Σπυράκια

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Υπομονή, τα καλύτερα θα έρθουν. Εγώ τώρα με Dalacin και Pepanthol (για να ηρεμεί το δέρμα το δεύτερο) έβγαλα σε μια βδομάδα τις κοκκινίλες και τα περισσότερα σπυράκια έχουν γίνει άσπρα κι έτοιμα να σπάσουν.

Μία που δεν είναι αισθητικός αλλά είναι φίλη μας και ξέρει πώς να βγάζει τα μαύρα στίγματα μου τα έβγαλε! Βέβαια δυο-τρία είναι πολύ μέσα κι έτσι έχω κάτι ακόμα, ενώ αρχικά ήμουν κόκκινος σα βλογιοκομμένος...αλλά δεν μου έμειναν καθόλου σημάδια. Το δεξί έχει καθαρίσει σχεδόν τελείως και το άλλο με Dalacin κοντεύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω Ιάσονα. Μόνο που εγώ είμαι ένα στάδιο πίσω. Δεν έχω κάνει ακόμη καθαρισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xman

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ιστιαία (Εύβοια). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
παιδεια και εχω λιγα πλεον.Ξερεις κανεις καμια κρεμα της προκοπης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mercurius

Νεοφερμένος

Ο θράσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
εγώ πάντως προτείνω το χάπι. Είχα δοκιμάσει τα ΠΑΝΤΑ από αλοιφές μέχρι ομοιοπαθητική και τίποτα δεν είχε αποτέλεσμα, ούτε καν την παραμικρή βελτίωση. Πήρα το χάπι και μαζί με κάτι αλοιφές σε 10 μέρες ήταν ήδη αισθητη η διαφορα+ έφυγε και η λιπαρότητα! +φεύγουν και τα σημάδια από τα οποία πιστέψτε με, είχα πολλά γτ πείραζα συνεχώς τα σπυράκια μου. χάπι φορέβερ:P:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Κι εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω Ιάσονα. Μόνο που εγώ είμαι ένα στάδιο πίσω. Δεν έχω κάνει ακόμη καθαρισμό.

Ούτε εγώ έχω κάνει "επίσημο". Απλά ξέρει πώς να βγάζει τα σπυράκια.

Τέλος πάντων, αυτά φεύγουν κι ελπίζω να μην ξανάρθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Εγω εχω ελαχιστα αλλα δεν με πειραζουν.Περισσοτερο βγαινουν με το ξυρισμα.Σχεδον μονο εκει εχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Τώρα το καλοκαίρι καλά είμαστε, το χειμώνα με το άγχος να δω τι θα κάνουμε :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

narkisus

Νεοφερμένος

Ο narkisus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω εχω σπυρακια απο την 6η δημοτικου και φαντασου οτι ειμαι τωρα αποφοιτος.Εχω δοκιμασει τα παντα και πηγα να ξεκινησω θεραπια με παραγωγο της βηταμινης α(δεν στο συνιστω διοτι ειναι ακρος επικινδινο αυτος ειναι και ο λογος που δεν τη συνεχισα).Ετσι ειπα να κανω αυτο που εκαναν και καποιοι φιλοι μου,να σταματισω να ξηριζομαι για καπιο διαστημα.Οντος το εκανα και δεν ξηριστικα για 3 βδομαδες και παρατηρισα πως τα σπυρακια μου εξασθενισαν αισθητα τωρα ειμαι στην τριτη φορα και δεν εχω σχεδον καθολου σπυρακια.Επισεις πρεπει να γνωριζεις οτι δεν κανει να εκτιθεσε στο ηλιακο φως χωρις αντιλιακο διοτι η ακμη επιδινονεται.Ελπιζω να σε βοηθησα ¨)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Εγω εχω σπυρακια απο την 6η δημοτικου και φαντασου οτι ειμαι τωρα αποφοιτος.Εχω δοκιμασει τα παντα και πηγα να ξεκινησω θεραπια με παραγωγο της βηταμινης α(δεν στο συνιστω διοτι ειναι ακρος επικινδινο αυτος ειναι και ο λογος που δεν τη συνεχισα).Ετσι ειπα να κανω αυτο που εκαναν και καποιοι φιλοι μου,να σταματισω να ξηριζομαι για καπιο διαστημα.Οντος το εκανα και δεν ξηριστικα για 3 βδομαδες και παρατηρισα πως τα σπυρακια μου εξασθενισαν αισθητα τωρα ειμαι στην τριτη φορα και δεν εχω σχεδον καθολου σπυρακια.Επισεις πρεπει να γνωριζεις οτι δεν κανει να εκτιθεσε στο ηλιακο φως χωρις αντιλιακο διοτι η ακμη επιδινονεται.Ελπιζω να σε βοηθησα ¨)

Πιστεύω ότι μεγαλύτερο ρόλο παίζει το άγχος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Πιστεύω ότι μεγαλύτερο ρόλο παίζει το άγχος :)


Αυτο ειναι αληθεια.Τις περιοδους που ειχα πολυ αγχος ημουν χαλια απο την ακμη,τωρα που τα γραφω ολα στα...παλια μου τα σανδαλια εχει φυγει σχεδον τελειως η ακμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
παιδεια και εχω λιγα πλεον.Ξερεις κανεις καμια κρεμα της προκοπης?

dalacin κ adaferin. επισκεψου ομως κ καποιον δερματολογο θα σε βοηθησει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Αυτο ειναι αληθεια.Τις περιοδους που ειχα πολυ αγχος ημουν χαλια απο την ακμη,τωρα που τα γραφω ολα στα...παλια μου τα σανδαλια εχει φυγει σχεδον τελειως η ακμη

Κι εγώ το χειμώνα με το άγχος του σχολείου και των μαθημάτων γενικότερα φουντώνω! Το καλοκαίρι δεν έχω τίποτα σχεδόν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gkonst

Νεοφερμένος

Ο gkonst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Οπως μου ειπε ο δερματολογος τα σπυρακια αυξανονται το χειμωνα λογο του αγχους γι αυτο και το καλοκαιρι συνηθως ειναι πιο λιγα!
ΚΑι εχω ακουσει οτι κανει καλο και η θαλασσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτά που βγαίνουν κάτω από την μύτη που είναι ψιλοεσωτερικά..πολύ περίεργα σπυράκια :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
:hmm:Πρώτη φορά το ακούω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αυτά που βγαίνουν κάτω από την μύτη που είναι ψιλοεσωτερικά..πολύ περίεργα σπυράκια :p

Αυτά πονάνε πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
και πρίζονται πολύ!είναι λες και έχεις ένα βουνό κάτω από τη μύτη σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ogame23

Νεοφερμένος

Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ο δερματολόγος μου μου είπε οτι χάπια που εξαφανίζουν σχεδόν την ακμή είναι πολύ επικίνδυνα και οτι προκαλούν τερατογενέσεις κλπ.Αν ήταν τόσο απλό,δεν θα υπήρχε θέμα και στα 12 μας θα κάναμε όλοι εμβόλιο ορμονών και τέλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Σιγά μωρέ λίγη υπομονή θέλει και θα φύγουν και αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εγω εχω σπυρακια απο την 6η δημοτικου και φαντασου οτι ειμαι τωρα αποφοιτος.Εχω δοκιμασει τα παντα και πηγα να ξεκινησω θεραπια με παραγωγο της βηταμινης α(δεν στο συνιστω διοτι ειναι ακρος επικινδινο αυτος ειναι και ο λογος που δεν τη συνεχισα).Ετσι ειπα να κανω αυτο που εκαναν και καποιοι φιλοι μου,να σταματισω να ξηριζομαι για καπιο διαστημα.Οντος το εκανα και δεν ξηριστικα για 3 βδομαδες και παρατηρισα πως τα σπυρακια μου εξασθενισαν αισθητα τωρα ειμαι στην τριτη φορα και δεν εχω σχεδον καθολου σπυρακια.Επισεις πρεπει να γνωριζεις οτι δεν κανει να εκτιθεσε στο ηλιακο φως χωρις αντιλιακο διοτι η ακμη επιδινονεται.Ελπιζω να σε βοηθησα ¨)
Εγώ πάλι ξέρω πως αν ξυρίζεσαι πολύ συστηματικά (κάθε μέρα ή ανά δυο μέρες) τότε τα φουντώνεις πάρα πολύ έως ότου να πάρουν να εξασθενούν. Ότι τα φουντώνω ισχύει, ότι εξασθενούν δε, δεν το βλέπω...
Όσο για το να ΜΗΝ ξυρίζομαι προσωπικά έχω τις χειρότερες εμπειρίες. Χειρότερα κι από τότε που ξυρίζομαι...
Το μόνο που με βοήθησε αρκετά ήταν η θάλασσα κάτω από τον ήλιο... χωρίς αντηλιακό! Αλλά και πάλι με το που δεν πήγα μια εβδομάδα πάλι φούντωσαν και χειρότερα αυτή τη φορά! Ε, τι διάολο. Δεν μπορώ να είμαι 12 μήνες το χρόνο στη θάλασσα...
Πιστεύω ότι μεγαλύτερο ρόλο παίζει το άγχος :)
Ισχύει διότι το έχω δει σε πολλά άτομα αλλά εκ προσωπικής πείρας.
Είμαι άνθρωπος που δεν αγχώθηκε ποτέ στη ζωή του. Γυμνάζομαι, τρώω κανονικά, δεν τρώω σαβούρες, δεν έχω άγχος, ούτε καπνίζω (δεν ξέρω κατά πόσο όλα αυτά έχουν σχέση βέβαια) αλλά δεν είπαν ποτέ να εξασθενήσουν...
-----------------------------------------
Πλέον πήρα την απόφαση να ξαναπάω στο δερματολόγο. Πήγα πριν από τρία χρόνια και μου σύστησε αυτό το τερατογενετικό τελοσπάντων. Δε δέχτηκα με την καμία και του είπα άντε γεια. Αλλά πλέον δεν μπορώ ρε παιδιά. Το Φεβρουάριο κλείνω τα 18 και είμαι τίγκα. Πάνε να ηρεμήσουνε, λέω άντε κάτι κάνουμε και την επόμενη εβδομάδα γίνονται τρις χειρότερα. Έχω αυτό το πρόβλημα από πρώτη γυμνασίου και δε λέει να περάσει, μολονότι δεν είναι σε τόσο άσχημο επίπεδο. Είμαι αποφασισμένος να πάω και να κάνω ό,τι μου πει, αρκεί να φύγουν τα *αμημένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top