον εαυτο σου ρε συ..Οκ πολλα παιδια που ειχαν παλαιοτερα πολλα σπυρακια τωρα στο προσωπο τους εχουν σπυρια. Και περισσοτερα αγορια βλεπεις να εχουν αυτο το προβλημα αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο..Εχω μια φιλη και μια γνωστη μου που το προσωπο τους πραγματικα δεν φαινοταν απο τα σπυρακια και εκαναν τα παντα χωρις κανενα αποτελεσμα και μονο με χαπια τους εφυγαν..Αλλα σημαδια τους εμειναν αλλα σιγα.. Τωρα τα προσωπα ειναι πολυ καλυτερα και σιγουρα και το δικο σου.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Επίσης σύμφωνα με τις οδηγίες χρήσεως του φαρμάκου μπορεί να οδηγηθώ και σε αυτοκτονία...
Κάτι επί της ερωτήσεώς μου έχεις να προσθέσεις
Το χε πάρει και ένας γνωστός μου παρενέργειες μπορεί να υπάρξουν αλλά είναι σπάνιο νομίζω.Ο δερματολόγος σου αφού στο χορήγησε θα ξέρει καλύτερα πιστεύω στο συνιστώ ανεπιφύλαχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
:( ελπιζω το σημαδεμενος να το λες για πλακα. Μην υποτιμας τον εαυτο σου ρε συ..Οκ πολλα παιδια που ειχαν παλαιοτερα πολλα σπυρακια τωρα στο προσωπο τους εχουν σπυρια. Και περισσοτερα αγορια βλεπεις να εχουν αυτο το προβλημα αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο..Εχω μια φιλη και μια γνωστη μου που το προσωπο τους πραγματικα δεν φαινοταν απο τα σπυρακια και εκαναν τα παντα χωρις κανενα αποτελεσμα και μονο με χαπια τους εφυγαν..Αλλα σημαδια τους εμειναν αλλα σιγα.. Τωρα τα προσωπα ειναι πολυ καλυτερα και σιγουρα και το δικο σου.:D

Σιγουρα ειναι πολυ καλυτερα δεν χωραει λογος αλλα μου αφησαν και κατι για να τα θυμαμαι πριν φυγουν τα καριολικα.Παντως δεν φαινονται τωρα τοσο πολυ και θα εξαφανιστουν σιγα σιγα λεει ο γιατρος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
:( ελπιζω το σημαδεμενος να το λες για πλακα. Μην υποτιμας τον εαυτο σου ρε συ..Οκ πολλα παιδια που ειχαν παλαιοτερα πολλα σπυρακια τωρα στο προσωπο τους εχουν σπυρια. Και περισσοτερα αγορια βλεπεις να εχουν αυτο το προβλημα αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο..Εχω μια φιλη και μια γνωστη μου που το προσωπο τους πραγματικα δεν φαινοταν απο τα σπυρακια και εκαναν τα παντα χωρις κανενα αποτελεσμα και μονο με χαπια τους εφυγαν..Αλλα σημαδια τους εμειναν αλλα σιγα.. Τωρα τα προσωπα ειναι πολυ καλυτερα και σιγουρα και το δικο σου.:D
σημαδια ηθελα να γραψω...:)
-----------------------------------------
Σιγουρα ειναι πολυ καλυτερα δεν χωραει λογος αλλα μου αφησαν και κατι για να τα θυμαμαι πριν φυγουν τα καριολικα.Παντως δεν φαινονται τωρα τοσο πολυ και θα εξαφανιστουν σιγα σιγα λεει ο γιατρος:D
Ωραια.. Αρα δεν αξιζει να αποκαλεις τον εαυτο σου σημαδεμενο.. Παρε και καποια ενυδατικη κρεμα να βαζεις. Δεν ειναι ντροπη για τα αγορια.. Οσα αγορια ξερω βαζουν. Δεν ειναι κακο να φροντιζεις τον εαυτο σου. Δεν ξερω αν εχεις αναφερει πιο πανω αν βαζεις ή εβαζες τιποτα αλλο και βαριεμαι τωρα να διαβαζω τοσες σελιδες :fss:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nn@love

Νεοφερμένος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Κιάτο (Κόρινθος). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Βρε παιδία,

Επειδή φαντάζομαι πως και εσείς θα έχετε σπυράκια ίσως να έχετε και κάποιον τρόπο να τα ξεφορτωθώ γιατί μου κάνουν τη ζωή μου μαύρι.

:thanks:
εχω μια κρεμα δηλαδη κρεμες που κανουν φοβαιρη δουλεια!!!!εγω εβαλα για 5 μερες και τα σπυρακια πουφ!!!καπνος αγγιναν!:jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εάν έχεις έντονο πρόβλημα ακμής δεν αντιμετωπίζεται με κρέμες ρε παιδιά, μη γελιόμαστε. Οι κρέμες είναι για ορισμένα παιδιά που έχουν μετρημένα σπυριά στα δάχτυλα των χεριών τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Προσωπικα θα γράψω αυτο που ακολουθω εγω, που ΔΕΝ εχω ορμονικο προβλημα αλλα η ακμη μου οφείλεται καθαρά στο αγχος και στην (χείριστη) ταση μου να τα πειράζω και γενικως να αγγιζω το πρόσωπο μου. Η επισκεψη μου στο δερματολογο απεβη εντελως ματαιη καθως η φαρμακευτικη αγωγη μου προκαλεσε παρενέργειες και η κρεμες ηταν πολυ δυνατες με αποτελεσμα να επιδεινωθεί η κατασταση.

Να διευκρινίσω εξ αρχης οτι το δερμα μου ειναι λευκο , λιπαρο , ευαισθητο με ανοιχτους πορους.Καθημερινα πρωι βραδυ χρησιμοποιω μια κρεμα καθαρισμου με κοκκους , στη συνεχεια ενα αντιβακτηριδιακό (οχι καλλυντικο) σαπουνι οπως αυτο που βαζουμε στα χερια και επειτα μια πολυ ελαφρια ενυδατικη κρεμα για κανονικες μικτες επιδερμιδες. Επισης παιρνω συμπληρωμα βιταμινης Ε και προσεχω λιγο τη διατροφη μου οχι για να εξαφανιστουν τα σπυρακια (καθως πολλα απο αυτα που λεγονται για τις τροφες δεν ειναι επιβεβαιωμενα) αλλα για να γινει γρηγοροτερα η αναπλαση της επιδερμιδας και να φυγουν τα σημαδια.

Επειτα σταματησα να φοραω μεικ-απ και να αγγιζω το προσωπο μου , κοιμαμαι καλυτερα και μιας και οι συγκυριες βοηθουν δεν αγχωνομαι. Τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα τωρα, βεβαια μετα απο 2 μηνες γι αυτο το κυριοτερο που συνιστω στον πολεμο με τα σπυρακια ειναι η υπομονη.

Βεβαια η δικη μου συμβουλη δεν ενδείκνυται σε βαριες περιπτωσεις ουτε σε ορμονικα οφειλόμενη ακμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariju4na

Νεοφερμένος

Ο Ερμής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Απο τα 15 μου περίπου ίσως και λίγο νωρίτερα έχω και γώ πρόβλημα με τα σπυράκια. Δεν είναι ιδιαίτερο, μερικά στα μάγουλα και στο μέτωπο που και που. Μερικές φορές ακόμα φεύγουν σχεδόν τελείως αλλά ξαναεμφανίζονται συνέχεια και καμιά φορά 1-2 που όντως είναι έντονα.
Δεν έχω κάνει θεραπείες κτλ γιατί δεν έχω σοβαρό πρόβλημα δερματικά αλλά μου γ*****νε την αυτοπεπήθεση κάθε φορά που φένονται έντονα. Το μόνο που έχω χρησιμοποιήσει είναι το Clerasil πρίν κανα μήνα και τις πρώτες μέρες φάνηκε καλό, αλλά μετά μου έφερε ξηροδερμία και μου φούντωσε και τα σπυράκια. Έχω πολύ ανοιχτόχρωμο δέρμα και δεν είναι λιπαρό έχω κλείσει τα 19 και κάνω δεν κάνω sex καθημερινά έχω τα ίδια σπυράκια και πραγματικά με ενοχλούν, έχει λύσει κανείς πρόβλημα ίδιο με το δικό μου, με αληφές η φάρμακα, η θα μπορούσε να είναι ψυχολογικό?
Νωρίτερα δεν με ενοχλούσαν έλεγα θα φύγουν άλλα τώρα κανείς απ τους φίλους μου δεν έχει σπυράκια και γώ συνεχίζω να βγάζω μήπως πρέπει να πάω σε δερματολόγο να τα ξεφορτοθώ μια και καλή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ρε παιδιά. Να ρωτήσω κάτι; Αυτό που λένε για το σεχ και τα σπυράκια, από πού προκύπτει; Είναι επιστημονικά τεκμηριωμένο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top