Σπυράκια

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
google it ειναι μια ορμονη που εχει να κανει με τον ανδρα αλλα δεν ειμαι σιγουρος για να σου πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Οσον αφορα την ακμη στα κοριτσια τουλαχιστον, μια μεγαλη πιθανοτητα ειναι να προερχεται και απο καποια διαταραχη που εχει να κανει με την εμμηνο ρυση. Για αυτο υπαρχουν συγκεκριμενα χαπια τα οποια μπορει να παρει μια κοπελα για να ρυθμιση μεσω της ρυσης και την ακμη, αλλα και την τριχοφυια που ισως να εχει!!!

Παντως η σοκολατα επιδεινωνει την κατασταση της ακμης για αυτο καλο ειναι να μην καταναλωνετε τοσο (δυστυχως:D)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
εγω αυτο τον καιρο εχω μερικα αλλα η κρεμα που βαζω με βοηθαει. γενικα βαζω κρεμα, μπεταντιν και καθαρο οινοπνευμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι το καθαρο οινοπνευμα ναι μεν κανει καλο αλλα αφηνει σημαδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Οινόπνευμα στα σπυράκια του σώματος, όχι του προσώπου (δε ξέρω τι μπορεί να κάνει εκεί). Τα "καίει", τα ξεραίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
ναι τα ξεραινει..ααα εγω νομιζα στο προσωπο..αλλα και παλι νομιζω οτι αφηνει σημαδια..ετσι εχω ακουσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Όχι, δε νομίζω. Η δερματολόγος μου για τα σπυράκια της πλάτης, μου 'χε δώσει μια λοσιόν με βάση το οινόπνευμα. Δεν άφησε τίποτα (ούτε σπυράκια ούτε σημάδια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
εχω ακουσει οτι το καθαρο οινοπνευμα ναι μεν κανει καλο αλλα αφηνει σημαδια..

Πραγματι το(καθαρο) οινοπνευμα δεν ειναι καταλληλο για τα σπυρακια ακμης!:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Όχι, δε νομίζω. Η δερματολόγος μου για τα σπυράκια της πλάτης, μου 'χε δώσει μια λοσιόν με βάση το οινόπνευμα. Δεν άφησε τίποτα (ούτε σπυράκια ούτε σημάδια).

δεν ξερω τι ισχυει..εγω σου λεω τι εχω ακουσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εγώ μιλάω για τα σπυράκια του σώματος, όχι του προσώπου. Πάντως, κι εγώ οινόπνευμα χρησιμοποιώ συχνά πυκνά όποτε βγάζω κανένα, και δεν μου 'χει αφήσει κανένα σημάδι. Αλλά για το πρόσωπο δε ξέρω. Το δέρμα του προσώπου είναι πιο ευαίσθητο από του υπόλοιπου σώματος. Αυτά από δερματολόγο. Τι να σου πω τώρα. Μπορεί να 'ναι και ανάλογα τον άνθρωπο. Αλλά πάνω μου δεν έχω δει κανένα σημάδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Εγώ μιλάω για τα σπυράκια του σώματος, όχι του προσώπου. Πάντως, κι εγώ οινόπνευμα χρησιμοποιώ συχνά πυκνά όποτε βγάζω κανένα, και δεν μου 'χει αφήσει κανένα σημάδι. Αλλά για το πρόσωπο δε ξέρω. Το δέρμα του προσώπου είναι πιο ευαίσθητο από του υπόλοιπου σώματος. Αυτά από δερματολόγο. Τι να σου πω τώρα. Μπορεί να 'ναι και ανάλογα τον άνθρωπο. Αλλά πάνω μου δεν έχω δει κανένα σημάδι.


ισως κιολας αυτο γινεται μονο στο προσωπο(με τα σημαδια)..τι να σου πω δεν ξερω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Μα αυτό λέω. Οινόπνευμα μόνο στο σώμα, όχι στο πρόσωπο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sweety αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Μα αυτό λέω. Οινόπνευμα μόνο στο σώμα, όχι στο πρόσωπο. :P

οκ..μην λεμε συνεχεια τα ιδια:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Αν η κατασταση ειναι προχωρημενη μονο με βηταμινη Α
φευγουν.
Clerasil κρεμες κτλ ειναι για ελαφριες καταστασεις
(Ακμη χωρις πυο)
η χρηση αυτης της βιταμινης αποτι εχω ακουσει
σας στερει περιπου ενα με δυο ποντους αν εισται ακομα
στην αναπτυξη.

αυτα απο μενα.:bye:
Η ισοτρετινοινη ειναι μια ρετινοειδης συνθεση και παραγωγο της βιταμινης Α.
Ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην παγκοσμια αγορα (εως σημερα...) σταματα οριστικα το προβλημα (που ταλαιπωρει αφανταστα ιδιως τους εφηβους)της ακμηςστις περισσοτερες περιπτωσεις:) Δυστυχως το εν λογω φαρμακο εμφανιζει πολλες παρενεργειες η πιο συχνη ειναι η (εντονη)αφυδατωση των χειλιων, υπαρχει μαλιστα κινδυνος τερατογενεσης(ακραια περιπτωση)!!! Χορηγειται απο δερματολογους (αν εγω το πηρα απο παθολογο να ναι καλα ο ανθρωπος με γλιτωσε απο τις κρεμουλες και τα σαπουνακια των φαρμακοποιων...)σε περιπτωσεις ακμης οξειας μορφης (οπως οζωδη ή κυστικη ακμη ή ακμη με κινδυνο δημιουργιας μονιμων ουλων).Αντενδεικνυται για τη θεραπεια της ακμης σε ατομα κατω των 12 ετων!!!

Καλα δε χανουν υψος ολοι οσοι χρησιμοποιουν το συγκεκριμενο φαρμακο ειναι μια πολυ σπανια παρενεργεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Δυστυχως το εν λογω φαρμακο εμφανιζει πολλες παρενεργειες η πιο συχνη ειναι η (εντονη)αφυδατωση των χειλιων,

Όντως, ένας φίλος μου που χρησιμοποιεί φάρμακα για την ακμή (προφανώς το προαναφερόμενο) είναι όλη μέρα με 1 σωληνάριο βαζελίνη στο χέρι για τα σκασμένα χείλη ... Πραγματικά πρέπει να είναι πολύ εκνευριστικό....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Η βιταμίνη Α είναι η έσχατη λύση. Καλό είναι να δοκιμάζονται πρώτα άλλες μέθοδοι (καθαριστικά, λοσιόν, κρέμες ή άλλα χάπια) προτού να χορηγηθεί το συγκεκριμένο, γιατί είναι εξαιρετικά δυνατό και όπως προαναφέρθηκε, έχει πολλές παρενέργειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΙΚΑΚΙ36421

Νεοφερμένος

Η Βίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Φιλαράκι η λύση για τα σπυράκια ειναι μία. Χαπάκια. Δοκίμαζα και εγω κρεμουλες βλακειουλες και τετοια και δεν ειδα προκοπη. Πήρα χαπάκια στο 6μηνο ήμουν πεντακάθαρος. Όσο το αργείς τόσο χειρότερα τα κάνεις, και όσο πιο πολύ τα πλένεις επίσης τα κάνεις χειρότερα (για την ακρίβεια πλένοντας το πρόσωπο παραπάνω απο 2 φορές την ήμέρα ερεθίζεται παράγει σμίγμα και γ... το σύμπαν). Αν θες την γνώμη μου πήγαινε σε ενα δερματολόγο και θα σε κάνει τζι τζι.

Ξέρεις πόσες παρενέργειες προκαλούν τα χάπια στο συκώτι;;;Προτείνω σε όλους που θέλουν να εξαφανίσουν τα σπυράκια τους να χρησιμοποιούν καλύτερες μεθόδους όπως να μην τα πειράζετε καθόλου,να καθαρίζετε συχνά το πρόσωπο σας και να βάζετε ειδικές κρέμες.Όμως ποτέ χάπια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dil1

Νεοφερμένος

Η dil1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλημέρα!!!
Τα συγκεκριμένα χάπια τα έχω πάρει δυο φορές. Μέχρι και τρείς μπορείς και ο δερματολόγος μου προσπαθούσε να με πήσει.
Παιδιά ειδικά μετά την δεύτερη φορά η κατάσταση του προσώπου μου ήταν πολύ χειρότερη από πριν.
Έχουν περάσει πέντε χρόνια μετά την τελευταία θεραπεία και ο οργανισμός μου συνεχιζει να βγαζει και ας είμαι στα -άντα.Κατέλληξα στην ομοιοπαθητική τα τελευταία δυο+ χρόνια και πραγματικά περιορίστηκαν τα σπυράκια αλλά δεν εξαφανίζονται.
Διαπίστωσα τελικά οτι εχω αλλεργία σε κάποιο χημικό συστατικό,σε ποιο από όλα δεν ξέρω....είναι και πολλά τα άτιμα...., όπως για παράδειγμα στα αρώματα. Όταν έβαζα στο λαιμό μου γέμιζα οζίδια που όπως ξέρεται κάνουν μήνες να φύγουν.
Προσοχή λοιπόν στα χάπια- ειδικά στις γυναικες δεν είναι πανάκια γιατι έχουμε το ορμονικό, στους άντρες ανταποκρίνεται σε μεγαλύτερο ποσοστο- όχι στα αντισυλληπτικά σαν θεραπεία της ακμής γιατι είναι πρόσχερη ,ναι στην ομοιοπαθητική που θέλει χρόνο μεν αλλά είναι πιο ασφαλές για την υγεία!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Ωχ,αρχίζω να βγάζω και εγώ σπυράκια:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top