Σπυράκια

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Φαντάζομαι ότι ακμή στους ενήλικες μπορεί να υπάρξει και λόγω άγχους ή άλλων καταστάσεων,Βέβαια και από υπολείματα της εφηβικής ηλικία κυρίως. εντάξει και στους έφηβους, αλλά λέω για πέρα της γνωστής ακμής λόγω ορμονών κτλ...Βέβαια και από υπολείματα της εφηβικής ηλικία κυρίως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Μιλάω για ακμή κανονική, όχι δύο τρία σπυράκια. Έχω δει πάρα πολλούς ενήλικες με βαρύ πρόβλημα. Σπυράκια, κοκκινίλες, σημάδια σε όλο το πρόσωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Μιλάω για ακμή κανονική, όχι δύο τρία σπυράκια. Έχω δει πάρα πολλούς ενήλικες με βαρύ πρόβλημα. Σπυράκια, κοκκινίλες, σημάδια σε όλο το πρόσωπο.


Κ γω εχω δει....τι προβλημα κι αυτο.....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Παντως για να καταπολεμησει καποιος με επιτυχια την ακμη, επειδη και εγω εχω και σιγα σιγα εξαφανιζεται (ευτυχως) θα πρεπει να μην πειραζει τα σπυρακια, οχι βρωμικα χερια στο προσωπο, πλυσιμο με καταλληλο σαπουνι και καμια κρεμα καλη θα ηταν!!!
Επιπλεον, αποτελεσμα ειδα και απο τη μειωση της ζαχαρης (σοκολατες, γλυκα,...)!!!
Αλλα το κυριοτερο ειναι να μην τα πειραζεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Κι αν είσαι ενήλικας κι έχεις τέτοιο πρόβλημα, πώς το αντιμετωπίζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wraiozilh

Νεοφερμένος

Η rosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αργοστόλι (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
λοιποοοον
το εχω ψαξει το 8εμα
κα8ε αν8ρωποσ ειναι διαφορετικοσ κ ο οργανισμοσ τ αντιδραει διαφορετικα.
σε καποιον μπορει μια απλοη κρεμα να τα ααιρεσει ολα
σε καποιον αλλο να μην του κανει τπτ
αν εχετε σχετικα λιγα σπυρακια παρτε ενα ειδικο σαπουνακι για να κα8αριζει το προσωπο κ ετσι να μην μαζευεται πολυ πυον. αν το ωλεπετε το σπυρακι ασπρο σπαστε το με πολυ προσοχη κ ηρεμα.
καποια ενυδατικη κρεμα κ για κοριτσια κ για αγορια ειναι καλη γιατι το εφηβικο δερμα ειναι ετοιμο να εκραγει.
αν το προβλημα ειναι μεγαλο κατευ8ειαν σε δερματολογο που ξερει ακριβως τι πρεπει να κανει.
αυτα.
κ προσ 8εου μην τα ακουμπατε με βρωμικα χερια γιατι 8α κοιμη8ειτε κ οταν ξυπνισετε 8α πρεπι να πειτε καλημερα σε ενα αλλο προσωπο.
πολυ σημαντικο στα σπυρακια ειναι να μενουν οσο πιο κα8αρα γινονται κ να δεχονται περιποιηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emma995

Νεοφερμένος

Ο Vasilikoula Pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδια, μηπως μπορειτε να μου το ονομα μιασ κρεμασ για σπυρακια γιατι η δικια μου το μονο που κανει ειναι να τα κοκκινιζει?:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katia17

Νεοφερμένος

Η katia17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
το πιο σημαντικό ειναι να μην τα πειράζεις.........καποιες καλεσ συμβουλες
1)να πλενεσαι πρωι κ βραδυ....ενα καλο σαπουνι ειναι το sebamed απο το φαρμακιο και μια κρεμα για μετα (dalacin)
2)μπορεισ επισης να βαλεις τοπικα λιγη οδοντοκρεμα
3)μια καλη μασκα;ανακατευεις λιγο μελι με λεμονι και την απλωνεισ στο προσωπο για 15 λεπτα
4)μια φορα την εβδομαδα να κανεισ απολεπιση.......ενα φυτικο scrub>ανακατευεις ζαχαρη με γαλα και κανεισ σαν μασαζ στο προσωπο
5)σαν λοσιον μετα το πλυσιμο ειναι καλο να βαζεισ χαμομηλι(εννοειται ροφημα)σε θερμοκρασια δωματιου
Αυτα.............ελπιζω να βοηθησα......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ναι αρκετα !!!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emma995

Νεοφερμένος

Ο Vasilikoula Pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ευχαριστω!!!!!!!!:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Τον τελευταίο καιρό τα σπυράκια μου έχουν γίνει απίστευτα χάλια :(. Πήγα στο δερματολόγο (όπου πήγαινα και παλιότερα) και μου χορήγησε το αντιβιοτικό Μicrovibrate. Μήπως τυχαίνει να έπαιρνε κανείς σας; Αν ναι, είδατε αποτέλεσμα; Είχε καμία παρενέργεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Δε το ξέρω το αντιβιοτικό.:(
Εγώ πάλι δε έχω βγάλει καθόλου σπυράκια μέχρι τώρα.Λέτε να βγάλω αργότερα;:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Δε το ξέρω το αντιβιοτικό.:(
Εγώ πάλι δε έχω βγάλει καθόλου σπυράκια μέχρι τώρα.Λέτε να βγάλω αργότερα;:/

Δε νομίζω! Μάλλον είσαι απ' τους τυχερούς... Σε ζηλεύω απίστευτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PavloS

Νεοφερμένος

Ο παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
παιδιά δυστηχώς έχω αναγκαστεί να το ψάξω πολύ το θέμα.οι τρόπι είναι
1.μην τα πειράζετε ΠΟΤΕ
2.χάπια(seven seas) πολύ καλά.χωρίς συνταγή από ένα φαρμακείο
3.gel για καθαρισμό προσώπου Avene(πράσινο) επίσης από φαρμακείο
4.κρέμα Avene ειδικά για σπυράκια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
ρε παιδια εχω ακουσει οτι τα σπυρακια ειναι κληρονομικο 9εμα..η αδερφη μ κ ο αδερφοσ μ δν ειχαν..εγω εχω γυρο απο τη μυτη μ 3 μαυρα στιγματα κ μια μερα η μαμα μ(α ρε μαμα) τα πειρα3ε και απο τοτε εγιναν κοκκινα με ασπρο χρωμα πανω...ευτυχως π μεχρι στιγμης εχω βγαλει μονο τρια κ δν βγαινουν ταυτοχρονα...αλλα ειναι σπαστικο...και φοβαμαι μην εχω στο μελλον περισσοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alekos17

Νεοφερμένος

Ο Alekos17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδια να σας πω ενα "μυστικο" για τα σπυρακια? Λοιπον (αλλα θα πρεπει να περιμενετε το καλοκαιρι) πρεπει να πατε για μπανιο σε θαλασσα με αλατι, πρωτον, δευτερον θα κανετε βουτιες, να παιξετε με τους φιλους σας να φυγετε απο το αγχος, να μην εχετε καθολου αγχος, να διασκεδαζετε οσο πιο πολυ μπορειτε (ξεφυγα λιγο αλλα συνεχιζω) να βραχει το μερος με τα σπυρακια με το νερο και μετα να βγειτε να κανετε ηλιοθεραπια (με αντιηλιακο παντα) να μην σκουπιστητε με την πετσετα ουτε να πλυθητε αν εχει ντουζ να κατσετε να εξατμιστη το νερο απο τον ηλιο. Τι επιτιγχανουμε με αυτο? Πρωτον το νερο ενυδατονει το δερμα, δευτερον το αλατι "καιει" τα σπυρακια και τελος ο ηλιος τα ξερενει και δεν αφηνει και σημαδια. Βεβαια μην περιμενετε αποτελεσματα απο τα 5-6 μπανια, να περασει το καλοκαιρι και σιγα-σιγα θα εχουν φυγει και δεν θα το εχετε καταλαβει, αν εχετε πολυ βαρια περιπτωση τοτε ισως χρειαστει να περιμενετε και το επομενο καλοκαιρι.
Ολα καλα τα λες φιλε μου για το θαλασσινο νερο αλλα ο ηλιος ειναι ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ !!!!!! Στην αρχη εαν μας "κοιταξει" ο ηλιος τα σπυρακια γινονται καλυτερα αλλα μετα γινοντε χειροτερα !!! το εχω διαβασει σε σοβαρο κειμενο !!!!!!!!!!11
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι λένε τα κείμενα (σοβαρά και μη) εμένα προσωπικά το καλοκαίρι η ακμή εξαφανίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Σπυράκια???:fss::xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Αλήθεια είναι. Όπως και το οτι αν κάνεις sex με αγόρι, παίρνεις αντρικές. Γι' αυτό αν θές να γίνεις βαρβάτος άντρας πρέπει να πηγαίνεις μόνο με αγόρια.

ΛΟΛ με εκανες να γελασω :P
Εγω κατι κοκκινακια εχω στο προσωμο αλλα μικρα κ λιγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top